Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 12:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzisiaj o 21:40 czasu brytyjskiego możemy obejrzeć na BBC 2 film dokumentalny zatytułowany The Agony and Ecstasy of Phil Spector: Arena


Każdy fan The Beatles wie kto to jest Phil Spector, twórca tzw. "ściany dźwięku" Ostatnio jest znowu o nim głośno, ale nie z powodu dokonań muzycznych. Phil Spector został oskarżony o zamordowanie aktorki Lany Clarkson. Spector nie przyznaje się do winy. Według jego zeznań, Lana Clarkson popełniła samobójstwo. Innego zdania jest prokurator, który twierdzi, że producent najpierw ją zamordował, a potem sfałszował dowody. Za pierwszym razem sędziom przysięgłym nie udało się wydać werdyktu orzekającego o jego winie, ale niedługo już Sąd w Los Angeles wznowi proces Phila Spectora.
Jeśli wierzyć zapowiedziom dokument będzie opowiadał o pracy Spectora, o jego relacjach z The Beatles itd....

Image

Edit: ponieważ miałam możliwość usunięcia postu, przeniosłam go do innego działu, bo myślę, że tu lepiej pasuje.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 12:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Jestem krótko po obejrzeniu tego filmiku. Zapowiadał się niemiłosiernie nudno, ale ku mojemu zdumieniu film zaczął być interesujący, zwłaszcza ostatnia godzina. Dużym plusem dla tego dokumentu jest sporo dobrej muzyki, bo jest i John Lennon, George Harrison, The Beatles, Tina Turner itd... Co zobaczymy na filmie: Phila Spectora odpowiadającego na pytania dziennikarza, między wywiadem są wplecione sceny z sądu. Spector dużo opowiada o muzyce, o współpracy z Johnem Lennonem i innymi sławnymi muzykami. Dość nieprzychylnie wypowiada się o Paulu. Jeśli tylko znajdę ten filmik gdzieś w necie (pewnie macho to prędzej zrobi) to postaram się go udostępnić.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 2:35 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Poniżej to co zapamiętałam z filmu i kilka wypowiedzi, które ukazały się w filmie a jedna angielska gazeta wydrukowała je w dniu emisji.

Phil Spector skromnym człowiekiem nie jest. Swoją pracę przyrównuje do sztuki przez duże S. Często da się słyszeć : Galileusz, Leonardo da Vinci, Michał Anioł. Tyle ile oni wnieśli do świata nauki i sztuki tyle on wniósł do muzyki.
Twierdzi, że John Lennon powiedział: „ Dzięki Tobie rock’n’roll przeżył ten okres kiedy Elvis był w wojsku.”
Żali się, że wiele zrobił dla kultury amerykańskiej i muzyki, a nie został doceniony należycie. „George Martin i Paul McCartney otrzymali tytuł szlachecki, Budy Holly znalazł się na znaczku pocztowym. Kocham go, ale on żył tylko trzy lata w epoce rock’n’rolla.

Kilka słów o płycie Let It Be:

„The Long and Winding Road było strasznym nagraniem kiedy pierwszy raz je usłyszałem. John fałszował na basie. Nie było werbla. To było naprawdę okropne."

"Paul śpiewał tak jakby nie wierzył w słowa tej piosenki. W jego ustach ta piosenka brzmiała szyderczo. John nie lubił tej piosenki, dlatego też grał na basie, ponieważ nie znał akordów i je zgadywał."

"To była farsa i zrobiłem wszystko co mogłem by zakryć wszystkie niedoskonałości. Musiałem pracować z obcymi, w nieprzyjaznym otoczeniu, z wrogą prasą i ludźmi. Wszyscy fani The Beatles myśleli, że chcę im zabrać Beatlesów. To nie było łatwe zadanie."

"Jednak chciałem aby ich pożegnalny album wypadł świetnie. Wiedziałem, że chcą się rozpaść, że nie będzie ponownego zejścia się zespołu. Byłem tam by zrobić komercyjną płytę, chciałem sprzedać 12 milionów płyt. I publika kupiła ten album ponieważ ja jestem „Pan Komercyjność” Byłem sam zdziwiony jak to wszystko poskładałem do kupy, ale wiedziałem że mogę to uczynić."

"Nie sądzę by McCartney był taki pewny, że poszedłem tam i zrobiłem to w ciągu paru miesięcy, kiedy oni nie potrafili się uporać z tym taśmami przez dwa lata. John i George byli podekscytowani tym co zrobiłem. Paul powiedział, że pokochał The Long and Winding Road kiedy ją poprawiłem."

Jak wiadomo, Paul McCartney wydał w 2003 roku Let It Be.... Naked bez wstawek Spectora.

„Nie wiem, co można było jeszcze z tym zrobić, z wyjątkiem jego robali w dupie. Czekał na to 35 lat by to zrobić. Nie wiem dlaczego. Nie obchodzi mnie to."

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 3:53 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Phil jest, niestety, zdrowo rąbnięty.
Czytałem - chyba u Goldmana - że do pewnego czasu jego ekstrawagancje można bylo od biedy podciągnąć pod chęć autokreacji i tworzenia własnej legendy. Jednak kiedy podczas sesji zaczął strzelać w sufit stało się jasne, że trzeba się od niego trzymać z daleka. Wszystko co działo się potem już nikogo nie dziwiło.

Natomiast sama muzyka... z grubsza biorąc są trzy, cztery wersje LIB. Spectorowska podoba mi się najbardziej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 1:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
ja w kwestii muzycznej.

Phil może być i świrem, ale jeśli chodzi o wall of sound to na let it be wg mnie genialnie działa, 100% zgody z Jorykiem, Naked jest fajne, ale Let It Be jest idealne takie jakie jest (Piotrek jak to czyta znów nie będzie mógł wyjść z zadumania jak to może byc moja ulubiona płyta ;D )

pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 3:01 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
greg napisał(a):
ja w kwestii muzycznej.

ja też.
greg napisał(a):
100% zgody z Jorykiem, Naked jest fajne, ale Let It Be jest idealne takie jakie jest

W zasadzie zgodziłabym się z calym tym zdaniem, gdyby nie kontekst The Long And Winding Road - Nakedowe dla mnie miszcz w porównaniu z 'oryginałem'.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2009 10:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A wczoraj w newsach podali, że Spector został uznanym winnym za popełnienie zabójstwa drugiego stopnia. Grozi mu do 18 lat wiezięnia, wyrok zapadnie w maju.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:04 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Dziś w Trójce była krótka (pięciominutowa) wzmianka o Spectorze - do odsłuchania w chomik-plejerze tutaj - z kilkoma największymi hitami wyprodukowanymi przez niego i oczywiście komentarzem dotyczącym morderstwa. Spodziewałam się czegoś ambitniejszego, ale posłuchać nie zaszkodzi ;) Z tego, co mówili grozi mu od 18 lat do dożywocia.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
...a dzis przeczytałem, że prawnicy przebywającego w więzieniu Phila Spectora złożyli apelację od wyroku sądu.

Adwokaci argumentują, że ich klient był niesprawiedliwie traktowany przez prokuraturę i tym samym nie zapewniono mu w pełni prawa do obrony.

Według prawników, oskarżyciele przekonali ławę przysięgłych do uznania Spectora winnym tylko i wyłącznie powołując się na cechy charakteru skazanego. Wskazano również na błędy natury formalnej, takie jak prezentacja przysięgłym nagrania wideo, na którym sędzia komentuje zebrany w sprawie materiał dowodowy.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 2:30 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Trochę mu się przerzedził fryz...
Aż mi się żal zrobiło, jak go zobaczyłam.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2011 4:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Prawnicy Phila Spectora złożyli w sądzie apelacyjnym w Kalifornii wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy znanego producenta.

W 2009 roku Spector został skazany na co najmniej 19 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia. Ofiara, Lana Clarkson, zmarła w 2003 w wyniku strzału w usta w willi należącej do producenta.

Pierwszy proces producenta odbył się w 2007 roku, ale został przerwany z powodu niepewności co do właściwego wykonywania obowiązków przez ławę przysięgłych. Adwokaci Spectora utrzymują, że w obu procesach doszło do nadużyć, dlatego teraz wnioskują o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Obrońcy producenta twierdzą, że prawdziwą przyczyną śmierci Lany Clarkson było samobójstwo. Kobieta miała cierpieć na depresję. Prokuratura uważa jednak, że Spector w przeszłości kilkakrotnie nadużywał broni, czego dowodem mają być zeznania świadków z drugiego procesu.

71-letni Spector na decyzję w sprawie ponownego procesu będzie musiał poczekać do trzech miesięcy.

Źródło: Onet

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY