Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 11, 2002 10:10 pm 
Hej :wink:
Czy może nie wiecie czy gdzieś w sieci znajdą się dialogi z A Hard Day's Night? A może jakiś szurnięty beatlefan zechciał stracić nieco czasu (tu prawie cytat, hehe) na ich spisanie???
I jeszcze jedno: na konferencji prasowej jakaś kobieta pyta Johna jakie jest jego hobby (czy coś w tym stylu), on bierze kartkę, pisze coś na niej, podaje jej, ona jest chyba w miarę zgorszona. Co on pisze na tej kartce? Oglądałam to wiele razy, próbując dopasować ruch ołówka/długopisu do najbardziej szokujących słów... i nic. Wiecie coś na ten temat???


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 13, 2002 12:03 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
bardzo ciekawe pytanie

Nigdy sie nad tym nie zastanawialem, bo dla mnie ta scena jest po to, zeby wywolywac wieloznaczne skojarzenia - domysly. Sens jest nie w tym, co on tam napisal, ale w tym co my myslimy, ze tam jest.
Kazdy moze sie domyslic, co jest napisane na kartce. Im ktos ma wieksza wyobraznie, tym wieksza jest zabawa:
- moze to byl rysunek ? obsceniczny rysunek ?
- moze jakis skrot myslowy ? - to musialo byc zrozumiale dla dziewczyny - ale zaraz, to byla dziennikarka, wyksztalcenie humanistyczne - poprzeczka idzie wiec w gore, mogl sobie pozwolic na wiecej,
- a moze plec nie ma znaczenia ? moze napisal - "spadaj !" wiemy, ze byl do tego zdolny,
- itd.

Jest to jedna z najbardziej inteligentnych scen z beatlesowskich filmow ...i znamienne jest, ze to wlasnie Lennon w niej gra.

Ludzie ! Zobaczcie co by sie stalo, gdyby on pokazal ta kartke, albo odpowiedzial wprost.
Leeee... bez wzgledu na tresc 9 osob na 10 skomentowaloby:
- "Ech - Lennon - spodziewalem sie wiecej po Tobie" .
...i nawet Kiepski moglby mu z czystym sumieniem zasadzic kopa (za organiczenie umyslowe).

pozdrawiam
joryk

P.S. Ale zeby tak nie chwalic Johna za bardzo - scena z gruba kobieta jest zalosna. Klasycy angielskiego kina musieli chyba z zazenowania odwracac wzrok.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 15, 2002 2:44 pm 
admin_joryk napisał(a):
P.S. Ale zeby tak nie chwalic Johna za bardzo - scena z gruba kobieta jest zalosna. Klasycy angielskiego kina musieli chyba z zazenowania odwracac wzrok.


O którą grubą kobietę Ci chodzi??? :?


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 15, 2002 2:50 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
spaghetti


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 15, 2002 8:30 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Magical Mystery Tour filmem najlepszym nie jest. Spotkałam się z opiniami, że film warto obejrzeć tylko dla jednej scenki, właśnie tej, którą joryk nazwał, iż jest żałosna.
Tak mi się zdaje, że sam George stwierdził, iż scena ze spaghetti była najlepsza.

Pozdrawiam.
Kasia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 15, 2002 11:49 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
No coz, nie pierwszy raz ide pod prad ale nie podoba mi sie ta scena i juz.
Byc moze ktos, kto byl tak blisko Beatlesow jak George, tak dobrze ich znal, a szczegolnie dobrze znal Johna, umie wlasciwie rozpoznac mysl przewodnia tego "skeczu".

Ta scena ma jeden plus - wywoluje u mnie silne emocje. Na miejscu grubej kobiety wzialbym jednak kija i umozliwil Johnowi blizsze zapoznanie sie z dzialalnoscia sluzby zdrowia w Wielkiej Brytanii, a w szczegolnosci z ortopedia.
Ogladajac to przypominaja mi sie przypadki, kiedy na koncertach lub podczas innych wystapien publicznych John nasladowal inwalidow, robil grymasy, powloczyl noga czy w inny sposob wysmiewal sie z ulomnosci ludzkich. Bez wzgledu jakie byly przyczyny takiego zachowania - ja absolutnie tego nie toleruje ...i chyba tu lezy czesc mojej niecheci do tej sceny. A moze tylko zle mi sie ona kojarzy ? Moze niewlasciwie ja odczytuje ? Trudno - nawet kiedy ogladalem film w czasach, kiedy prawie w ogole nie mialem zadnej wiedzy o Beatlesach, widok ten wywolywal u mnie niesmak.

Natomiast mowiac o ocenie z punktu widzenia doskonalych tradycji angielskiego kina mam na mysli dretwe zachowanie Johna, mimike twarzy i gesty, ktore wydaja mi sie sztuczne. Za bardzo zagral (nadekspresja), zeby to bylo naturalne, a za malo, zeby wyszla z tego burleska.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
doesn't have a lot to say napisał(a):
I jeszcze jedno: na konferencji prasowej jakaś kobieta pyta Johna jakie jest jego hobby (czy coś w tym stylu), on bierze kartkę, pisze coś na niej, podaje jej, ona jest chyba w miarę zgorszona. Co on pisze na tej kartce? Oglądałam to wiele razy, próbując dopasować ruch ołówka/długopisu do najbardziej szokujących słów... i nic. Wiecie coś na ten temat???


Fani nie próżnują i próbują rozwikłać wszystkie tajemnice ;) Na tej oto stronie jest jedna z możliwych odpowiedzi: http://home.att.net/~liveletdie/Movies/hobby.html

Świntuch z tego Lennona był ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:43 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Noelka napisał(a):
Świntuch z tego Lennona był ;)

No proszę, ja mam takie samo hobby.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 12:56 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Mar 04, 2013 10:43 pm
Posty: 3
Na szczęście byli świntuchami. Seksownymi świntuchami. I dlatego właśnie robią wrażenie.
Tak jak Bob Marley, Clapton i w przeciwieństwie do Presleya, który swoje świntuchowanie reżyserował.
Nieseksowne nieświńtuchy niestety w rocku się nie sprawdzają. :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY