www.beatles.kielce.com.pl
https://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/

LP Revolver - najlepsze utwory
https://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=13&t=3751
Strona 1 z 1

Autor:  admin_joryk [ Pon Sie 01, 2016 10:22 pm ]
Temat postu:  LP Revolver - najlepsze utwory

Płyta sprzed pięćdziesięciu lat. Piszemy o niej trochę na stronie http://beatles.kielce.com.pl/index.php? ... ewsid=3704

Które utwory uważacie za najlepsze? Ja wybrałem And Your Bird Can Sing, Eleanor Rigby, I'm Only Sleeping oraz Here, There and Everywhere. W takiej właśnie kolejności ale za to po połowie Lennon i McCartney.

Autor:  bobski66 [ Pon Sie 01, 2016 11:24 pm ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Chciałem zagłosować na 7 utworów, ale nie można.
Zagłosowałem więc po burzy w mózgu "tylko" na te cztery: "Taxman", "I'm Only Sleeping", "Here, There and Everywhere" oraz "Got to Get You into My Life".
Nadal się sam sobie dziwię dlaczego nie zagłosowałem na "Tomorrow Never Knows".

Autor:  Argus9 [ Pon Sie 01, 2016 11:41 pm ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Konieczność wyboru CZTERECH utworów z Revolvera jest zadaniem trudnym. Po namyśle mój zestaw jest następujący: Eleanor Rigby, Tomorrow Never Knows, I’m Only Sleeping oraz Here, There And Everywhere. Z żalem odrzucam Taxmana, który wybrałbym, gdyby w grę wchodziło Top 5.

Natomiast z dużą radością przyjmuję wybór joryka w postaci And Your Bird Can Sing. Mocno zdziwiły mnie (chyba gdzieś kiedyś na tym forum?) głosy traktujące tę kompozycję z takim pobłażliwym uśmiechem... Uważam, że jest to Bardzo Dobry Utwór, bardzo przeze mnie lubiany, choć nie trafił do zestawu moich Czterech Naj Rewolwerowców. (i w ogóle w całym Fab-Katalogu traktowany tak ‘niezauważalnie’ - niesłusznie!)

Autor:  Helter-Skelter [ Wto Sie 02, 2016 8:26 am ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Wybór czwórki z tylu świetnych numerów zawsze będzie trudny, ale gdybym miał wybierać taką na mój "The Best of" poszły by:
Here, There and Everywhere , Got To Get You Into My Life, For No One oraz ...And Your Bird Can Sing

Argus9 napisał(a):
Natomiast z dużą radością przyjmuję wybór joryka w postaci And Your Bird Can Sing.


Zupełnie nie dziwi mnie ten wybór, ponieważ znając zamiłowanie Joryka do trzeciego albumu Fabsów, ten numer doskonale oddaje progress względem właśnie tej płyty.

Autor:  Rita [ Wto Sie 02, 2016 11:48 am ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Jestem zdumiona, że stosunkowo mało osób to tej pory wybrało Tomorrow Never Knows. Ja tego słucham niemal na klęczkach, I dla mnie to jest absolutny numer 1 z najlepszej płyty świata. Kosmos, rewelacja, obłed. Szkoda, że potem Lennonowi przestało się aż tak chcieć.

Kiedyś, gdy robiliśmy pojedynek Lennon vs. McCartney na Revolverze, wskazałam na remis. I moje cztery ukochane utwory to potwierdzają: sprawiedliwie dwa są Johna, a dwa Paula; Johna jeszcze I'm Only Sleeping, a Paula - Eleanor Rigby i For No One. Jakkolwiek wybór Tomorrow Never Knows był niemal automatyczny, to z pozostałą trójką miałam problem. Revolver to moja ukochana plyta i dla mnie absolutnie wszystko tam jest genialne. I szkoda mi George'a, ale jakby było pięć utworów... To znowu miałabym dylemat między Taxmanem a I Want To Tell You.

Autor:  Noelka [ Wto Sie 02, 2016 10:04 pm ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Na początku moje głosy były inne. Po jednym punkcie dostali Harrison i Lennon, a dalsze dwa przypadły McCartneyowi. Ale po głębszym zastanowieniu, wypiciu lampki wina i przesłuchaniu Revolvera raz jeszcze padło na: Tomorrow Never Knows, And Your Bird Can Sing, Here There And Everywhere i Got To Get Into My Life.

Gdybyśmy zrobili taką ankietę w radiu, wydaje mi się, że na pierwszym miejscu znalazłaby się piosenka o żółtej łodzi podwodnej :D

Autor:  Fangorn [ Śro Sie 03, 2016 12:48 am ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Krótko: "Eleanor Rigby" - za tekst i smyczki; "For No One" - za nastrój i solo; "I'm Only Sleeping" - za to, że to piosenka o mnie :wink: ; "Tomorrow Never Knows" - za... w zasadzie za wszystko.

Autor:  Mateo74 [ Śro Sie 03, 2016 7:19 am ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Taxman: za bas Paula i za Jego solówkę
She Said She Said: za brak basu Paula i za spotkanie z The Byrds i P.Fondą
And Your Bird Can Sing: za wejście trzeciej zwrotki i za to, że John nie przepadał za tym utworem
Tomorrow Never Knows: za dźwięk sprzężenia zwrotnego podczas ostatniej zwrotki, którego nie słychać w miksie mono, jak również za nieco dłuższą końcówkę w mono

trochę żartuję - ale ciężko wybrać 4 utwory - skoro cała płyta jest genialna :)

Autor:  cabrillo [ Śro Sie 03, 2016 2:55 pm ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Na początku chciałbym napisać - i tutaj nikogo nie zaskoczę - wybór był dosyć trudny. Revelver jest jedną z moich ulubionych płyt The Beatles. Ciężko tak po prostu zagłosować bez pozostawienia komentarza. Album jest wybitny, innowacyjny, wszechstronny, ale przy tym zachowuje spójność. Harmonie, melodie, partie gitar i basu oraz świetne brzmienie... chłopcy wraz z Georgem Martinem i Geoffem Emerickiem wspięli się na wyżyny swoich możliwość.

Zdecydowałem się zagłosować na:
"Tomorrow Never Knows" - za innowacyjność, mroczność, psychodeliczność. Piosenka surowa składała się z jednego akordu gitarowego i inspirowana była muzyką indyjską i medytacjami. Pracę w studiu przyniosły bardzo ciekawy efekt... Niewątpliwie LSD pomogło w powstaniu tej piosenki.

"Here, There and Everywhere" - za nastrój, harmonie wokalne i ogólny sentyment do tej kompozycji. Typowy romantyczny Paul. Zupełnie odmienne od Tomorrow Never Knows... ale to w końcu Beatlesi. John bardzo lubił tę piosenkę i uważał ją za jedną z lepszych Paula. Jako ciekawostkę dodam, że powstała podczas kręcenia filmu Help! w Obertauern w Austrii.

"And Your Bird Can Sing" - za partię gitar na czele z głównym melodyjnym riffem i świetnym bassem Paula (na całym albumie jest on świetny). Kompozycja jest bardzo prosta, a melodia szybko wpada w ucho. Może dlatego John nie przepadał za tym kawałkiem...

"Eleanor Rigby" - za przejmujący tekst i świetną partię smyczkową Georga Martina. Wyjątkowa kompozycja.

Chciałbym dodać, że wybór czwartego utworu był bardzo ciężki. Rozważałem również "For No One" - świetna, dojrzała ballada o przejmującym tekście. Cudowne solo skomponowane przez Paula, odegrane na waltorni(rogu) przez muzyka sesyjnego. Najciekawsze jest to, że owe solo przekraczało rejestr dźwiękowy tego instrumentu, pomimo to muzyk Alan Civil zdołał zagrać tę partię. Utwór powstał bez udziału Georga i Johna.

Z tej płyty bardzo lubię również "I'm Only Sleeping", które ma swój urok oraz "Got To Get You Into My Life", które byłoby świetnym kawałkiem otwierającym album. Bardzo lubię wpadająca w ucho partię trąbek i saksofonu oraz partię gitar.

Inne ulubione "momenty" z płyty to bass Paula, riff i solo gitarowe Paula z "Taxman", harmonie wokalne w połączeniu z organami z "Doctor Robert", solo na pianinie z "Good Day Sunshine".

Jeśli miałbym wskazać subiektywnie słabsze momenty płyty lub te, które są na końcu listy moich ulubionych kawałków to są to "Yellow Submarine". Nie wiem dokładnie dlaczego... może ta piosenka się już przejadła za bardzo. Ma za to fajne harmonie w refrenie! Również kompozycje Georga, które są niezłe, ale kiedy ma się obok Lennona i McCartneya to ciężko jest stworzyć coś lepszego od nich...

Autor:  svarog [ Śro Sie 03, 2016 8:59 pm ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

Jak pisali przedmówcy, wybór bardzo trudny. Niewątpliwie największym hitem jest Yellow Submarine. Mniej popularny a przecież bardzo mocny jest Got To Get You Into My Life. Również mocny jest For No One i And Your Bird Can Sing. Na tle tych mniej lub bardziej wesołych i melodyjnych utworów wyróżnia się jednak I Want To Tell You ze swoją tajemniczością i napięciem. Nie mówiąc już o ciężkich i hałaśliwych Taxman i She Said, orientalnym Love You To czy eksperymentalnym Tomorrow Never Knows.

Po latach prób do mojej samochodowej składanki na stałe wszedł właśnie ten ostatni utwór. Doskonale brzmi niezależnie od tego z czym go zestawimy. Jest jakby współczesny. Drugim takim utworem z płyty jest dla mnie Got To Get You Into My Life, po prostu klasyk. Dalsze miejsca przyznałbym For No One i I Want To Tell You.

Muszę się przyznać, że na początku nużyły mnie Here There And Everywhere, I'm Only Sleeping i Doctor Robert a Eleanor Rigby było trudne do przetrawienia - za bardzo odbiegało od stylistyki zespołu. Teraz jednak uwielbiam również te piosenki, szczególnie odkąd zrozumiałem teksty.

Autor:  Rita [ Czw Sie 04, 2016 12:21 am ]
Temat postu:  Re: LP Revolver - najlepsze utwory

svarog napisał(a):
Tomorrow Never Knows (...) Jest jakby współczesny.Przyjaciółka zapragnęła posłuchać "Tomorrow Never Knows" po tym, jak jego kawałek puszczono w "Mad Menach".

Zapytana o wrażenia, odparła: "No jest zaskakująco współczesny" :D

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/