Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najlepsi gitarzyści
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 7:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No wlaśnie chciałbym Was spytać jakich wioślarzy uwarzacie za najwybitnieszych? Oto moi faworyci:
Największe wrażenie z żyjących gitarzystów zrobił na mnie Eddie Van Halen. To czego dokonał na pierwszej płycie swego zespołu to normalnie mistrzostwo świata! pamiętam swoją pierwszą reakcje na "Eruption"- po prostu mnie zdmuchnęło :!: Zwyczajnie Edek ściga się tam z prędkością światła :shock: Jak dla mnie ten człowiek wynalazł dynamit i miał większy lub mniejszy wpływ na każdego metalowego gitarzystę lat osiemdziesiątych!
Bardzo lubię jak w zespołach jest po dwóch gitarzystów i jak ze soba pojedynkują. Chyba najlepszym tego przykładem jest mój najwspanialszy 'solówkowy' utwór- Hangar 18 zespołu Megadeth. Scigają się ze tam sobą Marty Friedman (nieprawdopodobny!) i Dave Mustaine. To co tam się wyprawia to czysta magia, kunszt, szczyt maestrii i sam nie wiem jeszcze czego... :lol: Utwór o tyle charakterystyczny, że zawiera 9(!) gitarowych solówek, granych...pod rząd! Bomba! Wspaniały jest też duet King/Hanneman ze Slayera- u nich co drugie solo to prędkość światła...uff.
Bardzo jest mi bliski również Jimmy Page- wszystko co najlepsze pokazał w półgodzinnym Daze And Confused z filmu The Song Remains The Same . Swego czasu katowałek ten utwór nieustannie...Strasznie podoba mi się patent ze smyczkiem. Kto widział film ten wie o co mi chodzi...Jimmy pięknie grał również akustycznie, na przykład ta miniaturka z Physical Graffiti- ukojenie dla uszu.
Natomiast moim ukochanym 'klimatycznym' gitarzystą jest Stive Hackett. Naprawdę bajkowo potrafi zagrać, na przykład w takim Fifth Of Fifth.
Celowo pominąłem Jimmiego Hendrixa, gdyż jak każdy szanujący się fan muzyki wiem, że jest nie do przebicia, więc zawsze będzie poza wszelką konkurencją...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 8:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
No to spróbuję wymienić najważniejszych najlepszych :wink: bo wszystkich nie dam rady :wink:

Jimi Hendrix - czy tu trzeba jeszcze coś dodawać? :wink:
George Harrison - to chyba nie było dla Was zaskoczeniem :wink: jego slide mnie po prostu rozwala :D :shock: :P :wink:
Frank Zappa - legenda już za życia
Jimmy Page
Eddie Van Halen
Richie Blackmore
Steve Morse
Jeff Beck
Eric Clapton
David Gilmour
Neil Young
Brian May

Na pewno kogoś pominęłam i mam przeczucie, że nawet kogoś bardzo ważnego, ale powiedzmy, że to taka wstępna lista, to co mi teraz przyszło do głowy :wink: :roll: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 8:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Najgenialniejszym gitarzystą na świecie (oczywiście po wspomnianym już Hendrixie) jest wg mnie... Edek Van Halen :D Eddie jest po prostu niesamowity, oglądanie go "w akcji" to dla mnie czysta przyjemność :) No i stworzył jedną z moich ulubionych solówek - w "Right Now" 8) Nie jest moze jakoś wybitnie trudna i skomplikowana (w porównaniu z np. również świetnym "Eruption"), ale i tak jest świetna :P

Hendrix i Van Halen to dla mnie dwójka bogów gitary, a po nich to już raczej standardowo - Jimmy Page, Ritchie Blackmore, Steve Morse, Angus i Malcolm Young... a z Polski Jurek Styczyński :)

Nie przepadam zbytnio za wymiataczami w stylu Satrianiego, Vai'a, Malmsteena itd. Technicznie są świetni, ale poza tym nie pokazują jak dla mnie nic specjalnego...

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 10:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A ja zapomniałem wspomnieć jednego szalenie ważnego dla mnie gitarzystę- Roberta Frippa. W jego grze nie chodziło o technikę, tylko o klimat, budowanie nastroju. Bardzo charakterystyczny wioślaż, zawsze go rozpoznam po grze. Posiadł również niesamowitą sztukę improwizacji co najlepirj słychać we wcieleniu King Crimson z Wettonem. Zawsze mam gęsią skórkę i dreszcze jak go słyszę! Fripp by też kapitalnym twórcą ciężkich riffów- zawsze mnie zastanawiało jak on mógł tak piekielnie ostro grać (w latach 1973-74)?
Skoro wywołałem riffowy kunszt to zdecydowanie pierszeństwo należy się dla Tommy'ego Iommi'ego z Black Sabbath. Tommy to GENIUSZ pod tym względem, co drugi jego riff z lat 70-75 można wycierać szmateczką, żeby jeszcze bardziej świecił swoim blaskiem! A są ciężkie niemalże jak stado słoni. Moje ukochane riffy to te z: War Pigs, Black Sabbath, Into The void, Sweet Leaf, Lord Of This World i Sympton Of The Universe, który jest w jakimś tam stopniu początkiem riffowania thrashowego, który miał dopiero nadejść za ... 8 lat :shock:
No i mimo wszystko nie mogę pominąć naszego George'a Harrisona. Najbardziej cenię sobię jego grę na solowych płytach, tak charakterystycznie 'płaczącą', nie do podrobienia i zawsze rozpoznawalną :)

PS Ja także nie znoszę Vai'ów, Satrianich i innych takich...
Mam do Ciebie pytanie Adamie S.: Czyżbyś wolał Van Halena z Hagarem?
Ja uwielbiam świeżość 6 pierwszych krążków (również pod względem solówek), natomiast pózniej to jakby inny zespół...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Śro Paź 12, 2005 6:49 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 2:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Kocham zarówno Van Halen z Lee Rothem, jak i z Hagarem. Tak jak napisałeś, to są tak jakby dwa różne zespoły - ale wg mnie oba są świetne :) Po prostu raz mam nastrój na taki Van Halen, raz na taki :wink: Ale nie będę ukrywał - ucieszyłem się, że do zespołu wrócił Hagar :)
A co sądzisz o płycie "Van Halen III" z Garym Cherone na wokalu?

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 3:40 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Zgadzam sie z Adamem co do polskiego gitarzysty Jurka Styczyńskiego.
Switne partie,klasowe chwyty. Chciałbym kiedys osiągnąc taki dryg gry jak on !Styl Adama Otreby również mi sie widzi....
Mówimy oczywiscie o gitarzystach Dżemu :D :wink:





Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 3:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Od razu Ci się muszę przyznać, że Van Halen przed Beatlesami to był mój... ulubiony zespół! Ale to było 100 lat temu... To była afera jak ja kiedyś kochałem tą kapelę a zwłaszcza Eda, który zawsze mnie zabijał swymi solówkami. Cholernie był mi bliski również David Lee Roth i to płyty z jego udziałem cenie najwyżej, zwłaszcza pierwszą i trzecią, 1984 też mi swego czasu namąciła w głowie. Tak więc nie jestem zadowolony z powrotu Hagara :( Liczyłem, że jednak Edzio i David się pogodzą... i mam ciągle taką nadzieję. 2 utwory zrealizowane jako 'mały powrót' z Lee Rothem czyli Me Wise magic i Can't Get This Stuuf No More to był dla mnie (wówczas) szczyt marzeń. Wokalista jest ciągle w formie- ale on ma możliwości :shock: Solówka w Can't Get... to niemalże apokalipsa a Me Wise Magic to dla mnie ...najlepszy utwór Van Halen! Wszystko jest tam genialne z solem na czele! Co sądzisz o tym utworze, czyż powrót Lee Rotha nie byłby zbawienny?
Jeżeli chodzi o płytę III z Cherone to muszę przyznać, że to jedna z lepszych gitarowych płyt jakie słyszałem! Jakoś mi wyszła z głowy. Co Eddie tam wyprawia to czysty obłed! Na przykład takie Primary to geniusz na miarę Eruption, tylko , że Eddie zrezygnował z 'popisówek' na rzecz bardziej klimatu- i bardzo dobrze! Co tam się dzieje W Josephina (nawiasem mówiąc genialna kompozycja)! Albo W Year To The Day, kreuje klimat coś jakby Fripp. W ogóle każda solówka na tej płycie jest inna. Są 2 powalające torpedy w starym stylu - Fire In The Hole i From Affair, bo What I Want choć brzmi po staremu jest to dla mnie jedyny na płycie wypełnacz. A tak w ogóle to dużo na tej niej jest Zeppelina jak dla mnie. Natomiast utwór ostatni to zawsze mi z Beatlesami się kojarzył - czyste piękno i jakie zaskoczenie :o :shock: Natomiast głos Gary'ego przypomina mi Hagara... Dla mnie III to na pewno najdojrzalsza płyta Van Halen i lepszy jest tylko debiut. A co Ty o niej sądzisz?
Jeżeli chodzi o płyty Z Sammym Hagarem to bardzo lubię tylko "Balance" a Dont Tell Me jest po prostu oszałamiający :!: I muszę przyznać, że Hagar to świetny wokalista...ale do Lee Rotha mu daleko.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 4:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie zapominajmy o Dimebagu Darrellu z Pantery. Chyba najlepszy wioślasz jaki wypłynął w latach 90-ych.
Niestety na zawsze połączył go z Johnem nieszczęsny 8 grudnia :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
A mi od razu przyszedł do głowy Jirk Hammet z Metalliki. Jak dla mnie genialny gitarzysta. Ma cudowne solówki, potrafi grą budować nastrój, chyba jest w stanie zagrać wszystko. Dla mnie on jest najlepszy. (Posłuchajcie, jak brzmi w "the unforgiven", albo w "one").
pozdrawiam

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 9:08 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Najlepsi gitarzyści? Chodzi o wirtuozów oczywiście?

Najlepsi technicznie?

Yngwie Malmsteen. Zdecydowanie najszybszy. Doskonale czuje się w rocku i jeszcze lepiej w klasyce. Odnosi się wrażenie, że wszystko może zagrać dwa razy szybciej. Niedowiarkom polecam wideo jakiegoś jego koncertu.
Z Malmsteenem wymienia się jeszcze Satrianiego i Vai. Są wirtuozami tego sprzętu, nie można im wiele zarzucić ...oprócz może braku talentu kompozytorskiego :D

Gitarzysta z talentem kompozytorskim.

Ritchie Blackmore. Doskonałe opanowanie instrumentu, powiedział o sobie skromnie - już na poczatku lat siedemdziesiatych - że każdego gitarzystę mógłby zdmuchnąć ze sceny. No i ...miał duuuużo racji - Hendrixa już wtedy nie było, a Malmsteena jeszcze nie było.
Jego kompozycje to czysta rewelacja ..co ja tu się bedę rozpisywał o hitach Purpli czy Rainbow.

Gitarzyści rewolucjoniści.

Hendrix - w jakiś sposób zrewolucjonizował posługiwanie się tym urządzeniem. Nikt przed nim tak nie grał. Teraz w domach kultury gra się Hendrixa, a co zdolniejsi w konserwatoriach tworzą wariacje na tematy hendrixowskie. Ale to nie odejmuje nic temu gitarzyście, to po prostu świat pędzi do przodu.

I to koniec gitarzystów wybitnych. Mozna oczywiście napisać, że obywatel Hammet z mojej kochanej Metallici umie grać na gitarze ale takich gitarzystów jest na pęczki w samym tylko Układzie Warszawskim :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 9:42 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Nienawidzę szybkograczy - już to tutaj gdzieś pisałem :)

Najlepszy gitarzysta - Ritchie Blackmore. Nic tego nie zmieni.

Ma swój niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny styl. Jest świetny technicznie i genialny pod względem improwizacyjnym. Gitarzysta niesamowicie rozwijający się. Najlepszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 9:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
Bian May, a w Polsce Jurek Styczyński


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
nie wiem o co chodzi w tych wszystkich Małstinach, Satrianach czy Vaiach, wszystko takie wtróne, że nie chce się słuchac :P takie wariacje na temat co juz kiedys było... udają Hendrixów, Vanhalenów i kogo sie da, grając pewnie jescze szybciej, ale wcale nie technika się liczy.
Watpie żeby ktos sie jeszczce pojawił na tym swiecie na miarę tych epokowych gitarzystów z lat 70-tych.
Dobrze chociaz Joryku, że nie dodałes Hammeta do tych najlepszych, bo facet jest oryginalny w stopniu zerowym. Nigdy mnie nie jakos nie zachwycał, zdaje się, że to uczeń Satrianiego, czyli oprócz techniki niewiele mógł się od niego nauczyć :wink: na ostatniej płycie Metalliki przeszedł juz chyba siebie samego (i swój niesamowity talent :wink: ) i zagrał prawie, prawie...jedną solówkę :P no powiedzmy... żadnej :roll: :lol:
chce jeszcze cos powiedziec na temat Eddiego Van Halena. jakby ktos nie wiedział ten człowiek nie tylko ścigał się z prędkoscią swiatła (w czasach kiedy jeszcze było to nowatorskie i sensowne), ale też tworzył niesamowite akustyczne miniaturki, jak trzeba to czuł bluesa, innym razem bardziej kreował klimat (jak na ostatniej płycie VH). cały czas próbował czegoś nowego... no a poza tym to kapitalny twórca riffów i w ogóle świetnych rasowych kawałków. tak więc nie tylko prędkość i technika...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Sob Paź 14, 2006 5:28 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 5:24 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Nie Paź 01, 2006 6:13 pm
Posty: 142
Miejscowość: Ruda Śląska- Halemba
z zagranicznych- Brian May (Queen)
a z polskich- Mirek Breguła (Universe)

_________________
Pozdrawia
UNIVERSE'SOWSKI ŻUCZEK

2.11.2007- dzień w którym pękło niebo :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 2:15 am 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Mar 11, 2006 6:01 pm
Posty: 2
Miejscowość: Electric Ladyland
Jimi

_________________
:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 5:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
The Edge - za "zimne" brzmienie U2

wybaczcie za określenie "zimne" brzmienie - bo wiem ze dla wielu moze wydać się ono mało trafne ...
Ale mi właśnie tak ono się kojarzy

Mike Oldfield - my MASTER

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 6:15 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Van Halen i Vai na pewno, jest jeszcze wielu szkoda czasu wymieniać...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 5:32 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
moj prywatny ranking :

Jimmy Hendrix
George Harrison (może nie za wirtuozerie , ale napewno za oryginalny styl)
Brian May (Queen)
Slash
Randy Rhoads
Nuno Bettencourt (Extreme)
Ritchie Blackmore
Prince (małe zaskoczenie co :P )
Jimmy Page
Tony Iommi (znowu za oryginalny styl)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 2:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ostatnio Brian May mnie ujął, nie dość, że potrafił niezle przyłożyć to jeszcze miał ten niepowtarzalny styl i to juz od najwcześniejszych płyt Queen.

Nawet nie wiedziałem, że Prince jest gitarzystą :? :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 6:52 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Nawet nie wiedziałem, że Prince jest gitarzystą :? :)


funkowo - soulowym , ale jest :wink: a solówki miał naprawdę niezłe :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY