Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 3:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Zachęcono mnie do opisania wrażeń po "Flaming Pie". Nie wiem, w którym temacie... No to wezmę w tym, skoro on jest MÓJ :wink: Słuchałam kasety (wiecie, to niezwykła rzecz po tylu latach posłuchać normalnej kasety, nie płyty!) dopiero kilka razy, więc jeszcze się nie osłuchałam, nie wsiąkłam w każdy utwór.
"The Song We Were Singing" bardzo bardzo mi się spodobała, trochę kojrzy mi się z piosenkami z filmów Disney'a (nie bić, nie bić, tylko tak mi się pomyślało, więcej tego nie powtórzę :oops: ). Wspaniała na początek albumu, tak mnie pozytywnie nastroiła, cudowna :D
"The World Tonight" jest jakiś taki... trochę czarny i granatowy i fioletowy. To zapamiętałam. :lol:
If You Wanna" i kilka innych jakoś jeszcze do mnie nie dotarło, więc to innym razem.
"Somedays" jest prześliczne. Nic dodać, nic ująć;)
"Calico Skies" - w słowniku napisali, że "calico" to rodzaj perkalu. Jednak niewiele mi to mówi. Słyszałam o perkalu, ale nie wiem, jakie to jest w dotyku ani nic. Ktos wie??
"Flaming Pie"- przyjemnie dziwaczne :D

SIDE TWO
"Heaven On A Sunday" - jeszcze nie złapała mnie do końca, ale mi się podoba:)
"Souvenir" - genialna piosenka, śpiewałam z Paulem, nawet nie znając tekstu :D ,a to znaczy, że chwyciło!
"Little Willow" :
Cytuj:
Najlepsze wylegiwania się w łóżku, to te, kiedy jest się nastolatkiem.
- powiedział Paul w Antologii (książce). A ja dodam, że do tego właśnie ta piosenka pasuje najlepiej. I słoneczko wpadające przez okno, osiadające na twarzy słuchającej (słuchającego) :)
"Beautiful Night" - dobra, jak tu powiedzieć, że piękna, a nie powtarzać się ze słowami... :roll: Jedna z najładniejszych na płycie.

Ogólnie: płyta jest śliczna, ale... jak słucham solowych, to jakoś tak mi się i tak będzie wydawało niedoskonałe. Bo ja tam chcę jeszcze reszty Beatli... Pewnie Paul by się obraził za takie gadanie. I Jego fani też... No cóż, przede wszystkim kocham Naszą Czwórkę...
(czy to jest normalne, że się śpiewa "flaming pie! flaming pie!" na melodię "Wild Honey Pie"?? :lol: )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 11:31 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
George Harrison
nieśmiertelna płyta All Things Must Pass (1970) z udzialem Ringo i Johna (John nie pojawił się w "credits" ale grał). Wszystko co najlpesze Geroge napisał dla The Beatles ale nie zmieściło sie na płytach zespołu. W sumie dwa CD!
A wiesz może w którym utworze grał John?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:32 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
No właśnie, w którym? Wiem, że jakoś tam Lennon był obecny przy tej płycie, bo to dla niego był jamm It's Johnny Birthday, ale żeby grał na tej płycie...

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:35 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Jeżeli chodzi o dychę solowych płyt Beatlesów, to ogólnie zgadzam się z Yer Blue. A szczegółowo, to ustawiłbym kolejność tak:

1. Walls & Bridges
2. All Things Must Past
3. Plastic Ono Band
4. Band On The Run
5. Imagine
6. Tug Of War
7. Rock And Roll
8. Living In The Material World
9. Mind Games
10. Ringo

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 11:58 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
zaskoczyłeś mnie :!: :D :D
oj ja kocham Walls And Bridges! nareszcie ktoś docenia :D
z Twojej dziesiątki nie przepadam tylko za Rock & Rollem (nie lubie przeróbek po prostu :wink: ), a płyty Ringo do dziś nie wysłuchałem do końca :oops: :oops: :oops:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 12:06 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Walls and Bridges to dla mnie takie "odwrócone" John Lennon/Plastic Ono Band: tutaj bogate aranżacje, dęciaki, "rozbuchana" aranżacja, tam - asceza, minimalizm aranżacyjny. Obie płyty są bardzo dobre, jednak ostatnimi czasy wolę słuchać Walls.

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 4:59 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Adam_S napisał(a):
Genialna płyta - już sama trójka "Jealous Guy" + "Gimme Some Truth" + "How" wgniata w podłogę 8).


A dla mnie "How" to najgorszy utwór na całym "Imagine" - jakoś mi ten utwór się kupy nie trzyma... Najczęściej go przewijam... Ja bym do tej trójki genialnych utworów włączył raczej "Oh Yoko", które mi po prostu rozwala serce na 1000 kawałków :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 8:15 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Squork napisał(a):
Ja bym do tej trójki genialnych utworów włączył raczej "Oh Yoko", które mi po prostu rozwala serce na 1000 kawałków :)

Wspaniały utwór!! A te pianinko - cudo! To jeden z moich ulubionych utworów Johna, aż dziw bierze ,że tak późno go odkryłem (utwór-przyp. red) :P

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY