Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Co sądzisz o płycie Please Please Me?
I Saw Her Standing There 22%  22%  [ 22 ]
Misery 2%  2%  [ 2 ]
Anna (Go to Him) 3%  3%  [ 3 ]
Chains 1%  1%  [ 1 ]
Boys 0%  0%  [ 0 ]
Ask Me Why 5%  5%  [ 5 ]
Please Please Me 17%  17%  [ 17 ]
Love Me Do 3%  3%  [ 3 ]
P.S. I Love You 3%  3%  [ 3 ]
Baby It’s You 4%  4%  [ 4 ]
Do You Want to Know a Secret 8%  8%  [ 8 ]
A Taste of Honey 4%  4%  [ 4 ]
There’s a Place 8%  8%  [ 8 ]
Twist and Shout 18%  18%  [ 18 ]
Razem głosów : 98
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 7:24 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Cze 29, 2014 6:01 pm
Posty: 9
Od początku uwielbiałem ten album. Wesoły, porywający, z czasów kiedy Beatlemania dopiero się zaczynała. WSPANIAŁY.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 8:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Zagłosowałam na: bodaj najlepszy Beatlesowski otwieracz - "I saw her standing there", tytułową "Please please me", słodką jak miód "do you want to know a secret" i oczywiście niezniszczalną, wydartą przez Johna "Twist and shout". Najmocniejsze akcenty płyty.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 10:19 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
I saw her standing there
Please please me
There's a place
Twist and shout
Anna
Do you want to know a secret

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Ostatnio edytowany przez Nowhere_girl1990, Pon Paź 20, 2014 11:00 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 1:18 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
I saw her standing there, chains, anna i twist and shout ;)

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 9:00 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
Zaczynam swoją wycieczkę po dyskografii zespołu The Beatles.
Skala Ocen:
Beatles to mój ulubiony zespół i nie mają oni również wielu słabych kawałków więc tradycyjna skala nie ma tutaj sensu, wszystkie ocen były by od 7-10, prezentuję wiec specjalną skalę którą będę się posługiwał w tych recenzjach.
1-Pisał to Ringo ;)
2-Dużo poniżej Poziom Fab4
3-Kiepsko ale są dobre moment/potencjał na więcej
4-Coś się nie udało, jakiś szczegół zepsuł piosenkę
5-Normalny Poziom Beatles (odpowiednik 4+ skali szkolnej :) )
6-Powyżej normy, bardzo dobry kawałek
7-Wchodzi powoli do poziomu Historycznego ... ale jednak czegoś brakuje, bardzo dobrze ale nie ponadczasowo ;)
8-Generalnie Hit i ponadczasowy kawałek
9-To jest właśnie poziom Boga, nic dodać nic ująć
10-Zarazerwowane na moje ulubione piosenki :)

Na pierwszy ogień pierwszy album.
Nie jestem wielkim fanem początków the beatles więc dziesiątek się nie spodziewajcie ;)

Strona A

„I Saw Her Standing There” 7
O 1,2,3,4 nie ma nawet co pisać, historyczny początek murowanego hitu i nr.1 na listach przebojów, ale jednak nigdy poza stronę B się nie przebił, kolejny zmarnowany hit, bardzo lubię solówkę w wersje z krążka, George niestety nigdy jej na żywo w taki sposób nie powtórzył (w studiu też miał problemy :) )

„Misery” 5
Klimatyczny, świetne klawisze Martina dopełniają ten kawałek, taka idealna strona B singla.

„Anna (Go to Him)” 3
Co tu się dużo rozpisywać, kiepski cover, gorszy od oryginału, przydługi i czemu w tytule jest "go to him" skoro cały czas jest śpiewane "go with him"?

„Chains” 5
Tutaj sam siebie nie rozumiem, piskliwy, krzykliwy, i ogólnie nie pasujący do moich gustów numer a jednak coś w nim jest, coś co powoduję że zawsze słucham go z wielkim uśmiechem na ustach i nigdy nie przełączam.

„Boys” 2
Za to to "dzieło" przełączam za każdym razem (no prawie), dodane tylko po to by Ringo miał co śpiewać o zgrozo aż do 1964 :shock:

„Ask Me Why” 5

Klasyk, świetne chórki bardzo nastrojowe, takie drugie Misery, chyba najładniejsza piosenka o miłości na tym albumie.

„Please Please Me” 4
Pierwszy hit (choć nie wiadomo czy pierwszy nr. 1) bardzo dobrze wpada w ucho ale niestety, również dobrze z niego wypada, blednie przy następnych Singlach zespołu, na albumie za to pełni rolę klamry która zamyka pierwszą stronę mocnym akcentem i w tym przypadku sprawdza się o wiele lepiej.


Strona B


„Love Me Do” 5
Pierwszy Singiel zespołu, dosyć różniący się od tego co kiedykolwiek później stworzył (trochę zalatuje Blusem, wolne tępo, harmonijka) kiedyś mnie drażnił przez swoja infantylność i prostotą, dziś uważam że broni się o wiele lepiej niż Please Please Me.

„P.S. I Love You” 6
Do bólu prosty kawałek, jednak ma w sobie coś co rozczula, kocham też drugie powtórzenie refrenu
(As I write this letter, (Oh oh oh)
Send my love to you, (You know I want you to)
Remember that I'll always, (Yeah))

prosty zabieg ale skuteczny, zawszę czekam na ten moment. Obiektywnie jest średnio ale to w końcu nie jest obiektywna lista.

„Baby It’s You” 6
Dobry "wypełniacz" świetnie przerobiony na styl grupy i wydźwięk albumu (tylko szkoda że zanika a nie dochodzi do końca jak w wersji BBC)

„Do You Want to Know a Secret” 3
Ani wersja beatles ani Kramera nie jest dla mnie strawna, coś mi tu ewidentnie nie gra ale nie umiem powiedzieć co, zostawiam 3 bo mimo wszystko częściej słucham niż przełączam :)

„A Taste of Honey” 6
Ballada McCartneya zawsze musi być, więc na pierwszym albumie też nie mogło jej zabraknąć, jest ckliwie do granic możliwości, no ale to jest to czego można się spodziewać, na minus fałszujące chórki.

„There’s a Place” 7

Najlepsza piosenka na albumie? No prawie, na pewno ma najlepszy tekst, wykonanie jest niczego sobie ale jednak trochę przydało by się je oszlifować, widać 10 godzin to za mało ;)

„„Twist and Shout”” 5
Ryczenie Johna w połączeniu z charakterystycznymi dla początkowej twórczości zespołu chórkami jest fantastyczne, niemniej nic poza tym, średniak w dyskografii grupy i nigdy nie zrozumiem jego popularności

Podsumowując Please Please Me jest najprostszym albumem grupy. Mamy tutaj tylko 2 gitary elektryczne, bas którego nie słychać w 3/4 piosenek, perkusję i okazjonalnie tamburyn, harmonijkę i klawisze, piosenki to prosty R&R o miłości, przez to wszystko mógłby być monotonny, ale nie jest.
Album bardzo gładko "wchodzi", ma kilka mocniejszych momentów, ma też parę słabszych, jest jednak najżywszym i najbardziej "na żywo" krążkiem w dorobku zespołu.
Parę słów o wersjach MONO i STEREO, w dużym skrócie wybierajcie mono, stereo jest spartolone ;) echa których nie powinno być (zwłaszcza w harmonijce w PPM) no i macie zawszę jeden kanał na głos a jeden na wszystko inne, źle się tego słucha.

4/6 Jest dobrze, będzie lepiej.
Średnia Ocen 4,9

Ocena albumu skala szkolna*


Ostatnio edytowany przez Rocky1995 Sob Sty 03, 2015 1:02 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 11:39 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Rocky1995 napisał(a):
1-Pisał to Ringo ;)


Sądząc z numeru oznacza to najniższą możliwą ocenę :D A przecież są tylko dwie takie piosenki (plus współudział w paru innych). O ile Don't Pass Me By nie powala na kolana to jednak Bitlesi nagrali sporo piosenek słabszych od Octopus's Garden :!:

Podoba mi się dalsza część Twojej punktacji, dlatego pozwalam sobie ją wykorzystać do własnej oceny PPM:

I Saw Her Standing There - 10

Jedna z pierwszych piosenek których słuchałem nałogowo. Jeśli chodzi o solo, podoba mi się również jedno z wykonań dla BBC. Wersja z albumu góruje nad innymi jakością nagrania - nawet wersja mono robi wrażenie bardzo przestrzennej, dobrze słychać grę Ringo i różne szczegóły. Przydałaby się lepsza wersja stereo.

Misery - 5

Można posłuchać ale niczym się nie wyróżnia.

Anna - 6

Może nic szczególnego ale to idealna piosenka do wyeksponowania wokalu Johna

Chains - 5

Ja też nie omijam tej piosenki

Boys - 4

Bardzo obiecujący numer o dynamice, którą lubię. Niestety brzmi bardzo skromnie - bardzo dobrze oddaje to opis oceny 4. Brakuje bogatszego brzmienia, może więcej instrumentów? W innych piosenkach Bitlesi potrafili stworzyć wystarczający akompaniament tym co mieli ale tutaj czegoś brakuje.

Ask Me Why - 10

Jeden z ulubionych momentów tej płyty. Melodia ma w sobie coś przyciągającego.

Please Please Me - 10

Niesamowite połączenie chwytliwej melodii, hipnotyzującego głosu Johna, bitlesowskich chórków i brawurowego tempa. Zacząłem słuchać od wersji mono, przydałaby się trochę lepsza wersja stereo.

Love Me Do - 8

Historia dowiodła, że jest to hit. Piosenka znajdzie się na prawie każdej składance typu The Best Of. Od czegoś musiała się zacząć dyskografia i popularność zespołu. W każdym innym momencie byłaby to co najwyżej piosenka przeciętna.

P.S. I Love You - 5

Piosenka ma swój urok chociaż brzmi bardzo archaicznie, trochę jak płyty Sheridana.

Baby It's You - 5

Rocky1995 napisał(a):
Dobry "wypełniacz" świetnie przerobiony na styl grupy i wydźwięk albumu


w pełni się z tym zgadzam.

Do You Want To Know A Secret - 6

Fajna melodia, która zmusiła George'a do pewnego wysiłku, co moim zdaniem wyszło tej piosence bardzo na korzyść. Ma w sobie coś magicznego.

A Taste Of Honey - 5

Dobry utwór - idealny do warunków wokalnych Paula. "Fałszujące" chórki dodają surowości temu wykonaniu. Podoba mi się również późniejsza jego przeróbka zespołu The Hollies.

https://www.youtube.com/watch?v=iuxRCE8D74Q

There's A Place - 4

Piosenka bardzo obiecująca. Ambitna koncepcja. Niestety czegoś tu brakuje. Może zespół powinien spędzić trochę więcej czasu w studio? To mógłby być przebój.

Twist And Shout - 10

To jakby wizytówka wczesnych Beatlesów. Bez wokalu Johna nadal hit ale już zupełnie nie to samo.

piotr-ek napisał(a):
Chłopaki graja świeżo, odnajdują się w cudzym repertuarze ale i potrafią zaimponować własnymi kompozycjami. Każdy też coś śpiewa (nawet Ringo :D )


Zgadzam się z tym podsumowaniem. W szkolnej skali ocen przyznałbym 5. (Szóstkę rezerwuję dla Białego Albumu, Revolvera, Pieprza, Rubber Soul i Abbey Road).

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:58 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
svarog napisał(a):
Rocky1995 napisał(a):
1-Pisał to Ringo ;)


Sądząc z numeru oznacza to najniższą możliwą ocenę :D A przecież są tylko dwie takie piosenki (plus współudział w paru innych). O ile Don't Pass Me By nie powala na kolana to jednak Bitlesi nagrali sporo piosenek słabszych od Octopus's Garden :!:

Podoba mi się dalsza część Twojej punktacji, dlatego pozwalam sobie ją wykorzystać do własnej oceny PPM:

Fajnie że ci się moja skala spodobała :)
A co do nazwy to jest ona czysto humorystyczna, pałę dam pewnie tylko kilku piosenką ( 3-4 mniej więcej ) i akurat w tym gronie nie ma ani Dont pass me by (które osobiście lubię :3 ) a już na pewno nie ma Octopuss Garden które uwielbiam.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 6:53 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Jeszcze dostanę ban lub ostrzeżenie, że ostatnio wpisuję się tam, gdzie mam coś do powiedzenia.

Pierwsza rzecz. Płyta ma tyle coverów, bo wtedy jeszcze nie umieli tworzyć dobrych piosenek. Worek z własnymi przebojami zaczął otwierać się po singlach z "She Loves You" i "From Me to You". To w ogóle chwalebna rzecz, że na "Please, Please Me' są w ogóle jakieś ich utwory. Większość brytyjskich zespołów z tamtego okresu, wyżej notowanych, grała tylko covery. Poza tym covery wykonane przez Beatlesów przebijają oryginalne wykonania. Choćby "Twist and Shout". Wykonanie The Top Notes jest dla mnie tragiczne, a Isley Brothers już wyraźnie lepsze.

"Please, Please Me" jest płytą, która trzyma Beatlesów jeszcze bardzo mocno w stylu grup-wokalno instrumentalnych z przełomu lat 50-60. To nie są jeszcze ci Beatlesi, którzy zabrzmią zupełnie inaczej w studiu od sierpnia 1963 roku.

Z tej płyty nie lubię zbytnio "Boys". Piosenka tak okropna, że nawet Beatlesom się nie udała. Biedny Ringo.

O wiele wyżej stawiam "With the Beatles". Nie podzielam większości opinii co do "I Saw Her Standing There". Bardzo lubię natomiast "Baby It's You". Oczywiście szczególne uznanie dla "Please, Please Me". Szkoda, że ta piosenka nie została nagrana rok później, bo brzmiałaby o wiele lepiej.


Ostatnio edytowany przez mark.vermes, Pon Lut 01, 2016 4:23 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 9:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Muszę się przyznać, że tego albumu (jeszcze?) nie poczułem. Wiem, bo o tym czytałem, że to było uderzenie świeżości i energii, ale po latach tego nie słyszę. Choć starałem się porównać "Please Please Me" do muzyki z epoki, to dla mnie to porównanie wychodzi oczywiście na korzyść The Beatles, ale nie w takim stopniu, w jakim się spodziewałem. Prawdziwym wulkanem energii rozbijającym ówczesny świat muzyki jest dla mnie dopiero druga płyta.

W ankiecie wybrałem te trzy utwory, które wskazali chyba wszyscy, czyli "I Saw Her Standing There", "Please Please Me" i "Twist and Shout", a czwarty ("Ask Me Why") dobrałem tak "z rozpędu", bo pozostałe piosenki są dla mnie raczej na takim samym poziomie.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 02, 2016 11:54 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Lip 02, 2016 11:43 am
Posty: 1
Pokochałam tę płytę od pierwszego odsłuchania! Zdecydowanie moja ulubiona. Mam do niej sentyment, tak jak do zdecydowanej większości albumów Beatlesów.
Trudno mi nawet wybrać jeden ulubiony utwór.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 06, 2016 12:31 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Skoro przywołano wątek albumu Please Please Me, chciałbym zwrócić uwagę na jeden z najlepszych wpisów jakie przeczytałem na tym Forum - wpis sprzed 11 lat (na który nikt wówczas nie zareagował?) autorstwa ‘andrew fabioo’, który zwięźle i celnie próbuje naświetlić OKOLICZNOŚCI - zagraniczne i krajowe (szkoda, że tak krótko…)

andrew fabioo napisał(a):
Tak było..............

Świat na początku roku 1963 żył jeszcze szczęśliwie zakończonym konfliktem kubańskim, gdyby Rosjanie nie wycofali się z Kuby, to być może nie było by Fabs, ani nas. Anglia budziła się z głębokiego snu, nie wiedząc jak szalona czeka ją dekada, mimo, że to był już 3 rok owej dekady, to huragan jaki przetoczył się po tej wyspie wstrząsnął całym światem. Prezydent Kennedy jeszcze żył, niebawem miał wygłosić słynne zdanie „Ich bin ein Berliner”. Na ekranach kin pojawił się James Bond, pokazując świat, okresu zimnej wojny w krzywym zwierciadle. Pan Profumo zażywał rozkoszy z pewną damą, nie wiedząc, co go jeszcze czeka. Mary Quant miała wtedy sen, ale jeszcze nie potrafiła go urzeczywistnić. Na listach królowały dziwne zespoły i dziwne wokalistki, nie wspominając o leciwych panach, ale powoli pojawiać się zaczęły grupy beatowe:

16 luty……………………….

Diamonds - Jet Harris & Tony Meehan
The Wayward Wind - Frank Ifield
Please Please Me - The Beatles
Little Town Flirt - Del Shannon
Loop-De-Loop - Frankie Vaughan
The Night Has A Thousand Eyes - Bobby Vee
Island Of Dreams - The Springfields
Globetrotter - The Tornados
Bachelor Boy - Cliff Richard & The Shadows
Like I Do - Maureen Evans


16 marca...............

Summer Holiday - Cliff Richard & The Shadows
Please Please Me - The Beatles
Like I've Never Been Gone - Billy Fury
Foot Tapper - The Shadows
That's What Love Will Do -Joe Brown & The Bruvvers
The Night Has A Thousand Eyes - Bobby Vee
The Wayward Wind - Frank Ifield
One Broken Heart For Sale - Elvis Presley
Island Of Dreams -The Springfields
Charmaine -The Bachelors


Zadowolony Nikita Chruszczow wdrażał nowe technologie w budownictwie, czego doświadczają ich użytkownicy do obecnych czasów, czasami nie trafiając do domu, bo już go nie ma! Polska trwała w szarej gomułkowskiej codzienności. Naród przeżył szczęśliwie 8 marca, sprzedaż tulipanów i goździków oraz napojów uspokajających znacznie wzrosła, lecząc kaca, społeczeństwo rozpoczęło radosne przygotowania do obchodów pamięci narodowej, miesiąca kwietnia. Od czasu do czasu organ ”Trybuna Ludu” dostojnie informował, że w danej fabryce wyprodukowano 10 tysięcy garniturów i 5 tysięcy pończoch , a statek z cytrusami na święta wielkanocne, wypłynął już z zaprzyjaźnionego portu w Dolnej Wolcie.

Rodzimy szoł biznes nie obdarował nas jeszcze „Walą Twist” bo biedna Tiereszkowa jeszcze nie wystartowała, ale szczęśliwie przeżyliśmy 1 festiwal młodych talentów, które rozlały się po całym kraju występując w halach fabrycznych i skromnych remizach strażackich, doprowadzając młodzież do ekstatycznych zachowań, co wprawiało w osłupienie członków Biura Politycznego. Narodziny big beatu, jako antidotum na Beatlemanię jeszcze były przed nami. Radio skwierczało, a kultowa dzisiaj Trójka raczkowała, nie wiedząc jak niecnie zostanie potraktowana w przyszłości !! Telewizja sączyła nam wojenne filmy radzieckie i tylko od czasu do czasu na srebrnym ekranie pojawiali się Starsi Panowie Dwaj. W takich mniej więcej okolicznościach 22 marca 1963 roku ukazał się album The Beatles –„Please Please Me”.

Płyta, która rozwaliła cały porządek obowiązujący wtedy w show businessie. Ponad 40 lat później, robi to z kolejnym pokoleniem słuchaczy. To najczystszej wody rock’n’roll, znakomicie zagrany i jak na owe możliwości techniczne wyprodukowany. Niech tak pozostanie!

PS. Zdanie „Płyta, która rozwaliła cały porządek obowiązujący wtedy w show businessie” jest Kwintesencją Rewolucyjnej Roli Albumu ‘Please Please Me’.

PPS. Konia z rzędem temu, kto zna wszystkie piosenki wymienione w powyższym poście :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 06, 2016 7:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
PPS. Konia z rzędem temu, kto zna wszystkie piosenki wymienione w powyższym poście :)


No to koń dla mnie :) Około pół roku temu zainteresował mnie wątek brytyjskich list przebojów z lat 1962 - 1970. Głównie notowania top 20 i to w dniach gdy najwyższą pozycję osiągali Beatlesi. Odsłuchałem sobie 22 zestawy top 20 od Love Me Do do Let It Be. Please Please Me w zestawieniu singli to była bajka w towarzystwie wielu utworków-potworków (np. Del Shannon i ''Little Town Flirt'' , co za koszmar i nie tylko to). Please Please Me , banał ,ale był to wielki powiew świeżości , czegoś zupełnie innego jak się później okazało w wielu aspektach życia, biznesu... I tak możemy się jedynie domyślać ,co czuli odbiorcy sprzed ponad 50 lat usłyszawszy po raz pierwszy Please Please Me czy She Loves You. Argus stwierdził kiedyś (sms do mnie),że Please Please Me , to pierwszy rockowy kawałek w historii. Być może.Warto kiedyś ten wątek przedyskutować.

Argus9 napisał(a):
Zdanie „Płyta, która rozwaliła cały porządek obowiązujący wtedy w show businessie” jest Kwintesencją Rewolucyjnej Roli Albumu ‘Please Please Me’.

Jestem przekonany ,że ukazanie się płyty Please Please Me ,zwłaszcza w Wielkiej Brytanii ,było większą rewolucją niż pojawienie się na rynku np. Pieprza


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 06, 2016 8:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
dr Maxwell napisał(a):
Argus9 napisał(a):
PPS. Konia z rzędem temu, kto zna wszystkie piosenki wymienione w powyższym poście :)

No to koń dla mnie :)

Czułem, że się odezwiesz i nawet miałem dodać „konia z rzędem…każdemu OPRÓCZ Maxwella” :wink: To, że MY DWAJ te piosenki znamy, to jedno. Ale, czy również inni „pokłopotali się” by zrozumieć Kontekst Fenomenu Albumowego Fab-Debiutu? (Lewisohn, żeby zrozumieć WIELKOŚĆ singla Love Me Do przesłuchał DZIESIĘĆ GODZIN muzyki-przebojów z tamtych czasów - z roku 1962…)

Zresztą, uważam, że PPM to nie był debiut ‘tylko’ Beatlesów, to był Debiutancki Album NOWEJ ERY!

dr Maxwell napisał(a):
Argus stwierdził kiedyś (sms do mnie),że Please Please Me , to pierwszy rockowy kawałek w historii. Być może.Warto kiedyś ten wątek przedyskutować.

Rzeczywiście - potwierdzam! (że też pamiętasz takie rzeczy?) ale na pewno napisałem „utwór” - określenia „kawałek” nigdy nie używam :) A 'rockowego' stanowiska jestem gotów bronić :)

dr Maxwell napisał(a):
Argus9 napisał(a):
Zdanie „Płyta, która rozwaliła cały porządek obowiązujący wtedy w show businessie” jest Kwintesencją Rewolucyjnej Roli Albumu ‘Please Please Me’.

Jestem przekonany ,że ukazanie się płyty Please Please Me ,zwłaszcza w Wielkiej Brytanii ,było większą rewolucją niż pojawienie się na rynku np. Pieprza

Co do tego NIE MA WĄTPLIWOŚCI (choć spierał się o to ze mną jeden z Forumowiczów :wink: )

dr Maxwell napisał(a):
Please Please Me w zestawieniu singli to była bajka w towarzystwie wielu utworków-potworków (...) Please Please Me , banał ,ale był to wielki powiew świeżości , czegoś zupełnie innego jak się później okazało w wielu aspektach życia, biznesu... I tak możemy się jedynie domyślać ,co czuli odbiorcy sprzed ponad 50 lat usłyszawszy po raz pierwszy Please Please Me...

W kontekście tego co piszesz - mam gdzieś wynotowaną ciekawą znaczącą wypowiedź na temat Please Please Me - znajdę i wrzucę (choć prywatnie o tym już wspominałem).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY