Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 11:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 7:35 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lut 04, 2005 4:04 pm
Posty: 119
Co sądzicie o poglądzie jakoby Helter Skelter był pierwszym utwórem metalowym ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 8:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
Nie tylko "Helter Skelter" ale też nie tylko heavy metal... Jak wszyscy wiedzą Beatlesi lubieli poszukać czegoś nowego w muzyce... "Tomorow never know" wydaje mi się zapoczątkowaniem muzyki elektronicznej... ale stare przysłowie mówi "co za dużo to niezdrowo" i też tak myślę. :wink:

_________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 11:38 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Kurczę, nie bardzo wiem, czy ja w ogóle mam prawo cokolwiek sądzić na ten temat, gdyż - jak mi się wydaje - prawdziwe zdanie można mieć tylko wówczas, jeśli się tym heavy metalem interesuje, słucha go i, mówiąc ogólnie, w tym wszystkim "siedzi" (a może się mylę :?: ). Mnie się to kompletnie nie dotyczy... Co nie przeszkadza mi, przyznaję bez bicia, rozgłaszać tę ciekawostkę kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja :) - ale opieram się przy tym tylko i wyłącznie na tym, co przeczytałam, nie na tym, co sama sądzę.
I uwielbiam obserwować, jak w momencie gdy puszczam ludziom tę piosenkę, ich oczy robią się wieeeeeelkie, brwi sę wznoszą do góóóóry, usta otwierają szeroooooko, a cała twarz zamiera w niemym pytaniu: "TO są Beatlesi":?: :?: :?: :!: :!: :!: " :wink:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 11:59 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
Ja siedzę w metallu po uszy od klasyki heavy po tzw. true black...jeżeli miałbym się wypowiedzieć w tej kwestii to wskazałbym "ticket to ride" jako pierwszy w historii utwór heavy...ma wszystko co potrzeba tzn. charakterystyczną pracę sekcji, bass i bębny "robią" tło, przewodni riff gitary prowadzącej a na to wszystko nałożony wokal (znamienne,że w tym utworze wokal nie ma odrębnej linii melodycznej i tempa niż akompaniament jak np w "she loves you","help" i wielu innych utworach tego okresu twórczości Fab4). "Ticket to ride" jest wzorcowym przykładem budowania utworu metallowego na sekcji (zauważcie to charakterystyczne "dum-dum" Ringo grane dwiema pałkami na jednym bębnie), Natomiast niektóre z późniejszych kawałków np Lucy...,A day in life,większość kawałków z Pepper'a czy Abbey Road mają w sobie pierwociny współczesnego black metallu w wydaniu symfonicznym (Dimmu Borgir) albo "melodyjnym" (Cradle of filth). Helter Skelter to zupełnie inna sprawa, jest to wg mnie stricte metallowy utwór w wydaniu heavy wczesnych lat 80 , mógłby się z powodzeniem znaleźć na jednej z dwóch pierwszych płyt Iron Maiden...pozdrawiam wszystkich.

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 12:03 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
można spotkać wiele metallowych coverów piosenek fab4, moim ulubionym jest "eleanor rigby" którego przeróbka wymaga tylko podkręcenia tempa,dodania "dudniącej" perkusji...no i oczywiście zagrania całości na nisko strojonej gitarze...

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 7:31 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lut 04, 2005 4:04 pm
Posty: 119
Ciekawe i mądre teorie piszesz. Tak czy siak napewno Led Zeppelin, Black Sabbath itp. stworzyli fundamenty pod budowę metalu ale grunt to "robota" Beatlesów :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 3:20 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
beatle napisał(a):
można spotkać wiele metallowych coverów piosenek fab4, moim ulubionym jest "eleanor rigby" którego przeróbka wymaga tylko podkręcenia tempa,dodania "dudniącej" perkusji...no i oczywiście zagrania całości na nisko strojonej gitarze...


wszystko po podkreceniu tempa, dodaniu "dudniącej" perkusji i zagraniu na nisko strojonej gitarze staje metallowym utworem;)

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 10:40 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
w pewnym sensie tak :wink:

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 12:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeżeli mam być szczery to jest to dla mnie najostrzejszy kawałek, jaki się narodził kiedykolwiek. Po prostu ekstremum agresji w sztuce i nieopisana intensywność emocji :!: Takie Slayery, Pantery i Sepultury brzmią ostrzej tylko ze względu na nowocześniejsze brzmienie, natomiast nie ma mowy o wypruwaniu z siebie flaków w takim stopniu jak to uczynili jak na tamte czasy Beatlesi (Paul :!: ). Powiem tak: na pewno większym szokiem było usłyszeć Helter Skelter w 1968 niż w ostatnich dwóch dekadach wyżej wymienione kapele. Heavy Metal jak się patrzy! Chociaż wiem, że pierszeństwo powinno się należeć dla utworu "Black Sabbath" Ozzy'ego i spółki, ale...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:09 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Helter Skelter faktycznie jest utworem, który można określić jako "metalowy". Chciałbym jednak przypomnieć, że zanim Black Sabbath rozpoczęło karierę swoją pierwszą płytą (notabene bardzo bluesową) zanim Led Zeppelin zaczęli grać ( tez bluesa w zasadzie, acz jeśli mi ktoś powie, ze to hard rock również nie będę protestował), The Who już szalało po scenie. Na swoich katalogowych płytach grają różna muzykę, ale aranżacje The Who różnych piosenek na koncertach były naprawdę mocne. Jako przykład moge podać Summertime Blues Ediego Cochrana, którą to piosenkę The Who zagrało tak, ze Metallica by się nie powstydziła.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:56 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Kiedyś rozmawiałem na ten temat na Forum MUzyka Gazety Wyborczej:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 08&v=2&s=0

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 2:26 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Cze, poczytałem sobie tego Twojego linka. Wiadomo, co człowiek to opinia :). A to, kto był pierwszy, to jest rozmowa na całą noc, przy piwie i najlepiej przy muzyce :).

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 1:59 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Sob Maj 27, 2006 11:16 am
Posty: 40
Miejscowość: Wrocław
Jak dla mnie to Helter Skelter jest utworem heavy metalowym. No i do jest oczywiście pierwszą piosenką tego typu... :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY