Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 1:17 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Lis 26, 2016 1:11 pm
Posty: 1
Witajcie Kochani!
Zachęcam Was bardzo serdecznie do wypełnienia ankiety pt. " The Beatles oczami współczesnej młodzieży". Wyniki przedstawione w badaniu będą nieocenioną pomocą w realizacji mojej pracy dyplomowej :) Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki posłużą wyłącznie celom naukowym. Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam Was gorąco!

Link do ankiety: https://www.ankietka.pl/ankieta/251544/ ... ziezy.html
PS. Przepraszam za stworzenie nowego tematu, nie wiedziałam gdzie napisać. Jeżeli źle zrobiłam, proszę przenieść lub usunąć mój wpis :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 10:32 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Wypełnił bym ankietę, ale nie należę już do współczesnej młodzieży.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 8:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
No właśnie, a jaka jest granica wiekowa? Ja chyba też już nie zaliczam się do próby badawczej, ale zapytać nie zaszkodzi :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 4:01 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Fangorn napisał(a):
No właśnie, a jaka jest granica wiekowa? Ja chyba też już nie zaliczam się do próby badawczej, ale zapytać nie zaszkodzi :wink:

Za Wikipedią:
Młodzież – kategoria społeczna ludzi w wieku od 11-13 do 19-21 lat, będących do pewnego momentu pod opieką opiekuna prawnego, najczęściej rodzica.
Pod względem faz rozwoju człowieka przyjmuje się granice wiekowe dla młodzieży między 13. a 18. rokiem życia.
W okresie wiekowym, do którego zalicza się młodzież następuje gwałtowne dojrzewanie, wzrost. Jest to okres, w którym człowiek rozwija swoje umiejętności, zainteresowania, wiedzę o świecie (praktyczną i teoretyczną).
Młodzieży przysługują prawa ustalone przez władze państwa (ograniczone władzą opiekuna).
Fazy rozwojowe
Pojęcie młodzieży odnosimy w psychologii przede wszystkim do okresu dorastania. Okres ten jest ogromnie zróżnicowany u różnych osób i trudno wyznaczyć granice wiekowe dotyczące wszystkich jednostek w danej kulturze. W celach porządkowych przyjęto jednak granice między 11. a 19. rokiem życia. Początek tego okresu wyznaczają zmiany natury anatomiczno-fizjologicznej, jakie zachodzą w organizmie. One właśnie sygnalizują rozpoczęcie fazy dorastania. Fazę tę kończy osiągnięcie biologicznej dojrzałości: zdolności do dawania życia. Fazę pierwszą nazywa się także fazą pokwitania lub pubertalną.
Fazę drugą wyznaczają zmiany w sferze psychicznej, przede wszystkim w obrazie własnej osoby. Zakończenie tej fazy wiąże się z osiągnięciem dojrzałości psychicznej, czyli ze zdolnością do decydowania o sobie, odkryciem sensu własnego istnienia i odnalezieniem własnej tożsamości.


Wygląda na to,że ja to jestem w przybliżeniu coś około 2 i 1/2 młodzieżowca.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 10:57 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
bobski66 napisał(a):
Zakończenie tej fazy wiąże się z osiągnięciem dojrzałości psychicznej, czyli ze zdolnością do decydowania o sobie, odkryciem sensu własnego istnienia i odnalezieniem własnej tożsamości.

No to ostro pojechali na Wikipedii ;) Do takiej definicji jeszcze się kwalifikuję :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY