Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Antologia i Antologia
PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 5:18 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Wiecie czy moze ksiażka "The Beatles Atologia" jest wiernym zapisem tego co jest na filmie? Ksiązkę czytałam, filmu nie widziałam i zatanawiam sie czy znajdę w nim coś nowego.

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 6:58 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Ja mam i Dvd i książke. Polecam Ci ten zestaw Dvd, bo jest idealny dla fana :) , ale również drogi(w merlinie jest za 243 zł) :| .
Książka różni się tym, że jest w niej więcej niż na filmie i z oficjanie dostępnych żrodeł o antologii opowiada najwięcej.
Z nieoficjalnych (bootlegów) widziałem 10- płytowe Dvd Anthology the 1993 director's cut, ale myślę, że najpierw jest lepiej wgłębić się w film.
Zdecyduj jak ty chcesz bo wg. mnie Dvd też jest warte kupna, ale oczywiście w miarę dochodów.
I w książce też jest więcej (chyba) niż na tym bootlegowym Dvd.
Mam nadzieję, że dostarczyłem Ci wystarczających wiadomości, ale jakby co to się pytaj to odpowiem ja albo ktoś inny, ale też zorientowany w temacie :D .

pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 5:38 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Chociaż w książce jest na oko ze dwa-trzy razy więcej niż na filmie, to "straszliwie bardzo" polecam Antologię DVD. Oglądnięcie tego filmu porównałbym do wysłuchania piosenki po przeczytaniu na razie samych słów.
Po zakupie DVD przygotuj się na miły tydzień przed telewizorem.

Jest jednak niemiła sprawa dla kogoś, kto nie posługuje się angielskim od urodzenia - brak polskich napisów. Ja sam znam angielski, ale dla komfortu oglądania wolę polskie napisy (w TVP była wersja z polskim lektorem, ale była wyraźnie krótsza). Napisy można ściągnąć z odp. strony tego portalu. Jednak są problemy z ich synchronizacją z DVD (inaczej niż w przypadku filmu avi, divx, xvid), a wynik można oglądać tylko na komputerze (nie ma sprawy jak masz bezszumny komputer). Na szczęście ostatnio pojawiła się bootlegowa wersja Antologii na DVD, w oryginalnej jakości ale z polskimi napisami (była jeszcze wersja rosyjska, ale moim zdaniem gorsze tłumaczenie i z wpadkami, jak pomylona jedna z części. Nie mówię tu o wersji director's cut). Czyli, jeśli nie studiowałaś angielskiego, albo nie byłaś na Wyspie na długotrwałych wczasach połączonych z intensywną pracą, to wybierz jeden z miłych uśmiechów-emotikon i zapytaj tutaj, może ktoś dysponuje tym bootlegiem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 1:42 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Wskocz tam: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... logie.html
Oczywiście, że książka to o wiele więcej wypowiedzi niż w filmie.
Pozdrawiam R (http://fab4-thebeatles.blogspot.com)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 11:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
W zeszłym tygodniu mój kolega (Tomeq) pracujący w Anglii podarował mi w prezencie angielską wersję Antologii. Tak się składa, że wcześniej nabyłem wersję holenderską i polską. Chyba chwyciłem bakcyla i zacznę zbierać światowe wydania Antologii.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 1:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Film widziałam. Jest fantastyczny, bogaty w ciekawostki, materiały, ale jednak... dałabym się pokroić za książkę.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 12:59 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Czuję się minimalnie dziko, pisząc w odpowiedzi na pytanie zadane ponad rok temu. Ale na szczęście autorka tego tematu jasno przedstawiła problem:
emilie1309 napisał(a):
Wiecie czy moze ksiażka "The Beatles Antologia" jest wiernym zapisem tego co jest na filmie? Ksiązkę czytałam, filmu nie widziałam i zastanawiam sie czy znajdę w nim coś nowego.

Czyli, że emilie1309 znała już bezcenną wartość książki. Odpowiadałem już wyżej na to pytanie, i moja odpowiedź była twierdząca: Czy znajdzie się coś nowego? na pewno tak, bo to co w książce jest obszerne i ożywiane tylko i aż wyobraźnią, to tu się rusza i śpiewa; niby banalne dwa słowa, ale przecież na tym polega muzyka. Ja też, jak Emeela, dałbym się pokroić za książkę. Ale też nie dałbym sobie odebrać filmu. A najbardziej nie chciałbym musieć wybierać tylko jednego.

Ja też, tak jak bobski, mam Antologię także po angielsku. Ale posiadłem ją w innych okolicznościach. Najpierw nie było mnie stać na zakup nawet jednej, polskiej wersji, a potem zniknęła ona z księgarń, ale zamówiłem ją na Allegro. I oto nastał dzień, kiedy do domu przyszła wreszcie pocztą wymarzona Antologia. Tylko że po rozpakowaniu okazało się, że literki układają się w mniej jednak zrozumiałe słowa angielskie. Ale się ze mnie w domu śmiali.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY