Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 3:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 2:38 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
Pawel napisał(a):
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co tu chodzi???
Dlaczego John George i Ringo nie chcieli się zgodzić na rozwiązanie Beatlesów na drodze pokojowej? Dlaczego Paul musiał zaciągnąć ich do sądu, żeby wreszcie zakończyć istnienie zespołu, który od póltora roku nie wykazywał oznak życia?
Paul ogłosił swoje odejscie w kwietniu 1970, a na gwiazdkę tego roku sprawa ostatecznego rozwiązania kwestii Beatlesowskiej trafiła do sądu...
Nic z tego nie rozumiem....
John podpisał akt rozwiązania zespołu dopiero w grudniu 1974 (!)


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie...istnieje kilka wersji odnośnie kwestii rozwiązania zespołu i w zależności od autora forsowane są różne tezy :

1. John odzszedł z zespołu jeszcze w trakcie sesji "Let it be", jednak na prośbę Paul'a zgodził się tego nie ogłaszać publicznie (było to jednoznaczne z rozwiązaniem zespołu biorąc pod uwagę, że George również nie miał ochoty grać nadal vide jego "ucieczka" ze studia)

2.Zespół rozwiązał Paul wydając oświadczenie dołączone do swojej solowej płyty "McCartney" w formie wywiadu ze samym sobą...komentarz chyba jest zbędny (vide Daily Miror z 10 kwietnia 1970 : "Paul odchodzi z the Beatles")

3. Zespół rozwiązał John po konsultacji z Ringo i George'e w 1974r. w skutek pozwu cywilnego Paul'a przeciwko pozostałej trójce i Apple. Jak skomentował to John : "Ja założyłem ten zespół i ja go rozwiązałem, to proste prawda?"

4. Zespół rozpadł się "sam"...jak mówił Paul : " W sumie to tam (w czasie sesji Let it be) okazało się na czym polega rozpad zespołu.Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, a to się akurat wtedy działo."(Antologia str.315)

5. Zespół rozwiązał Paul, ponieważ gdy pozostała trójka milczała, on w odpowiedzi na pytanie listowne Melody Maker'a na pytanie "czy beatlesi zagrają jeszcze kiedyś razem?" odpowiedział "Nie" (Melody Maker nr z 29 sierpnia 1970r)

Osobiście skłaniam się ku tezie nr 4, choć nie twierdzę że kiedyś nie zmienię zdania ( ponieważ myślę, że jeszcze wielu rzeczy nie wiemy o tym smutnym okresie 1970-71). Oczywiście pkt. 1-5 są tylko powszechnie znanymi przypuszczeniami które można wyłowić w ogólnodostępnej literaturze i wiem, że na tym forum jest kilka autorytetów (np. Staszek czy Joryk) którzy są bardziej kompetentni ode mnie...więc jeżeli ktoś chciałby coś dodać lub zweryfikować to chętnie przeczytam i odniosę się...

ps. książka "po rozpadzie..." jest jedyną w swoim rodzaju nie tylko ze względu na bliską sercu treść, ale także na formę - uporządkowanego i systematycznego dziennika- polecam wszystkim fanom, nie mogę się od niej oderwać!!!

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 6:12 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Zamówiłem ją w tym tygodniu w KAGRA. z WASZYCH WYPOWIEDZI WYNIKA ŻE KSIĄZKA JEST WARTA GRZECHU.
No zboaczymy czy sie tylko wawiążą bo ponoc jak sami napisali że produkt dostarczą w 7 dni!


ZOBACZYMY


P.S jak dostarczą i powiadomie
:D

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Tomek, Śro Sty 12, 2005 8:52 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 6:52 pm 
Tomek napisał(a):
Zamówiłem ją w tym tygodniu w KIAGRA. z WASZYCH WYPOWIEDZI WYNIKA ŻE KSIĄZKA JEST WARTA GRZECHU.


Ksiażka jest warta grzechu i powoduje u mnie wypieki na twarzy :)
Pomogła mi zrozumieć, kto tak naprawdę rozwalił Beatlesów na dobre.

Pozdrawiam
gietek


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 12, 2005 12:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
gietek napisał(a):
.....Pomogła mi zrozumieć, kto tak naprawdę rozwalił Beatlesów na dobre.

...kogo masz na myśli?

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 12, 2005 7:57 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
ja się chyba domyślam o kogo chodzi, ale obiecałem, że nie będę więcej złorzeczył na Yoko:)

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 12, 2005 8:50 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
MAMAMAMAMAMAMAMAM :D :D :D :) :!: :!:
DZIS DOSTARCZYLI





Narazie to tyle :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 8:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
beatle napisał(a):
ja się chyba domyślam o kogo chodzi, ale obiecałem, że nie będę więcej złorzeczył na Yoko:)

a może Klein?
to przez niego Beatlesi się pokłócili...
?

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 12:52 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dzięki pewnej Wspaniałej Osobie, książka znajdzie się wkrótce i w moim posiadaniu.
Ale czytać ją będę dopiero po sesji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: kniga o bitlach
PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 1:31 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Hej!!
Korzystając z okazji przesyłam specjalne podziękowania dla Eleanor Rigby za pożyczenie mi tej fantastycznej księgały, Wasze wpisy to piękna reklama, ale teraz kiedy ją czytam, już wiem że musze ją mieć, jest super i tylko się cieszyć że to dopiero tom 1 ;)

_________________
pozdrawiam, MichMistrz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 15, 2005 10:22 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 29, 2003 1:37 pm
Posty: 56
Miejscowość: Bjornemyr (prawie Oslo :P), Norge
Ależ nie ma za co dziękować :) dobrze wiedzieć, że pożyczyłam Ci fajną książkę ;) (sama jeszcze nie miałam kiedy jej przeczytać :shock: )
Tak czy inaczej cieszę się, że na polskim rynku ukazała się jakaś sensowna pozycja (i co ważniejsze - że ją posiadam ;))

ps. ja z kolei dziękuję, Mistrzu, za The Rutles - jesteśmy kwita ;););)

pozdrawiam!!!!! :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 2:29 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Od dzisiaj i ja ze spokojnym sumieniem mogę zagłębić się w tę książkę :) Prawdopodobnie uczynię to już rankiem, gdyż w chwili obecnej niestety padam na nos :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2005 5:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Właśnie jestem po długiej rozmowie telefonicznej z dyrektorem wydawnictwa Kagra. To bardzo sympatyczny człowiek, oddany fan starego rocka i Beatlesów.

Zadzwoniłem z zapytaniem kiedy ukaże się druga część książki The Beatles po rozpadzie, i uzyskałem konkretną odpowiedź - będzie to przełom czerwca i lipca.
Sensacja polega na tym, że powstanie prawdopodobnie suplement 2001-2006 jako coś w rodzaju tomu trzeciego.

Kagra pracuje też nad wydaniem ksiązki The Beatles Z Pierwszej Ręki z wypowiedziami samych Beatlesów i ich bliskich.

Ukaże się też pierwszy tom encyklopedii starego rocka autorstwa Jacka Leśniewskiego z pełną dyskografią The Beatles - m.in kilkadziesiąt reprodukcji okładek płyt Beatlesów.

Pozdrawiam pana Dyrektora, i zapraszam na to Forum - najlepsze miejsce do reklamy pańskich wspaniałych książek!

pozdrawiam,
Pawel z Poznania :)

http://www.kagra.com.pl/

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2005 7:01 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Pawel napisał(a):
Właśnie jestem po długiej rozmowie telefonicznej z dyrektorem wydawnictwa Kagra. To bardzo sympatyczny człowiek, oddany fan starego rocka i Beatlesów.

Zadzwoniłem z zapytaniem kiedy ukaże się druga część książki The Beatles po rozpadzie, i uzyskałem konkretną odpowiedź - będzie to przełom czerwca i lipca.
Sensacja polega na tym, że powstanie prawdopodobnie suplement 2001-2006 jako coś w rodzaju tomu trzeciego.

Kagra pracuje też nad wydaniem ksiązki The Beatles Z Pierwszej Ręki z wypowiedziami samych Beatlesów i ich bliskich.

Ukaże się też pierwszy tom encyklopedii starego rocka autorstwa Jacka Leśniewskiego z pełną dyskografią The Beatles - m.in kilkadziesiąt reprodukcji okładek płyt Beatlesów.

Pozdrawiam pana Dyrektora, i zapraszam na to Forum - najlepsze miejsce do reklamy pańskich wspaniałych książek!

pozdrawiam,
Pawel z Poznania :)

http://www.kagra.com.pl/



WOLAŁBYM NARAZIE ŻADNYCH WYDAWNICTW. MOJA KIESZEN I TAK

MOCNO UCIERPIAŁA PRZEZ MOJE WYDATKI NA TEMAT BEATLESÓW.

NIE CHCE ZEBYSCIE MNIE ŹLE NIE ZROZUMIALI ALE JA NIE CHCE

WOJNY Z MATKĄ.

A Z DRUGIEJ STRONY JAK WYJDZIE W CZERWCU KTO WIE,ZAPEWNE

SOBIE JA KUPIE ALE Z LEKKIM OPUŹNIENIEM :wink:

BAAA... CO TU MÓWIC O DRUGIEJ JAK PIERWSZEGO TOMU NIE

PRZECZYTAŁEM A IDZIE MI TO PRZYZNAM CIEŻKO JAK NA LITERATURE

BITLI!!!



POZDRAWIAM TOMEK

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2005 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Chciałbym jeszcze dodać, że Beatles z Pierwszej Ręki mają się ukazać jeszcze przed tomem drugim serii Po Rozpadzie.
P. dyrektor nie ukrywał, że rozpad nie sprzedaje się najlepiej :shock: :(

Cena pierwszego tomu encyklopedii, pięknie wydanego, to będzie około 180 zł...
ehe-ehe...

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2005 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Wam też jestem szczęśliwym posiadaczem tego skarbu. Po książkę zawiało mnie nawet do Warszawy bo w Białym nie słyszeli nawet o czymś takim :roll: Ale warto było! :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Mam już drugą część! :D
(w Media Markt, niecałe 50 zł)

Czytam od trzech wieczorów, z zapartym tchem; śmieję się i płaczę ze wzruszenia na przemian.

Kto jeszcze ma już drugą część?

pzdr
Paweł :D :cry: :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 9:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niektórzy mają już od dawna, nawet jest mu przypisany oddzielny wątek. Jak dla mnie wszystko co najlepsze wydarzyło się do 1980 roku, więc druga część to już nie będzie to samo. No i zabraknie Lennona :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 9:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Zgadzam się, że brak Lennona, to cios który trudno przełknąć nawet po tylu latach, a i lektura jest uboższa o jakby prawie połowę, ale mimo to jest sporo ciekawych wspomnień, jak chociażby to, że Ringo dostał odmowną odpowiedź od władz lokalnych na jego prośbę o dofinansowanie 500 funtów na remont jego domu i postaci krasnali w ogrodzie w Tittenhurst Park! :lol:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 5:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Mam książkę i mi się podoba. Owszem jest w niej wiele błędów i odnosi się wrażenie jakby autor ją włożył do Microsoft Worda i zaakceptował bezkrytycznie wszystkie zmiany !

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY