Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 9:16 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 2:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Kto wykrzyczał ostatnie zdanie "Helter Skelter"???
Gdzieś spotkałam się z informacją, że był to....Ringo :shock: , ale to nie potwierdzone informacje. A co wy na ten temat wiecie (zapewne więcej niż ja :D :wink: )???

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 6:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
...."I`ve got blisters on my fingers" gdzies to juz widzialem....niech pomysle... :?: ...... to byl gietek :wink:

A teraz na powaznie. Pytanie jest dosc dobre...swego czasu tez sie interesowalem tym troszke i z zaciekawieniem przegladalem zagraniczne fora i portale w ktorych ludzie pisali i debatowali czy autorem tego byl John, Paul czy Ringo - musze przyznac, ze niektore wywody byly dosc ciekawe :wink: ...Ja jednak uwazam, ze byl to RINGO.....tak wynika z opisow...a nawet barwa glosu sie zgadza z w/w postacia....Przypominajac - mowa o słynnym okrzyku, ktory wydal z siebie Richard po zakonczeniu nagrywania utworu Helter Skelter...uslyszec to mozna na albumie The Beatles (White Album).

pozdrawiem
maczo

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 12:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Teraz dostałam PEWNE informacje, że jednak był to Ringo (podobno Paul wspomniał o tym w jakimś wywiadzie). No, no, no....niezły wrzask :D aż ciarki przechodzą :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2005 8:12 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Teraz dostałam PEWNE informacje, że jednak był to Ringo (podobno Paul wspomniał o tym w jakimś wywiadzie). No, no, no....niezły wrzask :D aż ciarki przechodzą :D


Mnie też się zawsze wydawało, że to był Ringo. Chyba również usłyszałam to gdzieś w jakimś wywiadzie lub przeczytałam w jakiejś książce - nie pamiętam.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 2:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Na 100% Ringo!!!

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 3:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dokładnie -Ringo! Walnął tak jakby w mordę dał :lol: To dla mnie chyba najwpanialszy wrzask. Tej końcówki Helter Skelter słucham zawsze na fula (inaczej się nie da!), cała chata się wtedy trzęsie :lol:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 4:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Raczej chyba Ringo :P Jak sie puszczam na fula to, aż kot ucieka z pokoju :P

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 5:21 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 02, 2005 5:40 pm
Posty: 7
To Ringo, bez żadnych wątpliwości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 5:25 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Kiedyś chyba Wojciech Mann (a może inż. Tolak?) powiedział, iż krzyk ów rzeczywiście wydał z siebie Ringo. Powodem był fakt, że Helter Skelter był w rzeczywistości o wiele dłuższy od wersji zamieszczonej na Białym Albumie i Ringo pod koniec jego nagrywania miał prawo mieć bąble na swoich paluszkach:-)

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 7:47 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
cze napisał(a):
Powodem był fakt, że Helter Skelter był w rzeczywistości o wiele dłuższy od wersji zamieszczonej na Białym Albumie i Ringo pod koniec jego nagrywania miał prawo mieć bąble na swoich paluszkach:-)


Też tak myślę, zresztą... Sami slyszeliście, jak Ringo na Helterze, że tak powiem, "wali w perkusję". W takim momencie bąble są jak najbardziej w porządku :) :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 7:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
cze napisał(a):
Kiedyś chyba Wojciech Mann (a może inż. Tolak?) powiedział, iż krzyk ów rzeczywiście wydał z siebie Ringo. Powodem był fakt, że Helter Skelter był w rzeczywistości o wiele dłuższy od wersji zamieszczonej na Białym Albumie i Ringo pod koniec jego nagrywania miał prawo mieć bąble na swoich paluszkach:-)


Tak, oryginalna wersja miała chyba 20-parę minut :wink: O ile dobrze kojarzę.
Ale wiecie co... zawsze żałowałam, że nie wydali tego też w wersji w jakiej to wyglądało zaraz po tym, gdy McCartney ten kawałek ułożył. Zupełnie inaczej, taka spokojna ballada... według mnie mogło to by się tak zaczynać spokojnie, a potem nagle w pewnym momencie przechodzić w tę oryginalną wersję (tzn. wydaną na albumie) :roll:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 10:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Ringo!

a dla wszystkich "niedowiarków" polecam CD "VH1 Storytellers" z 1998, gdzie w ostatnim tracku na płycie Ringo w odpowiedzi na zadane takie samo pytanie z publiczności jak w tym Temacie odpowiada:
Cytuj:
Me!

Po czym w dowcipny sposób jeszcze raz wykrzykuje swoje słynne "I've got blisters on my fingers!"
:)

PS: płytka jest doskonała. Żaden tam All Starr Band, tylko Ringo w najczystszej postaci. Płyta wciąż dostępna w różnych sklepach (w Polsce, głównie Internetowych :roll: )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 10:47 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Michelle napisał(a):
Tak, oryginalna wersja miała chyba 20-parę minut :wink: O ile dobrze kojarzę.
Ale wiecie co... zawsze żałowałam, że nie wydali tego też w wersji w jakiej to wyglądało zaraz po tym, gdy McCartney ten kawałek ułożył. Zupełnie inaczej, taka spokojna ballada... według mnie mogło to by się tak zaczynać spokojnie, a potem nagle w pewnym momencie przechodzić w tę oryginalną wersję (tzn. wydaną na albumie) :roll:


Michelle, mam pytanko (mam nadzieję że nie głupie :roll: :D ): gdzie można odsłuchać tą "oryginalna wersję"?

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 11:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Karolka napisał(a):
Michelle, mam pytanko (mam nadzieję że nie głupie ): gdzie można odsłuchać tą "oryginalna wersję"?


To wcale nie jest głupie pytanie. :wink: Jeśli chodzi o "oryginalną wersję" w kontekście mojej wcześniejszej wypowiedzi to chodziło mi o wersję z "White Album". :wink: Tak po prostu. :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 12:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
White Album (Biały Album), czyli oficjalnie "The Beatles", podwójna płyta z 1968 roku, w całkowicie białej okładce, bez żadnych ozdóbek :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 5:10 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Pawel napisał(a):
White Album (Biały Album), czyli oficjalnie "The Beatles", podwójna płyta z 1968 roku, w całkowicie białej okładce, bez żadnych ozdóbek :wink:


Drogi Pawle, tyle to nawet ja wiem :D :wink: w każdym razie dzięki :)

Ale ja myślałam o tej wersji ponad 20 - minutowej,
Cytuj:
Tak, oryginalna wersja miała chyba 20-parę minut O ile dobrze kojarzę.
Ale wiecie co... zawsze żałowałam, że nie wydali tego też w wersji w jakiej to wyglądało zaraz po tym, gdy McCartney ten kawałek ułożył. Zupełnie inaczej, taka spokojna ballada...
nie o tej z Białego Albumu :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 8:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Karolka nie wiem za bardzo gdzie można dorwać tę ponad 20-minutową wersję, bo ja ją tylko trzy razy w życiu słyszałam, gdy kiedyś ktoś wrzucił to na yousendit (tylko nie pamiętam na które forum którego Beatlesa :wink: ). Także kaplica i nie wiem jak Ci pomóc. :? Jak dorwę to gdzieś, nie omieszkam Cię powiadomić. :wink:
A tymczasem może ktoś inny ma to na składzie i może wyciągnąć do Ciebie pomocną dłoń, hmm?? Anybody?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 9:02 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Oj pogmatwało się nam wszystko wiec króciutkie wyjasnienie :)

Michelle nie mogłaś słyszeć tej 20 minutowej wersji bo poprostu nie jest ona dostępna dla kolekcjonerów. :wink:

Wkeleje coś co już kiedyś pisałem :

Kawałek został nagrany w lipcu 1968r.. Chronologia wygląda następująco :

Take 1 - trwa 10:40
Take 2 - 12:35
Take 3 - 27:11

Jak wiemy na trójce Anotlogii wykorzystany został cztero i pół minutowy edit piece własnie z taśmy drugiej (take 2)

podejrzewam Magda że wersja o której mówilaś (ta 20 minutowa) to poprostu Take 2 z Antologii ale mocno przedłużony (jak ? poprzez ciągłe loopowanie tych samych fragmentów ...nuda i oszustwo do entej potęgi) czemu tak myslę ? ponieważ mam dokładnie taką wersję na róznych bootach (Most Wanted Tracks, Anthology 4) a więc nic nowego czego nie znamy z Anthology. (jeśli chcecie zobaczyć jak to wyglada mogę zrobić MP3 ...)

Jeśli chodzi o najdłuższą wersje Helter Skelter (czyli take 3) Paul skopiował ją do własnego użytku w pażdzierniku 1968. Od tej pory wersja ta nie ujrzała światła dziennego .... próżno jest więc jej gdziekolwiek szukać (zarówno na przeróznej maści bootach ponieważ wersje te rzekomo podpisane jako Take 3 są najzwyklejszymi FAKE'ami)

pozdrawiam Was serdecznie
Hub

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 9:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
McCartney napisał(a):
podejrzewam Magda że wersja o której mówilaś (ta 20 minutowa) to poprostu Take 2 z Antologii ale mocno przedłużony (jak ? poprzez ciągłe loopowanie tych samych fragmentów ...nuda i oszustwo do entej potęgi) czemu tak myslę ? ponieważ mam dokładnie taką wersję na róznych bootach (Most Wanted Tracks, Anthology 4) a więc nic nowego czego nie znamy z Anthology. (jeśli chcecie zobaczyć jak to wyglada mogę zrobić MP3 ...)


No tak, trzeba się było z tym zgłosić do Huberta, że też o tym nie pomyślałam. :wink: W każdym razie pewnie masz rację, aczkolwiek... aż tylu loop`ów (czyli wychodziłoby, że łącznie grubo ponad 8 minut) to ja sobie nie przypominam. :wink: Chociaż może jak zwykle coś pokiełbasiłam, bo... ło kruca kiedy ja to ostatnio słyszałam :shock: chyba grubo ponad pół roku temu.
Acha, a z tym drugim take`em też się kiedyś zetknęłam (rzeczywiście 12 minut z kawałkiem :wink: ) - chyba na forum Macci, jednakże głowy sobie uciąć nie dam bo notorycznie mylę z którego board`u jakąś informację, mp3 itd. zaczerpnęłam :wink: :lol: A co do tej "ponad 20 minutowej wersji" to albo było tak jak mówisz, albo to był fake. :wink: Tak czy siak, dzięki za informację. :wink: :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:32 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
no, w każdym razie dzieki za zainteresowanie :D

pozdrawiam :)

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY