Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Lista utworów: W
Wait 6%  6%  [ 2 ]
We Can Work It Out 6%  6%  [ 2 ]
What Goes On 0%  0%  [ 0 ]
What You're Doing 3%  3%  [ 1 ]
When I Get Home 0%  0%  [ 0 ]
When I'm Sixty-Four 0%  0%  [ 0 ]
While My Guitar Gently Weeps 63%  63%  [ 20 ]
Why Don't We Do It In The Road 3%  3%  [ 1 ]
Wild Honey Pie 0%  0%  [ 0 ]
With A Little Help From My Friends 6%  6%  [ 2 ]
Within You Without You 9%  9%  [ 3 ]
Words Of Love 3%  3%  [ 1 ]
Razem głosów : 32
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 11:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Kolejna seria:) juz zblizamy sie do konca naszej zabawy- to przedostatnie zestawienie jesli chodzi o oficjalne- klaryfikuje nam sie tez obraz ostatniego zestawienia- wiec...oceniajcie:)


Ostatnio edytowany przez greg Pią Mar 23, 2007 6:32 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 11:32 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Wait - 4
We Can Work It Out -10 - ech lubię ten utwór
What Goes On -2
What You're Doing -5
When I Get Home -4
When I'm Sixty-Four -10 (super Paul, który w tym roku.... skończy właśnie 64 lata)
While My Guitar Gently Weeps -10!!! (boski George...)
Why Don't We Do It In The Road -2
Wild Honey Pie -1
With A Little Help From My Friends -9 (niezły Ringo)
Within You Without You -1
Words Of Love -5

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 1:56 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Gru 31, 2005 12:09 pm
Posty: 164
Miejscowość: Cz-wa
Wait - pochodzi z sesji " Help ! ", ale trafił na " Rubber Soul " jako wypełniacz. Mimo to wypada lepiej ( moim zdaniem :p ) na tle takich kompozycji jak " What Goes On " czy " Michelle ". Bardzo lubię partie gitar w tym utworze. 7
We Can Work It Out - ech nigdy za nim specjalnie nie przepadałem, ale za sam wokal i melodyjnośc daję 6
What Goes On - 3
What You're Doing -6 ciekawe intro na perkusji, chwytliwy riff.
When I Get Home - 5
When I'm Sixty-Four - 2 Nie mogę przebolec, że taka " perełka " trafiła na tak dobrą płytę. Melodia jest strasznie prosta ( żeby nie powiedziec banalna ), dobrze że w warstwie instrumentalnej się trochę dzieje ( dlatego daję 2 a nie 1 ). Kiedyś spotkałem się z opinią, że ten kawałek byłby dobry do odśpiewania pod prysznicem ( ewentualnie przy goleniu ), niestety muszę się z tym zgodzic. Szkoda, że zamiast " When I'm 64 " na Peppera nie trafił np. " It's Only A Northern Song " pochodzący z tej samej sesji.
While My Guitar Gently Weeps -10 Genialny utwór, mój ulubiony z całego albumu ( aczkolwiek muszę przyznac, że bardziej podoba mi się wersja akustyczna ) . Świetna solówka grana przez Claptona ( swoją drogą zawsze zastanawiałem się czy jest taka wersja tej piosenki, w której to George gra na elektryku ), ciekawe partie basu.
Why Don't We Do It In The Road - większośc fanów Czwórki nie chciałaby, aby ten utwór umieszczony był na Białym Albumie. Mnie natomiast podoba się sposób, w jaki Paul wydziera się w tej piosence, dlatego daję 5
Wild Honey Pie - kiedy po raz pierwszy tego posłuchałem, pomyślałem sobie " Co to jest do jasnej niedoli ?! ". Traktuję to jako muzyczny żart, przerywnik w stylu " Dig It ". 3
With A Little Help From My Friends - 6 jedna z moich ulubionych piosenek zaśpiewanych przez Starra, świetne harmonie. Ciekawe jest bezpośrednie przejście z utworu otwierającego album, do wspomnianego " With A Little Help From My Friends ".
Within You Without You -10 Genialny utwór !!! Mamy tu potężną dawkę orientalnej muzyki. Moc dźwięków wydobywanych z przeróżnych instrumentów. Jest tu tabla, tambura, dilruba, swarmandal ( tak się to chyba nazywa :roll: ) i prawdopodobnie sitar. Jest też sekcja smyczków.
Całości to warzyszy idealnie wkomponowany w muzykę głos Georga. Ponadto piosenka ma dobry tekst - o ludziach, miłości, prawdzie i fałszu, o biegu życia, którego nie jesteśmy w stanie zmienic.
" Within You Without You " to jedna z najbardziej niedocenianych kompozycj Georga, a szkoda bo świetnie urozmaica zarówno album jak i cały repertuar zespołu.
Words Of Love -5

_________________
Sweet Loretta Fart she thought she was a cleaner, but she was a frying pan.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 2:01 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Wait - 7
We Can Work It Out -9
What Goes On 8
What You're Doing -8
When I Get Home -8
When I'm Sixty-Four - 9
While My Guitar Gently Weeps - 10
Why Don't We Do It In The Road - 8
Wild Honey Pie -7
With A Little Help From My Friends - 9
Within You Without You -9
Words Of Love -10

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 2:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Wait - 6
We Can Work It Out -7
What Goes On - 5
What You're Doing - 5
When I Get Home - 6
When I'm Sixty-Four -7
While My Guitar Gently Weeps - 9
Why Don't We Do It In The Road -7
Wild Honey Pie - 6
With A Little Help From My Friends - 8
Within You Without You -7
Words Of Love - 5

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 3:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
WHILE MY GUITAR GENTLY WEEPS - taka perła, że aż dech zapiera. To chyba jedyny utwór z Białego Albumu, który może coś zawalczyć u nas w pierwszej dziesiątce, właściwie to należy mu się pierwsze miejsce skoro Strawberry Fields nie ma już szans. o samym utworze to ciężko coś pisać, po prostu słów brak. Beatlesowskie ARCYDZIEŁO :!: :!: :!: 10/10

WITHIN YOU WITHOUT YOU - szlag mnie trafił jak to pierwszy raz usłyszałem, myślałem sobie- czy to moga być Beatlesi? Kapitalny tekst a ten sitar wyprawia jakieś cuda. Czacha dymi! 10/10

We Can Work It Out- chyba najlepszy przykład genialnie oddziaływującego na siebie duetu muzycznych geniuszy. Chwytliwość i beztroskość Paula i nieco bólu Johna daje piorónującą mieszankę. 8

When I'm 64 - niby nie pasuje na Sierżancie, ale to działa. Ten utwór ma swój mikroklimat. 8

Wait- ten kawałek jakoś podejrzanie kojaży mi się z The Word, w dodatku pochodzi z tej samej płyty, dlatego niezbyt go lubię. 4

What Goes On - ostatnio sobie włączyłem i przyznać muszę, że nie jest to taki knot za jakiego wcześniej uważałem. piękne są chórki we zwrotkach, są dość słabo słyszalne. Inny smaczek to głos Johna w końcówce refrenu. Jakieś takie...fajne! 3

What You're Doing - właściwie to Paul stwożył tylko 2 utwory, które mniej mi się podobają: Hold Me tight i All My Loving. Oprócz tego trzymał konkretny poziom. Brawo! 4

When I Get Home - kolejny dobry utwór do kolekcji z AHDN. 5

Why Don't We Do It In The Road - wole wersję z Anhology, gdzie Macca się jakby skrada a pózniej ryczy jak lew 8) Oficjalny trochę mnie rozczarował, ale pasuje taki dynamit na tej dość nudnej części Białego Albumu. 5

Wild Honey Pie - ja to uwielbiam takie przerywniki 6

With A Little Help From My Friends - jakoś nigdy mnie ten utwór nie porywał... 5

Words Of Love - kolejne marudzenie nie wiadomo o czym. 3

Ta kolejka wydaje mi się strasznie nierówna.
Wielki George wymiata konkurencje 8)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 6:09 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Wait 5
We Can Work It Out 7
What Goes On 4
What You're Doing 5
When I Get Home 5
When I'm Sixty-Four 9
While My Guitar Gently Weeps 10
Why Don't We Do It In The Road 3
Wild Honey Pie 1
With A Little Help From My Friends 10
Within You Without You 5
Words Of Love 4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 7:15 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Wait - 5
Nigdy specjalnie go nie lubiłem

We Can Work It Out -9
Zawsze to uwielbiałem :) Lubię takiego McCartney'a

What Goes On 5
Za gitarę.

What You're Doing -7
Za gitarę i riff.

When I Get Home -7
Za pazur i głos Lennona.

When I'm Sixty-Four - 6
Piękna melodia.

While My Guitar Gently Weeps - 10
Sam nie wiem, która wersja bardziej mi się podoba. Ale i tak jest to wspaniały utwór.

Why Don't We Do It In The Road - 8
Wolę wersję biało-albumową

Wild Honey Pie -9
Nie wiem czemu ten utwór się nie podoba. 99 razy lepszy od Bungalow Billa :)

With A Little Help From My Friends - 4
Mam tego dosyć. I powiem, że wersja Beatli jest najlepsza.

Within You Without You -10
Na początku nie rozumiałem tego utworu. Dopiero po kilku latach, gdy bardziej poznałem Beatlesów ten utwrór stał się dla mnie niemalże numero uno na Pepperze.

Words Of Love -3
Takie sialalala uuuuuuu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 1:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Wait
9

We Can Work It Out
10
Uwielbiam ! Kocham ! Duet Johna i Paula is so adorable ! Zagłosowałam w końcu właśnie na tą piosenkę ... Nigdy mi się nie znudzi ! :D

What Goes On
8
A ja tam ją uwielbiam i już :)

What You're Doing
10
Uwielbiam ją, smutny tekst i pozytywna melodia jednocześnie. poprawia mi zawsze humor ... No i wokal Paula który w tej piosence wypadł jeszcze śliczniej niż zwykle

When I Get Home
8

When I'm Sixty-Four
9
No co ja mogę powiedzieć ? cudeńko !

While My Guitar Gently Weeps
8

Why Don't We Do It In The Road
10
Mrau ! ;)

Wild Honey Pie
3

With A Little Help From My Friends
10
Jedna z ulubieńszych Ringowych piosenek

Within You Without You
10
Jak można nie podziwiać tego utworu ?
Świetnie słucha się w nocy ... i znowu widzę Indie przed oczami ... i kilka innych rzeczy też :P

Words Of Love
8

Mogę was zabić, prawda ?
Nie mogłam się zdecydować na co oddać głos ... bu ...
(reszte kompendiów obiecuję że będę uzupełniać od weekendu, bo teraz to kompletnie nie miałam czasu, wielkie sorry !)
Doprowadzacie mnie do życiowych dylematów, obgryzania paznokci i nerwowego przesłuchiwania danych utworów ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 2:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Wait 6
We Can Work It Out 8
What Goes On 4
What You're Doing 5
When I Get Home 5
When I'm Sixty-Four 9
While My Guitar Gently Weeps 10
Why Don't We Do It In The Road 4
Wild Honey Pie 3
With A Little Help From My Friends 7
Within You Without You 2
Words Of Love 5


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 3:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Wait - 7
We Can Work It Out - 9
What Goes On - 7
What You're Doing - 7
When I Get Home - 9
When I'm Sixty-Four - 8
While My Guitar Gently Weeps - 10
Why Don't We Do It In The Road - 8
Wild Honey Pie - 3
With A Little Help From My Friends - 10
Within You Without You - 10
Words Of Love - 9

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 4:58 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Wait - 6
We Can Work It Out - 8
What Goes On - 3
What You're Doing - 5
When I Get Home - 10
When I'm Sixty-Four - 8
While My Guitar Gently Weeps - 8 (unplugged - 10 studyjna- 6)
Why Don't We Do It In The Road - 3
Wild Honey Pie - 1
With A Little Help From My Friends - 9
Within You Without You - 4
Words Of Love - 3

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 7:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Wait - 9
We Can Work It Out 10
What Goes On 5
What You're Doing 10
When I Get Home 10
When I'm Sixty-Four 10
While My Guitar Gently Weeps 6
Why Don't We Do It In The Road 7
Wild Honey Pie 4
With A Little Help From My Friends 6
Within You Without You 10
Words Of Love 10

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 7:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Yer Blue napisał(a):
WITHIN YOU WITHOUT YOU - ten sitar wyprawia jakieś cuda!

Ha :D !!! Dokładnie ! :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 7:43 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wait - jeden z moich ulubionych utworów na Rubberze. Zdecydowanie trzyma poziom płyty 8

We Can Work It Out - wszystko super, ale daję niższą ocenę za "powtarzalność" zwrotek i refrenów... Do takiego utworu i na tym etapie twóczości można już się było trochę badziej postarać :wink: 8

What Goes On - nie przepadam. Może dlatego, że jest tuż przed "Girl" :D Ale chórki są fajne. 3

What You're Doing - a to lubię nawet. 5

When I Get Home - to też 5

When I'm Sixty-Four - utworek sympatyczny, przyjemny itp., ale co on u diaska robi na "Pepperze" :?: :!: 6

While My Guitar Gently Weeps - piękne, ale mimo wszystko zawsze wybiorę "Long Long Long" 9

Why Don't We Do It In The Road - he he he. Wielki plus za "głębię" słów :wink: Świetny kawałek 8

Wild Honey Pie - kiedyś przeze mnie nielubiane, dziś jak najbardziej tak :!: I bardzo dobrze, że jest takie króciutkie 9

With A Little Help From My Friends - tak, wersja Beatli jest najlepsza :!: Niech ta 8 ode mnie będzie tego manifestem :wink:.

Within You Without You - no proszę, proszę, a ja myślałam, że mało osób docenia ten utwór :) Mnie on nigdy nie nudził, nie zniesmaczał, nie zniechęcał... wręcz przeciwnie :!: To cudo :!: 10

Words Of Love - eeeeeeeeeeee.... 4

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Wait - 9
We Can Work It Out - 10
What Goes On - 4
What You're Doing - 4
When I Get Home - 6
When I'm Sixty-Four - 7
While My Guitar Gently Weeps - 10
Why Don't We Do It In The Road - 8
Wild Honey Pie - 6
With A Little Help From My Friends - 7
Within You Without You - 9
Words Of Love - 5


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 6:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Wait - Pamiętam dokładnie chwilę, gdy pierwszy raz przesłuchałam ten kawałek. ;) To była zresztą moja pierwsza "płyta Beatlesów" (jakaś dziwaczna składanka <z Revolvera i Rubber Soul> wydawnictwa Selles... :wink: :lol: ) i wtedy to zaledwie poznawałam Beatlesów, wtedy odczuwałam pierwsze szalone, niepochamowane zrywy młodzieńczego ;) serducha, które tak bardzo wówczas kochało Beatlesów (kocha do dziś zresztą, tyle, że miłością bardziej stonowaną); i darzyło tę nową dla niewprawnego ucha muzykę nerwowym, bardzo niecierpliwym, ale spontanicznym uczuciem. :D Hehe, ale sie rozpisałam o niczym. :oops: Przypominam sobie, jakiego skurczu dostałam, gdzieś w okolicach klatki piersiowej, kiedy usłyszałam pierwsze słowa wyśpiewywane przez Johna, wtaczającą się za nim gitarę, a potem podkręcającą tempo perkusję... wtórujący Paul (czy ja już wspominałam, jak bardzo uwielbiam piosenki, w których ścierają się ich głosy, przekrzykują, współbrzmią itd. - wszystko jedno, byle razem! ?? :D). Bardzo beatlesowski utwór, może trochę nazbyt idealnie w ICH stylu, ale... to przecież Beatlesi, pierwsza klasa. ;) :D - 8

We Can Work It Out - Wybaczcie zwykłej, prostej fance, ale ja przepadam właśnie za takim głosem Paula - czystym, niemal krystalicznym - w zestawieniu z "brudnym", zachrypniętym wokalem Johna, na dźwięk którego duszę aż rozrywa, słychać niesamowity żal, smutek, smutno-pokrzepiającą konkluzję. Zabawne, że w tym utworze, w dwóch partiach zawarte są jakby dwa przeciwstawne podejścia do życia (naginam, ale specjalnie, dla nadinterpretacji :P) - Paul odznaczający się jakby myśleniem w stylu "carpe diem" ;) i John z dewizą "memento mori" (chociaż nie tak bardzo pesymistyczną).
Dobrze, to nie jest odpowiednie podejście do tego kawałka, ale moje osobiste (a już nic nie poradzę na to, że głupawe :lol:). - 8

What Goes On - Yyyyy, wiecie co... Ja naprawdę nic nie mam do country & western, ale... tu jakoś to wszystko zgrzyta, nie pasuje do tego zespołu, a i sam kawałek (nie chodzi tu o gatunek) jest po prostu nijaki, bazbarwny, niczym nie wyróżniający się z morza pozostałych. I dlatego... - 2 (nie mam serca, by postawić 1 ;))

What You're Doing - Nigdy specjalnie mnie nie porywał, żadnej charakterystycznej melodii, motyw jakiś taki drętwy, bez wyrazu - jedyne, co zachwyca to wokal (zaczynam zauważać, że zachwyt nad głosami Beatlesów zaczyna u mnie przeważać w tych wszystkich kompendiach :lol:). Solidny, wypracowany - i co tu dużo mówić - po prostu ładny (choć ten przymiotnik jakoś tak nieprzekonująco brzmi, to jedyne, co przyszło mi na myśl ;)). - 5

When I Get Home - Numer z werwą, jękiem, przytupem - coś, co w Beatlesach bardzo cenię. :D Nastrój, podniecenie buduje już samo wprowadzenie i chórem śpiewane "Whoaaaaaaah Whoaaaaaaaah". Nie jest może "When I Get Home" kawałkiem, który jakoś wybitnie lubię, ale też nie pogardzę, a na pewno nie przełączę w trakcie słuchania całego albumu - 6

When I'm Sixty-Four - Jestem jakaś inna - dla mnie to był zawsze bardzo "pepperowy" kawałek i bardzo bym żałowała, gdyby nie znalazł się właśnie na tej konkretnej płycie! Może moje przywiązanie, i to dość silne, wiąże się z tym, że melodię tej kompozycji zna się od dziecka (tak jak "Oh Darling!"), tylko niewielu przeciętnych słuchaczy zdaje sobie sprawę, czyjego jest autorstwa. ;) Zawsze jednak mam coś poprzestawiane w moim rozumieniu dorobku Żuków, bo mnie "When I`m Sixty-Four" zawsze będzie kojarzyć się właśnie z dzieciństwem, a nie ze starością. ;) - 8

Why My Guitar Gently Weeps - Cudo. Cudo. Cudo. Rany, naprawdę nie wiem, co dodać. :oops: :lol: Kocham w tym samym stopiu obydwie wersje - zarówno akustyczną (jeszcze bardziej łagodną, delikatną, a przy tym znacznie lepszą wokalnie od wersji z Białego Albumu), jak i tę ze wspaniałą solówką i gitarowymi 'wtrętami' L`Angelo Mysterioso (hahahahah :lol:)
Bardzo dobry tekst, ciekawy nastrój - esencja George`a Harrisona. ;) :D - 10

Why Don't We Do It In The Road - Ja wcześniej pisałam o krystalicznym głosie Paula, tak? ;) Hahah, początkowo, przyzwyczajona do zupełnie innej jego maniery, nie mogłam rozpoznać wokalisty w tym utworze - stawiałam na Johna, co najwyżej George`a (choć on mi nie pasował, ale przecież Lennon także). Szczęka mi opadła, dowiadując się, że to Macca. :shock: Komentarz do zasadniczej części 'lirycznej': "hehehehe" (bo co tu można dodać? :twisted: :lol:). Pozytyw, beztroska, absolutny brak jakiejkolwiek pruderii - zawsze mi to (poza pierwszym) bardziej pasowało do Johna, ale w wydaniu Paula jest niegorsze. ;) - 7

Wild Honey Pie - Lubię! Dla mnie to smakowity przerywnik, wygłup, chwila wytchnienia na Białym Albumie. :D Ciężko jest go ocenić, bowiem sam w sobie - gdyby miał pretendować do miana "utworu" - nie jest niczym zachwycającym (mało powiedziane), ale na albumie prezentuje się akuratnie... - 5

With A Little Help From My Friends - Niby Ringo źle śpiewa? ;) (hehehe)
Baaardzo pozytywny, radosny utworek; tysiąc razy lepszy od wszystkich innych wymyślnych wersji (a Cocker może się schować ;)). - 8

Within You Without You - Absolutny faworyt zestawienia; taki styl działa na mnie niczym lep na muchy lub też miód na niedźwiedzia. ;) Tym bardziej cieszy mnie, że aż tylu z Was tak wysokie noty mu wystawia; co mnie - słysząc pogłoski o obojętnym stosunku fanów do tej perełki - pozytywnie "rozczarowuje". :D :D - 10

Words Of Love - Włosy aż się jeżą... ten numer w skali nudy przebija wszystkie "Whatgoeson-y" (:lol:). Powrót w przeszłość o co najmniej dekadę do nienajwyższych lotów potańcówek przy piwie, gdzie każdemu już obojętne, czy słucha łzawej, labidzącej ballady, czy też skocznego rock&roll`a. ;) Jak na Beatlesów i tamten rozdział ich twórczości, bardzo słabo i poniżej przeciętnej. :? - 2

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 11:07 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Wait- bardzo charakterystyczny kawałek właśnie dla albumu "Rubber soul" (moim zdaniem, ten album ma jakieś takie bardzo spójne brzmienie); lubię ten utwór za skoki tempa i harmonię głosów-6
We Can Work It Out- bardzo lubię, zarówno część 'paulowską", jak i "johnowską"-7
What Goes On-to nie jest w moim klimacie-3
What You're Doing-wspaniały riff, chwytliwa melodia i miły głos Paula-7
When I Get Home- nie rusza mnie ten kawałek-3
When I'm Sixty-Four- przyjemna melodia, zabawny tekst, to jest po prostu urocze; i wcale mi nie przeszkadza na Pepperze-7
While My Guitar Gently Weeps-uznałam tę piosenkę za mojego faworyta w tej kategorii; świetny Clapton ze swoją gitarką, ale George ze swoim tekstem i wokalem wcale nie gorszy ;)-9
Why Don't We Do It In The Road- tekst jest bardzo dobry, no i urwane zakończenie-6
Wild Honey Pie- nie lubię tego-2
With A Little Help From My Friends- uwielbiam tekst tej piosenki,a śpiewający Ringo jest tutaj jak najbardziej na miejscu-7
Within You Without You- przyznam się, że z początku nie byłam w stanie przesłuchać tej piosenki do końca, wydawała mi się strasznie ciężka i za mocno zakręcona indyjskimi klimatami, jednak po wsłuchaniu się w tekst odkryłam, że jest to kolejne George'owe cudo-8
Words Of Love- może być-4

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 12:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Winter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
WITHIN YOU WITHOUT YOU - ten sitar wyprawia jakieś cuda!

Ha :D !!! Dokładnie ! :D


Ten Harrison tak tam gra, że normalnie wnętrzności wibrują!
pamiętam, że kiedyś przyszedł do mnie kolega jak leciał ten utwór to powiedział, że to nie muzyka tylko to jakiś kot miałczy :shock: :lol: :lol: :lol: w sumie coś w tym jest :wink:
ten kawałek podzielił fanów niczym Revolution 9 :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 1:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
jeszcze muszę coś dodać o Wait. jakoś dziwnie tak mam, że jak go usłyszałem to odrazu dostrzegłem skojażenie z utworem The Word. czy tylko ja tak mam? :? ten początkowy motyw, w który John śpiewa: "It's Been A Long Time..." (zresztą przeplatujący się przez cały utwór), jest dla mnie jakoś dzwnie podobny do "Say The World...", chyba jestem nienormalny. Nie jest to autoplagiat, ale to że kawałki są na tej same płycie obniża znacznie moją ocenę dla Wait, bo w sumie utwór jest fajny, ale naprawdę razi mnie te podobieństwo. Pewnie tylko mnie...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY