Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Lista Piosenek: H
Happiness Is A Warm Gun 21%  21%  [ 8 ]
Hallo, Goodbye 5%  5%  [ 2 ]
Help! 8%  8%  [ 3 ]
Helter Skelter 8%  8%  [ 3 ]
Her Majesty 3%  3%  [ 1 ]
Here Comes The Sun 34%  34%  [ 13 ]
Here, There And Everywhere 3%  3%  [ 1 ]
Hey Bulldog 13%  13%  [ 5 ]
Hey Jude 5%  5%  [ 2 ]
Hold Me Tight 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 38
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 1:28 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
.


Ostatnio edytowany przez Cinek15, Pon Sty 30, 2012 8:45 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 1:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Adamie, zapraszamy do oceniania pozostałych kolejek :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 9:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
a tak nawiasem to kiedy przyjedzie greg?? ktoś wie? bo ja juz oceniłem wszystkie (kilka osób takze) i może sie cos zmieni w klasyfikacji :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 9:39 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 04, 2004 7:00 pm
Posty: 75
Miejscowość: Warszawa
Happiness is a warm gun - 10
Hello Goodbye - 5
Help - 8
Helter Skelter - 10
Her Majesty- 6
Here comes the sun - 9
Here there and everywhere - 8
Hey bulldog - 10
Hey Jude - 9
Hold me tight - 6

_________________
And if my thought-dreams could be seen,
they'd probably put my head in a guillotine,
but it's alright, Ma, It's life and life only.

Bob Dylan


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 12:26 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2003 12:34 pm
Posty: 79
Miejscowość: Bielsko Biała
Happiness is a warm gun - 10 (chyba nie trzeba tłumaczyć ;) )
Hello Goodbye - 8
Help! - 9
Helter Skelter - 10 (za "blisters", tak narodził się hard rock ;) )
Her Majesty- 7
Here comes the sun - 8
Here there and everywhere - 8
Hey bulldog - 10
Hey Jude - 8
Hold me tight - 4

_________________
Image
...and in The End, the LOVE you take is equal to the LOVE you make...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 2:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Happiness Is A Warm Gun 8
Hello, Goodbye 9
Help! 10
Helter Skelter 10 - zmienione po czasie :)
Her Majesty 6
Here Comes The Sun 10
Here, There And Everywhere 10
Hey Bulldog 9
Hey Jude 10
Hold Me Tight 3

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 5:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
,


Ostatnio edytowany przez Cinek15, Sob Mar 19, 2011 12:30 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 5:06 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 27, 2007 7:05 pm
Posty: 147
Miejscowość: Kraków
Musiałem zacząć od tej serii...
Oceniam w skali beatlesowskiej, czyli 5 to utwór przeciętny jak na nich, ale świetny jak na ogólne realia muzyczne. Ogólnie będzie to wyglądać bardzo krytycznie, ale ktoś musi tak na to spojrzeć, nie? ;)

Happiness Is A Warm Gun 7 - na początku w ogóle mnie nie przekonywało. Teraz jest lepiej, ale tekst Johna mnie denerwuje. Cóż poradzić ;)

Hello, Goodbye 7 - za melodię, która jak wiele innych mccartneyowskich jest tak pamiętna... świetny utwór, tekst też mccartneyowski (czyli nic nadzwyczajnego), ale jak pasuje do muzyki! Zawsze przypomina mi się Mozart i Eine Kleine Nachtmusik - czyli "mam tego dość, ale zawsze respekt dla kompozycji". Jak ja bym chciał napisać taką melodię!

Help! 7 - za to samo co powyżej :)

Helter Skelter 8 - za nowatorstwo, bo kompozycja średnia. Utwór coraz bardziej mnie łapie. Miesiąc temu dałbym 7, ale teraz dodaję jeszcze punkcik

Her Majesty 7 - nieocenialne, bo zbyt krótkie => edit: no przecież nie mógłbym tak zaniżyć oceny czegoś, co pojawia się na Abbey! zmiana na 7 z 5

Here Comes The Sun 10 - arcydzieło. dużo lepsze od wymienionych wyżej Help i Hello, Goodbye. Po pierwsze melodia nie narzuca się aż tak bardzo,a przez to się nie nudzi. Po drugie jest wprost wspaniale zagrana na gitarze akustycznej. Po trzecie tekst - nie tak infantylny jak powyżej - lekka nuta liryzmu również się wkrada. Lennon/McCarney przytłaczają, George tutaj zdecydowanie nie i to jest siła tego utworu. Zdecydowanie w pierwszej 5ce, jeśli chodzi o wszystkie utwory TB.

PS. Kiedyś siedziałem sobie na przystanku czekając na tramwaj i miałem gitarkę przy sobie. Zacząłem grać Here Comes i pewna pani poprosiła mnie, żebym zagrał głośniej, bo to takie piękne. Nie odmówiłem :) Chociaż grać na gitarce nie umiem za dobrze, ale tej piosenki musiałem się nauczyć :)

Here, There And Everywhere 6 - nie przekonuje mnie. Z tego samego albumu i podobne w tonie a zdecydowanie lepsze dla mnie - For No One

Hey Bulldog 9 - gdyby ten riff był grany od początku na gitarze, dałbym 10. Fantastyczny rocker. I niech mi nie mówią, że Bitle nie grali riffowo!

Hey Jude 9 - ograne do bólu, ale ciągle zachwyca. Chciałbym napisać kiedyś piosenkę według wskazówek Paula ;) Jeden z lepszych jego tekstów

Hold Me Tight 4 - stary dobry rock'n'roll. Nie przemija, ale zbyt dużo tu schematu

A tak w ogóle to dzień dobry, to mój pierwszy post tutaj :)
Pozdrawiam
tolo

_________________
jest gitara


Ostatnio edytowany przez tolo, Nie Maj 06, 2007 11:14 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 4:51 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Nie Mar 25, 2007 3:07 pm
Posty: 80
Miejscowość: Banana Fields :)
hyhy, to ja może też zacznę oceniać... :>

Happiness Is A Warm Gun - 10! w sumie wszystko zostało tu już napisane.. genialne od początku do końca, genialne w każdym momencie, genialne genialne genialne! Delikatny początek, potem te głębokie, chropowate gitary + niesamowicie dopasowany do tego wokal a na końcu perwersyjne(jak ja lubię to słowo! ;p) wrzaski Johna i ten "przesłodzony" chórek w tle.. CUUDO!

Hello, Goodbye - 6 no tak, banalne, choć melodia świetna!

Help! - 9

Helter Skelter - 10! fantastyczny dźwięk gitar, fantastyczna końcówka, fantastyczny wrzask na końcu :lol:.. no i fantastyczne darcie się Paula ;)

Her Majesty - 6 ładna melodia

Here Comes The Sun - 9 niesamowity klimat, pasuje do tekstu.. delikatne, pogodne, uśmiech wędruje na usta :) powinni to puszczać przy prognozie pogody!

Here, There And Everywhere - 7

Hey Bulldog - 10! "If you're lonely you can talk to me!" i ta chrypa Johna :> a pozatym to kawałek mistrzowski

Hey Jude - 10! w pełni zasługuje na swą popularność! genialna melodia + końcówka z "nanana" :]

Hold Me Tight - 5

postaram się ocenić pozostałe, chociaż nie obiecuję, że szybko się z tym uporam:)

_________________
WHAP-BAAAAAAAAAAAM!!!

"I'm going to shoot you with my finger" jeah.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 5:14 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
Happiness Is A Warm Gun 10
Hello, Goodbye 6
Help! 9
Helter Skelter 9
Her Majesty 9
Here Comes The Sun 10
Here, There And Everywhere 8
Hey Bulldog 10!!!!! Moja ulubiona piosenka!!!!!
Hey Jude 9,5 - za "naaa naaa naaa nananna" :)
Hold Me Tight 6.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 1:47 pm 
Happiness Is A Warm Gun 10 - Bardzo dobry najlepszy moment to[shoop shoop band bang]
Hello, Goodbye 10 - Jak ja kocham hełoł sa he lalla
Help! 9 - Wersje bootlegowe są lepsze
Helter Skelter 10 - In my blisters of my fingers :lol: TEN
Her Majesty 10 - Piosenka dobra podobna do kilku piosenek z chaos & creation
Here Comes The Sun 10 - KOCHAM kiedyś NIENAWIDZIŁEM
Here, There And Everywhere 9 - Nie lubię słów
Hey Bulldog 10 - Kocham tą końcową gadaninę
Hey Jude 11 - ZAGŁOSOWAŁEM na tą piosenkę kocham ją, uwielbiam
Hold Me Tight 7 - Lubię


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 3:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Happiness Is A Warm Gun -7
Hallo, Goodbye- 9
Help! -8
Helter Skelter -9
Her Majesty-5
Here Comes The Sun -9
Here, There And Everywhere -8
Hey Bulldog -9
Hey Jude -9
Hold Me Tight -5


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 9:10 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 14, 2007 5:44 pm
Posty: 16
Miejscowość: Skądinąd
Happiness Is A Warm Gun - 10 bez dyskusji. Jak mnie ten kawałek podnieca, to słowa tego nie opiszą :D
Hello, Goodbye - 6 - dosyć chwytliwe, ale z drugiej strony równie głupie, miałem dać 4, ale ta końcówka... lubię to odkąd usłyszałem to jako dodatkowe zakończenie Put It There na jakimś koncercie Macca, który oczywiście mam na kasecie od zarania dziejów. Nawiasem szukałem tego ostatnio bo nie mogłem sobie przypomnieć, w jakim kawałku to było - ulga nie do opisania :wink:
Help! - sentyment, sentyment, sentyment. 7.
Helter Skelter - Nigdy mnie to nie porywało, trochę przyciężkawe, trochę monotonne... 4... nie zabijecie?
Her Majesty - Większość moich myśli na temat tego kawałka wyraża "?!". Co to robi po The End? Absolutnie płyta powinna się tam skończyć... Gdyby nie ta lokalizacja, byłoby może więcej, ale skoro tak to 3.
Here Comes The Sun - Kocham! W mojej 5 najukochańszych kawałków Bitli. 10 bez wahania i wyrzutów. Btw, fajna wersja jest na Concert for George - taka... country'owa trochę :wink:
Here, There And Everywhere - eee, pościelówa, nigdy nie lubiłem. 4.
Hey Jude - znowu będzie kontrowersja. Koszmar, który się nigdy nie kończy :D (fajnie wyśmiali go tutaj: http://uncyclopedia.org/wiki/Hey_Jude) Będzie tylko 4.
Hold Me Tight - "It's you, you-you-youuu" - 3.

Bulldoga nie znam, więc nie oceniam.
Ok, tym samym pierwsza runda głosów oddana :D

_________________
بسم الله الرحمان الرحيم


Ostatnio edytowany przez usandthem, Pon Gru 17, 2007 12:14 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 9:23 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Hey Buldog to jeden z utworów, które robią na mnie największe wrażenie.
Słuchałem tego utworu w coraz to nowych wersjach: sam wokal, wypreparowane instrumenty, kolejne tejki. Coś wspaniałego!

W dodatku - tekst. "Pewien rodzaj szczęścia mierzy się bólem - jeśli przychodzi ci do głowy taki tekst, to już wiesz, że bedzie z tego dobra piosenka" - mówił w ktorymś wywiadzie Lennon. Nic dodać nic ująć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 2:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
usandthem napisał(a):
Happiness Is A Warm Gun - 10 bez dyskusji. Jak mnie ten kawałek podnieca, to słowa tego nie opiszą :D
Helter Skelter - Nigdy mnie to nie porywało, trochę przyciężkawe, trochę monotonne... 4... nie zabijecie?
Hey Jude - znowu będzie kontrowersja. Koszmar, który się nigdy nie kończy :D (fajnie wyśmiali go tutaj: http://uncyclopedia.org/wiki/Hey_Jude) Będzie tylko 4.


No, no ostro pojechałeś 8)
To w dodatku moja ulubiona kolejka :!:

Z jednej stronki cieszy mnie tak oryginalne spojrzenie na muzyke - zawsze cos świeżego, z drugiej coś co zawsze podkreslam, żeby nie szaleć z wysokimi ocenami ale u Ciebie jest na odwrót - troche zaszalałeś z zaniżaniem :wink: :P
Dobra jakos może przeżyje tą 4 dla Heltera - nie, nie zabijemy :wink:
Za ocene Hey Jude to pewnie bedziesz miał doczynia z fanami McCartneya bo ja osobiście tez nie wiem ile razy przeżyłem tą wydłuzona do granic końcówke. Ale jednak utwór jest wielki.

Ale za ocene dla Happiness jestem Ci w stanie wszystko wybaczyć :D

I koniecznie zapoznaj się z Hey Bulldog :!: To czysta skopresowana rozkosz :idea: (może by ktos wrzucił linka do tego utworu?)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 3:10 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 14, 2007 5:44 pm
Posty: 16
Miejscowość: Skądinąd
Właśnie troszkę się boję, jak przyglądam się moim ocenom - ledwo się pojawiłem i już sieję kontrowersje :wink: Najbardziej to mnie przeraża, jak zniesiecie, to co planuję postawić I Am The Walrus.. *powiew grozy, lęk w oczach*
Bo wiecie, nie chciałem stawiac za wysokich ocen, bo ja ogólnie mam tendencję do dosyć pobłażliwego oceniania, no i teraz postanowiłem spojrzeć tak nieco bardziej krytycznie... Po tym jak oceniłem po swojemu i spojrzałem na Wasze typy, zrozumiałem, że udało mi się :wink:
A Hey Jude naprawdę mnie męczy - o ile sam odbieram siebie jako fana McCartneya, o tyle ten kawałek naprawdę jest sztucznie rozdmuchany - powinien się kończyć dużo wcześniej - a to "na, na, na", choć samo w sobie jest świetnym pomysłem, to jednak po 5 minutach nabiera takiego absurdalnego wymiaru, jakby McCartney założył się z kimś, że napisze najdłuższy kawałek Bitelsów, tylko nie miał juz pomysłów na słowa :wink:

_________________
بسم الله الرحمان الرحيم


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 3:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Nie bój żaby - będzie dobrze!

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 4:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
usandthem napisał(a):
Właśnie troszkę się boję, jak przyglądam się moim ocenom - ledwo się pojawiłem i już sieję kontrowersje :wink: Najbardziej to mnie przeraża, jak zniesiecie, to co planuję postawić I Am The Walrus.. *powiew grozy, lęk w oczach*

A Hey Jude naprawdę mnie męczy - o ile sam odbieram siebie jako fana McCartneya, o tyle ten kawałek naprawdę jest sztucznie rozdmuchany - powinien się kończyć dużo wcześniej - a to "na, na, na", choć samo w sobie jest świetnym pomysłem, to jednak po 5 minutach nabiera takiego absurdalnego wymiaru, jakby McCartney założył się z kimś, że napisze najdłuższy kawałek Bitelsów, tylko nie miał juz pomysłów na słowa :wink:


Generalnie każde inne spojrzenie na muzyke raczej powinno zaciekawiac niż ciać kontrowersje, zwłaszcza, że swe ocenki uzasadniasz.
No, ale to co planujesz postawic dla naszego lidera Morsa to i mnie zaczyna przerażac, bo domyslam się, że nie bedzie to 2 cyfrowa liczba - każda inna wywoła tu strajk ogolny :wink:

A kurat z Twoja opinia o Hey Jude to bym się zgodzil. Może nie sztucznie rozdmuchana ale ciut przedobrzona koncówka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 4:20 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 14, 2007 5:44 pm
Posty: 16
Miejscowość: Skądinąd
Yer Blue napisał(a):
No, ale to co planujesz postawic dla naszego lidera Morsa to i mnie zaczyna przerażac, bo domyslam się, że nie bedzie to 2 cyfrowa liczba - każda inna wywoła tu strajk ogolny :wink:

No właśnie 10 to nie będzie na pewno... myślę nad 8 szczerze mówiąc i drżę na samą myśl - dopóki nie zauważyłem, że Walrus prowadzi, myślałem, że to wyważona ocena :lol:

_________________
بسم الله الرحمان الرحيم


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 9:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
nie patrz na innych, oni są jacyś dziwni z tym prowadzącym walrusem;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY