Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:32 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 11:21 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Zapomniałem ten temat założyć wcześniej :wink: Był ktoś z Was wczoraj w DMiT w Zabrzu? :) Ja byłem, i ten koncert przerósł moje najśmielsze oczekiwania (aczkolwiek brakowało mi tam kilku kawałków). Maciek, Bastek i Jacek śpiewający razem - to było coś, czego się nie zapomina :D I jeszcze ci wszyscy pozostali goście - Józef Skrzek, Jan Skrzek, Wojciech Karolak, Krzysztof Głuch itd... :D Niesamowite przeżycie :) Mam nadzieję, że płyta wyjdzie jak najszybciej :)

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 6:57 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Dopiero teraz zauważyłem temat. Ja byłem na tym koncercie. Ale w przeciwieństwie do Ciebie mam pewne zastrzeżenia. Nie podobały mi się występy Skrzeków. Odniosłem wrażenie, że ci panowie trochę tak ... chałturzą... No ale oczywiście występy Dewódzkiego, S. Riedla jak i samego Dżemu były wyśmienite. Czekam na płytę. Ciekawy jestem w jakiej formie wydadzą 4 godziny koncertu. A jeśli już mają coś wycinać to mam nadzieję że Skrzeków :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 7:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Hmm... mi właśnie występy Skrzeków się podobały :wink: No ale to już zależy co kto lubi - wg mnie "To był chop" w wykonaniu 'Kyksa' to jeden z ciekawszych momentów wieczoru :)
Chciałbym, żeby wydali koncert w całości, na kilku płytach, bez żadnych cięć - tylko obawiam się czy uda się wyciąć tych kilku nawalonych idiotów, którzy się niemiłosiernie darli na kilku kawałkach... :?
A co sądzisz o tym facecie, który wyszedł w pewnym momencie na scenę, podszedł do mikrofonu i powiedział: "Kochani... proszę o minutę ciszy... Dla Pawła" ? Utkwił mi ten moment w pamięci, wg mnie to było piękne, tyle że oczywiście jakiś kretyn musiał krzyknąć z widowni "Złaź ze sceny!"... :?

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 12:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
No mnie się "To był chop" chyba najmniej podobał. Po pierwsze nie przepadam za gwarą śląską (choć mieszkam sam prawie na Śląsku i mam dziewczynę ze Śląska) a po drugie to to mi brzmiało jak jakaś kolęda "Oj maluśki, maluśki" :wink: Ja uznałem że ten kawałek to świetny moment żeby... wyjść do ubikacji :D
Co do drugiego Skrzeka to też mi się jego występ nie podobał. Po pierwsze odniosłem wrażenie, ze ten facet nie potrafi pracować z mikrofonem (co jest dziwne zważywszy ilość lat na scenie) bo tak dawał po uszach swoim wokalem, że aż ludzie wokoło krzywili się troszkę. Po drugie jego utwór z tekstem "To jest taki czas" w refrenie brzmiał w tymże refrenie prawie jak jakaś rapowanka! No i po trzecie te jego kosmiczne organki z brzmieniem momentami a'la kiczowate lata osiemdziesiąte...
Nie zachwyciło mnie też wykonanie "Człowieku co się z Tobą dzieje" z końcowym wokalem typu John Lee Hooker. Nie przepadam za tego rodzaju głosami, zwłaszcza że facet nie wyrabiał na tym wokalnie - bardzo się męczył pomijając że fałszował!
Publiczność momentami była fatalna. Już od dawna na Dżemowych koncertach drażni mnie krzyczenie "Łiski!" itp. Odniosłem w pewnym momencie wrażenie że zmienili kolejność programu ze względu na te kretyńskie wrzaski...
Facet (podobny do Ryśka), który wyszedł na scenę był OK i bardzo fajnie wpasował się w charakter koncertu. Zresztą znam go - to bardzo oddany fan Dżemu i sam fakt że go na scenę wpuścili coś znaczy. A gość który na niego krzyknął "złaź ze sceny!" był żałosny - też mam nadzieję że go wytną.

A reszta... Reszta była genialna! :D "Niewinni i ja", "Mała alej róż", Dewódzki, którego tak dawno nie słyszałem na koncercie Dżemu, Riedel i psychodeliczne "Jesiony" - wszystko wspaniałe. Chciałbym żeby ten koncert wydali na kilku płytach - nie wiem tylko czy pozwoli im na to polska rzeczywistość...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 7:22 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
I jak ostatnie źródła donoszą koncert, o którym mowa w temacie ma zostac wreszcie wydany w drugą rocznicę śmierci Pawła tj. 27 stycznia 2007. I chyba jednak bedzie na 3 płytach, tylko nie wiem czy razem w jednym boksie czy osobno, podobnie jak "List do R." przed kilkunastu laty. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 7:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
No i mamy ten koncert na CD... Ale szczerze mówiąc - zawiodłem się :? Po pierwsze: 2 płyty zamiast trzech; po drugie: powycinane utwory gości (zwłaszcza żałuję kawałka "To był chop" Kyksa); po trzecie: wycięty został facet który wszedł na scenę i poprosił o minutę ciszy dla Pawła...
Miało być piekne wydawnictwo, hołd dla Pawła, a wyszła... właściwie niemalże zwykła koncertówka :? Szkoda, naprawdę szkoda. Mam nadzieję, że Dżemowcy jednak jeszcze to przemyślą i wydadzą pełny zapis koncertu.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 8:11 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Ja już też płytę nabyłem. I cieszę się, że powycinali Kyksa. Denerwują mnie natomiast mruczane pozostałości Skrzeka w końcówce "Człowieku co się z Toba dzieje" i "Autsajderze" - to co ten gość wyprawia z głosem jest TRAGICZNE! Czy on się nie słyszy?!? "Śpiewa" zupełnie nie do rytmu i w ogóle tak że aż przykro się robi...
Poza tym płytka jest całkiem fajna. Kawałki wybrane na nią są w większości długie, rozimprowizowane. Tylko publiczność fatalna... Przykładowo w spokojnej części "Niewinnych" ciągle słychać odzywki jakichś idiotów (typu "Mama" co chwilę, albo "Śpiewaj do mikrofonu" itd.), gwizdy. Ja rozumiem, że to koncert rockowy ale to co tam wyprawiają jest po prostu burackie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 12:16 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Squork napisał(a):
Denerwują mnie natomiast mruczane pozostałości Skrzeka w końcówce "Człowieku co się z Toba dzieje"

Cóż, o gustach się nie dyskutuje - Skrzek w "Człowieku co się z Tobą dzieje" to jeden z moich ukochanych momentów na tej płycie :) Co kto lubi...
Ok, może i dobrze że wydali poobcinany koncert, bo nie wszystkim musi pasować śpiew Skrzeka... ale chciałbym, żeby dla takich jak ja wydali też koncert w całości.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY