Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Butchering The Beatles
PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 10:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzisiaj w Trójce Piotr Kaczkowski uraczył słuchaczy piosenkami z płyty Butchering The Beatles. Można na niej usłyszeć między innymi Alice Cooper'a śpiewającego Hey Bulldog. Powiem szczerze, iż usłyszawszy parę utworów z owej płyty, jestem mile zaskoczona.
Pełna lista utworów i wykonawców tutaj:
http://www.amazon.co.uk/Butchering-Beatles-Headbashing-Tribute/dp/B000ICMF58

Okładka też jest fajna :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 1:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
to ta płyta z Beatlesowskimi utworami przerobionymi przez innych wykonawców, na ostro, czy tam 'z wykopem'?

jeśli tak to dobór utworów pozostawia wiele do życzenia. Spodziewałem się, że ktos zmierzy sie z takimi czadami absolutnymi jak Helter Skelter czy Yer Blues, a nawet byłem pewien :(
Revolution czy Day Tripper to wybór troche oczywisty, ale też tródno cos jeszcze wykrzesać z takiego Revolution. Z drugiej strony jestem ciekawy co mozna zrobić z takim Tomorrow Never Knows?

najbardziej mnie cieszy wzięcie na warsztat Hey Bulldog, a najciekawiej przedstawia sie (w moim podejrzeniu) Back In The USSR w wykonaniu zdartego do granic możliwości wokalu Lemmy'ego z Motorhead. Napewno wyszło coś fajnego!

i jeszcze 2 plusy na koniec:
1. całe szczęście, że darowano sobie przerabiac Come Together, po który każdy lubi sobie sięgać.

2. Ta okładka budzi bardzo pozytywne skojażenia! 8) pewnie znów będzie o tym głośno (chociaz juz nie tak jak kiedys). :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 6:00 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Mam juz ta plytke.
Zgadzam sie z przedmowca,ze dobor utworow jest sredni,ale Hey Bulldog POWALA na kolana.Taxman jest niezly,Magica Mistery Tour z Yngwie M to pomylka-sola moglyby sie znalezc na innych jego produkcjach.
Ale ogolnie ciekawe wydawnictwo i katuje je w aucie od 2 dni.
Pozdrawiam
Lechu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 2:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
nie wiem jak można przerobić takie cos jak Hey Jude na hardrockową nutę - ciekawi mnie jak były wokalista (moim zdaniem dużo lepszy od łysego) Judast Priest sobie z tym poradził.
to samo Tomorrow Never Knows...zaskakujący wybór.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 6:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No cóż...."Hey Bulldog" jest najlepszym wg mnie wyborem na rozpoczęcie albumu. Świetne solowe wykonania na gitarze...choć jak dla mnie głos wokalisty jest za ostry :wink: Potem mamy "Back In The USSR" - za bardzo nie wzbudza mojego zachwytu. Podobnie jak "Lucy In The Sky With Diamonds" ale juz "Tomorrow Never Knows" jest dla mnie dobrze zrobione - pod względem tła muzycznego (bębny rozpoczynające utwór...). "Magical Mystery Tour" oraz "Revolution" - jak dla mnie nie dopracowany. " Day Tripper" - juz gdzieś słyszałem w podobnym wykonaniu...jakbym nie znał oryginalnych wersji to nawet mógłbym się w to wsłuchać "I Feel Fine", "Taxman" oraz "Hey Jude" - także nie przypasowały mi do gusty. Dobrze, ze pomiędzy nimi znalazło się "I Saw Her Standing There" - jeden z lepszych i najdynamiczniejszych dla mnie utworów na srebrnym krążku. No i zostało nam zakończenie płyty - dobrane tak dobrze jak rozpoczęcie albumu. "Drive My Car" z Kip'em Wingerem na wokalu. Naprawdę podoba mi się ten kawałek. W tym miejscu zaczyna się juz robić ciekawiej...a to znaczy, ze dobiliśmy do końca.
Reasumując - moja ocena to 4 w skali 10 punktów. No może 4,5 z zaznaczeniem, ze, jeśli nie byłyby to covery beatlesów - to raczej nie chętnie sięgnąłbym po to wydawnictwo (jak dla mnie za ostro). Ale, jak kto lubi .... :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 9:56 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Jak narazie wysłuchałem tylko Back In The USSR Lemmy'ego. Jakoś nie jestem zadowolony..... W niedługim czasie sądze że zdobęde pozostałą część płyty i wtedy opisze co i jak.

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY