Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 7:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: The Lost Tapes
PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 7:51 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 18, 2008 10:54 pm
Posty: 29
Miejscowość: Kielce/Warszawa
Trafiłam w sieci na coś takiego:

http://www.discogs.com/Beatles-The-Lost ... ase/742446

Znacie to wydanie?
(macho?)
......byłam w niemałym szoku, gdy zobaczyłam nieznane mi tytuły, sygnowane jako Lennon/McCartney...... :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Lost Tapes
PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 10:39 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Czw Maj 27, 2010 9:30 pm
Posty: 28
Miejscowość: piękne KIELCE :-)
jam sessions,demówki i różne podejścia z "GET BACK (LET IT BE)".Parę tytułów posiadam na swoich bootlegach-ale macho będzie wiedział na pewno lepiej.

_________________
http://beatlebootleg.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Lost Tapes
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 1:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Przepraszam za opóźnienie, ale nie byłem w stanie odpowiedzieć wcześniej. Skoro jednak znalazłem czas by napisać kilka słów, postanowiłem pogrzebać trochę w płytotece i faktografii zespołu i zaprezentować zawartość tego albumu... choć w takiej formie "składaka" nie figuruje w moich zbiorach.

Zgadzam się z BeatleJohnam - chodzi o sesje Get Back/Let It Be, która odbywała się w styczniu 1969 roku w studiach Twickenham i Apple.

Przyglądając się zawartości tego krążka, można zauważyć, że pojawiło się na nim trochę gotowych kompozycji, które nie ukazały się nigdy oficjalnie a zostały nagrane podczas tych prób, jest trochę kawałków innych wykonawców, są wstępne wersje demo oraz typowe improwizacje, których podczas tych sesji nie zabrakło. Ciekawostką jest pojawienie się na płycie utworu "Oh I Need You", o którym swego czasu było dość głośno a konkretniej napisałem o nim poniżej.

Żeby nie opierać się tylko na datach nagrań, zamieściłem dźwiękowe odpowiedniki tych zapisów. Głównie są to linki do Youtube. Tego czego nie dało rady znaleźć, wrzuciłem w formie mp3 :wink:

W tracku nr 24 ("Medley") nie przedstawiłem utworów, które znane są z oficjalnych płyt (Oh Darling / Isn't It A Pity / Another Day / Let It Down) a tutaj zostały nagrane we wczesnych wersjach.

--------------------------------------------------------------------------

01. Watching Rainbows - jest to niewydana kompozycja The Beatles, najprawdopodobniej napisana przez Lennona. Utwór został nagrany bez George'a Harrisona. Zarejestrowano: 14 stycznia 1969.

02. Commonwealth - zwana również jako "Back to Commonwealth". Jest to utwór improwizowany, którego główny tekst śpiewany jest przez Paula. Jemu przypisuje się również autorstwo tego numeru, mimo, że jest to spontaniczne granie. Zarejestrowano: 9 stycznia 1969.

03. Get Back (German Lyrics) - dość zabawna wersja "Get Back" z Paulem śpiewającym po niemiecku. Brzmi to mniej więcej: "Geh raus nach deinem Haus...". Zarejestrowano: 27 stycznia 1969.

04. For You Blue (Acoustic) - akustyczna wersja utworu, którego kompozytorem jest Harrison. Zarejestrowano: 25 stycznia 1969.

05. I Lost My Little Girl. - pierwszy utwór napisany przez Paula, w wieku 14 lat! W 1991 roku, ukazała się na płycie "Unplugged (The Official Bootleg)". Tutaj wersja z 1969 roku. Zarejestrowano: 24/25 stycznia 1969.

06. Maggie Mae / Fancy Me Chances - "Maggie Mae" to typowa liverpoolska folkowa szanta, opowiadająca o prostytutce okradającej marynarzy. "I Fancy Me Chances" to kompozycja The Beatles śpiewana przez zespół już w 1962 roku! Zarejestrowano: 24 stycznia 1969.

07. Wake Up In The Morning. - zwana również jako "Wake Up In The Morning (Because I Know You Love Me So)". Ppzypuszczalnie jest stara kompozycja spółki Lennon/McCartney. Zarejestrowano: 3 stycznia 1969.

08. Rocker / Save The Last Dance For Me - pierwsza część należy do Paula... druga to kompozycja autorstwa Doc Pomusa i Mort Shumana. Zarejestrowano: 22 stycznia 1969.

09. Mad Man Coming - zwana również jako "Madman" lub "MadMan A Coming". Jedna z niedokończonych kompozycji Johna Lennona. Zarejestrowano w zależności od wersji: 14/22 stycznia 1969.

10. Take This Hammer - stara, więzienna piosenka, która swoimi korzeniami sięga roku 1915. Zarejestrowano w zależności od wersji: 14/24/25 stycznia 1969.

11. Suzie's Parlour - zwana również jako "Suzy Parker". Utwór sygnowany nazwiskami wszystkich czterech Beatlesów. Rockowa kompozycja z Lennonem na głównym wokalu, wykorzystana w filmie "Let It Be". Zarejestrowano: 9 stycznia 1969.

12. Jamming With Heather - typowa improwizacja i zabawa z muzyką. Zarejestrowano: 26 stycznia 1969.

13. Oh I Need You - zwana również jako "Oh, I Want You". Wielu uważa, że jest to niewydana kompozycja Lennona... prawdą jest natomiast to, że nie jest to (przynajmniej w wersji śpiewanej) utwór The Beatles. Artysty wykonującego ten utwór nie można określić na 100 procent, ale często mówi się, że to zespół Mortimer, który podpisał kontrakt z Apple Records w 1968 roku. Zarejestrowano prawdopodobnie: 21 lutego 1969.

14. Polythene Pam (Acoustic) - akustyczna wersja utworu, który znalazł się na płycie "Abbey Road". Zarejestrowano: 24 stycznia 1969.

15. Take Me Home / A Quick One - zwana również jako "A Quick One While He's Away" - kompozycja, w której The Beatles zagrali po raz pierwszy z kobietą muzykiem (Yoko Ono) jako jedna grupa! Autorem tego utworu jest Townshend. Zarejestrowano: 10 stycznia 1969.

16. Gilly Gilly Ossenfeffer Katzeneleen Bogen By The Sea - zwana również jako "Gilly Gilly Hossenpfeffer" - utwór spólki kompozytorów Hoffman/Manning/Wayne. Zarejestrowano: 22 stycznia 1969.

17. House Of The Rising Sun - to cover zespołu The Animals! Zarejetrowano: 9 stycznia 1969.

CDN...

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Lost Tapes
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
18. Hole In The Heart - zwana również jako "Negro In Reserve". Powołując się na niektóre teksty pisane i opisy bootlegów, najprawdopodobniej jest to wczesna kompozycja spółki Lennon/McCartney. Zarejestrowano: 3 stycznia 1969.

19. When I'm 64 (Alternate Version) - alternatywna wersja znanego utworu z Sgt. Peppera. Zarejestrowano: 7 stycznia 1969.

20. Gimme Some Truth (Acoustic) - wczesna, robocza jeszcze wersja utworu, który trafił na album Lennona dopiero w 1971 roku.Zarejestrowano: 7 stycznia 1969.

21. Gone Gone Gone - zwana również jako "Well That Must Be My Gal". Utwór autorstwa Gene Vincenta. Zarejestrowano: 7 stycznia 1969.

22. Sausages And French Fries / Early In The Morning / Hi Ho Silver - jedna z wielu zaimprowizowanych utworów podczas tej sesji z dodatkowo wplecionym tekstem starej kompozycji tandemu Kirkeby/Waller. Zarejestrowano: 8 stycznia 1969.

23. Harry Pinkster (Hare Krishna Mantra) - mantra w wykonaniu The Beatles, sygnowana nazwiskami całej czwórki. Zarejestrowano: 18 stycznia 1969.

24. The Castle Of The King Of The Birds - wczesna wersja utworu autorstwa Paula, nagranego później przez muzyka pod tytułem ""Castle of the King of the Birds". Niestety, utwór nigdy nie został wydany oficjalnie. Zarejestrowano: 7 stycznia 1969.

Window Window - niewydana kompozycja Harrisona, która miała najprawdopodobniej znaleźc się na albumie "All Things Must Pass". Tutaj - we wczesnej akustycznej wersji demo. Zarejestrowano: 26 stycznia 1969.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Lost Tapes
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 5:03 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 18, 2008 10:54 pm
Posty: 29
Miejscowość: Kielce/Warszawa
Twoja wypowiedź jak zwykle obszerna i dokładna :D
dzięki wielkie za wyjaśnienia :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY