Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 8:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Podczas ostatnich porzadkow na twardym dyku znalazlem utwor "That's My Life (My Love And My Home)" nagrany i wypuszczony pod koniec '65 roku przez ojca Johna - Freda Lennona. Dla tych ktorzy nie wiedza... zaginiony przed laty, odnalazl sie (gdy John byl u szczytu popularnosci) i żerujac na jego slawie wydal singiel... na szczescie byl to jego pierwszy i ostatni krazek :wink:

http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=1UR3 ... LECXUS2OSA

Czasami wydaje mi się, ze muzyka przypomina "Imagine" :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 3:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Alfred Lennon umarł na raka 1-ego kwietnia 1976 roku i nie był to raczej żart prima aprilisowy :?
(fajny temat do działu Ludzie z Otoczenia :idea: :wink: )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 4:48 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Sob Maj 27, 2006 11:16 am
Posty: 40
Miejscowość: Wrocław
Tak czy siak mi się nawet podoba ta piosenka :D Facet ma sympatyczny głos. (Możecie się śmiać)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 2:35 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 03, 2006 9:55 am
Posty: 198
Miejscowość: z domku
Igicza napisał(a):
Facet ma sympatyczny głos. (Możecie się śmiać)

Oczywiście, przecież to Lennonik!! :) :) :) :)

_________________
John -I'm always with you
Image
1940-1980 [*]
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 7:47 pm 
macho napisał(a):
Podczas ostatnich porzadkow na twardym dyku znalazlem utwor "That's My Life (My Love And My Home)" nagrany i wypuszczony pod koniec '65 roku przez ojca Johna - Freda Lennona. Dla tych ktorzy nie wiedza... zaginiony przed laty, odnalazl sie (gdy John byl u szczytu popularnosci) i żerujac na jego slawie wydal singiel... na szczescie byl to jego pierwszy i ostatni krazek :wink:

http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=1UR3 ... LECXUS2OSA

Czasami wydaje mi sie, ze muzyka przypomina jakies wczesne wesje "Imagine" :wink:

Prosiłbym o reuplouad


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2007 12:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na prośbę użytkownika odświeżam stary temat...

Freddie Lennon - That's My Life (My Love And My Home)

Swoja drogą, czy tylko ja zauważam podobieństwo tego utworu do lennonowskiego "Imagine"?

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Freddie
PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 10:04 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pon Mar 28, 2005 12:37 pm
Posty: 124
Miejscowość: Bolesławiec
Singiel ukazał się 31.XII.65 PYE 7N 35290 [Mono] UK. Strona A - kompozytorzy Freddie Lennon / Cartwright. Ponadto we Francj ukazała się EP' ka w 1965 - 66 ??? ( PYE PNV 24172 ) gdzie na B stronie były 2 nagrania zespołu Brian Diamond & The Cutters.
Big Bad Wolf / See If I Care
Wiem że singiel ukazał się w USA, ale nie mam na ten temat danych. Oprócz tego że miał tam wznowienie w 66.

_________________
Pinio


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 7:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Kolejna odslona tematu. Tym razem do sciagniecia jest CALY singiel - z brakujaca strona B, na ktorej znalazl sie utwor "The Next Time You Feel Important" :wink:

Image

Side A - That's My Life (My Love And My Home)
Side B - The Next Time You Feel Important

http://download.yousendit.com/F3E0F0763F61EC8A

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 12, 2008 12:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ten drugi kawałek jest lepszy, ale i tak jest straszliwie przesłodzony. Trzeba przyznać, że John ma podobny głos do ojca.
Dzięki Łukasz za ciekawostkę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 12:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki macho za Fredka. Idealna muzyka dla mojego Ojca. Myślałem, że będzie "kaszana" a tu proszę miła niespodzianka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 6:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Znów odświeżam temat, bo dopadłem nie lada nagranie! Otóż dowiedziałem się ostatnio, że Fred (za namową swojego menadżera) nagrał również "That's My Life" w języku niderlandzkim :D Kompozycja ta (wraz z angielską wersją "The Next Time You Feel Important" na stronie B) ukazała się na małej płycie w Holandii.

Jeśli kogoś to zaciekawiło - zapraszam do odsłuchu :wink:

Freddie Lennon - That's My Life (Dutch Version)
http://www.sendspace.com/file/9nfgw8

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 3:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
O tym, że Alf „Freddie” Lennon wydał w 1965 roku singla (o czym mowa powyżej) wiadomo. Natomiast w książce (dobrej!) Davida Bedforda „The Fab One Hundred And Four” (2013), na stronie 63 znajduje się kompletnie zaskakująca informacja, że oprócz powyższej płytki, Freddie Lennon “w roku 1966 wydał trzy single z grupą Loving Kind (!)

Z jednej strony Sensacja, z drugiej moje powątpiewanie w wiarygodność…

Udało mi się znaleźć w sieci mini-biografię zespołu Loving Kind, grupy istniejącej bardzo krótko, której dyskografia obejmowała zaledwie trzy single, wszystkie wydane rzeczywiście w 1966 roku. Ale żadnej wzmianki o Fredzie L.

A nagrania Loving Kind - szukaj wiatru w polu!

Jedyny ruch jaki mogłem wykonać - zwróciłem się do wszędobylskiego macho :) (dla którego powyższa informacja też była zaskoczeniem). Znany powszechnie gubiciel biletów :wink: pofruwał po wirtualnym wszechświecie i z sześciu utworów nagranych przez zespół Loving Kind (co za koszmarna nazwa!) zdołał zdobyć dwa. Po ich wysłuchaniu stwierdziliśmy z Absolutną Pewnością, że nie ma tam ŻADNEGO ŚLADU Lennona seniora. (tak przy okazji, dla mnie - wielbiciela brzmień lat 60. oba utwory całkiem solidne, choć w roku 1966 już trochę nie na czasie).

Czyli, informacja nieprawdziwa… :(

Okazuje się jednak (co namierzył macho), że w Wikipedii też jest o tym mowa... Co więcej, napisana jest słowo w słowo tak jak w książce Bedforda. Pytanie: kto z kogo zerżnął, ale dla mnie bardziej zastanawiające jest pytanie: SKĄD tak NIEPRAWDOPODOBNA informacja się wzięła? - bo SKĄDŚ musiała się wziąść. :roll:

Dodam jeszcze, że w składzie grupy Loving Kind grał (jako gitarzysta) Noel Redding - który chwilę poźniej został basistą w Jimi Hendrix Experience. To by była Sensacja! 54-letni ojciec Johna Lennona w jednym zespole z basistą Hendrixa! :shock:

Niestety, okazuje się, że ta informacja to ... KACZKA WYSSANA Z SUFITU :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 7:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Jak wyszperaliście informację o zespole Loving Kind? Mi się jedynie wyświetla notka o piosence Loving Kind w wykonaniu Girls Aloud :) Dopiero na hasło Noel Redding pokazuje się niewiele informacji o grupie.

Edit: Na początku miało być napisane, że jestem pełna podziwu jak wyszperaliście informację.... ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 5:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Noelka napisał(a):
Jak wyszperaliście informację o zespole Loving Kind?

Moje ‘umiejętności’ internetowe są pewnie gorsze niż przeciętnego gimnazjalisty :lol: Serio... Jednak, mam jedną na tym polu ‘zaletę’ - cierpliwość i upór - jeśli czegoś nie znajdę w 15 sekund, nie odpuszczam, tylko drążę do skutku. Natomiast nie pytaj jakimi ścieżkami po internecie biega macho - pewnie bym nawet nie zrozumiał :wink:

Do tematu wracając…

Przyznam, że ta wzmianka o rzekomej artystycznej aktywności Alfa Lennona w roku 1966 nie daje mi spokoju.

Zastanawiam się na ile w (naprawdę rzetelnej) książce Bedforda znaczące jest słowo WYDAŁ: autor pisze, że w 1966 roku Freddie Lennon „wydał trzy single z grupą Loving Kind” - WYDAŁ, a nie NAGRAŁ.

macho sugeruje, że być może jego udział był jakoś „logistyczny” - ale jaki? Menadżerował im? Producent?! Przecież nie był człowiekiem z branży muzycznej.

Bo o wokalnym udziale nie ma mowy, co można łatwo ocenić - oto strona A ostatniego singla (ze wspomnianych trzech) zespołu Loving Kind, z września 1966 roku - Ain't That Peculiar
(jest to cover przeboju z roku 1965, z repertuaru Marvina Gaye’a, za który mocno odpowiedzialny jest znany Fab-Fanom Smokey Robinson)
https://www.youtube.com/watch?v=UfBlAXPXF8U

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 6:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Intrygujący temat. Ja z kolei "wygrzebałem" informację, że na singlu Freddiego Lennona akompaniował mu zespół The Loving Kind z Noelem Reddingiem, który później był członkiem The Jimi Hendrix Experience. Może o to chodziło autorowi? Co nie znaczy wcale, że taka informacja jest prawdziwa. Ale byłoby jakieś "ziarno prawdy" :wink:

Źródło: http://www.45cat.com/record/7n35290

Cyt.: "Taken from RC 191 (July 1995): [Record Collector, nr 191, lipiec 1995 - wydaje mi się, że o to chodzi]

None other than John Lennon's father. Following the reunion with John in the wake of Beatlemania his recording career was masterminded by Tony Cartwright who at the time was Tom Jones' roadie.

The backing band on this single was The Loving Kind (who's line-up featured Noel Redding, later to be Jimi Hendrix's bassist), with vocal support from the girl group The Ladybirds.

Musical direction was provided by Alan Tew and whilst there are no credits to prove it Tom Jones' producer Gordon Mills attended the sessions.

This nearly charted before being mysteriously blocked by Brian Epstein."

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 1:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Strona, którą cytujesz to właśnie ta, gdzie znalazłem informacje o singlach Loving Kind. Korzystałem z niej wielokrotnie, znajdując tam opisy rzadkich singli i EP-ek wydanych w i poza UK.

Cytowany przez Ciebie tekst (o ewentualnym towarzyszeniu przez Loving Kind Fredowi na jego singlu z 1965 roku - chyba tylko na stronie A?) w jakiś sposób może wyjaśnić „związek” Alfa z tym zespołem, natomiast nadal tajemnicą pozostaje ich RZEKOMA współpraca (jaka?) na wspomnianych trzech singlach grupy w roku 1966…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 10:40 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Chyba pozostaje nam tylko poczekac na II tom trylogii Lewishona. On na pewno, nawet jesli nie znajdzie definitywnego rozwiazania powyzszych watpliwosci, to pokusi sie o podanie wszelkich mozliwych rozwiazan ;)

Swoja droga, gdyby w latach 60. spodziewano sie, ze tego typu informacje beda poszukiwane i wyciagane na swiatlo dzienne, a potem dyskutowane, za kazdym Beatlesem i czlonkiem ich rodzin biegalby czlowiek z notesikiem, dokumentujacy kazdy ich oddech ;)

Co mi zreszta przypomina moja Mame, ktora w pewnym momencie pozbyla sie swoich wycinkow na temat Beatlesow, bo w zyciu jej do glowy nie przyszlo, ze jej corka bedzie zainteresowana tymi wycinkami... Ilu nierozwaznych i niespodziewajacych sie takiego rozwoju sytacji rodzicow i dziadkow przyszlych Beatlefanow uczynilo podobnie? ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 12:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Strona, którą cytujesz to właśnie ta, gdzie znalazłem informacje o singlach Loving Kind. Korzystałem z niej wielokrotnie, znajdując tam opisy rzadkich singli i EP-ek wydanych w i poza UK.

Cytowany przez Ciebie tekst (o ewentualnym towarzyszeniu przez Loving Kind Fredowi na jego singlu z 1965 roku - chyba tylko na stronie A?) w jakiś sposób może wyjaśnić „związek” Alfa z tym zespołem, natomiast nadal tajemnicą pozostaje ich RZEKOMA współpraca (jaka?) na wspomnianych trzech singlach grupy w roku 1966…


Ja bym zaryzykował tezę, że to chodzi jednak o obecność The Loving Kind na singlach Lennona, a nie członkostwo Lennona w The Loving Kind. W końcu Alf nie był muzykiem (umiał grać na jakimś instrumencie?), więc mógł chyba tylko śpiewać - nie widzę go jako producenta ani menadżera. Autor książki moim zdaniem w jakiś sposób pomieszał fakt wydania przez The Loving Kind trzech singli (w 1966) i fakt wydania przez Lennona jednego singla z The Loving Kind jako zespołem akompaniującym w 1965 (chociaż wydał przecież singiel po niderlandzku - to już w sumie dwa). Nie wiem, jak szczegółowa jest ta książka, ale sprawa, co i kiedy wydał ojciec Johna Lennona jest chyba dość marginalna, co mogłoby powodować, że autor nie skupiał się aż tak bardzo na tej kwestii. W każdym razie wydaje mi się, że jeśli rzeczywiście Lennon udzielałby się wokalnie (chyba nie instrumentalnie?) na albumie innego wykonawcy, to byśmy już się o tym dowiedzieli, po tylu latach ktoś by to odgrzebał (obecność The Loving Kind na singlu Lennona - jak wydaje się po cytacie z lat 90. - jest znana, tylko mało popularna). Taka jest moja hipoteza, że sensacji już nie będzie :)

Można by napisać maila do autora książki i zapytać, z jakich źródeł korzystał. Na stronie liddypool.com jest podany jego adres mailowy.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 1:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fangorn napisał(a):
Można by napisać maila do autora książki i zapytać, z jakich źródeł korzystał. Na stronie liddypool.com jest podany jego adres mailowy.

Dobra myśl - napisałem i próbowałem wysłać, niestety system odrzuca moją wiadomość jako JunkMail... :(

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 2:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):
Można by napisać maila do autora książki i zapytać, z jakich źródeł korzystał. Na stronie liddypool.com jest podany jego adres mailowy.

Dobra myśl - napisałem i próbowałem wysłać, niestety system odrzuca moją wiadomość jako JunkMail... :(

Dziwne... na stronie fab104.com jest jeszcze inny adres, może tam? I formularz kontaktowy.
http://www.fab104.com/contact.html
Zostaje jeszcze facebook: https://www.facebook.com/fab104 :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY