Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 3:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2002 3:34 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Widzialem zajawke w gazecie Wyborczej - 2 pazdziernika ma wyjsc po polsku Antologia napisana przez Paula, Georgea, Ringo i Yoko Ono! A juz myslalem, ze nikt tego nie przetlumaczy i nie wyda!!! Sie nie moge doczekac.
A propos, niedawno wyszla ksiazka Beatlesi - Za kulisami slawy jakiegos polskiego autora, nie pomne nazwiska. Pomijam wartosc merytoryczna tej pozycji (mysle ze wielu z nas, a juz na pewno joryk, napisalby to lepiej i wiecej), ale ilosc bledow interpunkcyjnych, ortograficznych (przecinki gdzie popadnie, a wlasciwie ich brak, nie zamykane nawiasy) jest po prostu przerazajaca! W efekcie pozycja, ktora trzeba omijac z daleka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2002 4:24 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Nie wiem czy to za kulisami slawy trzeba omijac. Na polskim rynku jest tak malo (w porownaniu z innymi krajami) ksiazek o Fab Four, ze w zasadzie warto przeczytac i to chociazby dla porownania.
Co do Antologii to straszliwie sie ciesz, mim o iz mam ja po angielsku to ta i tak kupie (jak opatrznosc (czytaj rodzice) pozwoli ;-))
Pozdrawiam!!!!

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2002 6:17 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Co do Antologii to straszliwie sie ciesz, mim o iz mam ja po angielsku to ta i tak kupie (jak opatrznosc (czytaj rodzice) pozwoli ;-))

A jak wrazenia po przeczytaniu ksiazki (po angielsku)? Warta tego calego szumu ktory ongis towarzyszyl jej wydaniu?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2002 9:26 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
Naprawde jest GENIALNA! I slicznie wydana!! Nie przeczytalam wszystkiego bo jest ona pisana troche dziwnym jezykiem ale to co przeczytalam ( 3/4 mniej wiecej) to poprostu nie do opisania! Nie mialam pojecia o takich rzeczach jakie tam sa. Oby byla dobrze przetlumaczona!

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 21, 2002 4:28 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
oby to byla prawdziwa wiadomość o antologi!! ponieważ, już kiedyś słyszałem że ukaże się biografia paula mccartneya wydana w takim samym formacie jak ksiązka -album poświęcony lennonowi i co i nic. a z drugiej strony, oby cena nie zabiła sprzedaży ,ponieważ obawiam się że w obecnej chwili, nie jest to najlepszy moment na bitelsów!!! choć kto wie -życzę im jak najlepiej. z drugiej strony będąc niedawno w niemczech, miałem okazję widzieć nowiutką książkę z tego roku -album foto-zdjecia z lat 63-65 za jedyne 9,99 euro, zaś antologia stoi twardo ponad 200 zł , a poza tym mnóstwo innych wydawnictw związanych z bitlami tak więc kiedy ujrzymy na półkach zalegających bitlów, możemy albo sie cieszyć ze tak jak na zachodzie mamy bitelsów na bieżąco ,albo smucić że niestety na taką pozycję nie ma chętnych ,tylko dlaczego?...... póki co czekamy. za kulisami sławy- jest jaka jest , ważne że jest -przeczytalem i nie jest najgorsza... w dobie likwidowania nawet gazet muzycznych , padl tylko rock, padła machina ,cieszmy się tym co nam jeszcze zostało nie myslę tutaj o popcornie lub bravie, a o takich własnie wydawnictwach jak :za kulisami" chyba ze leżymy na kasie i robimy częste wypady w świat na zakupy choćby po książki, ale to już materiał na inną opowieść... sam wiem dobrze co znaczy być i nie móc kupić tego co widzimy, sam antologi nie mam ale będąc w świecie ,tyle razy ją przeglądałem że tak jak bym ją znał. tak że jeśli sie ukaże, ja ją kupię i oby wszyscy którzy chcą ją mieć -mogli zrobić to samo. pozdrawiam wszystkich chcących marek beatles


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2002 10:18 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
oby to byla prawdziwa wiadomos´c´ o antologi!!

Jest prawdziwa, zamowilem w merlinie (juz ja maja na "polce")

z drugiej strony, oby cena nie zabi?a sprzedaz˙y

W merlinie kosztuje 146 zlotych...

za kulisami s?awy- jest jaka jest , waz˙ne z˙e jest -przeczytalem i nie jest najgorsza...

Nie moge jej czytac nie ze wzgledu na zawartosc, ale ilosc bledow. Chyba ze ja mam jakis wybrakowany egzemplarz...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2002 1:43 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Byłam dzisiaj w Empiku i rzeczywiście to jest prawda: Antologia ukazała się na polskim rynku!!! Nawet trzymałam w ręku polskie wydanie, ale kupić jeszcze nie mogłam. Sprzedaż rozpoczyna się już w środę (25.09.02) w cenie promocyjnej 150 PLN. Promocja będzie trwała 2 tygodnie, później cena Antologii wzrośnie tj. 170 PLN.
Fajnie jak poniedziałek zaczyna się tak dobrze.
Pozdrawiam.
Kasia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2002 11:18 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Ja tez widzialem, trzymalem i malo nie umarlem. Alez to wieeeelka ksiazka! Gdy ja dostane, przez kilka tygodni nie bede kontaktowny dla otoczenia. Juz nie moge sie doczekac!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2002 4:05 pm 
Mam tę knigę od wczoraj - jest suuuuuuper!!!!
Pozdrawiam!


Góra
  
 
 Temat postu: aaaaa!!!
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2002 6:26 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Pon Lip 08, 2002 3:54 pm
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa
OJEJ!!!! jUTRO JA BEDE MIAŁA!!!!!!! oJEJE!!!!!!!!!!! z TEGO POWODU NIE IDE DO SZKOLY :-DDDDDDDDD!!!!
bEDE JA MIALA!!!!

_________________
Polythene Pam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: fajna cena
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2002 5:39 pm 
Co?? Ludzie chcecie mnie zabić?? Cena promocyjna 150zł, a zwykła 170??
Z miesiąc temu byłem w Amsterdamie i tam Antologia kosztowała niecałe 40 EURO, albo mi się wydaje albo coś tu k... jest nie tak.
W Polsce gdzie jest problem ze sprzedażą czegokolwiek, bo ludzie nie maja pieniędzy książka ma kosztować więcej niż na zachodzie??
Żałosnie żenujące.
:roll: :(


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2002 7:07 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Ja z kolei bylem zdziwiony, ze polska wersja kosztuje ponizej 200 zl.
Naklad angielskojezyczny rozejdzie sie w milionach egzemplarzy bez zadnego dodatkowego wysilku i zeby ja miec trzeba wydac wlasnie ok. 200 zl.

Zeby sprzedac wersje polska, trzeba ja najpierw przetlumaczyc i oplacic prawa autorskie. W dodatku podejrzewam, ze tlumacz potraktowal swoja prace jako hobby lub w rodzaju "dziela swojego zycia", a nie jako prace zarobkowa, bo wieksze pieniadze moglby zarobic kopiac rowy (nie wspominam o reklamie margaryny czy prowadzeniu dyskotek dla dresiarzy).

Jeszcze wiekszy podziw mam dla Wydawnictwa. Taka ksiazka w takich czasach, to proszenie sie o klopoty. Kto to w ogole kupi, nawet gdyby byla polowe tansza? To przeciez nie jest ksiazka "dla kazdego". To nie jest powiesc. Trzeba odrobine znac historie i muzyke zespolu, zeby w pelni docenic wartosc tej ksiazki. Ja na miejscu Wydawnictwa sprzedawalbym pamietnik tego goscia, ktory tak slicznie spiewa z kaset na wszystkich bazarach i ma czerwone wlosy.
Tak mi sie wydaje, ze Ci ktorzy doprowadzili akurat teraz do wydania akurat tej ksiazki, zrobili ja rowniez po trosze dla siebie i ja im za to dziekuje.

Gdyby to byla ksiazka napisana przez kogos innego, gdyby to byla ksiazka wyraznie nieudana to faktycznie kwestia ceny bylaby istotna. Tymczasem ksiazka (mimo pewnych minusow) jest dosc dobra. Wydaje mi sie, ze nikt nie sprzeda biednemu mercedesa za pol ceny dlatego, ze ten biedny jest biedny. Co to w ogole za argument, he, he, he ?

Nie chce byc zrozumiany w ten sposob, ze sprzeciwiam sie obnizeniu ceny TEJ ksiazki ale uwazam, ze stanowi ona dla fana znacznie wieksza wartosc niz te 150 zl.
Wydaje mi sie tez, ze nawet jesli ktos nie jest fanem i nie ma o Beatlesach zielonego pojecia, to ta ksiazka tez bedzie miala dla niego wieksza wartosc, bo w miare poprawnie uksztaltuje jego wyobrazenie o zespole, w odroznieniu od lzawych, wlazidupnych lub skandalizujacych wydawnictw, ktorych jest bardzo duzo (i ktore faktycznie kosztuja od $10-$20) ale ktorych kupowac nie warto.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2002 11:34 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Zgadzam sie z Toba. Gdy zobaczylem te ksiazke wcale nie wydawalo mi sie ze jej cena jest przesadzona. To przeciez olbrzymia i gruba ksiega. Boje sie tylko, ze tak jak album o Lennonie (tez duzy, tylko o wiele chudszy), za kilka lat bedzie ja mozna kupic w dziale "przecena". Chociaz, moze sie myle, moze jest w Polsce sporo Beatlefanow gotowych kupic takie dzielo. Oby...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 02, 2002 1:07 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Mam! Ksiazka jest znakomita, to pierwsze wrazenie. Drugie i trzecie zreszta tez. Czytanie zajmie mi chyba miesiac. Wspaniale.
Ale do wiadra miodu dodam lyzke dziegciu. Jest nia plyta zwana powszechnie Bialym albumem lub tez jako White album. W ksiazce niestety, z powodu chyba nadgorliwosci redaktora lub korekty, funkcjonuje ona jako album albo plyta o nazwie White. Co jednakowoz jest denerwujace.
Ale poza tym, powtorze, ksiazka jest wspaniala kopalnia wiedzy o Beatlesach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 5:56 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Czytam, czytam a wlasciwie sie upajam. To niezwykly pomysl zlozyc ksiazke z samych wypowiedzi muzykow i ludzi krazacych wokol zespolu. W sumie cos w rodzaju rozmowy, zeby nie powiedziec - spowiedzi. Cos wspanialego!
PS. Watpliwosc. Paul mowi, ze spotkal Johna 6 (bodajze) lipca 1957 roku. Mnie sie zawsze wydawalo, ze to byl 1956. Co na to eksperci?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: heh :)
PostWysłany: Czw Paź 03, 2002 6:15 pm 
Niech mnie szlag, ale...macie rację.
To jednak piękna książeczka.
Właściwie to i tak jestem dumny, że ją u nas wydali, nigdy bym na to nie wpadł, to było nie do pomyślenia, ale...heh...zrobili to, mimo tych wszystkich złych prognoz :)
Co to spotkania Johna i Paula, to w większości książek jest to 1957 rok.
pozdro dla wszystkich fanów bitlonów i dla ludzi którzy przyczynili się do wydania tego w Polsce, dobra robota. :D


Góra
  
 
PostWysłany: Pon Paź 07, 2002 6:46 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 07, 2002 7:39 pm
Posty: 58
Miejscowość: Łódź
Od wydawcy wiz.com.pl otrzymałem po tygodniu za 130 zł + 8 zł koszty wysyłki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: antologia
PostWysłany: Pią Paź 11, 2002 6:12 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
No i stało się, kupiłem ksiażeczkę o której tak głosno na forum,cena 160,90zl ale warta tego co ma sobą do zaoferowania.nawet moja piękniejsza połówka ! stwierdziła że jest ekstra a dodam że bitelsi dla niej ,to to samo co zeszłoroczny śnieg, ani ziębi ani grzeje ....ale wracając , mam nadzieję ze ukazanie się antologi!!! będzie przebojem roku w kategori książki muzycznej, ponieważ obserwując półki w księgarniach,nie widzę konkurencji w tym temacie!!!a swoją drogą ,brawa dla tych ,którzy zdecydowali sie wydać antologie na naszym rynku i to po tak długim okresie od premiery tej książki.LUDZIE osobiście jestem wywalony od momentu kiedy ją nabyłem,komentarz wystawić mogę dopiero po jej przeczytaniu ale pierwsze wrażenia bardzo,bardzo pozytywne....marek


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY