Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Yesterday knotem?
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 1:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Zainspirowało mnie do założenia tego tematu przeświadczenie, że jak coś jest znane, sławne, wielokrotnie "scoverowane", puszczane w mediach do obrzydzenia, piękne, niepowtarzalne z śliczną linią melodyczną to można uznać za "knota"?
Proszę o wypowiedzi.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 1:10 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Yesterday nie jest knotem to "nieśmiertelny hymn" ! A wszystkie covery są zbędne bo tylko jedna wersja pozostanie w sercu na zawsze !

Moim zdaniem najlepsza , wykonana z olbrzymią pasją i emocjami jest wersja z Tokio z 66 r.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 1:42 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pon Maj 28, 2007 12:09 am
Posty: 15
Nie spodziewałem się, że temat o jednej z moich ulubionych piosenek powstanie w drugi dzień mojego istnienia na forum :P.

Dobra, powiem więc może dlaczego nie uważam "Yesterday" za knota i mam do tego utworu szacunek. Pierwszy raz usłyszałem go w wersji .MID około 6 lat temu. Nie był podpisany, brakowało w nim swokalu, a bardzo mi się spodobał. Pech chciał, że po jakiś trzech miesiącach pliczek ten zgubiłem i nie miałem już możliwości późniejszego go puszczania znajomym w celu jego identyfikacji ;p.

O utworze nie zapomniałem, od czasu do czasu nuciłem go. Nigdy jednak nie lubiłem słuchać papki prezentowanej nam przez rodzime stacje radiowe (Ech, gdzie to stare, dobre BIS i "Mocne Nocne" ;p?), więc przez przez te 6 lat żyłem w nieświadomości o autorstwie utworu.

Tak samo jak zdziwiłem się słysząc Ob-la-di, Ob-la-da, tak też zdziwienie pojawiło się na twarzy w przypadku Yesterday słysząc go w głośnikach, kiedy to na playliście akurat miałem Beatlesów. Utwór momentalnie znalazł się na pierwszym miejscu ulubionych utworów na LAST.FM. Teraz co prawda zamiłowanie do niego trochę jakby zmalało, ale nadal lubię go od czasu do czasu posłuchać, bo jest... ładny ;p. Zarówno od strony muzycznej jak i merytorycznej - dla mnie, wymiata :D.

_________________
www.last.fm/user/krejdziu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 3:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yesterday to najsłynniejsza piosenka Beatlesów. Ludzie, którzy nie mają o nich większego pojęcia, zazwyczaj znają właśnie Yesterday. to piękny utwór, nazwanie go knotem, to naprawdę zbrodnia przeciwko ludzkości.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 4:12 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
Emeela napisał(a):
Yesterday to najsłynniejsza piosenka Beatlesów. Ludzie, którzy nie mają o nich większego pojęcia, zazwyczaj znają właśnie Yesterday. to piękny utwór, nazwanie go knotem, to naprawdę zbrodnia przeciwko ludzkości.


Popełniłam zbrodnię przeciwko ludzkości! :X

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 9:39 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Może nie popełniłaś zbrodni w kategorii, którą masz na myśli. Ale chciałabym znać szczegóły, które skłoniły Cię waćpanno do określenia Yesterday mianem knota. Jak na razie unikasz takiej odpowiedzi. Wciąż czekam...

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 9:51 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Yesterday to ładna piosenka, ale mnie się juz dawno przejadła. Przeważnie gdy nawinie się w playliście, przełączam ją. Co za dużo to niezdrowo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 10:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Oczywiście rozumiem, że jest popularna i znana do bólu.... co nie zmienia faktu, że nigdy bym nie powiedziała o tym utworze "knot". Czymże w nazewnictwie potocznym jest ów "knot"? - Otóż spartaczeniem, niedoróbką, nieudolnym wykonaniem czegoś itp. Trudno jest zgodzić się na takie epitety!

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 12:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
zgadzam się z Anią, znudzić się może każda(prawie) piosenka, ale co nie zmienia faktu jej genialności. I także zastanawiają mnie motywy Szlachcianki które nią kierowały by nazwać Yesterday knotem. Dziwi mnie to tym bardziej gdyż, jeśli można w ogóle mówić o obiektywnej ocenie muzyki, jest to piosenka z obiektywnego punktu widzenia bardzo dobra. Czy się komuś podoba czy nie, to już inna bajka. Mi się na przykład podoba bardzo, i mimo że jest do granic osłuchana, to raczej jej nie przełączam nigdy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 12:40 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
Macie swoją opinię na temat "Yesterday", ale ja sądze inaczej, chyba jako jedyna na forum.

Dla mnie Yesterday nie ma zbyt wyszukanego tekstu, melodia jest monotonna i powtarzająca się. Kiedy wpadłam w sidła Beatlemani, zachwycałam się nią i wszystkich katowałam tą piosenką, ale teraz patrzę na to obiektywniej. Dla mnie to jedna z gorszych, mniej ambitnych piosenek Beatli.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 12:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
tekst - przynajmniej 25% piosenek bitelsów ma gorszy i bardziej banalny tekst.

melodia - nic wyszukanego, jak to ballada, a jednak coś w niej jest

muzyka - dość wyszukana jak na swój czas, użycie kwartetu smyczkowego, to nie jest od takie se nic.

Czemu niby teraz patrzysz obiektywnie?

Poza tym - jak już powiedziałem, można czegoś nie lubić, ale mówić że to knot to coś więcej, to w zasadzie powiedzenie autorowi- mogłeś se darować, nic nowego to nie wniosło, szajs.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 1:06 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
popieram Grega : nie lubić a nie doceniać to 2 różne sprawy , których z reguły nie powinno się łączyć , przynajmniej w przypadku "yesterday" .

Sam fakt , że Paul stworzył coś ponadczasowego , "nieśmiertelnego" , że kiedykolwiek i gdziekolwiek by się tej piosenki nie usłyszało to będzie ona tak samo aktualna świadczy o wielkości tego utworu .

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 3:30 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
Każdy zespół musi mieć najgorszą piosenkę - dla mnie to Yesterday, Obladi i Act Naturally.

Wy możecie sądzić inaczej, ale nic nie zmieni mojego podejścia do Yesterday.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 3:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
z tego co pisałaś Szlachcianko, wynika że Yesterday po prostu Ci się przejadło, nic więdej ... ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 30, 2007 6:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Szlachcianka napisał(a):
Każdy zespół musi mieć najgorszą piosenkę - dla mnie to Yesterday, Obladi i Act Naturally.

Wy możecie sądzić inaczej, ale nic nie zmieni mojego podejścia do Yesterday.


alez tego nikt Ci nie odbiera, co wiecej, nawet nikt nie chce Ci wmówić żebyś je polubiła, a nie lub se:) ja tylko pytam - dlaczego knot:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 9:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Droga Szlachcianko....możesz mieć swoje zdanie na temat tej piosenki- tylko proszę uzasadnij je. Nawet jesli Ci się przejadła! Samo stwierdzenie, że jest oklepana - niewiele wnosi do dyskusji.
A jesli chodzi o moje sformułowanie "ban" wobec Ciebie - to nie jest dosłowny ban jaki mógłby Ci dać administrator - bo nikt Ci za to bana nie da - bo nie ma za co!
To jest tylko moja riposta na zwrócenie Ci uwagi, że się zagalopowałaś w swoim określeniu (chyba do końca nie przemyslałaś użytego sformułowania).
A myślę, że i sam Paweł z zaprzyjaźnionego forum nie przychylił by się do Twojej opinii- jest zbyt wielkim znawcą i wielbicielem muzyki Paula by popełnić takie "fo-pa" (sory za fonetyzm- nie znam j. francuskiego)...

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 1:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Szlachcianka napisał(a):
Macie swoją opinię na temat "Yesterday", ale ja sądze inaczej, chyba jako jedyna na forum.

.


Pociesze cie, Joryk także straszliwie nie cierpi Yesterdaya :)
Co zawsze mnie dziwiło, bo jest to wyjątkowy utwór, a jak na wczesną twórczość po prostu nowatorski i zjawiskowy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Może i Joryk nie cierpi Yesterday- ale nie twierdzi, że to knot!

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 1:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zdaje się, że właśnie tego słowa urzył - "knot", a nie że nie cierpi chociaż właściwie jedno oznacza drugie :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 2:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Taaak? To dlatego się nie wypowiada w temacie.... Mniejsza z tym , czy to Joryk, czy to Szlachcianka, czy jeszcze inny user-fan - po prostu nie wypada.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY