Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 7:02 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 425 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Cóż dla mnie cztery są nie do ruszenia: Happiness Is A Warm Gun, While My Guitar Gently Weeps (dobra, źle się wyraziłam - wg mnie odpadły jeszcze dwa, które również zasługiwały na wspólne "pierwsze" miejsce) i... no właśnie: Savoy Truffle i Long, Long, Long.

Między tą czwórką nie bylam w stanie wybrać. Ale głosowanie ułożyło się tak, a nie inaczej: dwaj faworyci odpadli przed ostatecznym finałem, a między pozostałą dwójką nie chciałam wybierać. Ot, tyle.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
tak bardzo lubisz Long Long Long? :D nie wiedziałem, ale dobrze wiedziec :) ten kawałek bardzo wiele dla mnie znaczy... I tak na dobrą sprawę zabrnał bardzo wysoko, nie ma co narzekać :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 7:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Yer Blue napisał(a):
tak bardzo lubisz Long Long Long? :D nie wiedziałem, ale dobrze wiedziec :) ten kawałek bardzo wiele dla mnie znaczy... I tak na dobrą sprawę zabrnał bardzo wysoko, nie ma co narzekać :)
Piotrku, czyżbyś dopiero teraz zauważył, że narzekanie weszło mi w krew? :twisted: :roll: :lol:
Ja nie "bardzo lubię" "Long, Long, Long". Stanowczo za mało powiedziane. "Uwielbiam" i "ubóstwiam" też byłyby w tym przypadku zbyt powierzchownymi określeniami.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 9:25 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
i tak z calego bialego albumu najbardziej kocham 'dear prudence'!

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 1:25 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
no tego survivora to zepsuliście na całej lini ! I will na 26 ? obla di na ostatnim :shock: ? long long long na 4 ? Litości :?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 2:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
rozpaczliwa proba budzenia forumowiczów ?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 4:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Lukas napisał(a):
no tego survivora to zepsuliście na całej lini ! I will na 26 ? obla di na ostatnim :shock: ? long long long na 4 ? Litości :?


co do long long odbladi jak najbaredziej zgadzam sie z wynikiem... co miałoby niby być na ostatnim zamiast obladi??
I will faktycznie zasługuje na wyższą pozycję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 6:13 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
rozpaczliwa proba budzenia forumowiczów ?


no tak bo coś zbyt sennie się zrobiło jak na froum tak żywiołowego zespołu :wink:

greg napisał(a):
co miałoby niby być na ostatnim zamiast obladi??


obladi to niby bezsensowna pioseneczka popowa jak niektórzy sądzą , ale niech , któryś z obecnie tworzących "młodych" zespołów spróbuje ułożyć taką melodie . Na ostatnie miejsce moim zdaniem zasługuje revolution 9 , nie ze względu na wartość bo wartość artystyczną ma ogromną , ale rywalizacji z normalnymi piosenkami nie wytrzymuje . Ja przynajmniej o 10 razy wolę przesłuchać obladi niż revolution 9 .

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Lukas, Wto Cze 12, 2007 7:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 6:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
ale i tak revolution 9 słuchanej w nocy, nic nie przebije ...
brr !

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 7:21 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
ale i tak revolution 9 słuchanej w nocy, nic nie przebije ...
brr !


ja sam w nocy jeszcze ani razu nie przesłuchałem jak ktos się zgłosi na ochotnika to wtedy mogę . Z kimś raźniej :wink: :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 7:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Lukas napisał(a):

greg napisał(a):
co miałoby niby być na ostatnim zamiast obladi??


obladi to niby bezsensowna pioseneczka popowa jak niektórzy sądzą , ale niech , któryś z obecnie tworzących "młodych" zespołów spróbuje ułożyć taką melodie . Na ostatnie miejsce moim zdaniem zasługuje revolution 9 , nie ze względu na wartość bo wartość artystyczną ma ogromną , ale rywalizacji z normalnymi piosenkami nie wytrzymuje . Ja przynajmniej o 10 razy wolę przesłuchać obladi niż revolution 9 .


no cóż to jest raczej kwestia gustu, ale (przynajmniej starając się) obiektywnie rzecz biorąc ciężko obronić tezę że obladi jest lepsze od rvolution9 (ale oczywiście czekam na próby:) )

Wszelkie porównania jakichkolwiek elementów składowych tych dzieł spełzną na niczym, ale jednak przesuwając się na trochę wyższy poziom abstrakcji (bo jak mówię, ciężko znaleśćby wspólny mianownik- jakiś realny odnośnik dla prowadzenia porównań) nie sposób nie przyznać pierwszeństwa rev (z czysto nie muzycznych względów) - tak mi się wydaje.
Jest to utwór który coś po sobie pozostawia, jest charakterystyczny, oryginalny, zapada w pamięć, a po kilku przesłuchaniach w głowie dudni "number 9 , number 9...". Jest po prostu ciekawy...natomiast obladi oblada- obyłoby się bez- nawet jeśli Paul twierdzi że to tylko taka zabawa i ironia... słaba.

PS
A dodając nutkę własnych doświadczeń - nie przypominam sobie kiedy ostatnio włączyłem obladi z własnej woli- oczywiscie jak leci w radio, to ok, lubię posłuchać(czy też jak się na białym przewinie) ale żeby tak "oo..teraz posłucham sobie o Desmondzie i Molly!" to chyba mi się nie zdarzyło ;)

PS
Co Cie tak zachwyca w tej melodii?? owszem bardzo skoczna jest, ale coś w niej niesamowitego?? Dość prosta, rytmiczna, każdy wers zaczyna się od kilku tych samych dźwięków, generalnie prawie same ćwierć nuty... nie czuję w tym żadnej rewelacji. No powiedzmy że w bridgu robi się drobne zamieszanie... ("in a couple of years...") ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 8:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Lukas napisał(a):
Winter napisał(a):
ale i tak revolution 9 słuchanej w nocy, nic nie przebije ...
brr !


ja sam w nocy jeszcze ani razu nie przesłuchałem jak ktos się zgłosi na ochotnika to wtedy mogę . Z kimś raźniej :wink: :D


ha ! chętnie ! może uda się na jakimś zlocie czy cóś ;)

greg napisał(a):
ale żeby tak "oo..teraz posłucham sobie o Desmondzie i Molly!" to chyba mi się nie zdarzyło ;)


haha :lol:
a mi się zdarzyło (na początku Beatlemanii) ... i nadal się zdarza, czasem ;)
Dzięki Desmoncie i Molly, moim ulubionym bohaterem LOST po Locke'u był Desmond z bunkra (kto oglądał ten wie) ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 10:05 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
ha ! chętnie ! może uda się na jakimś zlocie czy cóś ;)


tak i możemy jeszcze zrobić noc wywoływania duchów :D :wink: a tak na serio to brakuje mi ogólnopolskiego zlotu fanów the beatles latem . Ja np: wybieram się w te wakacje na ogólopolski zlot fanów queen , pierwszy raz jade , ale mysle , że będzie spoko :wink: Spotkać wszystkich fanów w jednym miejscu i to przez 3 dni - bezcenne :P :D


greg napisał(a):
Co Cie tak zachwyca w tej melodii?? owszem bardzo skoczna jest, ale coś w niej niesamowitego?? Dość prosta, rytmiczna, każdy wers zaczyna się od kilku tych samych dźwięków, generalnie prawie same ćwierć nuty... nie czuję w tym żadnej rewelacji. No powiedzmy że w bridgu robi się drobne zamieszanie... ("in a couple of years...") ;)


Greg napisałem przecież , że revolution 9 ma ogromną wartość artystyczną i sam fakt , że wzbudza niepokój u słuchacza to już stawia ją dosyć wysoko . Ja napisałem tylko , że wolę sobie przesłuchać obladi tak jako zwykłą piosenkę i sprawi mi to wiele radości a revolution 9 co najwyżej wprawi mnie w niepokój a takiego zamierzenia zwykle nie mam słuchając muzyki :wink:
A co do samej melodii , ogarnęła mnie nostalgia , że teraz takich piosenek poprostu już się nie nagrywa . Czasami piękno tkwi w prostocie .

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 13, 2007 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Lukas napisał(a):
Winter napisał(a):
ha ! chętnie ! może uda się na jakimś zlocie czy cóś ;)


tak i możemy jeszcze zrobić noc wywoływania duchów :D :wink: a tak na serio to brakuje mi ogólnopolskiego zlotu fanów the beatles latem . Ja np: wybieram się w te wakacje na ogólopolski zlot fanów queen , pierwszy raz jade , ale mysle , że będzie spoko :wink: Spotkać wszystkich fanów w jednym miejscu i to przez 3 dni - bezcenne :P :D


Zlot - ja zawsze bardzo chętnie i mam świadków, którzy potwierdzą. Ostatnio latałam za kobiórkiem naszym kochanym :) Po Łazienkach :) Zloty mamy zwykle zimą, ale latem - czemu nie? Tylko... gdzie? Proponuję Uliczkę :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 11:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Lukas napisał(a):

Greg napisałem przecież , że revolution 9 ma ogromną wartość artystyczną i sam fakt , że wzbudza niepokój u słuchacza to już stawia ją dosyć wysoko . Ja napisałem tylko , że wolę sobie przesłuchać obladi tak jako zwykłą piosenkę i sprawi mi to wiele radości a revolution 9 co najwyżej wprawi mnie w niepokój a takiego zamierzenia zwykle nie mam słuchając muzyki :wink:
A co do samej melodii , ogarnęła mnie nostalgia , że teraz takich piosenek poprostu już się nie nagrywa . Czasami piękno tkwi w prostocie .



w takim razie kompletnie nie rozumiem jak piosenka o ogromnej wartości artystycznej może być na ostatnim miejscu tego albumu (jasne, jest genialny, ale też nie przesadzajmy że nie ma słabych punktów). Podczas gdy piosenka o artystycznej wartosci watpliwie sredniej ma być jakoś gdzieś wyżej:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 11:45 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
heh , chyba sie nie zrozumiemy w tej kwestii :wink: Próbowałem napisac , że revolution 9 powinno się oceniać w innych kategoriach niż pozostałe "zwykłe" piosenki . Stąd uważam , że nie powinna ona rywalizować z pozostałymi dlatego najlepiej byłoby ją wykluczyć na samym początku (wiem trochę niesprawiedliwe , ale to ona jedna jest w mniejszości :wink: )

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Lukas napisał(a):
heh , chyba sie nie zrozumiemy w tej kwestii :wink: Próbowałem napisac , że revolution 9 powinno się oceniać w innych kategoriach niż pozostałe "zwykłe" piosenki . Stąd uważam , że nie powinna ona rywalizować z pozostałymi dlatego najlepiej byłoby ją wykluczyć na samym początku (wiem trochę niesprawiedliwe , ale to ona jedna jest w mniejszości :wink: )


myślę że trochę to zbyt zmyślane co piszesz. Utwór jak utwór, można go oceniać czy porównywać , jeśli za skale przyjmiemy - czy Ci się podoba. Mi się podoba wiec ni sądzę by zasłużył na ostatnie, a na pewno nie w porównaniu do dennego obladi... nie ma tu żadnej filozofii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:53 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
greg napisał(a):
myślę że trochę to zbyt zmyślane co piszesz. Utwór jak utwór, można go oceniać czy porównywać , jeśli za skale przyjmiemy - czy Ci się podoba. Mi się podoba wiec ni sądzę by zasłużył na ostatnie, a na pewno nie w porównaniu do dennego obladi... nie ma tu żadnej filozofii.


nie wydaje mi się , zebym zmyślał poprostu dla mnie r9 to nie piosenka tylko awangardowy , eksperymentalny kolaż dźwięków . Moje zdanie jest takie doceniam niezwykłą wartość , ale niespecjalnie przepadam za tym utworem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 11:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Lukas napisał(a):
greg napisał(a):
myślę że trochę to zbyt zmyślane co piszesz. Utwór jak utwór, można go oceniać czy porównywać , jeśli za skale przyjmiemy - czy Ci się podoba. Mi się podoba wiec ni sądzę by zasłużył na ostatnie, a na pewno nie w porównaniu do dennego obladi... nie ma tu żadnej filozofii.


nie wydaje mi się , zebym zmyślał poprostu dla mnie r9 to nie piosenka tylko awangardowy , eksperymentalny kolaż dźwięków . Moje zdanie jest takie doceniam niezwykłą wartość , ale niespecjalnie przepadam za tym utworem.


źle mnie rozumiesz... oczywiście Twoje zdanie to Twoje zdanie, nic mi do tego. ale za zmyslane uważam jakoby Rev nie mogło być oceniane wraz z calym białym... bo jesli Ty nie przepadeasz a ja przepadam, to już możemy sumarycznie gdzieś go uplasować... jako ze wiekszosc nie przepada, to nie zaszedł w klasyfikacji zbyt wysoko, ale że są tacy jak ja to i nie jest ostatni. Jest to jak najbardziej logiczne i rozsądne. Czy to awangardowy kolaż dzwiekow czy chrumkanie świnki przez trzy minuty to jakoś działa to na naszą percepcję i możemy gdzieś je zasegregować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
greg napisał(a):
źle mnie rozumiesz... oczywiście Twoje zdanie to Twoje zdanie, nic mi do tego. ale za zmyslane uważam jakoby Rev nie mogło być oceniane wraz z calym białym...


Wiesz... Pamiętam, jak czytałam w "Lennon wspomina", że Beatlesi nie chcieli dać R9 na singla, bo, jak stwierdził John, nie wydała im się wystarczająco dobra. Co ja na to? Zaczęłam się śmiać. Revolution 9 jako PIOSENKA i to piosenka na singla! Wszystko można porównać, jeśli chcemy stwierdzić jak coś działa na naszą percepcję. Wolę szarlotkę z lodami waniliowymi od tulipanów. :roll: Te dwa utwory działają w tak różny sposób!... W tej chwili wybrałabym... brzoskwinie z puszki zamiast obu tych dzieł.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 425 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY