Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 4:00 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Zamierzam zabrać się za kupowanie płyt Paula. Jednakże kilka lat temu widziałem w jakimś sklepie muzycznym kilka jego wczesnych albumów z okropnymi małymi okładkami, gdzie zdjęcie oryginalnej okładki albumu vinylowego zajmuje tylko jakiś fragment cedekowej okładki w dolnym prawym rogu. Czy są jakieś inne, ładniejsze wydania albumów Paula (mam na myśli z pełną okładką)? A jeśli nie to do którego albumu okładki są zmniejszone (czytaj "sprofanowane")?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 4:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Te "okropne" :lol: okładki należą do serii zremasterowanych albumów Paula "The Paul McCartney Collection" (wydane w 1993) wzbogaconych zwykle o kilka wcześniej niedostępnych bonusów (np utwory singlowe), tak więc są to obecnie najłatwiej dostępne oraz o najlepszej jakosci płyty CD z albumami Paula.

A co do tych małych okładek, to nic się nie przejmuj, bo wewnątrz książeczki znajduje się pełnowymiarowa (rozmiar CD) replika okładek, a pomniejszone okładki są jedynie znakiem rozpoznawczym całej kolekcji. Przy niektórch albumach w książeczkach znajdują się teksty, przy niektórych nie - zależy od oryginalnego wydawnictwa.

Seria obejmuje 16 albumów Paula wydanych oryginalnie między 1970 a 1989 rokiem (od "McCartney" do "Flowers In The Dirt") z wyłączeniem "Wings Over America" i "All The Best".

Generalnie polecam :)
pozdr

Karol

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 5:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
A ja powiem Ci, że bardzo Ci je polecam. świetne płyty!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
No i kupiłem RAM bo tylko to znalazłem jak na razie. Mam nadzieję, że to dobry wybór. Jak wsłucham się troszkę to pewnie coś napiszę w "na prześwietleniu".
Ale ta mała okładka i tak jest paskudna - nie wiem po co takie rzeczy robią. Toż to profanacja! :?
Przy okazji, które płyty Paula są sygnowane jako Wings a które jako Macca solo?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 11:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Squork napisał(a):
No i kupiłem RAM bo tylko to znalazłem jak na razie. Mam nadzieję, że to dobry wybór. Jak wsłucham się troszkę to pewnie coś napiszę w "na prześwietleniu".
Ale ta mała okładka i tak jest paskudna - nie wiem po co takie rzeczy robią. Toż to profanacja! :?

Wiesz, otwórz okładkę i tam znajdziesz w środku "normalną". Złóż "źle" tą książeczkę i ciesz się widokiem ślicznej zwykłej okładki RAM (ja tak mam;) Kupiłam wczoraj, to jest Tatuś kupił do wspólnego użytku :wink: )
Squork napisał(a):
Przy okazji, które płyty Paula są sygnowane jako Wings a które jako Macca solo?

Te, które nagrał z Wingsami są Wingsów, a pozostałe solowe :lol: :lol: :wink: :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 21, 2006 9:41 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Wings
(Wild Life
Red Rose Speedway
Venus and Mars
Wings at the Speed of Sound
Wings Over America [live]
London Town)

Paul McCartney & Wings
(Band on the Run)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 21, 2006 9:47 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Audrey napisał(a):
Wiesz, otwórz okładkę i tam znajdziesz w środku "normalną". Złóż "źle" tą książeczkę i ciesz się widokiem ślicznej zwykłej okładki RAM (ja tak mam;)


Hej, nie moge tak zrobić bo to by była z kolei profanacja z mojej strony :wink: W końcu ktoś to tak wydał, więc niech już będzie tak jak jest. A ja i tak nie lubię ingerencji w pierwotną szatę graficzną, a już zupełnie wkurza mnie stosowanie "poprawnosci politycznej" w nowych wydaniach (typu "wycinanie" papierosów, usuwanie jakichś symboli itd. itp.)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 21, 2006 11:53 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Squork napisał(a):
Audrey napisał(a):
Wiesz, otwórz okładkę i tam znajdziesz w środku "normalną". Złóż "źle" tą książeczkę i ciesz się widokiem ślicznej zwykłej okładki RAM (ja tak mam;)


Hej, nie moge tak zrobić bo to by była z kolei profanacja z mojej strony :wink:

:lol: Ja miałam (kurczę, chciałam powiedzieć "dobrą okładkę", ale która w tym wypadku jest dobra? ) dużą okładkę przez jeden dzień, a potem wróciłam do miniaturki, bo jakoś pogniecione było za bardzo.


Squork napisał(a):
W końcu ktoś to tak wydał, więc niech już będzie tak jak jest. A ja i tak nie lubię ingerencji w pierwotną szatę graficzną, a już zupełnie wkurza mnie stosowanie "poprawnosci politycznej" w nowych wydaniach (typu "wycinanie" papierosów, usuwanie jakichś symboli itd. itp.)

Tym bardziej, że ktoś, kto miał papierosa, ale mu go "zabrali", wygląda strasznie głupio i nienaturalnie :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY