Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Mar 26, 2014 11:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Wydawać się mogło, że wydanie koncertowych nagrań Beatlesów ze Star Clubu przez Purple Chick w 2007 roku ostatecznie zamyka ten rozdział. Ale wygląda na to, że Beatlesowska Opowieść nie ma końca! (i bardzo dobrze! :) ) Właśnie odsłuchuję (z wybałuszonymi uszami :D ) fragmenty najnowszego remastera hamburskich nagrań i aż nie wierzę! Nie dość że ‘nowa’ jakość tych nagrań (w porównaniu z tym co było znane do tej pory) jest niemal NIEWIARYGODNA, to na tym wydawnictwie jest (po raz pierwszy!) pełna wersja „Red Hot”! Dla mnie Sensacja! :D :D :D

http://starclub-remaster.com/

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 1:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Argus9 napisał(a):
wygląda na to, że Beatlesowska Opowieść nie ma końca!

Choć to nieprawdopodobne, też mam takie wrażenie. Dzięki za link, utwory odsłucham jutro.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 12:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Z tego co wyjaśniają, nie zależało im na kompletnym zestawie wszystkich dostępnych utworów ze Star Clubu, wyboru dokonano stawiając na jakość.
Nie chcą ujawnić źródła, z którego mają pełną wersję ‘Red Hot’. Mam nadzieję, że nie ‘zmontowali’, bo twierdzą, że postawiono na autentyczność. Prace nad tym wydawnictwem trwały 2 lata.

W końcówce tego promo clipu są zapowiedzi co planują wydać w przyszłości.
http://sproutvideo.com/videos/489bd9b71f1ee1c3c0

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 7:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Och. A ja dopiero dzisiaj tę wieść przyuważyłam :)))
Hamburgowy koncert mam na jakimś wydaniu kasetowym (nie przy sobie). Jeśli fundusze starczą kiedyś, to koniecznie chcę mieć to wydanie. Tylko, że może być problem z "zablokowaniem" tego wydawnictwa. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 7:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Nie znam się na kruczkach prawnych, ale swego czasu próbowałem mocno wczytać się w kwestie Star-Clubowych nagrań, jak również wysłuchałem niedawno rozmowy z szefem OxTango – z tego co (jako nie-prawnik) rozumiem, sytuacja wygląda tak, że proces w który swego czasu zaangażował się George Harrison zakończył się werdyktem wg. którego wszelkie ówczesne wydania nagrań z Hamburga uznano za nielegalne, co ma niby oznaczać że tamtych publikacji PRAWNIE NIE BYŁO. Skoro do dzisiaj nie było LEGALNEGO wydania tamtych nagrań, to obecnie stanowią one Własność Publiczną, bo od 1962 roku (gdy zostały dokonane) minęło ponad 50 lat i wszystko jest (niby) lege artis. Na tym bazuje wytwórnia OxTango. Czas pokaże.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 09, 2014 12:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Nagrania z Hamburga jak najbardziej znajdują się w tzw. domenie publicznej (ang. public domain), czyli można z nich korzystać bez ograniczeń wynikających z praw autorskich. Wspomina o tym nawet Lewisohn w swojej najnowszej książce:

"At thirty-seven songs and one hundred minutes (with perhaps a little more still unknown), this is the only substantial live recording of the “early Beatles” known to exist, and certainly the only one in the public domain. "

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY