Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 7:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 28, 2003 11:54 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Pytanie, czy Paul przy nagrywaniu Bialego Albumu sprawil sobie nowa gitare basowa? Ten instrument brzmi bowiem na tej plycie, przynajmniej w moich uszach, inaczej niz na poprzednich albumach, pelniej, majestatyczniej, lepiej go slychac, jest blizszy, np. w Glass Onion czy Helter Skelter, brzmieniu tego instrumentu w kapelach hard rockowych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2003 12:21 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Ha!! Pytanie niezłe, chyba nie widziałem ani jednego zdjęcia Paula z basem z czasów White Albumu. Ale przez cały czas grania w Beatlesach też nie widziałem u niego innego basa niż jego kontrabasik no i ten Rickebacker psychodelicznie pomalowany.
Jeśli chodzi o natężenie basu w kawałkach, to wg mnie zależy to od panów technicznych, czy tam George`a Martina którzy to ustawiają, wiadomo że "lata 60" to czasy kiedy ten instrument nabrał konkretnego znaczenia, wystaczy posłuchać sobie taki "Paperback Writer", "Rain", czy "Dear Prudence", przestał być już jedynie tłem. Chyba najlepiej linię basową słychać na "Abbey Road", a zapuść sobie potem którąś z pierwszych płyt, to prawie w ogóle nie słychać basu. Chyba największe fazy na basie są w końcowej części "I Want You (She`s So Heavy)".

pozdrawialski jestem

MichMistrz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2003 8:30 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sie 31, 2002 3:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Lublin
Witam,


Na stronie http://www.thecanteen.com/fabguitars.html znajdziecie nie tylko wiadomosci o gitarach Paula ale takze pozostalej trojki. Bardzo ciekawie sie to czyta.


Pozdrawiam,

Bartek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 09, 2003 2:58 pm 
MichMistrz napisał(a):
Ha!! Pytanie niezłe, chyba nie widziałem ani jednego zdjęcia Paula z basem z czasów White Albumu.


MichMistrz to znaczy że nigdy nie oglądałeś teledysku do REVOLUTION? ;-)
Tam ma ten bas jak wcześniej tylko dodał do niego przystawki co powoduje głębsze brzmienie hofnera zarówno na WHITE ALBUM jak i na Abbey Road


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 09, 2003 3:38 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
hahaha ! ! ! ! !
Wiedziałem, że jak nie wspomnę o Revolution, to ktoś się doczepi ;)
Wiem o Revolution, na którym Macca gra na swoim starszym Hofnerze, jednak Bartek ma rację, podał stronę o której już kiedyś na forum było wspominane. Jeśli zaś chodzi własnie o Glass Onion, czy Helter Skelter, to myślę że najodpowiedniejsza jest ta strona - http://www.thecanteen.com/mccartney7.html - na niej własnie jest ten bas, o który najprawdopodobniej pytał Cze.
pozdrawiam
MichMistrz


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY