Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 10:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 18, 2003 10:30 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Witam!!!
Poruszałem ten temat już dawniej na innym forum ale teraz jestem ciekaw Waszych opinii.
Czy nie uważacie, że gdyby nie George Martin, jego pionierskie tricki montażowe i realizacyjne wiele cudownych utworów Bitelsów nie byłoby pod postacią taką jaką znamy? Mam na myśli czasy "kombinowań" czyli Revolver i dalsze. Np: Tommorow Never Knows...totalny odlot a zrobiony na 4 ścieżkowym nagnetofonie...
Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat.
Pozdrawiam!!!
Lech


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 05, 2003 10:09 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
; -)

Kiedyś bardzo dawno temu napisałem (do pewnego lokalnego brukowca ; -) artykuł poruszający min. temat "piąty, szósty itp beatles".

Jak znajdę, zacytuję ; -)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 07, 2003 2:08 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Znalazłem: ; - )

'Do artykułu w 46 numerze gimnazjalnego Peryskopu, pt. "Zobaczyć Londyn i... zachwycić się!" a ściślej do komentarza przy zdjęciu jak najbardziej znanej Liverpoolskiej czwórki i mało znanego kolegi z liceum, zakradła się mała nieścisłość, cytuję "Po latach odnaleziony piąty "Beatles"?!". Zdecydowanie prostesuję.

Pierwszym Beatlesem był bezapelacyjnie pan John Winston Lennon, drugim Sir Paul McCartney, trzecim George Harrison, czwartym zaś Richard Starkley, zaś za piątego Beatlesa uważa siępana Stuarta Suetcliffe'a, pierwszego basistę The Beatles (inna sprawa, że paradoksalnie, zupełnie nie umiał on grać na gitarze basowej, był malarzem, a basistą został za namową przyjaciela Johna Lennona.

Odnaleźć piątego Beatlesa możemy, ale w Hamburgu na cmentarzu, bo tam właśnie został pochowany w kwietniu 1962 r. po wylewie krwi do mózgu, ewentualnie też w lewym górnym rogu okładki płyty "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", między twarzą Aubreya Beardsleya a postacią Sonnyego Listona (ten pan z trochę wystraszoną twarzą z odsłoniętym prawym uchem to właśnie Stu). Pan Sutcliffe okazał się zdecydowanie lepszym artystą niż basistą i może dlatego jego kolekcję obrazów wystawiane są w galeriach świata po dziś.

Za piątego Żuka uważa się też czasem Georga Martina, producenta praktycznie wszystkich nagrań zespołu, ale ja dla odmiany dam mu numerek szósty.

Wartałoby też policzyć Pete Besta, pierwszego perkusistę zespołu, pełnił tę funkcję dużo wcześniej od Ringo Starra, tak więc jeśli byśmy trzymali się chronologii, to on właśnie powinien być czwarty, a jeśli przymkniemy oko to mamy Beatlesa siódmego.

Tak więc kolega ze zdjęcia w Peryskopie, mógłby, co najwyżej, być "Po latach odnalezionym ósmym Beatlesem". '

o.b.ciach nr 7, 'zamiast wstępu', Wadowice 1998

; -)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY