Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Meet The Beatles
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 1:26 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Dostałem dzisiaj bootleg DVD pod tytułem jak wyżej. Zawartość przeciętna, ale dla paru minut z tej płyty oddałbym wiele innych bootlegów.

Doskonałej jakości fragment nakręcony przez Ardwick ABC Cinema to zapis fragmentu koncertu zarejestrowany w Manchesterze 20.11.1963.

Pełen doskonałej jakości w kolorze fragment zawiera oprócz reportażu trzy piosenki:
- She Loves You
- Twist And Shout
- From Me To You

Porównując:
Budokan i jego fatalne kolory - gdzie sie podziała ta słynna japońska technika :roll:
First Visit lub Edd Sullivan Show, które niestety są czarno białe :?

To jest bardzo cenny materiał.

Pewnie z czasem pojawi się na "rynku" więcej takiej jakości materiałów, ale na razie ten jest dla mnie wyjątkowy.

Pozdrawiam Staszek

P.S. Informacja dla pewnej Fanki. W piątek musisz być baaaaaaaaaardzo dzielna. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 11:24 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jesli dobrze kojarze to mamy fragmenty na Anthology (vol.2) oraz bez "From Me To You" w programie "The Beatles Come To Town" (mi.n dostepny na "Goodtimes Relation")...ale jesli piszesz, ze kolorki sa pierwsza klasa... to skusze sie na to..bo jakby nie bylo - pierwszy oficjalny wystep w kolorze :wink:

pozdrawiam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Ostatnio edytowany przez macho, Czw Cze 16, 2005 4:33 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 2:04 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
macho napisał(a):
w programie "The Beatles Come To Town"


Tak Łukasz - to właśnie taki tytuł.
A ten fragment jest ( tak podejrzewam) ściągnięty bezpośrednio z taśmy filmowej.
Właśnie te kolorki - bardzo naturalne jak na tamtejsze czasy - wzbudziły mój zachwyt. Takie solidne 4 + :wink:

Ale sorry zagalopowałem się sugerując się na bootlegzone From Me To You - jest tylko jako podkład :(

Pozdrawiam Staszek

P.S. Jeszcze nie nacieszyłem się wczorajszą dostawą, a dziś mam od Wieśka dwa tłoczone DVD - Help z bonusami ( making of Help) oraz Paula
- Carreerspan ( okładka w stylu Wingspana )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 3:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
A juz myslalem ze wam kompletnie nie przeszkadza zakladanie tematow w nieodpowiednich dzialach. Brawo moderatorzy.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 10:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Iwo napisał(a):
wam


To się pisze z dużej litery człowieku po maturze.
Jeszcze trochę i będziesz miał nakopane do dupy za te złośliwości wobec wszystkich.

Staszek

A moderator jest jeden.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 4:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Toz to zwrot grzecznosciowy Staszku. A te, jak powszechnie wiadomo, z duzej litery mamy obowiazek pisac jedynie w formalnych listach i im podobnych. Takoz stosowanie tego zabiegu w innych, luzniejszych formach wypowiedzi jest jedynie odzwierciedleniem mojej mniejszej lub wiekszej woli. To gwoli scislosci.

Lecz abstrachujac od tego niepodwazalnego faktu, pozwole sobie zauwazyc moj drogi forumowy kolego, ze wieksze znaczenie od poprawnosci ortograficznej ma w tym oto jakze ciekawym miejscu umiejetnosc wyrazenia wlasnych uczuc, pogladow i mysli przez poszczegolnych uzytkownikow, czyli Beatlesowskich fanow. Nawet gdybym popelnil jakis blad w pisowni, z pewnoscia nie widzialbym w tym nic strasznego i nie sadze aby moglo to przeszkodzic zbytnio komukolwiek w prowadzeniu ze mna dialogu. Popatrz Stasiu na inne posty, z pewnoscia odnajdziesz tam wiele pomylek jezykowych. Tak wiec i ja zastrzegam sobie prawo do wykroczen ortograficznych. Nie wiem czemu akurat mi zwrociles uwage... chociaz, chyba jednak sie domyslam. Rozumiem Twoja frustracje i usilne starania w wytknieciu mi bledu wzmocnione dodatkowo wulgarna grozba, lecz powinienes w koncu zrozumiec, ze jesli ktos zwraca Ci uwage i ma racje, to Twoim zadaniem jest wtedy milczec lub wyrazic skruche i chec poprawy, a nie probowac konstruowania nieudanego odwetu. Dajesz tym zly przyklad wielu mlodym forumowiczkom i forumowiczom o nieuksztaltowanej jeszcze psychice. Mam nadzieje ze nie bede juz wiecej zmuszany do zaklocania pierwotnego tematu dyskusji o ile oczywiscie niektorzy krnabrni osobnicy mi w tym pomoga nie zmuszajac mnie do podobnych interwencji swoimi nieprzemyslanymi wypowiedziami.

Mam nadzieje ze tylko zartowales Staszku i wcale nie chcesz mnie pobic.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 4:44 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Niestety nie czesto zdarza sie aby jakis kolejny beatlesowski bootleg (czy to audio czy DVD)mnie zaskoczyl. A jednak dzisiaj po obejrzeniu wlasnie tego materialu mialem prawdziwe dreszcze ....

Zaczne moze od poczatku :

Plyty wydawane przez "fake'owy" Capitol DVD USA to po prostu kopalnia i esencja beatlesowskich rarytasow i materialow. W ten projekt musi byc po prostu zamieszana jakas grupka fanow,beatlologów i innych znawców tematu, bo raptem okazuje sie ze dostajemy piekna kolekcje skarbow o ktorych wczesniej nie mielismy pojecia, a co najwazniejsze-dostepu... a jak juz naprawde mamy szczescie dostajemy w tej serii zarowno :

a)material archiwalny wyswietlony idealnie tak jak w telewizji(kinie) w latach 60
b)material taki sam lecz cudownie zremasterowany

szczegolna radoche sprawia taka rzecz przy ogladaniu trailerow i zwiastunow kinowych np.do A Hard Day's Night

"Capitol" po prostu chce wyczerpac temat VIDEO w 100% przegrzebujac wszystkie dostepne wywiady,teledyski,koncerty,wystepy w TV,konferencje prasowe,newsrelle,trailery.Wszystko to oczywiscie na zasadzie best possible source (choc wiadomo ze nie wszystko da sie tak pieknie oczyscic) myslalem ze seria BEAT bedzie juz optymalna...ale zreszta co tu duzo gadac :

http://www.hellogoodbye1.beatlefans.com ... _1970.html

Przechodzac jednak do DVD Meet The Beatles :

- oprocz rzeczy doskonale znanych takich jak : Royal Variety Show (uwaga!! ripp z Antologii wersja bez She Loves You !),Late Scene Extra (teledyski do Hold Your Hand,This Boy - ciekawe czemu nie uwzglednione w opisie :?: ) wlasnie wspomnaine przez Staszka Come To Town (z najlepsza wersja She Loves You jaka kiedykolwiek zagrali, byc moze dlatego ze absolutnie nie slychac tutaj wokalu Paula :wink: -tak a propo wlasnie zastosowano tutaj patent remaster i wersje normalna-nie oczyszczona, roznia sie przede wszystkim tym ze na tej orginalnej z lat 60, obraz jest duzo szerszy dzieki czemu doskonale widac George'a i feeling z jakim gra na Gretschu :D )

- umieszczono rzeczy troszke mniej obcykane : Pelny Morcambe And Wise Show (This Boy,All My Loving,Hold Your Hand z basem na pierwszym planie) czy playackowe Lucky Stars On Mersey Side.

ale przedewszystkim wydawnictwo wyróznia sie jednym absolutnym killerem i 2 milymi niespodziankami

Killer to 7 Grudzien 1963 - fragment koncertu z Empire Theatre w Liverpoolu, jakosc - bardzo srednia ale za to set list jakiego na Video nie zobaczymy nigdzie indziej :

-I Want To Hold Your Hand (w zasadzie nic nowego nie wnosi do koncertowego wizerunku Fabsów)
-Money (najwieksza niespodianka !! :shock: :shock: jedyna dostepna wersja na video i do tego live !! slucha sie tego poprostu doskonale, prawdziwy ROCK AND ROLLOWY MUS !)
-Twist And Shout (w srodku wpadka w tekscie, powoli zjezdza makieta ze zdjeciem z okladki With The Beatles - ten krociutenki fragment moglismy ogladac na teledysku Love Me Do promujacym w MTV Red Album 62-66)
-From Me To You (kolejna ciekawostka, minutowa instrumentalna wersja :D zreszta jaka tam instrumentalna ..George w kolko powtarza intro w roznych oktawach :lol: )

koncert ten oczywiscie znalismy juz wczesniej z wszelkiej masci bootow audio mn. ULTIMATE LIVE MASTERS

niespodzianki to :

-She Loves You z Jack Paar Show (styczen 1964) ....wiem wiem fragmenty tego wykonania byly dostepne na VHSie The Compleat Beatles
jednakze tutaj mamy wersje pelna i zremasterowana.

-4 teledyski (3 razy Please Please Me raz I Want Hold Your Hand)

Please Please Me oparte sa przedewszystkim na wykonaniu z Waszyngtonskiego koncertu. Trzecia wersje mamy na naszym VCD Campanion 62-66.

I Want To Hold Your Hand (mix z Sullivana,Waszyngtonu,Big Night Out i wlasnie z Empire Theatre - tylko ze tutaj jest to krystaliczne i piekne ...ech widac ze jak sie chce to naprawde mozna cudownie oczyscic "nadgryziony" material)

Klipy wykonane na zlecenie EMI w 1982-1983 roku.

Calosc oblana jest spora iloscia ciekawych trudno osiagalnych wywiadow oraz wiadomosci TV.

Mozliwe ze dla niektorych materialy ktore wskazalem przedewszystkim Liverpool 63) sa znane od dawna, ja jednak spotkalem sie z nimi na DVD po raz pierwszy.

Goraco polecam porozgladac sie za "Capitolowska" seria . Naprawde raj dla fana i szczegolowe wyczerpanie tematu.

pozdrawiam serdecznie
Hubert

p.s plyta zostala wypuszczana bodajze w drugiej polowie 2004 roku zawierala koncerty ktorych wczesniej nie miala w swoim katalogu seria BEAT ... co wiec zrobili tamci ?? Wzieli wszystkie materialy jeszcze raz (zarowno Empire Theatre,Morcambe And Wise itd) i wypuscili w 2005 plytke BEAT 10 "1963" :? .... ale mimo wszystko : BEAT 1-10 to tez bardzo fajna sprawa :wink:

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 6:52 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Nie mam jeszcze tego wydawnictwa, ale już po przeczytaniu recenzji Huberta , dreszcze mnie przechodzą :D Wielkie dzięki Hubert, Twoje recenzje są pomocne w bootlegowym światku. Pisz więcej, proszę :D

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 9:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
to stało się dzisiaj! :D
Staszek zaprezentował mi rzeczony fragment DVD Meet The Beatles!
Rewelka!
już mam odgrywane! nie mogłem sobie odmówić! :oops: :wink: :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 10:49 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja też już widziałam :!: Coś niesamowitego... Całe DVD ogólnie jest rewelacyjne, tyle przewspaniałych, przez upływ czasu zjechanych fragmentów: wywiadów, koncertów itp., których próźno byłoby szukać gdzie indziej... ale wyżej wspomniane "The Beatles come to town" to po prostu mus :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 12:36 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
rarytas w rzeczy samej...czy bootlegowa elita byłaby skłonna udostępnić to cacko żółtodziobowi w jakiejkolwiek formie, choćby na przegrywanym VCD? Please,please...:)

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 5:52 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Here's the big beat sound of the fantasic,phenomenal foursome


Nie bede tu zbyt duzo dopowiadał do tego co powiedzieli moi Szanowni Przedmówcy.Skupie sie na ważnych badź ciekawych he ciekawostach z tego bootu.


1.Royal Variety Show- tak tak ten znany,słynny wystep.Kazdy fan powienie, go znac przynajmniej z Antologii.Tutaj mamy kolejna dawke muzycznego soundu :D ogolnie na moj gust wystep jest niezły,polecam tym co nie widzieli.Przeczekajcie na Twist an Shout :wink:
Set:
From Me To You
Till There Was You
TWSIST AND SHOUT
2. Kolejna sprawa która mnie zaciekawiła to oczywiscie BEATLES TO TOWN. Przedsiewziecie o tyle ciekawe ze w kolorze. Dla mnie ,fana było to smakołyk.Tylko nie wiem czemu na płytce pokazane jest to dwukrotnie :roll: ale muza rehabilituje ,wszystko!
She Loves You-Publika szaleje ,wykonanie perfekt :D
Twist and Shout-jak powyżej

3.Morcambre and Wise Show -mamy tutaj wieksza czesc ,której nie znajdziemy na Antologii! Wiele ciekawych dowcipów,anegdot itd itp.
+This Boy-klip,załoze sie ze znacie
+I Want to Hold Your Hand- -"-

4.Moonlight Bay-podobnie jak na Antologii... Cale show ma dla mnie zbyt komercyjny charakter

5.Empire Theatre ,Liverpool
I Want to Hold Your Hand-smieszne scenki np wygłupy johna lub nawet reakcje fanow tez sa niezłe
Money-
Twist and Shout-żywiołowe wydanie a do tego ciekawosc ..pomyłki Johna w tekscie...cos niesamowitego :roll: :D śmiech na sali heheh

6.Lucky stars- dla mnie to lipa z tego powodu ze do wystepu Beatlesi spiewali z plabacku.Jak to strasznie wyglądało,widac ze nie umieli oszukiwac i te ich mimiczne wyrazy....makabra
I Want to hold
All My Loving
chyba jeszcze tam było wykonanie twist and Shout i na chwilke pojawił sie George Martin ze złota płaty za sprzedarz krązkow (nie wiem moze głos Martina tez puszczali z plabacku :wink: ) ale tak to wszysto sztusznie zrobiono :roll:

Ostatnim smaczkiem moze byc urywek z Paryskiej Olympii z wykonaniem Twist and Shout-o to moze zadziwiac i dla takich spraw powinno sie miec te płytke....

... no i jeszcze na koniec (dla mnie bezsens) pusciili jakby 5 wersji Please Please Me przy tej samej scenerii wizyjnej,na moje oko było to z koncertu w Waszyngtonie :roll:


Posumowując: Przed pozyskaniem byłem ciekawy materialów i naprawde nie zawiodłem sie,kilka nie widzianych wywiadow a przede wszystkim muzyyyyyy!!! :D


Pozdrawiam


P.S do pewnej osoby:
Sorki ze tak dlugo zwlekałem z napisaniem tej rezenzji :roll: :(


pozdrawiam Was :wink:

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 11:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Dzięki uprzejmości pewnej osoby (dziękuję :D ) ja także mogę się cieszyć od wczoraj tym bootem. :D
Hmm miałam zrehabilitować się recenzją. I tu jest kłopot... ja nie mam takiego rozeznania w bootlegach jak Wy i czuję się trochę jak amator wpuszczony do środowiska bootlegowej śmietanki. :wink: No trudno.

Royal Variety Show - Dobra, możecie się śmiać do woli, ale ja tego
nigdy w całości nie oglądałam. Jedynie ten fragmencik (nawet nie powiem
fragment!), który był na Anthology. Dla mnie gratka, dla Was pewnie
standart. Nie będę już opisywała każdego kawałka, większość opinii
wcześniejszych pokrywa się z moją, także nie widzę sensu by powtarzać
to samo. Powiem tylko jedno - podczas tego koncertu nie podobało mi się
to co zawsze - Beatlesi grają na niektórych koncertach ze zbyt
przyśpieszonym tempem. Ok, wiem, że na koncertach jest szybszy rytm,
przecież publika nie może usnąć w połowie występu, poza tym wśród tych
wrzasków sami Beatlesi przyznawali się, iż po prostu grali szybciej by
mieć to już z głowy.
No i oczywiście ja czekałam głównie na jedną kwestię - czarującego
Johna :mrgreen: ze słynnym "potrząsaniem biżuterią".
A tak BTW to ktoś pamięta jaksię nazywał ten dziennikarz, który za
kulisami poradził Johnowi, by podczas koncertu powiedział coś zabawnego
odnoszącego się do królowej? ;)
Oglądając to, zdobywa się jednak pewność, że to niezaprzeczalnie nie
było
spontaniczne.
Bo zbyt 'gładko' wyszło. ;)

The Beatles Come To Town - Z tego głównie zapamiętałam "She Loves You".
Jak tu ktoś już wspomniał, zupełnie nie słychać Paula. ;) Albo
śpiewał bardzo cicho, ale markował - sama nie wiem.
Twist And Shout - może rzeczywiście znacznie gorzej słychać głos Johna,
niż na Royal Variety Show, ale ta wersja bardziej mi się podoba.
Zagrana jakoś tak żywo, no i do tego zupełnie wariujący na scenie Paul
(a to co przez to rozumiem to już moja słodka tajemnica :lol: ).

Morcambre and Wise Show - A myślałam, że z koncertowych wersji nic nie przebije "This Boy" z drugiego "Ed Sullivan Show". No dobra, nie
przebiło. :P Ale byli bardzo blisko, a to nie byle co!
Czasem najtrudniej jest przecież przebić samych siebie (to się
sprawdzało w przypadku Fabsów, jak nigdzie indziej).
Do tego "All My Loving" i "I Wanna Hold Your Hand".
Ekstra.
Moonlight Bay - yy nie wiem co mam o tym myśleć (a zwłaszcza na
silących się na marne dowcipy prowadzących. Te żałosne uśmiechy,
wrzaski.
Cyrk - ale bynajmniej ten 'latający' ;)

Empire Theatre ,Liverpool - w tej kwestii niewiele mam do dodania. Wszystko zostało już powiedziane. :D

Lucky stars on Mersey Side - Po Beatlach to na pierwszy rzut oka widać kiedy grają z playbacku. Zbyt szeroko otwarte usta, pokraczne miny. To nie jest to.

No i to wszystko przeplatane urywkami wywiadów. Heheh, musicie mi
wybaczyć, w Beatlesów wkręciłam się na dobre dopiero niecały rok temu,
a do bootlegowej elity nie należę...więc oczywista, że niektóre rzeczy,
dla was obcykane, mnie rozśmieszają i nadal są czymś zupełnie nowym.

Pozdrawiam serdecznie życzliwego człowieka, dzięki któremu mogłam to obejrzeć. :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY