Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Kwi 30, 2024 8:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chwyty
PostWysłany: Nie Lis 16, 2003 10:32 pm 
Cześć! Gram na gitarze i nie mam niestety chwytów do ŻADNEJ piosenki beatlesów :cry: . Szukałam w necie i nic. Gdyby ktoś miał to proszę niech mi wyśle na maila, (do obojętnie jakiej piosenki, wszystkie lubie). Please!


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 16, 2003 11:11 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
Szukałam w necie i nic.

Oj, klamczuszek :D
i leniuszek :D

1) Na naszej stronie jest sporo linkow do fajnych stron z akordami.

2) po wpisaniu do www.google.pl słów: +chords +Beatles wywala sie tyle linków, że całego życia nie starczy na obejrzenie polowy z nich.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 17, 2003 4:26 pm 
admin_joryk dzięki bardzo, bardzo, z nieba mi spadłeś :-). Tej strony jeszcze całej nie obleciałam (jestem tu nowa), wybacz. W naszych polskich wyszukiwarkach nic nie ma (patrz onet), no i naprawdę dzięki, dzięki!


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 17, 2003 4:35 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Ostrzegam, że w necie często są zamieszczane błędne akordy, które tylko "skrzywiają" grającego nieobdarzonego dobrym słuchem :-) A jeśli się dopiero uczysz grać, to rób utwory ze słuchu. Kilka pierwszych płyt to prościutkie kawałeczki a take "własne" dobieranie akordów bardzo wyrabia słuch.
Poracam i życzę powodzenia!!
Lechu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 18, 2003 5:05 pm 
Lechu masz rację. Bardzo się można zawieść na niektórych tabulaturach. Zawsze "coś nie gra" i czuje się niedosyt.
Np riff "Taxmana" każą grać D7. Skandal. Przecież ten riff grany jest na dwóch strunach - mam rację? Chętnie podejmę się polemiki :)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 18, 2003 8:09 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Taxman oparty jest na tonacji D- Dur. Oczywiście nie ma tam D7;-) Jest G7. Ale co do prowadzącego akordu D-Dur grany jest on na strunach A5 D4 G3 H2 w pozycji V (V pozycja D-Dur) A po D-Dur mamy akord E (tzw Hendrixowski) ;-) , gdyż Henio często go używał;-). Hihhi, nie rozpiszę całości, bo nie mam czasu, ale prowadzący akord na 100000% 4 struny!!!
Lechu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 19, 2003 1:20 am 
No no... zagiął mnie :)
Podejrzewam, że chodzi Ci o progi 5-4-5-3 na strunach, które wynieniłeś oraz 5-4-5-6 (ten Hendrixowski) podczas tego "pam pam". Ok, przesłuchałem Taxmana jeszcze raz. Przyznaję Ci rację co do struny D. Od drugiej zwrotki George "muska" też strunę A, ale na przemian. Na pewno nie uderza w nie na raz, tego jestem pewien na 1e+308 % :)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 19, 2003 3:29 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Hmmm, D Dur na V progu to: A5-V; D4-VII; G3-VII; H2- VII próg.Twoje "pam pam" to jak mówisz, z tym się zgadzam.
D - Dur grane i lekko tłumione na mostku, mocne pociągnięcie kostki po strunach (wrażenie brudu-specjalne). Na 100000000000000% 4 struny. Słychać wyraźnie , że to nie kwina czy kwarta ;-) a nawet mamy tam oktawę ;-) W 2 zwrotce 2 gitara gra linię podobną do linii basu na strunach A, D i G najpierw w tonacji D - Dur, potem C-Dur ( rytmiczna "wali" C-Dur- układ jak w D , tylko 2 progi w dół ;-) ) potem przechodzi na G -Dur ( bas na strunach E,A,D) ( rytmiczna wali pełne G7 z oktawą D na III progu struny H2 na 6 strunach!!) Hihihihi, ale to brzmi, czy ktoś mnie rozumie??
Proponuję polemikę na mailu, bo to chyba zanudzi "forumowiczów".
Pozdrawiam
Lechu
P.S.To nie z tabulatury tylko z moich 2 uszu, które jak na razie mnie nie zawodzą (Satriani, Vai i inni)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 19, 2003 11:22 pm 
Oj Lechu... Nie przekonasz mnie jednak...
Żeby byla jasność: ja gram tak - zwrotka D-4 G-5 H-3, zaraz po pierwszym refrenie dodano A-5, tylko że na przemian z powyższym. "Pam pam" to "akord Hedrixa" czyli D7 z noną, refren to C (D-5 G-5 H-5), G7 (D-5 G-4 H-6) i znowu zwrotka. Dodając strunę A brzmi trochę "nie tego".
To jest moje zdanie.
Na upartego do wszystkich akordów można dodać tą czwartą strunę, bo samo (bez basu) brzmi nieciekawie.
Nie wątpię w Twój świetny słuch, ale wierzę również w swój nienajgorszy.
I, na-boga, nie posądzaj mnie o nieznajomość podstawowych chwytów gitarowych (lub w ogóle akordów) :)
Zadziwiasz mnie tymi 6 strunami, ale nawet nie próbuję zrozumieć.
Nasza przyjazna i zawsze-do-czegoś-prowadząca polemika może zainteresuje któregoś z artystów-forumowiczów?


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 8:11 am 
""Pam pam" to "akord Hedrixa" czyli D7 z noną"
Taaaaaaa, ale E 7 z noną a nie D7, przynajmniej w tym utworze ;-)
Poza tym...Dalej uważa, że akrody są pełniejsze, więc i ilość strun większa choć jak pisałem, są tłumione i bardziej słychać wiolinowe ;-) niż basowe ;-)
Lechu


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 20, 2003 8:23 am 
BOŻE, wybacz mi tę gafę
OCZYWIŚCIE D7 z noną dodaną w tym utworze a nie E 7
Obiecuję, ze z rana niewyspany już nigdy nie będę zabierał tu głowy ;-)
Lechu


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 24, 2004 4:12 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
jeśli znasz się na nutach to www.thebeatles.art
a jeśli nie to masz pecha :D
Nie no oczywiście taka nie jestem... www.taborama.com lub http://www.geocities.com/SunsetStrip/Lounge/7109/
Miłego grania!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 24, 2004 6:38 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
:oops:
A ja sie nauczyc utworów Bitli tych (1962 -1966) sam. Troche ze mnie cwaniak . Samodzielnie doszedłem do perfekcji i z przyjemnoscią gram zajebisty riff w PLEASE PLEASE ME :D . :wink:
Ja w taby nie wierze wole samemu dojsc do dzwięku i radze wam tak samo wtedy jest przyjemnosc(no total masakra).A gdy odnajdziesz ten dzwiek i nastepny stworzysz LOVE ME DO :P






TO SIE NAZYWA K.... ROCK'N'ROLL


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 19, 2005 12:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
http://www.thebeatles.art.pl tam są i tabulaturki i nuty, ale z pewnością jest jeszcze wiele stron z chwytami tylko musisz dokładnie poszukać. Ja z tym nie miałam problemu, więc i ty nie powinnaś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 23, 2005 4:23 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
Kod:
www.mysongbook.com
+ program guitar pro 4 i to jest najlepsza droga zeby się szybko nauczyc jakiejs piosenki ;) ten program odgrywa ci to co masz grac więc od razu słyszysz jak coś jest nie tak.

PS Zazwyczaj tab (gp3) są nieźle opracowane ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY