Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 9:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Miesiąc temu pojawiła się informacja o planowanym na wrzesień wydaniu zremasterowanych (o ile to dobre słowo) występów The Beatles w programie Ed Sullivana. W przeciwieństwie do wydawnictwa, które ukazało się dobre 7 lat temu, tym razem oprócz samych programów otrzymamy 13 minut nigdy nie publikowanych nagrań.

Image

Nie ukrywam, że temat chodzi mi po głowie i nie daje spokoju, dlatego wciąż zastanawiam się co wydawca upycha na te krążki :wink:

Z tego co wiadomo na dwóch płytach znajdą się 4 występy (z 1964 i 1965 roku). Materiał będzie dodatkowo zawierał reklamę "Beatles Dolls" - lalek, produkowanych w latach 60tych (czyżby chodziło o zabawki Remco?) - oraz wywiad jaki Sullivan przeprowadził z zespołem w kwietniu 1964 roku, podczas którego pyta ich o kolejną wizytę w Ameryce oraz o plany koncertowe na Dalekim Wschodzie. Beatlesi również opowiadają o nadchodzącym obrazie "A Hard Day's Night" a rozmowa była przeprowadzona w ogrodzie klubu Les Ambasssadeurs w Londynie, w którym kręcili sceny do tego filmu. W klubie - nie w ogrodzie :wink:

Image

Całość zmieści się w 7-8 minutach, więc pozostaje nam jeszcze 5 o których nie wiadomo na razie nic...

Fajnie by było gdyby na płycie się znalazły późniejsze "wystąpienia" zespołu.

Szczególnie program z 5 czerwca 1966, podczas którego wyemitowano teledyski do "Rain" i "Paperback Writer" zapowiadane przez Ringo Starr'a.

No cóż - pozostaje czekać do 7 września, czyli do premiery. Wtedy wszystko się wyjaśni i rozwieje wszystkie tajemnice :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 9:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Choć do premiery jeszcze ponad miesiąc, płyta pojawiła się już w sprzedaży w internetowym sklepie Amazon.com. Cena jaką musimy zapłacić za ten zestaw to tylko niecałe 15 dolarów (ok 47 złotych) :D

Jeśli ktoś się napali na to wydawnictwo, to radziłbym poczekać niż kupować od razu. Wystawione na sprzedaż krążki są w formacie NTSC oraz kodowane Regionem 1, czyli w zasadzie do odtworzenia na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady...

Mam nadzieje, że "europejska" wersja (PAL/Region2) będzie w podobnej cenie :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 12:50 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Mam kilka podwójnych wydań które dotąd się ukazały oficjalnie...i zastanawiam się czy łykać ten materiał...szczerze to wyciąganie kasy z kieszeni..no chyba,że dotąd nikt tego nie nabył..oczywiście polecam..ale sam się zastanowię.. :D

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 9:16 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Od kilku dni płyty można nabyć już w sieci sklepów Empik, księgarni internetowej Merlin czy choćby na popularnym Allegro. Cena za ten materiał to około 79-85 złotych, w zależności od miejsca, w którym go zakupimy.

Można już otwarcie pisać o "bonusach", którymi zostały wypełnione płyty. Na dodatkowe materiały składają się głównie telewizyjne zapisy z wypowiedziami Ed Sullivana: a to zapowiada koncerty, chwali zespół za dobry występ, czyta telegram od chłopaków lub informuje publiczność o tym, że Beatlesi zostali mianowani do tytułu MBE :wink: No i oczywiście wywiad o którym pisałem wcześniej. Wszystko oczywiście jest ułożone chronologicznie od '64 do '67 roku.

Do wydawnictwa została dołączona również replika biletu wstępu na show Eda Sullivana :D

Od strony technicznej: 2 dyski DVD, 250 minut materiału, menu w języku angielskim oraz napisy w 6 językach - oczywiście polskiego brak, do czego zdążyłem już przywyknąć. Format obrazu: 4:3 Pillar Boxed. Audio: Dolby Digital 5.1 Surround oraz 2.0 Stereo.

Zastanawiam się czy sięgnąć po ten produkt, mając na półce m.in. wydany kilka lat temu nakładem Sofa Entertainment "The Four Complete Historic Ed Sullivan Shows", który oprócz bonusów nie różni się niczym od nowego wydawnictwa. To co posiadam, ma dodatkowo występ komediowy duetu McCall & Brill (z 9 lutego 1964 roku), którego nie widziałem na liście zawartości najnowszego "składaka". Bardzo ciekawi mnie jednak ten bilet... :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 9:55 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
I ja również zastanawiam się nad kupnem tego DVD, zwłaszcza po tym, jak niedawno wzięłam je do ręki w Empiku. Trochę mnie irytuje, że mam podobne wydawnictwo, w którym jednak czegoś brakuje... No i cena - ponad 80 zł to nie jest mało jak na te bonusy. Na eBayu zaledwie 10-20 zł mniej. Skoro już mam te występy Beatli z ES Show, wolałabym mieć możliwość zakupu samych bonusów np. na oficjalnej stronie TB. Życie Beatlefana jest doprawdy niełatwe!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY