Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 3:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Myslę, żemacie racje, zrobimy sobie dwa tematy- jeden na Antologie, a drugi na bootlegi, ok?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 4:15 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
ostatecznie mogę byc za

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 4:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Jestem zdecydowanie za takim rozwiązaniem! :D Tzn. optuję za tym, by były osobne kompendia na bootlegowe numery i te z oficjalno-nieoficjalnej dyskografii (np. Live At The BBC i Anthology).
I kajam się, że sama nie ułożyłam listy. :oops: :roll:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 5:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
OK, no i super!

Ale czy bedziemy oceniac cala Antologie, to znaczy wszystkie wczesniej nieoficjalne utwory?
A "Live At The BBC"? Nie wyobrazam sobie, zeby moglo nie pojawic sie wsrod ocenianych utworow takie perly jak: "I Got A Woman", "I Just Don't Understand", "I'll Be On My Way" (!!!) czy "To Know Her Is To Love Her", niezaleznie od ich ewentualnej coverowatosci ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
OK, no i super!

Ale czy bedziemy oceniac cala Antologie, to znaczy wszystkie wczesniej nieoficjalne utwory?
A "Live At The BBC"? Nie wyobrazam sobie, zeby moglo nie pojawic sie wsrod ocenianych utworow takie perly jak: "I Got A Woman", "I Just Don't Understand", "I'll Be On My Way" (!!!) czy "To Know Her Is To Love Her", niezaleznie od ich ewentualnej coverowatosci ;)
ocenianie całej Anthologii CHYBA nie ma sensu... Jak sobie np. ocenisz 3 wersje Strawberry będzie trudno i dziwnie... Ale dobra ja się nie odzywam

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Jestem TYLKO CIEKAWY, kto już spostrzegł, że w dziale Kompendium ruszyło kompedium Utworów solowych McCarney'a 8)

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 10:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Jasne, ze beda tez ionne, nie tylko antologia, i jasne równiez ze nie bedziemy oceniac 15 taków jednej piosenki:) to oczywiste

PS
McCartney - hmmm..z yer Blue dyskutowalismy o tym by po wakacjach ruszyć Johna...ale tak na raz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 11:04 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Maveric: Pytanie Ringo było chyba oczywiste - pytała o utwory, które wcześniej nie pojawiły się na oficjalkach. Dla mnie jest to w 100% zrozumiałe, więc ośmieliłem się wyręczyć ją w odpowiadaniu na to pytanie :)

Jeżeli chodzi o kompendium McCartneya - owszem, ja zauważyłem. Jak będziesz chciał wiedzieć coś jeszcze, to wal śmiało 8)

Ringo: Myślę, że 'Live At The BBC' można włączyć do kompendium 'antologowego'. W sumie, to nie wiedziałbym gdzie to wpasować.
W każdym bądź razie, nie chciałbym łączyć bootlegów z oficjalnymi wydawnictwami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 11:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
kalosz napisał(a):
Maveric: Pytanie Ringo było chyba oczywiste - pytała o utwory, które wcześniej nie pojawiły się na oficjalkach. Dla mnie jest to w 100% zrozumiałe, więc ośmieliłem się wyręczyć ją w odpowiadaniu na to pytanie :)
Dokladnie! Dziekuje Kaloszu, jestes kochany! Nie moglam sama odpisac, bo wybylam do kina ;).
Maveric napisał(a):
Jestem TYLKO CIEKAWY, kto już spostrzegł, że w dziale Kompendium ruszyło kompedium Utworów solowych McCarney'a 8)
Ja zauwazylam, i ciesze sie z Twojej inicjatywy :D. Cieszylabym sie zapewne bardziej, gdybym znala dobrze solowa tworczosc McCartneya. :( Niestety, nie jestem tak dobrze zorientowana jak Ty.. a wlasciwie w ogole nie jestem.. McCartney'a znam dwa albumy na krzyz :oops:, z czego jeden podoba mi sie bardzo, bardzo (i to calkiem niedawny - "Flaming Pie"), a drugi bardzo srednio ("Band On The Run").. Plus pojedyncze inne utwory. :oops: Wiec raczej za to kompendium sie nie wezme :( :oops:
kalosz napisał(a):
W każdym bądź razie, nie chciałbym łączyć bootlegów z oficjalnymi wydawnictwami.
Tak, ja tez nie (po przemysleniu sprawy :)).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 03, 2006 9:40 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
kalosz napisał(a):
Maveric: Pytanie Ringo było chyba oczywiste - pytała o utwory, które wcześniej nie pojawiły się na oficjalkach. Dla mnie jest to w 100% zrozumiałe, więc ośmieliłem się wyręczyć ją w odpowiadaniu na to pytanie :)
Cytuj:
Ale dobra ja się nie odzywam

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 03, 2006 10:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Maveric, ja poniekąd zauważyłam twoje McCartney`owskie kompendium, ale też nie odzywałam się nic a nic, bo słabo znam całą twórczość Macci. Raczej tak tu trochę, tam ździebko. :lol: Powiedzmy, że cały czas odkrywam Paula na nowo.
Myślę, że wiele osób nie odezwało się w tamtym temacie, bo też nie znają wszystkich krążków Jamesa Paula. ;)

A, jak najbardziej postuluję za tym, by Anthology i Live At The BBC wpakować do jednego worka. Toć to ta sama kategora - niby oficjalne, ale do podstawowej dyskografii nie należą.
Ktoś tu jeszcze rzucił pytaniem (nie wiem czy do wszystkich, ale wybaczycie, ze też wrzucę swoje trzy grosze? ;)), czy oceniać całe Anthology. Moim zdaniem tak. :D Przynajmniej wtedy kompendium potrwa trochę dłużej, a i tak możemy je przecież rozbić na ileś tam części. Maveric wspominał o 3 wersjach "Strawberry Fields Forever", które nie będzie wiadomo jak pogrupować i ocenić... przecież możemy to przyjąć jako jedną pozycję i wypowiedzieć się za jednym razem o wszystkich trzech. ;) Naturalnie ocena będzie wtedy trochę uśredniona, ale trudno się mówi. 8) Przecież to nie jest jakiś urzędowy formularz, tylko, bądź, co bądź, zabawa! ;)

Ale nad listą bootlegowych numerów (no chyba nikt nie porwie się na ocenienie wszystkich kawałków; ciężko mi nawet uwierzyć, że jest ktoś, kto zna wszystkie), to już trzeba byłoby się porządnie zastanowić, co wywalić, a co zostawić.
Tu już się oddalam, bo jestem cienka w tym temacie. ;)

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 03, 2006 11:12 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Maveric, ja poniekąd zauważyłam twoje McCartney`owskie kompendium, ale też nie odzywałam się nic a nic, bo słabo znam całą twórczość Macci. Raczej tak tu trochę, tam ździebko. :lol: Powiedzmy, że cały czas odkrywam Paula na nowo.
Myślę, że wiele osób nie odezwało się w tamtym temacie, bo też nie znają wszystkich krążków Jamesa Paula. ;)

A, jak najbardziej postuluję za tym, by Anthology i Live At The BBC wpakować do jednego worka. Toć to ta sama kategora - niby oficjalne, ale do podstawowej dyskografii nie należą.
Ktoś tu jeszcze rzucił pytaniem (nie wiem czy do wszystkich, ale wybaczycie, ze też wrzucę swoje trzy grosze? ;)), czy oceniać całe Anthology. Moim zdaniem tak. :D Przynajmniej wtedy kompendium potrwa trochę dłużej, a i tak możemy je przecież rozbić na ileś tam części. Maveric wspominał o 3 wersjach "Strawberry Fields Forever", które nie będzie wiadomo jak pogrupować i ocenić... przecież możemy to przyjąć jako jedną pozycję i wypowiedzieć się za jednym razem o wszystkich trzech. ;) Naturalnie ocena będzie wtedy trochę uśredniona, ale trudno się mówi. 8) Przecież to nie jest jakiś urzędowy formularz, tylko, bądź, co bądź, zabawa! ;)

Ale nad listą bootlegowych numerów (no chyba nikt nie porwie się na ocenienie wszystkich kawałków; ciężko mi nawet uwierzyć, że jest ktoś, kto zna wszystkie), to już trzeba byłoby się porządnie zastanowić, co wywalić, a co zostawić.
Tu już się oddalam, bo jestem cienka w tym temacie. ;)
Nie wiecie co tracicie nie mając tych płyt :-( No to może głosujcie tylko na te co znacie albo zrobimy np. kompedium FLOWERS IN THE DIRT, OFF THE GROUND, BAND ON A RUN, FLAMING PIE, CHAOS i ewentualnie TUG OF WAR <-- większość z was ma te płyty

ALBO SOBIE DAMY SPOKóJ 8) 8)

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 03, 2006 2:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Maveric napisał(a):
Nie wiecie co tracicie nie mając tych płyt :-(

A skąd tak pochopne wnioski? Ja wiem co tracę, ale powiem Ci, że pieniądze są większą przeszkodą niż może się wydawać. ;) :(
Takie kompendium, jakie ty ułożyłeś jest ok, tyle że nie w takiej dużej ilości tytułów. Zagubimy się w tym. Wiem, że chcesz to zrobić raz-dwa, ale nie każdy ma tyle cierpliwości, by oceniać za jednym razem porcję np. 40 kawałków. :roll:

PS Zawsze można na pierwszy ogień wrzucić Chaos And Creation In The Backyard, bo to chyba ostatnio jedna z bardziej nam znanych płyt Macci ;)... ale obawiam się, że i tu nie wszyscy będą mogli się wypowiedzieć. :(

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 3:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Już się pogubiłem :roll:
Rozumiem, że oddzielnie bedziemy oceniać Anologię, oddzielnie bootlegi, ale do naszego kompedium brane pod uwagę będą tylko utwory wydane oficjalnie? czyli Anthology i Live At The BBC (niech Wam bedzie :) ), tylko nie należy dyskryminować w takim razie żadnych utworów, czyli wszystkie cudzaki bierzemy pod lupę, to samo z Antologią, te starutkie z '58 roku też :) oczywiście nie ma mowy o ocenianiu kawałków, które już przerobiliśmy, tylko w innych wersjach (jakkolwiek ciekawych), na to nigdy nie pójdę :P
A dla bootlegów możemy zrobic oddzielne kompedium, bo to trochę niesprawiedliwe wpychać demówki miedzy klasyczne utwory :wink:

na kompedium solowego Macci napewno się wpisze, ale proponowałbym na początek lata 70-te, czyli Wings. Przepraszam, ale z tego co słyszałem niektóre płyty Paula nie nadają się do słuchania, a co dopiero do oceniania utwór po utworze. Proponuję więc na poczatek Wings (dość wysoki poziom), a pózniej się zobaczy...

a solowy John po wakacjach :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 3:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
proponuję tak:

wszystkie oficjalnie wydane autorskie kawałki, łacznie z tym z 58 oraz z Christmas Time, chyba każdy się z tym zgodzi :wink: jest ich 18.
mam jednak wątpliwości do Junk, Teddy Boy i All Things... Proszę wypowiedzcie się w tej sprawie, ja jestem przeciw tym utworom w kompedium.

no i jeszcze przeróbki. mam pomysł.
Może by tak do tamtych 18 dodać jeszcze ok. 10 cudzych kawałków, tak żeby było w sumie 30, tyle ile chciał Greg. tak sobie myśle, że jednak ocenianie wszystkich zajmie jakieś 10 kolejek :roll: - za dużo!
Tak więc prosze Was o typy swoich najlepszych przeróbek TB (niech będzie 5), a 10 najczęściej powtarzających się włączymy do kompedium, ok?
moja piątka:
Glad All Over
How do You Do It
Leave Me Kitte Alone
Ain't She Sweet
Mailman, Bring Me No More Blues

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Czw Maj 18, 2006 1:51 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 4:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Yer Blue napisał(a):
mam jednak wątpliwości do Junk, Teddy Boy i All Things... Proszę wypowiedzcie się w tej sprawie, ja jestem przeciw tym utworom w kompedium.
A ja jestem za, bo nie znam nagran solo (poza dopiero WCZORAJ poznanym "All Things..." :oops: (dzieki Audrey), te sa ponadto POZNIEJSZE.. A poza tym wszystkie trzy utwory UWIELBIAM.. A do tego wersja solo Harrisona.. Przepraszam, jesli uraze uczucia fanow, ale przeciez tego sie w ogole nie da porownac. 1000 razy bardziej podoba mi sie wersja z Antologii. UWIELBIAM, tymczasem wersja solo jest dla mnie najwyzej sluchalna.
Yer Blue napisał(a):
Tak więc prosze Was o typy swoich najlepszych przeróbek TB (niech będzie 5), a 10 najczęściej powtażających się włączymy do kompedium, ok?
1. I Got A Woman
2. I Just Don't Understand
3. That'll Be The Day
4. To Know Her Is To Love Her
5. <namysla sie, namysla sie> Mailman, Bring Me No More Blues


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 17, 2006 10:51 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Ja takze mam duze watpliwosci co do Junk, Teddy Boy i All Things....

Co do caloksztaltu propozycji Yer Blue, jestem za.

Ktos ma jakies obiekcje, interpelacje albo jeszcze cos innego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 1:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
tak więc w sprawie Junk i tym podobnych :wink: jest 2 do 2, proszę inne osoby o wypowiedzenie się w tej sprawie.
ja też wolę All Things... w wersji na Anthology, ale ten kawałek nieodparcie kojaży mi się z solowym Georgem.

Proszę też o Wasze piątki cudzych oficjalnych kawałków spoza podstawowej dyskografii. Greg, Ty także podaj swoje typy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Moje propozycje

Besame Mucho
Mailman
How Do You Do It
I Forgot to Remember to Forget
Ain't She Sweet


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
a można będzie włączyc do kompedium Bad To Me i It's For You? czy są beatlesowskie wersje tych utworów?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY