Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 3:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Free As A Bird - klip
PostWysłany: Wto Lis 05, 2002 2:06 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Kiedyś poruszałem ten temat na innym forum, ale coś padło...
Powtórzę więc: ; -)

Mam dla Was mala zabawe: teledysk do piosenki "Free As A Bird" zawiera bardzo duzo motywow z piosenek Beatlesow, z tego co jak na razie udalo mi się ustalic to (wg. kolejności występowania w klipie):

- Strawberry Fields Forever (ogród z tabliczka, ze skaczacym małym Lennonem)
- ??? (kwiaciarka z różami)
- Penny Lane (sklepy przy tej właśnie ulicy, jest nawet napis...)
- Anthology (3 okładki w formie plakatów na murze...)
- Happy Birthday (tort w cukierni z napisem...)
- A Day In The Life (wypadek na skrzyżowaniu, aluzja do wypadku Guinessa...)
- Piggies (dzieci w maskach świń...)
- Paperback Writter (kolo piszący na maszynie w tym samym pokoju gdzie Lennon leżacy na fotelu kiwa noga - aluzja do "A Hard Day's Night"?)
- Yellow Submarine (w jednym z okien przy slumsach Liverpoolskich ukazuje się na moment morda "sinego smutasa" ; -)
- The Continuing Story Of Bungalow Bill (ekipa ze słoniem, na przodzie idzie "Bill" a za nim matka i Beatlesi...)
- Sgt. Pepper... (całość wygląda jak sesja do okładki, widać rozłożone makiety itp.)
- Eleanor Rigby (nagrobek z imieniem i nazwiskiem oraz data urodzin i śmierci na cmentarzu...)
- Martha My Dear (prawdopodobnie - zaraz za grobem Eleanor biegnie pies do złudzenia przypominający psa Paula o imieniu Marta...)
- She Leaving Home (samotna dziewczyna z walizką na szosie, koło niej "skacze" Ringo... ; -)
- Abbey Road (kapitalna końcówka klipu z genialnym ożywieniem okladki...)
- Please Mister Postman (listonosz przechodzący przez przejście na Abbey Road

Tyle, jak ktoś ma jakieś inne propozycje to było by fajnie ; -)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 05, 2002 2:10 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
A!
Udało mi się odnaleźć ten wątek na innym forum, chyba nie będzie nietaktem jak go tu "podepnę" ; -)

http://users.nethit.pl/forum/read/pachowicz/884095/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 05, 2002 5:45 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Nie bedzie nietaktem reklamowanie zadnej aktywnosci poswieconej Beatlesom.
Ja sam kiedys promowalem tamta grupe dyskusyjna ale zdecydowalem zalozyc to forum, bo:
1) witryna Radka Pachowicza nie jest wspierana przez administratora - nie rozwija sie i nie wiadomo czy za dzien lub dwa nie zniknie, jak inne witryny,
2) jest polozona poza Polska (chyba w Stanach) i czas dostepu czasami jest bardzo dlugi,

Nie przeszkadza mi to jednak czasami pojawic sie na forum u Radka i zabierac glos.

joryk


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 06, 2002 10:30 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Wydaje mi się ,że to co napisałeś, pajdku przy 'she's leaving home' to nie ringo podskakuje ale to paul z Magical Mystery Tour, z tego fragmętu gdzie leci fool on the hill. I jeszcze znalazłam tam coś takiego, że jak George wchodzi do budynku Apple (w tym czarnym kapeluszu itd.) to na tabliczce jest tam napisane Dr. Robert! Sprawdźcie to!
Pozdrawiam!

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 07, 2002 2:20 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Tak, to faktycznie Paul - pomyliłem się...

Co do Dr. Roberts to ciężko mi powiedzieć, faktycznie układa się to w coś takiego - mam Free w mpg i to dosyć średniej jakości, ale jutro zobaczę na vhs...
Jeśli tak, to wiemy gdzie, po co idzie George i dlaczego się tak rozgląda ; -)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 08, 2002 4:27 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Hehehe no właśnie!

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 17, 2002 6:52 pm 
Poza tym jest jeszcze "Revolution" - w pewnym momencie, w tle widać, jak dwóch gości niesie portret Mao.... ale trzeba się uważnie przyjrzeć.
Pozdrawiam!


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 18, 2002 7:57 pm 
Tak! Na ulicy chyba?
Pozdrawia
Pam


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 28, 2002 4:35 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Polythene Pam napisał(a):
Tak! Na ulicy chyba?
Pozdrawia
Pam


A za portretem Mao, w tle ulicy przejeżdża powoli autobus z Magical Mystery Tour...

Dziś zauważyłem ; -)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Real Love
PostWysłany: Czw Sty 02, 2003 1:43 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Nie Gru 08, 2002 1:51 am
Posty: 15
Czy zgadza sie sie ze mna ktos jesli napisze ze oprocz medali MBE na Real love przelatuje na ekranie joint ? aluzyjnie ? :D nie mam z kim tego skonfrontowac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 02, 2003 7:23 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Zdecydowanie to jest joint ; -)

I idealne jest kilka ujeć po tym jak MBE i joint przelatują: zwróćcie uwagę, co robi Paul, Ringo i John ; -)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 02, 2003 11:14 pm 
Offline
starszy fan sztabowy

Rejestracja: Pią Cze 21, 2002 11:26 pm
Posty: 66
Chciałbym zwrócić uwagę na kilka niewielkich drobiazgów:
1. Mężczyzna przy otwartej furgonetce a na drzwiach widoczny napis egg? - "I am the eggman" z "I am the Walrus"? - ok. 1m. 22sek.
2. Tort z napisem "Happy Birthdays" - oczywiste, ale na górze w rogach numery odpowiednio z lewej "6" z prawej "4" - "When I`m 64"?
3. Spotkałem się również z sugestią iż na szybie okna pokoju w którym facet pisze na maszynie ("Paperback writer") jest jaszczurka - "like a wizard on the window pane" - "Happiness is a warm gun"? - ok. 2m. 59 sek.
4. Biały samochód oklejony gazetami? - "newspaper taxis" z "Lucy in the Sky with Diamond"? - 3m. 22sek.
5. Ok. 3m. 24 sek. - wychodząca kobieta z domu a z tyłu (za samochodem) blue meanie wychodzący z "dziury" - "sleeps in the hole in the road" - z "Mean Mr. Mustard"?
6. Brian Epstein szykujący się do wyjścia (zakładający szal) na przyjęciu - "I don`t want to spoil the party"? - 3m. 49 sek.
7. Z tyłu za nagrobkiem Eleonor Rigby idzie ksiądz - "Father McKenzie"?
8. Przed pojawieniem się pomnika Eleonor Rigby pokazany jest pomnik figury - "Mother Mary" z "Let it be"?
9. Obok Paula podskakującego wesoło na wzgórzu szosą maszeruje dziewczyna z walizką - "She`s Leaving home"?
10. ok. 2 m. 46 sek. jakaś osoba wchodzi przez okno po drabinie - "She came in through the bathroom window"?
Myślę, że ten teledysk kryje znacznie więcej aluzji powziętych z historii zespołu, no i życzę powodzenia w odkrywaniu "świata" w "Free as a bird" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: fixing a hole
PostWysłany: Wto Lut 11, 2003 5:30 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Sty 14, 2003 7:29 pm
Posty: 2
Miejscowość: warszawa
ja jeszcze wysledziłam cos takiego: gdy kamera wylatuje z pokoju w ktorym siedzi John na dachu siedzi koles i naprawia dziure czyli aluzja do Fixing a Hole.

a tak na marginesie jest to moj ulubiony teledyk w ogole. Jest tam tyle smaczkow, ze nie mozna sie nim znudzic nawet po 100 latach. Czytajac forum dowiedzialam sie o kilku rzeczach ktorych nie skojarzylam.To jest jak: o rany jak moglam tego nie zauwazyc!? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 12, 2003 12:34 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Kurcze, ja chciałem powiedziec tylko tyle, że dawno nie oglądałem go, bo nie mam tyle miejsca na dysku, żeby wszystkie teledyski trzymać latami..jest gdzies zarchiwizowany - wydawało mi się, że widzę wszystkie aluzje, ale z tego co czytam wynika, że powinienem jeszcze kilka razy sobie poczytać... :) I brawo Jasiu! Nawiasem mówiąc, kiedy wychodziłem z samochodu, granie urawło sie na pierwszych uderzeniach do Free.. i w tym momencie oczywiście mi to dudnie w głowie.. zawsze tak mam...mój prymitywny mózg sam sobie dogrywa, czego już nie dosłyszał. Głód na piosenki.:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: a jeszcze jedno
PostWysłany: Śro Lut 12, 2003 4:13 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Sty 14, 2003 7:29 pm
Posty: 2
Miejscowość: warszawa
wczoraj obejrzalam jeszczeraz i doznalam olsnienia.... w scenie gdzie skacze sobie Paul i idzie dziewczyna z walizka na dalszym planie widac "dluga i kreta droge". a czy ktos zauwazyl, ze za dzieciakami w maskach swin pojawiaja sie na sekundke Beatlesi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 13, 2003 3:28 am 
No.. ja zauważyłam, ale mnie się to wydaje dość oczywiste... przez sekundę idą sobie Bitelsi, na drugim planie, uliczką, która przecina się z tą, po której biegną te dzieci... o to chodzi?


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY