Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pattie Boyd
PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 2:40 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 25, 2004 9:57 am
Posty: 141
Miejscowość: Swarzędz koło Poznania
Jesteście pewni,że George dobrze traktował Patti?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 2:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
agawi napisał(a):
Jesteście pewni,że George dobrze traktował Patti?


Dla mnie to w ogóle było bardzo dziwne małżeństwo :?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 3:32 pm 
agawi napisał(a):
Jesteście pewni,że George dobrze traktował Patti?


Z tego jak George bardzo się "przejął" odejściem Patti do Erica wnioskuję, że to nie było zbyt "gorące" małżeństwo.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 11:16 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Dość burzliwie przebiegało osobiste życie Harrisona, a to za sprawą jego związków z kobietami. Na początek sporą niespodzianką dla wszystkich, poczynając od prasy, a na znajomych i przyjaciołach państwa młodych kończąc, było pierwsze jego małżeństwo – z Pattie Boyd, dość popularną wówczas aktorką i modelką ze słynnego domu mody Mary Quant. Oboje poznali się na planie filmu “A Hard Day’s Night”, w którym Pattie zagrała niewielką rolę. Decyzja o ślubie nastąpiła podczas wspólnej jazdy samochodem; Pattie okazała się wspaniałym kierowcą, a wiadomo, że Harrison uwielbiał dobre auta i szybką jazdę. Cichy ślub miał miejsce w piątek 21 stycznia 1966 w pobliżu domu George’a w Epsom; z pozostałych Beatlesów obecny był tylko Paul, gdyż reszta była akurat na urlopach. Niestety, ich związek dotrwał tylko do początku lat 70.; powodem zerwania miała być chęć powrotu Pattie do zawodu i brak potomstwa. Harrison przeżył wówczas krótkotrwały romans z Maureen Cox, żoną... swego przyjaciela Ringa Starra; jednocześnie Pattie też go zdradzała – z jego z kolei przyjacielem – Ericem Claptonem. Clapton i Boyd pobrali się w 1979.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 11:36 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Temat pewnie wkrótce rozwinie Paweł.
Dodam tylko, że po odejściu Pattie - Harrison napisał Bye Bye Love.
Tekst dość uszczypliwy z wyraźną aluzją do Claptona.
( Może ktoś biegły w angielskim by to przetłumaczył. )
I czego zupełnie już nie rozumiem, Harrison zaprosił do nagrania tej piosenki właśnie Claptona i ten rzeczywiście wziął udział w sesji nagraniowej.

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 11:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Pomimo incydentu z Patti - obydwaj pozostali przyjaciółmi- do końca. Świadczy o tym choćby udział Erica w koncercie poświęconym Goergowi... Concert for George. Maestro Clapton rządzi na scenie niepodzielnie i tu widać jak wielka była to przyjaźń. I to jest dobra wiadomość, gdyż wiadomo że przecież : All things must pass...
Paweł -czekamy na dalszą opowieść ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pattie Boyd
PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 9:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
A dziś kolejne publikacje pod tytułem: Wielka miłość i genialna piosenka

Cytuj:
Historia stara jak świat: mężczyzna zakochuje się w kobiecie, której nie może mieć. Scenariusze mogą być różne, wszystkie jednak zdominowane przez płomienne uczucie i szaleństwo. „Jak głupiec, zakochałem się w tobie/ Przewróciłem swój świat do góry nogami” śpiewa Eric Clapton w przeboju „Layla”. Legendarne miłosne wyznanie napisał w 1970 roku dla Pattie Boyd, ówczesnej żony swojego bliskiego przyjaciela George’a Harrisona.
Pattie była zgrabna, ładna i świetnie potrafiła wykorzystać atuty, którymi obdarzyła ją natura. Kiedy miała 17 lat rzuciła szkołę, żeby zostać modelką. W 1964 roku trafiła na plan filmu „A Hard Day’s Night”, w którym występowali Beatlesi. Pierwsze słowa, jakimi uraczył ją George Harrison brzmiały: „Wyjdziesz za mnie?”.
Para pobrała się w 1966 roku. Byli zakochani, mieli żyć długo i szczęśliwie. Dla Pattie Harrison napisał kawałek „Something”. Kompozycja zaskoczyła jego kolegów z The Beatles. Lennon i McCartney bardzo ciepło wypowiadali się o piosence. Wielkim fanem utworu był Sinatra.
Harrison i Clapton poznali się pod koniec lat 60. przy okazji koncertu Beatlesów i The Yardbirds. Panowie nawiązali współpracę. Clapton zagrał w „While My Gitar Gently Weeps” z „Białego Albumu”, Harrison wsparł kolegę w kawałku „Badge” z repertuaru Cream. Znajomość wkrótce przerodziła się w przyjaźń. Eric poznał żonę Harrisona, stracił dla niej głowę i napisał genialną piosenkę.
Inspiracją dla Claptona był poemat „Lajla i Madżnun” napisany przez XII-wiecznego perskiego poetę Nizami. Główni bohaterowie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale w wyniku przeciwności losu nie mogli żyć długo i szczęśliwie. Clapton mocno identyfikował się z losami nieszczęśliwego kochanka. Tak powstała „Layla”.
Jak opowiadała później Pattie, Clapton zadedykował jej utwór podczas przyjęcia, a potem wyznał George’owi, że jest zakochany w jego żonie. Bobby Whitlock, który był członkiem Derek and the Dominos i przyjacielem obu muzyków twierdził, że informacja specjalnie nie poruszyła Harrisona. „Możesz ją mieć” – miał podobno odpowiedzieć członek The Beatles.
Jak wynika z książki Pattie Boyd, dziewczyna pierwszy raz usłyszała piosenkę w mieszkaniu South Kensington w Londynie. Przyszła na zaproszenie Claptona nic nie mówiąc o spotkaniu Harrisonowi. – Puścił mi najbardziej wzruszający utwór, jaki kiedykolwiek słyszałam. To była „Layla”, piosenka o mężczyźnie nieszczęśliwie zakochanym w kobiecie, która również darzy go uczuciem ale niestety nie mogą być razem – wspomina Pattie. – Od razu pomyślałam, że wszyscy zorientują się, że chodzi o mnie.
Między Pattie i George’em nie było najlepiej już od dłuższego czasu. Muzyk coraz częściej zdradzał swoją żonę, a po płomiennym uczuciu zostało jedynie wspomnienie. Ostatecznie rozwiedli się w 1974 roku. Pattie wyszła za Claptona 5 lat później. Kilka lat temu Boyd przyznała, że z perspektywy czasu żałuje, że nie włożyła więcej wysiłku w ratowanie swojego małżeństwa
- Eric nachodził mnie i wyznawał mi swoją miłość, a ja byłam młoda i czułam się zaniedbywana przez męża, więc nie mogłam się oprzeć tym wyznaniom. Być może moje małżeństwo przetrwałoby, gdybyśmy nie byli tacy młodzi – wyznała w jednym z wywiadów. Z Claptonem rozwiodła się w 1989 roku.

za....http://muzyka.wp.pl/galeria.html?gid=660309&title=Clapton-stracil-dla-niej-glowe

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY