Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 7:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Sluchajcie, jak to w koncu bylo z klipem "Strawberry Fields Forever"? Byl orginalnie kolorowy czy czarnobialy? W sieci kraza obie wersje, na Antologii klip byl chyba kolorowy... Byc moze oryginalnie krecony byl jako czarno-bialy, a nastepnie nalozono kolor dokladnie tak, jak czesto koloruje sie przy odrestaurowaniu stare seriale telewizyjne.. Czy tak bylo w tym przypadku? Jesli tak - to w ktorym roku i przez kogo dodano kolor? Ktora wersja uwazana jest za ta "kanoniczna" - z kolorem, czy bez?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 11:46 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 08, 2005 12:38 pm
Posty: 125
Miejscowość: Piła
Własnie tez mnie to interesuje. Całkiem prawdopodobne, ze został pozniej pokolorowany, bo te kolory zbyt naturalnie nie wyglądają, chociaz kto wie, moze taki mial byc efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 9:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Klip po raz pierwszy pojawił się w programie "Top of the Pops", 9 lutego 1967 i wydany został jednoczesnie w kolorze oraz w wersji czarno-białej.

ImageImage

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 11:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Dzieeeki Iwo :!: :D Czyli w zasadzie planowano od razu wypuszczenie obu wersji.. i zrobiono to rownoczesnie.. hmm...
I tak nie zaspakaja to do konca mojej ciekawosci ;) Przede wszystkim... Aj, moze najpierw sciagne oba klipy.. ale moze Ci z Was, ktorzy dobrze znaja obie wersje mi powiedza - czy klipy, poza kolorem, sa IDENTYCZNE? Jesli tak, to z pewnoscia albo z kolorowego filmu "zrobiono" czarno-bialy (tylko jak.. w takim Final Cut na Macintoshu jest to proste, ale wtedy... ;), albo wlasnie skopiowano oryginalnie czarnobiala wersje i dodano jakos kolory (ja optuje za tym).. Ktoras wersja musiala byc wyjsciowa... No o inaczej musimy zalozyc, ze albo dwa razy krecono wszystkie sceny, i jakims cudem wyszlo wszystko identycznie ;), albo, ze dwie kamery rejestrowaly to samo jednoczesnie.. stojac w TYM SAMYM miejscu ;). Kurcze, no! ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 11:42 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Nie sadzę by w tamtych czasach zrobienie z kolorowego filmu czarno-biały bylo jakimś większym problemem (tak myślę). Ale jak to było dokładnie - nie wiem.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY