Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Paź 13, 2004 12:23 am 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Pon Maj 31, 2004 9:15 am
Posty: 43
Poszukuje dobrych w miare poprawnych tabulatur i akordów do piosenek naszej kochanej grupki łobuziaków z liverpoolu :) będe dźwięczny może nawet coś zaśpiewam w zamian :>

_________________
Kamil


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 10:01 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Tabulatur nie mam, mam książkę: Tha Beatles Complete" tam są zapisy nutowe i akordy wszystkich piosenek autorstwa Beatlesów. Ładne wydanie, złota okładka :)
Jeśli coś z tego potrzebujesz daj znać

pozdrawiam

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 6:13 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Chciałem po latach powiedzieć tu na łamach, że The Beatles Complete, będącą własnością bibliteki British Council, została mi skradziona 12 grudnia 1989 roku na sali gimnastycznej technikum im.gen.Zajączka. Odbywał się tam wtedy koncert młodych kapel, w którym braliśmy udział. Zjawił się jakiś klawiszowiec i mieliśmy razem zagrać Let it be. Było kilka podejść, potem książka leżała na krześle, zaczął się koncert, kilka razy rzuciłem okiem na wielką żółtą knigę ze złotym medalem na okładce i nagle się okazało, że zniknęła. Abstrahując od czynu podłego, jakim jest złodziejstwo - mam nadzieję, że komuś przynajmniej dobrze służy do dzisiaj.
A akordów i tabulatur Beatlesów na necie jest tyle, że chyba tylko analfabeta ma problem z samodzielnym znalezieniem wyżej wymienionych.
Sorry..:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 6:53 pm 
Piotrek napisał(a):
A akordów i tabulatur Beatlesów na necie jest tyle, że chyba tylko analfabeta ma problem z samodzielnym znalezieniem wyżej wymienionych.
Sorry..:)


No tak, ale niektóre z nich [jak nie większość] są po prostu do d...


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 8:09 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Stary, jeśli w ogóle się one Ci przydają, to umiesz chyba rozpoznawać dobre od złych i wiesz, dlaczego takie są złe a takie dobre. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym w razie jakichś wątpliwości nie znalazł jakichś akordów.. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 8:56 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
mówię właśnie o tej ze złotym medalem na okładce. Niezła jest, naprawde. kupiłem na Allegro.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 10:47 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
O Complete można by powiedzieć, że niepotrzebnie niektóre piosenki są podane w jakichś chorych tonacjach, kompletnie nie wiadomo dlaczego. Są też niekiedy irytujące uproszczenia. No ale od lat nie miałem jej w ręku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 1:09 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
wiesz, pozycji doskonałem to pewnie wogóle nie ma, bo to wszystko jednak w pewnej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Ale ogólnie przyznasz, ze ksiażka jest naprawdę niezła.
Ja osobiście dorzuciłbym też piosenki wykonywane przez Beatlesów,ale przez nich nie napisane...no ale wtedy pewnie nie nazywałoby się to The Beatles Complete, tylko Beatles and Other Rock And Roll Standarts :)

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 3:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Sorki, że się troszkę wetnę w dyskusję ;-)
Ja też mam The Beatles Complete tylko inne wydanie, nie to ze złotym medalem, ale tytuł identyczny. Niestety jest to troche pseudo-Complete bo brakuje kilknastu utworów, głównie z początkowego okresu (np. Love Me Do, Please, please me). Oczywiście można sobie samemu odgadnąć te akordy czy spisać tekst, ale skoro mialo byc complete... Oczywiście mankament jakichś chorych tonacji też się powtarza.
Za to mam jeszcze, też angielskie, wydanie Lennon Anthology - bardzo ładnie wydane, świetnie opracowane ale niestety dość wybiórczo dobrano piosenki, pewnie ze względu na brak miejsca. A szkoda bo jakby to było takie Lennon Complete to byłoby coś :-)
pozdro
W.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 12:09 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Pamiętam,że byłem kiedyś oburzony, że w Inner Light nie ma w complete 'do all without doing'.

A tak w ogóle - to oczywiście takie opracowania zawierają sposoby wykonywania piosenek przy ognisku. Jeśli kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie 'dlaczego gram tak jak trzeba, a u NICH słychać to zupełnie inaczej, o co chodzi?' to właśnie odpowiedź - chłopaki tworzyli po swojemu, do tego dochodziły autorskie interpretacje - coś, czego nie da się lekceważyć. George na przykład nie grał superowych solówek na zawołanie, jak taki Eryk na przykład. Ale zagrać tak jak ON, to już praktycznie nikt nie potrafi. To cześć magii Jerzyka...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: taby beatles
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 5:24 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 19, 2006 11:34 am
Posty: 3
Miejscowość: Rzeszów
Witam wszystkich zainteresowanych. Dla osób lubiących pogrywać na gitarze mam wysokiej klasy tabulatury z jednoczesnym zapisem nutowym (REVOLVER, SGT. PEPPERS...,WHITE ALBUM CD1, OTHERS). Jestem wybredny jeśi chodzi o tabulatury i długo szukałem aż znalazłem. Nie jest to zapis taki jak można znaleść n stronach necie. Zainteresowanych prosze o kontakt. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY