Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 5:01 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Nie Sie 04, 2013 9:19 pm
Posty: 24
Miejscowość: okolice Krakowa...
KoffanyYakubek napisał(a):
A właśnie że knot to dzieło w ogóle nie powinno powstać najgorszy bitelsowski numer świata

przepraszam za ten durny pogląd,człowiek był nie osłuchany i pierdzielił głupoty

P.S. to mój post więc się tłumaczę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Re:
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 9:49 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Wanderlust napisał(a):
KoffanyYakubek napisał(a):
A właśnie że knot to dzieło w ogóle nie powinno powstać najgorszy bitelsowski numer świata

przepraszam za ten durny pogląd,człowiek był nie osłuchany i pierdzielił głupoty

P.S. to mój post więc się tłumaczę.


Ach te błędy młodości :mrgreen:
No, ostatecznie możemy Ci wybaczyć :D

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 3:30 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
Jak znakomitą piosenką był utwór „Yesterday” świadczy podejście do niej Lennona. Howard Smith, amerykański reżyser, muzyk i prezenter radiowy, wspominał w 2013 roku Johna Lennona:

„Któregoś dnia przyszedł do mnie i był bardzo podekscytowany. Powiedział, że chyba napisał piosenkę z melodią tak dobrą jak „Yesterday”. Usiadł przy moim fortepianie i ujawnił, że ma już tytuł: 'Imagine' ale niewiele tekstu. Grał i śpiewał w miejsce brakujących słów ‘scrambled eggs’ [roboczy tytuł 'Yesterday' -RK]. Grał przez chwilę i zapytał mnie o moje zdanie. 'To jest piękne' powiedziałem. 'Czy jest tak dobre jak 'Yesterday'? Odparłem, że to niemożliwe porównywać te dwie piosenki. I grał dalej. I znowu i znowu. Powiedział na koniec: 'Zobaczysz, to będzie tak samo dobre jak 'Yesterday'.”

Cytat za fab4-thebeatles.blogspot.com: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/2015/04/lennon-mccartney-vol-5.html

Interesujące, że Lennon traktował „Imagine” jako swój odpowiednik „Yesterday”.

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 7:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ale ten Lennon miał kompleksy :) Normalnie to jest piękne. I trochę śmieszne. Uśmiecham się jak widzę przed oczami Johna komponującego Imagine, wtrącający jajecznicę :) To tylko pokazuje jak musieli ze sobą rywalizować.
Lennon miał ostatecznie rację: Imagine stało się równie wielkim evergreenem co Yesterday, możliwe, że jeszcze większym bo jego tekst będzie coraz bardziej aktualny i przytaczany w świecie poszukującym jakiejś nadziei.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 7:39 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Wiele cytatów nie jest cytatami lecz funkcjonuje na zasadzie legendy. Tak było na przykład z tym niby zdaniem Lennona o zdolnościach Ringo, jako perkusisty. Poprosiliśmy Ryszarda, żeby usunął ten nieprawdziwy cytat i Ryszard go usunął. W tym przypadku też nie jest podane źródło informacji. Jak będzie wiadomo było, skąd się ten cytat wziął, to się zaczniemy nad tym zastanawiać. :D

Wiadomo z pewnością, że John sporo się nabijał z Yesterday i nagrał nawet swoją pijacką wersję na imprezie z okazji swoich 31 urodzin (1971). Jest to na bootlegu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 7:46 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Yesterday to nadal najczęściej coverowana piosenka. "Imagine" jest na 6 miejscu (według tego rankingu http://rdubrawski.com/najczesciej-cover ... -historii/ Nie wiem na ile jest prawdziwy), ale i tak obie piosenki są świetne i żadna z nich na pewno nie jest knotem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 7:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
admin_joryk napisał(a):
Wiadomo z pewnością, że John sporo się nabijał z Yesterday i nagrał nawet swoją pijacką wersję na imprezie z okazji swoich 31 urodzin (1971). Jest to na bootlegu.


Zaraz, nagrywanie pijackiej wersji Yesterday oznacza nabijanie się? Bo jeśli tak, to John wtedy nabijał się z własnych utworów, które nagrane zostały na mocno zakrapianym alkoholem party.

Wiadomo, że John sporo nabijał się z Yesterday - prosimy o cytaty :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 8:22 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Chyba u Badmana "Off The Records" coś tam czytałem. Lennon mówił, że piosenka "miesiącami" wracała na sesje nagraniowe i za każdym razem mieli ubaw wymyślając wciąż nowe teksty. Paul chciał pracować nad tekstem, a Lennon śpiewał "Scrambled eggs, oh, my baby, how I love your legs" i tarzając się ze śmiechu przekonywał Paula, że żadnego tekstu już więcej ta piosenka nie potrzebuje.
Ewentualnie dodawał: "Cottage fries, oh, my baby, how I love your thighs."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 8:28 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Jest jeszcze to: "Po rozpadzie zespołu John czasem śpiewał w studiu : 'I'm not to half man I used to be...now I'm an amputee'." z http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... erday.html ale brałabym to raczej jako żart niż nabijanie się, a to duża różnica.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 8:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
John (Antologia) - Ta piosenka przewijała się wiele miesięcy, zanim została skończona. Wypływała zawsze, kiedy siadaliśmy do pisania numerów na płytę. Wypływała zawsze kiedy siadaliśmy do pisania numerów na płytę. Wreszcie była niemal gotowa. Paul napisał ją właściwie sam, tylko nie mogliśmy znaleźć właściwego tytułu. Nazwaliśmy ją "Jajecznicą" i był to nasz żart.
Zdecydowaliśmy, że tu pasowałby tylko jednowyrazowy tytuł, ale nie mogliśmy wymyślić tego właściwego. Pewnego dnia Paul się obudził i miał tytuł do piosenki - tak to się skończyło. W sumie było mi trochę przykro, bo to był świetny temat do śmiechu. W Ameryce to ukazało się jako orkiestrowe nagranie George'a Martina zatytułowane "Jajecznica". Teraz dostajemy listy od fanów, którzy piszą, że słyszeli numer "Jajecznica, który jest idealną kopią "Yesterday".

Czyli John nabijał się z roboczego tytułu, a nie z samej piosenki o której miał zwykł mawiać: "..."Yesterday" piosenka Paula, dziecko Paula. Dobra robota. Coś pięknego." - cytat z Antologii.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 9:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Noelka napisał(a):
zwykł mawiać: "..."Yesterday" piosenka Paula, dziecko Paula. Dobra robota. Coś pięknego." - cytat z Antologii.

Antologia zmanipulowała wywiad z 1980 roku. W tym czasie Lennonowi nie wypadało się naśmiewać z Paula. Trzeba wiedzieć, że prawdziwy cytat brzmi: "That’s Paul’s song, and Paul’s baby. Well done. Beautiful – and I never wished I’d written it."

I nie "zwykł mawiać" lecz raz powiedział.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 10:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
admin_joryk napisał(a):
Antologia zmanipulowała wywiad z 1980 roku. W tym czasie Lennonowi nie wypadało się naśmiewać z Paula. Trzeba wiedzieć, że prawdziwy cytat brzmi: "That’s Paul’s song, and Paul’s baby. Well done. Beautiful – and I never wished I’d written it."

Antologia wcale nie zmanipulowała tego wywiadu. Nie zacytowałam całej wypowiedzi. A dlaczego John powiedział: Nigdy nie marzyłem o tym, by ją napisać? Cóż, Twój ulubiony Goldman ma na to swoją odpowiedź: "Lennon never got 'Yesterday" out of his system. It always remained a source of annoyance because it was the Beatles' biggest hit, and Lennon despaired of ever writing anything so popular. What depend his chagrin was the universal belief that he had written the song. Didn't it say:'By John Lennon and Paul McCartney'".

admin_joryk napisał(a):
I nie "zwykł mawiać" lecz raz powiedział.

Tak jest Adminie :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yesterday knotem?
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 11:27 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Noelka napisał(a):
Antologia wcale nie zmanipulowała tego wywiadu. Nie zacytowałam całej wypowiedzi.

Nieładnie :D

Za daleko w to wchodzimy. Lennon miał świetną rękę do hymnów, a Macca do piosenek dla kucharek. Kiedy muzycy w restauracjach na widok Lennona grali "Yesterday" śmiał się z tego - "trudno, żeby w knajpie grali Walrusa". Czy aż tak bardzo zazdrościł Paulowi? To jest dyskusyjne. Natomiast bardzo wątpię, żeby miał jakąś obsesję na tym punkcie.
...i dość już o tym knocie :D :D :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY