Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Lista piosenek A-Am
A Day In Life 52%  52%  [ 22 ]
A Hard Day's Night 5%  5%  [ 2 ]
A Taste Of Honey 0%  0%  [ 0 ]
Across The Universe 29%  29%  [ 12 ]
Act Naturally 0%  0%  [ 0 ]
All I'v Got To Do 2%  2%  [ 1 ]
All My Loving 7%  7%  [ 3 ]
All Together Now 0%  0%  [ 0 ]
All You Need Is Love 5%  5%  [ 2 ]
Razem głosów : 42
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 10:26 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Postaniowilem to wreszcie zaczac, skoro juz kilka osob sie zgodzilo. Podaje tutaj piosenki na litere A do Am. Pomyslałem że zamieszczamy tylko te z płyt i singli z lat 60tych, bo w przeciwnym razie utopilibyśmy się w materiale.

Jesli pominąłem jakąś piosenke to prosze mi to zgłosić, albo po prostu wpisać ją w poście pod tym tematem i od razu ocenić (wyjeżdżam jutro więc nie będę miał możliwości poprawić ankiety)

Za miesiąc czyli dajmy na to 10 października (żeby było okrągło :wink: ) zrobię podsumowanie i wpisze się nowe literki.

Proszę o oceny od 1-10 w postach + ewentualny komentatrz oraz jeśli ktoś chce zaznaczenie najlepszej piosenki w grupie na tej ankiecie (ale to tak przy okazji, bo ankieta ma raczej za cel czytelne przedstawienie piosenek)

Miłej zabawy:)


Ostatnio edytowany przez greg Pią Mar 23, 2007 6:26 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 12:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
A Day In Life 9
A Hard Day's Night 7
A Taste Of Honey 6
Across The Universe 10
Act Naturally 3
All I'v Got To Do 5
All My Loving 8
All Together Now 5
All You Need Is Love 8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 1:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dobra robota Greg! Wreszcie ktoś to pchnął do przodu. Chociaż mi się wydaje,że trochę mało osób się zgłosiło, ale przecież każdy spóżnialski będzie mógł się tu dopisać. Tak więc nawiedzeni Beatlesami łączcie się!!! Jeżeli ktoś nie chce wpisywać swego komentarza na temat danej piosenki, to niech przynajmiej wystawi swoją subiektywną ocenę każdej z nich. Jeżeli o mnie chodzi to chętnie bym zezwolił uczestnictwo w tej zabawie takim utworom jak: Not Guilty, Whats The New Mary Jane, You Knw What To Do, If You've Got Trouble, That Means A Lot i I'll Be On My Way. Wszystkie są świetne, tylko nie miały tego szczęścia ukazać się w latach 60-tych- a poza tym to przecież normalne autorskie utwory Wielkiej Czwórki. Szkoda by było je pominąć! Choć jeżeli chcecie to oczywiście ich nie uwzględnimy. I jeszcze bardzo ważna rzecz. Trochę jednak długo czekać cały miesiąc na kolejną porcję utworów, a poza tym w takim tępie dobrniemy do końca w porywach za może 2 lata- ciut przydłgo. Proponuję zmieniać to co tydzień (ewentualnie co 2 tygodnie)- ale niech zadecyduje wola większości. A każdy kto nie zdąrzy na bierząco, zawsze będzie mógł się póżniej wpisać. Natomiast ankieta na najlepszy utwór od A do AN wydaje mi się mało istotna (tak po cichu sobie myślę), ważniejsza jest średnia ocen każdej z piosenek, która się może na bieżąco zmieniać jak się ktoś nowy dopisze. Ogólne podliczanie i tak nastąpi jak będzie po wszystkim- a wtedy wyjdzie nam mam nadzieję jakaś porządna lista naszych najlepszych utworów zespołu THE BEATLES.
I jeszcze tylko moja osobista skala ocen:
10- NIEBO
9- klasyka absolutna
8- rewelacja
7- bardzo dobry
6- dobry
5- w porządku
4- średni
3- taki sobie
2- słaby
1- kicha

Pozdrawiam :) :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 2:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak dla mnie od razu bije w oczy niezwykle wysoki poziom pierwszej dziewiątki. Tak se myślę, że chyba każdej piosence należy się oddzielny post.
ALL I'VE GOT TO DO
To był kiedyś mój najgorszy autorski utwór Bitlów, przez lata nie mogłem się w niego 'wgryżć' - wyjątkowo mi nie pasował. Aż pewnego dnia (jakieś 2 lata temu) jak go włączyłem to odpadłem. Perełka po prostu. Tylko gdzie ja miałem wcześniej uszy? Dość mocno świeci swym blaskiem na słabiutkim "With The Beatles" jak dla mnie. Ma bardzo piękny klimat (zwłaszcza ten chórek w refrenie) i specyficzną melodykę. I jakoś dziwnie zaczął mi teraz brzmieć w uszach. 5/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Nie chciałbym uprzedzać wypadków, ale rok czy dwa temu na stronce Paula w dziale The Beatles też była taka ankieta po kilku miesącach róznych faz, eliminacji, baraży, play-off itp itd wygrała piosenka A Day in The Life!

Ja jednak zagłosuję na All My Loving, chociaż bardzo się gryzłem jeszcze z All You Need Is Love.
Jednak mam większy sentyment do All My Loving, które miałem okazję śpiewać (tak naprawdę to nie umiem śpiewać :lol: ) z Paulem w Hamburgu, razem z 30 000 innych fanów.
Bliska memu sercu jest również A Hard Day's Night, którą ubóstwiam, i która była jedną z pierwszych piosenek jakie usłyszałem i miałem na płycie (gramofonowej!) :D

A tak w ogóle to takie ankiety są trudne, bo trudno wskazać piosenkę, która byłaby jakoś znacząco słabsza od pozostałych. Same klasyki! 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 4:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
A Day In Life - 10 [ten psychodelik po prostu rządzi, jak dla mnie takie podsumowanie muzycznej drugiej połowy lat `60 (i nie mam tu na myśli wcale, że to najlepsza piosenka Beatli)]

A Hard Day's Night - 8 (kocham ten kawałek m. in. za ten zwariowany akord na początku :lol: :wink: oczywiście nie tylko za to :wink: :roll: )

A Taste Of Honey - 2 (wybaczcie :oops: :wink: :lol: )

Across The Universe - 10 (bez komentarza, nawet nie wiem co powiedzieć, do tej piosenki zresztą nie trzeba już nic dodawać, broni się sama :wink: )

Act Naturally - 3 (nie, jednak pozostawię bez komentarza :twisted: )

All I'v Got To Do - 5

All My Loving - 7

All Together Now - 4

All You Need Is Love - 8 (zdziwiliście się? :wink: :lol: u mnie to było do przewidzenia, jeśli lubię nawet Obla-di obla-da :lol: :lol: :lol: :wink: )

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 5:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
Dobra robota Greg! Wreszcie ktoś to pchnął do przodu. Chociaż mi się wydaje,że trochę mało osób się zgłosiło, ale przecież każdy spóżnialski będzie mógł się tu dopisać. Tak więc nawiedzeni Beatlesami łączcie się!!! Jeżeli ktoś nie chce wpisywać swego komentarza na temat danej piosenki, to niech przynajmiej wystawi swoją subiektywną ocenę każdej z nich. Jeżeli o mnie chodzi to chętnie bym zezwolił uczestnictwo w tej zabawie takim utworom jak: Not Guilty, Whats The New Mary Jane, You Knw What To Do, If You've Got Trouble, That Means A Lot i I'll Be On My Way. Wszystkie są świetne, tylko nie miały tego szczęścia ukazać się w latach 60-tych- a poza tym to przecież normalne autorskie utwory Wielkiej Czwórki. Szkoda by było je pominąć! Choć jeżeli chcecie to oczywiście ich nie uwzględnimy. I jeszcze bardzo ważna rzecz. Trochę jednak długo czekać cały miesiąc na kolejną porcję utworów, a poza tym w takim tępie dobrniemy do końca w porywach za może 2 lata- ciut przydłgo. Proponuję zmieniać to co tydzień (ewentualnie co 2 tygodnie)- ale niech zadecyduje wola większości. A każdy kto nie zdąrzy na bierząco, zawsze będzie mógł się póżniej wpisać. Natomiast ankieta na najlepszy utwór od A do AN wydaje mi się mało istotna (tak po cichu sobie myślę), ważniejsza jest średnia ocen każdej z piosenek, która się może na bieżąco zmieniać jak się ktoś nowy dopisze. Ogólne podliczanie i tak nastąpi jak będzie po wszystkim- a wtedy wyjdzie nam mam nadzieję jakaś porządna lista naszych najlepszych utworów zespołu THE BEATLES.
I jeszcze tylko moja osobista skala ocen:
10- NIEBO
9- klasyka absolutna
8- rewelacja
7- bardzo dobry
6- dobry
5- w porządku
4- średni
3- taki sobie
2- słaby
1- kicha

Pozdrawiam :) :D



Zgadzam sie z tym co piszesz, 2 tygodnie to znacznie lepszy pomysł. Jesli chodzi o ankiete to tak jak napisałem, jets tylko po to by utwory były czytelnie wypisane, głosowanie w ankiecie nie ma żadnego znaczenia.

PS
Dlatego prośba do Pawła - wstaw swoje oceny do kazdej piosenki, a nie tylko najlepszą , jesli chcesz oczywiście :)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 5:32 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Ja postawiłem na A Day In the Life który dla mnie jest przepiekne,przecudowne genialne... itd. Skala:11 :D

A potem :
2.A Hard Days Night :D -i niech mi tu ktos powie że Beatlesi to pop! :evil: 7 w skali Yer blue ---------(klasyka absolutna)
3.All My Loving :D -świetny numer , najbardziej uwielbiam w nim duet Paul McCartney i George Harrison oraz gitarke Johna. Perkusja również na dobrym poziomie. 7
4.Acros the Universe :D -przepiekny utwór z niedocenianej płyty Let it Be. Przyznam że bardziej podoba mi sie wersja orginalna czyli ta z Naked!
Ta gitarka przypomina mi inne dokoniania Johna ale w karierze solowej :D W niej sa zawerte najważniejsze dla mnie słowa !"Nothing's gonna change my world" 9
5.All I've Got to Do :D -czy tu ktos wpominałał że With the Beatles jest słabą płytą!!!!????? :twisted:
Ten numer potwierdza że tak nie jest! -7
6.All You Need Is Love :wink: -hymn miłosci. Troszke juz sie nim "przejadłem" ale za każdym razem słucham i przezywam ten klimat i te magie słów na nowo:-) Skala:9
7.A Taste of Honey :D -naprawde,wartosciowy numer.Bardzo go sobie cenie jak całe PLEASE PLEASE ME.Skala:7

8.Act Naturally :) -nie mam nic do niego.Dla mnie może byc. Nic dodac nic ując. Skala:5
9.All Together Now :? -genialny numer hehehehe.Słaba strona. Skala:3


Pa

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Ostatnio edytowany przez Tomek Sob Wrz 17, 2005 11:38 am, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 6:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
OK! :wink:
A więc w skali od 1 do 10:

A Day In the Life 9
A Hard Day's Night 10
A Taste Of Honey 3
Across The Universe 5
Act Naturally 7
All I've Got To Do 6
All My Loving 10
All Together Now 6
All You Need Is Love 10

:)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Chyba będe musiał skrócić swoje wywody nieco przydługawe z tego co widzę.
ALL MY LOVING- Chyba najczęściej grany utwór w radiach, obok Yesterday. Dla mnie się już przejadł do granic możliwości, ale uroczy jest. 3/10
ACT NATURALLY- Kiedyś, gdzieś tak w wieku 10 lat maksymalnie przepiłowywałem Helpa i wielki sentynent do całej płyty pozostał w tym do tego utworu, który brzmi jakby go Lennon z McCartneyem skomponowali- a tak mie jest. 4/10
A TASTE OF HONEY- Dla mne najpiękniejszy 'cudzak' na wszystkich ich płytach. Naprawdę miodzio. 5/10
ALL TOGETHER NOW- Zdecydowanie jedyny słabiak z najwspanialszego okresu Beatlesów (1966-69). Ale to przecież odrzut z Magical Mystery Tour- mało znacząca błachostka. 4/10
A HARD DAYS NIGHT- Maksymalny hicior ale już nie dam rady go słuchać. Chyba wypiłem z niego całą krew. Nawiasem mówiąc to przegenialny duet Johna z Paulem. 6/10
ALL YOU NEED IS LOVE- Po prostu hymn tamtych czasów i na wieki aktualny przekaz. 8/10
Dwa pominęte kilery zostawiawiam na deser. Zdecydowanie wymagają oddzielnego omówienia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 11:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
A Day in Life ----------- 10
A Hard Day's Night ----- 7
A Taste Of Honey------- 6
Across The Universe--- 9
Act Naturally------------ 5
All I'v Got To Do-------- 3
All My Loving----------- 4
All Together Now-------- 6
All You Need Is Love---- 8


Nie mam czasu na pisani dokładnych opini niestety.

PS
Oceniajcie więc to przez dwa tygodnie, wracam około 24 wrz. więc wtedy moge to zebrac i podsumować

pozdrowienia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Yer Blue, średnia Twoich ocen to jakieś 5 / 10 :shock:
Bardzo ostro potraktowałeś te nagrania - ledwo 50% z oceny maksymalnej? :?

Po 40 latach od premiery, i po wielu latach odsłuchiwania tych piosenek na okrągło wszystkei miały prawo "przejeść się". Jednak, to że Ci się po prostu znudziły nie powinno ważyć chyba na ich ocenie....?

All My Loving - genialnie prosty hicior - 3 - bo "za bardzo ograny"...... :?
A jakby nie grali go ciągle w radio, to miałby szansę na 4? :wink:

Pzdr
Pawel :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 5:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
All My Loving nigdy specjalnie jakoś mi się nie podobał, tak jak i cała druga płyta- sorry nic na to nie poradzę. Pewnie by miał kapkę wyższą ocenę, gdyby mi się nie ograł do granicy obłędu. Ty też dość 'oryginalnie' potraktowałeś A Cross The Universe, ale przecież o to chodzi - jakby wszyscy mieli takie same gusta to by były nudy. A niską średnią moich ocen na pewno podbudują A Day In The Life i właśnie ACTU, gdyż jeszcze się za nie nie zabierałem i co zamierzam teraz uczynić.
A DAY IN THE LIFE
Pamiętam dobrze jak pierwszy raz usłyszałem ten utwór. Nie bardzo mi wówczas podszedł- melodia mało zapadająca w pamięć, a z tą orkiestrą to już przesadzili tak sobie myślałem. Po pół roku obcowania z nim już nie mogłem bez niego żyć! Uważam go za najbardziej szalonego (zapomnijmy o Revlution 9) w całej twórczości zespołu i jednego z bardziej jakie kiedykolwiek powstały. Beatlesi tworząc go dokonali rzeczy rewolucyjnej: połączyli muzykę klasyczną z rockowym składem- czyli właściwie wodę z ogniem. Ten utwór to kamień milowy w powstaniu rocka symfonicznego - pamiętam jak kiedyś Robert Fripp opowiadał jakiego szoku doznał jak go pierwszy raz usłyszał, co miało swoje skutki w powstaniu King Krimson. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to najwyżej ceniony utwór wśród muzyków rockowych ze wszystkich jakie zespół stworzył! Był po prostu inspirają dla rzeszy kapel (tak jak cały Sierżant) - i być może ciągle jest!
Pomnik postawić mu to mało!!! 10/10

P.S. Tomku czy mógłbyś sprecyzować swe niektóre oceny bo się w nich z lekka pogóbiłem. 7+9 - o co to chodzi? Dla mnie wyszło 16 :shock:

Pozdrawiam :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 6:31 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Yer Blue napisał(a):

P.S. Tomku czy mógłbyś sprecyzować swe niektóre oceny bo się w nich z lekka pogóbiłem. 7+9 - o co to chodzi? Dla mnie wyszło 16 :shock:

Pozdrawiam :)




Nie nie .Nie patrzcie na to w takich kategoriach(smiech).
Mialem tu na mysli swoje własne "równanie" które polega na wzorze :lol: :
7-czyli podajże bardzo dobry + do tego 9 czyli absolutna klasyka.
Skale yer blue ustawiam w takich kategoriach!



Juz teraz jasne??? :D :wink:



Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 10:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Cytuj:
Pewnie by miał kapkę wyższą ocenę, gdyby mi się nie ograł do granicy obłędu.

Yer Blue, chodzi mi o to czy prowadzimy ankietę p/t:
"Najbardziej ograne i znudzone nagrania"
i wtedy rzeczywiście proponuję 3 dla All My Loving i 1 dla Yesterday
czy może raczej oceniamy (subiektywnie) realną wartość tych piosenek :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 10:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pawel napisał(a):
Cytuj:
Pewnie by miał kapkę wyższą ocenę, gdyby mi się nie ograł do granicy obłędu.

Yer Blue, chodzi mi o to czy prowadzimy ankietę p/t:
"Najbardziej ograne i znudzone nagrania"
i wtedy rzeczywiście proponuję 3 dla All My Loving i 1 dla Yesterday
czy może raczej oceniamy (subiektywnie) realną wartość tych piosenek :wink:


Zdecydowanie druga opcja. A co do All My Loving to nawet gdybym się zachwycał świerzością rzadkiego słuchania tego kawałka to i tak nie miałby szans na wyższą notę przynajmniej według mojego głupkowatego gustu- po prostu uważam ten utwór za mało znaczący, ale z drugiej strony wcale nie jest taki najgorszy. A gdybym go oceniał pod kątem "Najbardziej ograne i znudzone nagrania" to w skali 1do 10 miałby u mnie -10! :lol:

Pozdrawiam

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 5:20 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Witam i przyłączam się do oceniania.

A Day In The Life - 10, a gdybym mogła, dodałabym jeszcze plusa... albo w ogóle umieściła poza jakąkolwiek oceną. Ten kawałek jest dla mnie GENIALNY. Udowadnia, że w latach 60. nie tylko Floydzi czy Hendrix tworzyli powalające psychodeliki. Poza tym, chyba najlepsze zakończenie Sierżanta Pieprza, jakie tylko w ogóle mogło być...

A Hard Day's Night - kiedyś jedna z moich najbardziej ukochanych piosenek, potem trochę mi się osłuchała, a obecnie znowu do niej wracam... Świetny, porywający utwór z - jak to już zauważył Yer Blue - doskonale uzupełniającymi się vocalami Johna i Paula. 8.

A Taste Of Honey - piosenka ma pewien urok, aranżacja wydaje mi się dosyć ciekawa, lecz... nie przepadam za miodem, może właśnie dlatego, że jest za słodki :wink: Ale ponieważ znam gorsze utwory, i to nawet ze dwa Beatli by się znalazły, stawiam 4.

Across The Universe - we wszystkich (beatlesowskich) wersjach, jakie słyszałam, brzmi ta piosenka po prostu oszałamiająco... Do tego piękny, poetycki tekst... Jak dla mnie - perełka, która zasługuje na mocną 10.

Act Naturally - jeden z, jak zdążyłam zauważyć, przez wielu najmniej lubianych utworów naszej Czwórki. Sama często zastanawiałam się, czy dzieje się tak, że śpiewa go Ringo który, nie oszukujmy się, najpiękniejszym głosem do śpiewu raczej nie grzeszył :?: Z drugiej strony, jeśli chodzi o kawałki wykonywane przez niego, dostaję o wiele większych nudności przy Don't Pass Me By... Niemniej jednak, temu utworowi, w moim mniemaniu, "czegoś" brakuje... .W sumie dla mnie mogłoby go na "Help!" nawet nie być. Dlatego 3.

All I've Got To Do - o, ten utwór bardzo lubię, w sam raz pasuje na utwór po żywiołowym It Won't Be Long. Pomijam tutaj walory tekstowe te piosenki, bo wówczas musiałabym wielu kawałkom Beatli obniżyć noty :wink:. Daję 7.

All My Loving - bardzo lubiana przez wielu, zarówno Beatlefanów jak i tych "nieobeznanych", a dla mnie po prostu "OK", czyli 5.

All Together Now - nie jest złym utworem, ale z drugiej strony, też nic specjalnego czy porywającego jakoś szczególnie na kolana. Ale chyba nie zniosłabym, gdyby go zabrakło na soundtracku do "Yellow Submarine"... Znowu 5.

All You Need Is Love - i tutaj znowu 10, i to wcale nie dlatego, że wszyscy ten utwór "znają i kochają"... Po prostu dlatego, że ta piosenka jest ŚWIETNA! Dlatego, że doskonale oddaje nastrój epoki. Dlatego, że - możecie się śmiać, ale to prawda :!: - zawiera uniwersalne przesłanie.Dlatego, że... dosyć. Dziesięć i tyle :).

Pozdrawiam
Rita

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 10:54 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Hejka i również moje typy

A Day In The Life - 10 -monumentalny pomnik ...nie trzeba nic więcej dodawać.

A Hard Day's Night-6- klasyczny akord otwierający ten numer już dawno przeszedł do historii gitarowego rzemiosła ...znak rozpoznawczy tandemu McCartney/Lennon.Chociaż jeśli miałbym coś wywalić z tej płyty (2 moja ulubiona płyta Fab4 po Abbey Road) to byłby to własnie utwór tytułowy.

A Taste Of Honey -3- cóz trudno mi jest cokolwiek więcej powiedzieć na ten temat ....

Across The Universe - 7- intrygująca linia melodyczna,wspaniałe akustyczne intro ale mimo wszystko to nie jest opus magnum nawet jeśli chodzi o album Let It Be

Act Naturally - 3-wypełniacz, perkusja banalna do bólu (zero przejsc), chociaż w zasadzie riffik przewodni ładnie zalatuje country and western....ale to za mało. nawet sami bitle a może ringo woleli na trasie 66 wrócić do sprawdzonego w bojach I Wanna Be Your Man.

All I'v Got To Do -6- cudowna jazzóweczka na początku, genialny wokal Johna wspaniałe rozłożone chórki w refrenie, troszeczkę połamany rytm.Cudo.... uwielbiam ten utwór gdybym mógł to bym dał mu 8+ ale wiem że na tle innych niestety nie zasluguje :( (chociaż i tak go kcoham)

All My Loving -10- wybaczcie mi ale naprawdę tu paru osób nie rozumiem... wczesniej Paweł już bronił ten utwór i miał racje...Macca katował go w latach 93-04 i naprawdę moze dla niektórych wydawać się osłuchany do bólu (tak jak mi ;) ale kochani :).... kto w 1963 myslał aby przemycić do muzyki rozrywkowej przepiękny swingowo-jazzowy walking basu (przecież cały Mersey Beat leciał wtedy " po dzwiękach")? to samo tyczy się Johna i jego "triolowania" - dosyć trudnego bicia w struny przez caly utwór.Akordowa solówka Harrisona równiez jest godna pochwały. Całośc to NOWATORSTWO przez duże N (przypominam że jestesmy cały czas w 1963 roku)...pozatym ten utwór ma pewną magię.. spójrzcie co się dzieje z jednym fanem kiedy Paul wykonuje ten utwór na DVD Back In The US mogę tylko powiedzieć że gdy w Pradze to usłyszałem ..ogarnęło mnie idealnie takie samo uczucie ...dosłownie topiłem się we łzach szczęscia. Znak rozpoznawczy wczesncyh Beatlów. aha i nie uwazajcie mnie za jakiegoś (.....) ;) że dałem taką wysoką ocene i tak blisko postawiłem ten utwór koło A Day In The Life...brałem pod uwagę nowatorstwo i tło pierwszego okresu działalności

All Together Now -2- takie experymenty to Macca mógł sobie pisać w wieku 13-14 lat...już I Lost My Little Girl (jego pierwsza piosenka) jest bogatsza zarówno melodycznie jak i w warstwie tekstowej.

All You Need Is Love- 10 - Rita ma racje. Piosenka idealnie trafiła w swój czas dlatego jest po prostu kolejnym "very bestem" i wizytówką zespołu The Beatles.

pozdrawiam Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Ostatnio edytowany przez McCartney, Sob Wrz 10, 2005 11:10 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 11:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
McCartney napisał(a):
All My Loving -9- wybaczcie mi ale naprawdę tu paru osób nie rozumiem...ktoś wczesniej (chyba Paweł :) ) już bronił ten utwór i miał racje...

:D Tak! to byłem ja! 8) :D
Hubert, trzeba było dać 'dychę'! :wink: :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 11:13 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
włączyłem sobie All My Loving z Milanu 93 i Milwaukee 02.. reakcja moja natychmiastowa zmieniłem na dyche :wink: ..jednak nowatorstwo i genialne kompozycje górą !!

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY