Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Lista Piosenek: E-F
Eight Days A Week 3%  3%  [ 1 ]
Eleanor Rigby 25%  25%  [ 8 ]
Every Little Thing 3%  3%  [ 1 ]
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey 19%  19%  [ 6 ]
Everybody's Trying To Be My Baby 3%  3%  [ 1 ]
Fixing The Hole 3%  3%  [ 1 ]
Flying 3%  3%  [ 1 ]
For No One 9%  9%  [ 3 ]
For You Blue 16%  16%  [ 5 ]
From Me To You 16%  16%  [ 5 ]
Razem głosów : 32
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 3:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Czas na nowy zestaw piosenek, widac je powyżej, a oto obecne top10 po 4 rundach:)

A Day In Life 9,82
Across The Universe 8,91
Come Together 8,89
Don't Let Me Down 8,89
All You Need Is Love 8,64
Back In The USSR 8,45
Carry that Weight 8,00
Drive My Car 8,00
Because 7,89
Cry baby Cry 7,89


Ostatnio edytowany przez greg Pią Mar 23, 2007 6:28 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 3:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Eight Days A Week-7
Eleanor Rigby -9
Every Little Thing -5
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-9
Everybody's Trying To Be My Baby -5
Fixing The Hole -7
Flying -8
For No One -8
For You Blue -7
From Me To You -7

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Eight Days A Week - na początku to nagranie mnie nie kręciło tak bardzo jak inne hity z tego okresu, potem zaczęło mi się bardzo podobać, by teraz znowu trochę mniej; nawet sami Beatlesi wahali się czy wydać EDaW jako singiel czy nie, no i w końcu nie wydali (w Wlk. Brytanii) czyli moje odczucia są słuszne - dobre nagranie ale nie najlepsze, a więc :arrow: 7
Eleanor Rigby - ulubione nagranie Paula McCartney'a (co słychać na koncertach od wielu wielu lat), dla mnie za smutne by uzyskać dychę, jakkolwiek majstersztyk, proponuję :arrow: 8
Every Little Thing :arrow: 7
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey - niby hałaśliwie, rockowo i wesoło ale zawsze denerwowało mnie, że wśród tych wrzasków Johna nie słychać pozostałych Bitli, przez co nagranie jakby trochę odbitelsowane (if you know what I mean :wink: ) :arrow: 6
Everybody's Trying To Be My Baby - George śpiewa rock'n'rolla. No cóż, nie jest to moje ulubione nagranie, chociaż obecnie i tak lubię je bardziej niż kiedyś. :arrow: 4
Fixing The Hole - mamy obecnie szansę usłyszeć wersję na żywo podczas aktualnego Touru. Wersja ta pozbawiona jest całej tej pepperowej produkcji i brzmi całkiem nieźle. Za oryginał z 1967 :arrow: 5
Flying - to nagranie zawsze mnie powalało, no i te loopy na końcu, palce lizać :arrow: 8
For No One :arrow: 10!
For You Blue - jak George mówi w solówce ze śmiechem w głosie Look at James, to widzę jak Bitle siedzą blisko siebie, a Misiu zagryza język nad tą solówą. Tymczasem, wokal Georga był nagrany w rok po tej sesji :shock:
Trochę to psuje moje wyobrażenie dobrej zabawy Bitli podczas nagrywania tej piosenki ale i tak jest cudownie, daję :arrow: 9
From Me To You - to chyba to nagranie przykuło moją uwagę do The Beatles (około roku 1982), więc bez oporów powiem :arrow: 10!

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Eight Days A Week-8
Eleanor Rigby -9
Every Little Thing -7
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-6
Everybody's Trying To Be My Baby -5
Fixing The Hole -7
Flying -6
For No One -9
For You Blue -5
From Me To You -8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Walrus, spóźniłeś się o minutę! :P :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 7:46 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Eight Days A Week-6
Eleanor Rigby -9
Every Little Thing -7
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-10
Everybody's Trying To Be My Baby -2
Fixing The Hole -5
Flying -7
For No One -7
For You Blue -4
From Me To You -3

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 8:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Eight Days A Week - Kiedyś też jakoś mi nie pasował, ale przyszedł taki dzień :wink: :lol:, że ten rytm 'zaskoczył' i naprawdę z czystym sumieniem mogę dać - 6
Eleanor Rigby - Ten utwór spodobał mi się już za pierwszym razem :D smutny, melancholijny, nostalgiczny, ale zdecydowanie nie przesłodzony jak to często bywa u Paula (nie mówię, że to znowu tak źle :wink: ) czuć tutaj jakieś przesłanie i naprawdę można już siąść i zacząć zastanawiać się nad tekstem i interpretować go na różne sposoby :P - 10 (nie, naprawdę nie przesadziłam!)
Every Little Thing - Może trochę 'słodko', ale wciąż bardzo "beatlesowsko" :wink: :D - 6
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey
Nie wiem czy tak to można nazwać, ale dla mnie to jakby takie początki punk-rocka (zresztą w dużo lepszym wydaniu niż przeciętny punk-rock współcześnie :wink: ). Aaaa te wrzaski Lennona :D coś cudownego :P - 8
Everybody's Trying To Be My Baby Taki średniak jak mam być do bólu szczera :wink: - 4
Fixing The Hole - 5
Flying cóż mam dodać :wink: uwielbiam ten kawałek, JPGR odwalili kawał dobrej, solidnej roboty :D - 8
For No One - Jeden z moich ulubionych utworów Beatli, chociaż natknęłam się na niego baaardzo późno :wink: - 10
For You Blue - To jest perełka :D chociaż George`a stać na coś lepszego, to jednak daję - 8
From Me To You - prosta melodia, ale jakże chwytliwa! :D Nieczęsto grana w radiu (ja przynajmniej nie słyszałam), ale sam motyw jakiś taki dziwnie znajomy :D to może nie jakieś wyjątkowo ambitne dzieło, ale za to czuć tą żywiołość Beatlesów, młodzieńczy zapał...etc. :wink: Podsumowując - 7

i to by było na tyle.... :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 10:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Michelle napisał(a):
For No One - Jeden z moich ulubionych utworów Beatli...


... i pomyśleć, że ten kawałek napisany przez Paula, został nagrany jedynie z pomocą Ringo.
George i John nie uczestniczyli w sesji nagraniowej :shock: :idea: :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 7:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
Walrus, spóźniłeś się o minutę! :P :wink:

Qrcze, jak mogłem dać sie tak minimalnie wyprzedzić...;-)

Pawel napisał(a):
... i pomyśleć, że ten kawałek napisany przez Paula, został nagrany jedynie z pomocą Ringo. George i John nie uczestniczyli w sesji nagraniowej

Właściwie jakby się uprzeć to i Ringo nie był tu niezbędny ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 4:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Eight Days A Week - 7
Eleanor Rigby - 8
Every Little Thing - 7
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey - 9
Everybody's Trying To Be My Baby - 5
Fixing The Hole - 8
Flying - 7
For No One - 8
For You Blue - 9
From Me To You - 6

a bo tak !! :D

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Hans - jesli chcesz mozesz zagosowac tez w poprzednich edycjach..dolicze Twoje głosy :) powiedziałbym nawet iż bardzo bym sie cieszył gdybyś zagłosował..im wiecej ludziów tym bardziej obiektyny wynik


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 9:09 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
dzieki za 'upomnienie'/zaproszenie - juz wszelkie zaleglosci nadrobilem ;)

tyle ze po ostatnich wyborach jakos przestaje wierzyc w sile mojego glosu :( Hmm, jednak z drugiej strony, glosujac tu na forum mozna powiedziec, ze wszyscy pochodzimy z jednej i tej samej partii (jedynej wlasciwej :lol: ), wiec kazdy wynik bedzie do przyjecia ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 26, 2005 6:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Eight Days A Week- 3
Eleanor Rigby -8
Every Little Thing -9
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-7
Everybody's Trying To Be My Baby -4
Fixing The Hole -8
Flying -8
For No One -8
For You Blue -4
From Me To You -6


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 9:33 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Eight Days a Week - ja tam bardzo lubię tę piosenkę :). Może rzeczywiście to nic wielkiego, a jednak.... Zawsze podobał mi się też tytuł, koncepcja ośmiu dni w tygodniu... dopiero potem odkryłam, że Beatlesów w pewien sposób ubiegł z tym pomysłem Marek Hłasko :wink: . Niemniej jednak, stawiam 5.

Eleanor Rigby - wielki, wielki ode mnie plus dla Paula za stworzenie tej piosenki... Może nie należy ona do kanonu moich naj-ukochańszych, jednak stanowi dowód na to, że nie tylko John był bystrym obserwatorem rzeczywistości. No a poza tym :!: Jeszcze album wcześniej Paul ckliwie deklarował miłość do niejakiej Michelle... a tu coś takiego... i jak tu nie postawić co najmniej ósemeczki... Co też czynię.

Every Little Thing - jedna z piosenek, której absolutnie nie wyrzuciłabym z Beatles For Sale, nawet jeśli wypada u mnie słabiej w konfrontacji z następującym po niej I Don't Want To Spoil The Party - 6.

Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey - siódemeczka za zakręcony tekst i ostry klimat.

Everybody's Trying To Be My Baby - słabiutko dosyć wypada ten cover w porównaniu nawet z wcześniejszymi, lecz jakże rewelacyjnymi Money czy Roll Over Beethoven. Jeśli jednak na drugiej szali położymy koszmarkowate Honey Don't czy Boys, wychodzi na średniaka, czyli cztery.

Fixing a Hole - bodaj jedyny psychodelik stworzony przez Paula... W moim odczuciu nie jest to to samo, co psychodelia Johna :), jednak zasługą również i tego kawałka jest fakt, że stronę A z Sierżanta Pieprza po prostu ubóstwiam. 8.

Flying - w myśl zasady "co za dużo to niezdrowo" zapewne nie przepadałabym za tym utworem, gdyby pojawił się na MMT w pierwotnie zamierzonej, kilkunastominutowej wersji. Ale w ostatecznej postaci jest jak najbardziej okej, stanowi znakomity pomost pomiędzy refleksyjnym Głupcem na Wzgórzu a sennym Blue Jay Way. Moim zdaniem zasługuje więc na siódemkę.

For No One - proszę bardzo :!: Rozwijając się artystycznie, można w dalszym ciągu śpiewać o uczuciach - lecz jakże inaczej :!: Bardziej refleksyjnie, ciekawie, bez powtarzanego do znudzenia "I love you"', "I want you" czy "I'll do anything for you". To wszystko udowodnił Paul - może trochę na przekór Johnowi - pisząc tę przecudną perełkę. I właśnie za to daję mu dziewiątkę :!:

For You Blue - nie dostrzegając przez długi czas tego kawałka, dziś biję się w piersi i w formię zadośćuczynienia stawiam mu siódemeczkę...

From Me To You - jeden z pierwszych wielkich hiciorów TB i jak dla mnie o niebo lepszy od poprzedzającego go Love Me Do czy nawet Please Please Me. 8.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 5:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Witam ponownie! :D

EIGHT DAYS A WEEK- prawdziwek na wyjątkowo nierównym "For Sale". Szkoda jednak, że nie wykorzystali genialnego wstępu- patrz Anhology 1 6/10
ELEANOR RIGBY- Absolutny szczyt możliwości twórczych Paula!!! Nawet w tekście nie żałował... 9/10
EVERY LITTLE THING- Bardzo to miłe ...jak na czwartą płytę 5/10
EVERYBODY'S GOT SOMETHING... -Czy ktoś może powiedzieć tytuł z pamięci? :lol: Po prostu czad czad czad !:D 8/10
EVERYBODY'S TRYING TO BE MY BABY- Najgorsza piosenka Beatlesów jaką słyszałem! Nie pamiętam kiedy ostatnio jej słuchałem :lol: 1/10
FIXING A HOLE- Chyba jedyny z prawdziwego zdarzenia psychodelik Paula. Słychać po nim, że Macca też coś 'brał'... 7/10
FLYING- Końcówka to czysta MAGIA :!: Zwłaszcza te wyciszenie. 7/10
FOR NO ONE- W tym utworze jak dla mnie fajnie brzmi basik. No i ten flet... 6/10
FOR YOUR BLUE- No cóż George w tym okresie chyba dostał jakiegoś olśnienia! Na nic nawet średniego nie mógł sobie pozwolić. 8/10
FROM ME TO YOU- Bardzo fajny kawałek, ale ja jednak wolę stronę 'B' tego singla. 4/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 02, 2005 3:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Okazuje się, że For No One jest bardzo wysoko ceniony wsród polskich fanów! Dla mnie to ciekawostka, bo zawsze uwarzałem go za jednego z 3 mniej znaczących utworów na Revolverze. A ja myślałem, że przy Eleanor Rigby bedziecie sie prześcigiwać w dziesiątkach, a tu się okazuje, że niekoniecznie. bardzo fajnie jest poznać wasz gust jakkolwiek różni się od mojego...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 10:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Eight Days A Week- całkiem przyjemny numer, aczkolwiek w żadnym razie nie powala, myślę że zasługuje na mocne 6

Eleanor Rigby
- był taki czas że postawiłbym te piosenkę na pierwszym miejscu całego tego wielkiego zestawienia, dzis ten wielki zachwyt troche ucichł, aczkolwiek jak dla mnie zasługuje na 8

Every Little Thing
- przyznam że dość późno "przykleiłem" się do tej piosenki (czytaj: zwróciłem na nią poważniejszą uwagę) mniej więcej wówczas odkryłem też magię For No One, ale to później... Every Little Thing ma w sobie to coś co mnie przyciąga do Bitli więc daje mu 7

Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey
- moim zdaniem w tej piosence najciekawszy jest....tytuł, trochę pociąga storna instrumentalna samej końcówki, ale wrażenie przy innych superprodukcjach Lennona pozostaje takie sobie, chociaż.. źle nie jest :) 6

Everybody's Trying To Be My Baby
- hmmm ... właśnie zagłosowałem żeby to wyrzucić w survivorze, ale... tak myślę nad tym, że ten Elvisowski styl nawet mi się podoba, nie tam żebym odrazu skakał z radości...ale 5 mogę z czytym sumieniem dać:)

Fixing The Hole - dla mnie czysta rewelacja!! Jeden z najciekawszych tekstów paula, tak mi się zdaje. 9

Flying
- ten utwór słuchany w oderwaniu od MMT już nie robi takiego wrażenia, ale jako że słuchać należy go razem z MMT , to daje mu spokojnie 7, bo to całkiem dobre dzieło.

For No One - jak wspomniałem dla mnie ten utwór przyszedł wraz z ELT, i dlatego zawsze będą one kojarzyły mi się razem, a For No One to zdecydowanie lepszy z tej koegzystującej w moim mózgu pary - 8

For You Blue
- początek rewelacyjny, póżniej, po wejściu wokalu już zaczyna się robic jakoś monotonnie w sferze instrumentalnej, ratuje to wszystkio troche Georgowy głos, dlatego dam 8

From Me To You - :D tzw. "klasyk", ale nie przepadałem nigdy za nim - 5


Ostatnio edytowany przez greg, Sob Gru 15, 2007 6:14 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 6:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Eight Days A Week - 7
Eleanor Rigby - 8
Every Little Thing - 6
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey - 6
Everybody's Trying To Be My Baby - 4
Fixing The Hole - 6
Flying - 10
For No One - 8
For You Blue - 7
From Me To You - 8

_________________
Pozdrawiam, Adam


Ostatnio edytowany przez Adam_S, Śro Cze 14, 2006 6:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 1:39 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Pią Lis 04, 2005 9:05 am
Posty: 21
Eight Days A Week-7
Eleanor Rigby -10!
Every Little Thing -5
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-8
Everybody's Trying To Be My Baby -5
Fixing The Hole -8
Flying -7
For No One -8
For You Blue -7
From Me To You -7


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 4:57 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Joł :D


Eight Days A Week-5 ... fajnie to sie gra i spiewa :wink:
Eleanor Rigby -absolutnie 10! Nie ma innej mozliwosci.
Every Little Thing -lubie numer,ale to wszystko. -5
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey-to jest dopiero dzielny numer,nie dosc że tytuł jest długawy to jest sama tresc jest jajcarska :wink: :D Mocna 8 wystarczy,no ba :D :P
Everybody's Trying To Be My Baby - zal przyznac ,ale troche kicha.Na pewno nie przyczynił sie do tego George nie nie,tylko jakis taki,owaki ...bez wzruszen-5
Fixing The Hole -genialny numer ,daje 9
Flying -mocna 7,miło sie słucha tylko jakos słów nie moge zrozumieć :wink:
For No One -rewelacyjny numer ,żeby nie powiedziec genialny :D -9
For You Blue-bardzo lubie ten numer, taki blues ,country :roll: Nie wiem,ale dzielne walczy na Let It Be . Mocna 7
From Me To You -kocha mten utwór ,kojarzy mi sie z radoscią,a to chyba dobrze. Macca na Anthology cos wspominal że użyli tutaj pewnego schemtu melodyjnego... chodzi mi z tym przejsciem na moll..ale to juz sami to zaobaczcie :wink: -7


Pa

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Ostatnio edytowany przez Tomek, Wto Gru 27, 2005 5:45 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY