Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Najlepsze piosenki z Yellow Submarine
Yellow Submarine 13%  13%  [ 12 ]
Only a Northern Song (George Harrison) 12%  12%  [ 11 ]
All Together Now 15%  15%  [ 14 ]
Hey Bulldog 24%  24%  [ 22 ]
It's All Too Much (George Harrison) 11%  11%  [ 10 ]
All You Need Is Love 20%  20%  [ 18 ]
Pepperland (George Martin) 3%  3%  [ 3 ]
Sea of Time (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Sea of Holes (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Sea of Monsters (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
March of the Meanies (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Pepperland Laid Waste (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Yellow Submarine in Pepperland 2%  2%  [ 2 ]
Razem głosów : 92
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 12:23 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dziesiąty album, na którym znajdują się piosenki do filmu animowanego, który został nakręcony rok wcześniej.

Yellow Submarine została wydana w roku 1966 na Revolver.
Only a Northern Song został nagrany w czasie sesji do albumu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, ale nie pojawił się na tej płycie.
All Together Now (nagrana w maju 1967 roku) i Hey Bulldog (nagrana w lutym 1968 roku) zostały nagrane specjalnie z myślą o tej płycie.
It's All Too Much został nagrany tuż przed wydaniem Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.
All You Need Is Love został wcześniej wydany na singlu.

Druga strona zawiera utwory instrumentalne skomponowane przez George'a Martina.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 6:31 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Album warty dowartościowania choćby ze względu na Hey Bulldog i utwory Harrisona ( u mnie w plebiscycie zmieścił się w 30 )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 6:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pierwszy raz słyszę, że Hey Bulldog został nagrany specjalnie na potrzeby tej płyty. Przede wszystkim bardzo stylistycznie odstaje od niej, zawsze myślałem, że Beatlesi nie mieli co z nim zrobić to wydali na pierwszej lepszej płycie.
A kiedyś w Magazynie Muzycznym czytałem artykuł, w którym autor napisał, że Hey Bulldog walczył o miano singla z Lady Madonna, ale przegrał, więc został odrzucony i trochę zapomniany. Beatlesi mieli wtedy 4 piosenki, z których 2 odpadły - również Across The Universe, którą ostatecznie dano na jakąś składankę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 10:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Hmm... co tu powiedzieć o najrzadziej słuchanej przeze mnie płycie?
Zrobiona na zasadzie "łapanki" z dwoma sprawdzonym hitami, energetyzującym Hey Bulldog, piosenką McCartneya, która gdyby nie ten album, wylądowałby pewnie na jego debiucie
oraz podwójnym Harrisonem z odrzutu. Druga strona, relaksacyjna, ale zrobiona ze smakiem. Ale wiadomo, premiery, terminy, więc i produkt wymuszony. Najsłabsza płyta, którą i tak kocham :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 11:09 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
To chyba jest piosenka Lennona. Gdzieś tam mówił, że przyszła mu do głowy taka myśl: "Some kind of happiness is Measured out in miles" lub w innej wersji "out in pain".

Opis płyty ukradłem częściowo z Wikipedii :) Sens chyba jest taki, że Bulldog nie był przymierzany do żadnej innej płyty ...a czy Lennon pisał ją z myślą o filmie rysunkowym? Chyba nic nie pisali z myślą o żadnym filmie, wszystkie piosenki pojawiały się w przypadkowych momentach, a treść nie miała związku z filmem. Mniejsza o to.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 11:29 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Jak dobrze pamiętam 35 lat temu w polskiej TV pokazali film "Yellow Submarine".
Nagrałem cały na magnetofon szpulowy. Przez kilka lat to była cała płyta jaką miałem Beatlesów,
nawet nie wiedząc o tym.
Bardzo lubiłem słuchać ten film :). Druga strona dla mnie nie istnieje ale słucham jej od czasu do czasu.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 12:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Joryku, Helter miał zapewne na myśli All Together Now mówiąc o piosence Paula. Hey Bulldog to na wskroś John.

Wracając jeszcze do początków 68 roku - Beatlesi przez wyjazdem do Indii mieli zrealizować singla i strzelam w ciemno, że Johna obchodziła tylko strona A, a skoro Lady Madonna wygrało to Lennon spasował i już wtedy Hey Bulldog spisał na straty. Po powrocie z Indii mieli taki ogrom nowych piosenek, że Hey Bulldog pokrył się już kurzem zapomnienia.
I tutaj wielka szkoda po dwakroć. Po pierwsze: szkoda, że jednak Bulldog nie został singlem na początku 68 roku - myślę, że byłby to przebój i rzecz pionierska - utwór jak na czasy przedbiałoalbumowe był prawdziwą torpedą, z bardzo przebojowym sznytem. Po drugie: wielka szkoda, że nie został wykorzystany do Białego Albumu - naprawdę idealnie tam pasował. A tak wyszło chyba najgorzej jak można - z całym szacunkiem, ale Yellow Submurine to nie jest miejsce na taki klejnot. W dodatku film bajkowy, płyta nieco psychodeliczna, a tu taki czadowy numer.

Nie traktuję tej płyty specjalnie poważnie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 12:31 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
Joryku, Helter miał zapewne na myśli All Together Now mówiąc o piosence Paula. Hey Bulldog to na wskroś John.


Dokładnie,nieświadomie trochę dwuznacznie sformułowałem to zdanie, rzeczywiście chodziło mi o All Together :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 6:14 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
beatl68 napisał(a):
Jak dobrze pamiętam 35 lat temu w polskiej TV pokazali film "Yellow Submarine".


Film pokazano TVP 1 w trzecią sobotę lutego 1978 roku o godzinie 16.20. Naprawdę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 6:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Tak jest. Potwiedzam tę datę w 100%

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:11 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
dr Maxwell napisał(a):
beatl68 napisał(a):
Jak dobrze pamiętam 35 lat temu w polskiej TV pokazali film "Yellow Submarine".


Film pokazano TVP 1 w trzecią sobotę lutego 1978 roku o godzinie 16.20. Naprawdę.


Sprawdziłem "trzecią sobotę lutego 1978 r.". Teraz już wiem, że było to 16 lutego 1978 r.
Pierwszy raz oglądałem film z Beatlesami! Miałem wtedy 10 lat!
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:28 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Moim zdaniem to była niedziela. Chyba, że powtarzano w niedzielę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Sobota, sobota. Moim "źródłem" jest kartka pocztowa , którą przesłał kolega informujący mnie leżącego w szpitalu ,ażeby dobrze było , żeby wypisali mnie w sobotę , bo będzie "Yellow Submarine" ( wypisali , nie mielismy innego wyjścia - ani ja , ani służba zdrowia :D ). Wówczas nie było powtórek "takich" pozycji w odróżnieniu od wielu innych filmów fabularnych.
Owszem w niedzielne południe w polskiej telewizji po raz pierwszy zaprezentowano obraz "A Hard Day's Night". "Help!" z kolei w środę po jakimś meczu piłkarskim( a może przed).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:35 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
dr Maxwell napisał(a):
Owszem w niedzielne południe w polskiej telewizji po raz pierwszy zaprezentowano obraz "A Hard Day's Night". "Help!" z kolei w środę po jakimś meczu piłkarskim( a może przed).


Tylko, że emisje "A Hard Day's Night" i "Help!" dzieli kilkanaście lat :)
Bo chyba nie było to dzień po dniu?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 11:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Oczywiście chodziło mi o premiery w polskiej telewizji. Po Yellow Submarine (luty 1978) , chyba w tym samym miesiącu pokazano Help! ( czytał Lucjan Szołajski), a w kwietniu "a Hard Day's Night". Nie było video , pozostawał tylko zapis audio filmów na szpulowym lub kasetowym magnetofonie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 12:13 am 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
To miałem pecha :( nie oglądałem tych premierowych emisji. Moje "premiery" w wersji polskiej miały miejsce 7.11.1993 - "A Hard Day's Night", "Help!" ... niestety nie mogę odczytać z kasety VHS kiedy nagrałem ten film.
Jak sobie przypominam to po emisji "Help!", która była w godzinach popołudniowych, wielu miało pretensję, że bez żadnej reklamy wyświetlono ten film.
Z tego co wiem to polska telewizja nie wyemitowała filmu "Let it be".
Tylko kiedy Polacy oglądali po raz pierwszy "Magical Mystery Tour" ? :)
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 12:18 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
beatl68 napisał(a):
Tylko kiedy Polacy oglądali po raz pierwszy "Magical Mystery Tour" ?


W telewizji nie dane nam było.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 1:07 am 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
:D To przed nami jeszcze dwie premiery telewizyjne! Tylko kiedy?
Filmy "Let it be" i "Magical Mystery Tour" czekają na emisję!
Spokojnej niedzieli :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 3:20 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Ale numer, dostałem od dr. Maxwella srebrnym młotkiem :shock: Teraz wiem, gdzie byłem w trzecią sobotę 16-go lutego 1978 roku. Bo gdy przeczytałem jego dokładną datę, to przypomniało mi się, gdzie oglądałem wtedy ten film.
Jakże ten czas różnił się od obecnego, z jego prawie nadmiarem cudownych szczegółowych informacji (a propos jeszcze nieznanej mi książki Marka Lewisohna). Wtedy, w 1978 roku, po pięciu latach mojej fascynacji zespołem, czyli po prawie wieczności obejmującej ostatnią klasę podstawówki, liceum i pierwszy rok studiów, zobaczyłem po raz pierwszy "na żywo" czterech Beatlesów, których odróżnienie na podstawie wcześniej znanych kilku fotografii było prawie niemożliwe. A nie wpadłem na pomysł nagrania filmu na magnetofon, tak jak beatl68, więc piosenka All Together Now z końcówki filmu, wtedy rzadkość chyba z powodu mniejszej popularności płyty Yellow Submarine, pozostała dla mnie jeszcze przez kilka lat tylko jednorazowym tęsknym wspomnieniem.

Telewizja polska puściła filmy jakby w dobrej kolejności dla nas, gorliwych fanów, którzy w sumie wiedzieli tylko, że Beatlesi są z Liverpoolu. Najpierw film rysunkowy, w którego końcówce nastąpiło ulotne objawienie prawdziwych postaci, a potem dalsze filmy, z których jeden, jak pisze dr Maxwell, miał dosyć zakamuflowaną porę, więc go przegapiliśmy.

Prawdę piszę, że w tych czasach jednorazowej ulotnej informacji odróżnianie członków zespołu na fotografiach czy pożyczanych na chwilę płytach było stałym tematem rozmów w gronie przyjaciół-fanów. Tę cenną umiejętność zdobyłem dopiero później, po kilkukrotnym obejrzeniu A Hard Day's Night, Help! i Yellow Submarine w kinach studyjnych w Warszawie, gdzie studiowałem. Śledziłem wtedy regularnie program kin w tym właśnie celu do tego stopnia, że zaczęło mi się wydawać, że głównie właśnie po to opuściłem rodzinne miasto (wkrótce zresztą znalazło to potwierdzenie w wynikach moich studiów).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 3:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak czytam, że ktoś dokładnie co dnia chowa w pamięci pierwsze obejrzenie beatlesowskich filmów to sobie uświadamiam jak wielkie to musiało być dla kogoś wydarzenie.
Albo te nagrywanie filmów...na kasetę magnetofonową :shock: Obecnie to trochę nie do pomyślenia.
A najbardziej poruszyło mnie to, że w tamtej epoce, dopiero obejrzenie filmu w kinie dało możliwość takiego bliższego poznania twarzy Beatlesów, czym się ze sobą różnią, jak się prezentują itp. Bo faktycznie same zdjęcia dają mocno ograniczony obraz. Naprawdę, nie chciałbym dojrzewać w Polsce w latach 70/80-tych. 90-te przyniosły już niesłychany komfort, choć to tez epoka lodowcowa jak się ją przyrówna z tym co się teraz dzieje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY