Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 1:24 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 8:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Otrzymałem niedawno od znajomego tradera z Brazylii przesyłkę ,a w niej między innymi DVD - GIJON 2004(SOUNDCHECK AND SHOW May 25th 2004) :D i w czym rzecz..... .
Otóż jest to wielka pomyłka :shock: gdyż materiał tam zarejestrowany, nie jest tym co podają traderzy.....po prawdzie na razie nieliczni.......
Soundcheck z 25 maja jest tam jak najbardziej :) ......ale show jaki tam podano ,niestety nie jest tym co powinienem zobaczyć....... :(
Dlaczego..? - obejrzałem ów materiał kilka razy i niestety nie jest to koncert z Gijon z 25 ,lecz najzwyczajniej w świecie DRESS REHEARSAL.......z 24 maja 2004r :!: .
Sprawdziłem to wczoraj dokładnie....posiadam zapis dress.....na płytach audio....i zaserwowałem sobie próbę w łóżku.....na dwie pary słuchawek.... :shock: .
Włączyłem jednocześnie oba materiały dźwiękowe z dvd oraz audio ..zsynchronizowałem dźwięk....i jazda....no i po wysłuchaniu pierwszej godziny koncertu miałem 1000% pewność ,że material zarejestrowny na płytce DVD jest zapisem próby generalnej Paula ,z Gijon dnia 24 maja 2004....... :twisted:
Dźwięk z audio pokrywał sie dokładnie z zapisem rzekomego koncertu ....słowo w słowo.....bez jakichkolwiek zmian........
zreszta ogladając zapis z DVD widać że Paul zachowuje się nienaturalnie :roll: ......gdyż w trakcie koncertu jest zupełnie inny.........a i w trakcie rzekomego występu nie dostał ani razu kwiatów...ni maskotki :evil: .......,dźwięk dochodzący ze stadionu jest nienaturalny.....(puszka)..i nie oddaje atmosfery koncertu...mało tego ...kiedy Paul z zespołem schodzi na końcu ze sceny, na telebimie widać słabo - stadion który jest pusty......... .
Nie wiem naprawdę czym kierowali się kolekcjonerzy z tej niby lepszej części świata :?: ........że pozwolili na to,aby materiał ruszył w świat z tak wielkim błędem :mrgreen: ......bo naprawdę jest to OGROMNA POMYŁKA.....gdyż nie ma amatorskiego zapisu występu Paula w Gijon....lecz tylko na razie dostępny jest Soundcheck ,oraz Dress Rehearsal..........

Mam kolejny powód do dumy :D .........(skromny jestem ....) ale prawidłowa pisaownia to- GIJON 2004 - SOUNDCHECK May 25th AND DRESS REHEARSAL May 24th 2004.
I tak oto po raz kolejny udawadniamy że POLACY nie gęsi :twisted: i w balona to można robić kolekcjonerską brać ........ale nie u nas....... :D

Przepraszam że piszę o takich bzdetach......ale mnie rozsadza duma....... :P

A tutaj odnośnik do tego samego.......tylko inaczej....jutro będzie tam więcej....... http://www.bootlegzone.com/phpBB2/viewtopic.php?t=5253

pozdrawiam beatles

tutaj też napisałem... http://marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 9:20 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Gratuluję. Wbrew pozorom skrupulatność nie jest częsta u kolekcjonerów. Spora grupa ludzi dość bezkrytycznie podchodzi do materiału. Bywało, że na dziesięć płyt z paczki tylko trzy były dokładnie tym, na co wskazywał tytuł. Identyfikacja płyty zajmowała mi czasami tydzień ...a niektórych do tej pory nie rozpoznałem.
Cieszę się Beatles, że czuwasz :)
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 3:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
SENSACJA NA SKALE SWIATOWA!! Kolejna intryga w świecie kolekcjonerskim. Znów bezbronna ludność zwolenników dobrej muzyki padła ofiara spisku nie wiadomo, kogo...i nie wiadomo, dlaczego. Ale strażnik nasz i zuch w osobie marka (beatlesa zwanego tu i ówdzie) wykorzystując znane tylko sobie metody (i kilkunastu innym markom-beatlesom na całym globie) zdemaskował materiał, który okazał się inny niż na opakowaniu napisali (nawet rzecznik praw konsumenta był bezradny) i kolejny raz ocalił nasz ćwierć-światek (by nie rzec, że związani z gangsterami jesteśmy) przed umysłową kontuzja...dziękujemy marku-beatlesie. I od teraz wiadomo, że GIJON 2004(SOUNDCHECK AND SHOW May 25th 2004) to GIJON 2004 - SOUNDCHECK May 25th AND DRESS REHEARSAL May 24th 2004. Dziekujemy Ty nasz bohaterze :wink:

pozdrawiam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
A więc aby rozbić ten spisek, użyłeś dwóch par słuchawek, jednocześnie. 8)
Czy Ty możesz słuchać na słuchawkach w systemie quadro? :shock: 8)

Marek, ale jak Cię ostatnio widziałem, to miałeś po jednym uchu, z każdej strony, to znaczy z dwóch stron, lewej i prawej... :lol:

Pozdrawiam, Pawel :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 4:52 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Łukasz
Sprawa tylko z pozoru wydaje się być prosta, ale tak nie jest. Otóż ten dokument ( zresztą naprawdę dobrej jakości ) jest kręcony z obrazu telebimu - z zewnątrz stadionu. Nie przez dziurkę od klucza, ale przez dość spory prześwit, chyba pomiedzy trybunami. W każdym razie było to naprawdę niezłe miejsce dla filmującego. No, ale stamtąd widać tylko telebim i kawałek sceny i zupełnie nie wiadomo co dzieje się na trybunach. A Paul zachowuje się przecież jak na koncercie ( jest zarejestrowany cały ). I tylko gdzieś bardzo krótka migawka pokazuje puste trybuny i jakoś dziwnie nie słychać odzewu publiczności na Hey Jude.

Pozdrawiam Staszek

P.S. A Marek odkąd zaczął jeść owsiankę, to zdecydowanie wiecej widzi
i ma w oczach to coś. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 9:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Staszek napisał(a):
Łukasz
Sprawa tylko z pozoru wydaje się być prosta, ale tak nie jest.


....przepraszam..wiecej nie bede pisał poematow ku czci Markow-Beatlesow ze swiatow :(

ps. a zastanawialiscie sie co to by bylo jakby audio ktore posiada beatles i opisane jest jako "Soundcheck And Dress Rehearsal" z ktora porownywal zapis wideo...byl blednie opisanym zapisem "Soundcheck And Show".... :wink:

.....oj tak tylko sobie pisze :wink:

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje czujnosci w/w obywatelowi.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 10:00 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
......bo naprawdę jest to OGROMNA POMYŁKA.....gdyż nie ma amatorskiego zapisu występu Paula w Gijon....


Marek przecież Ci mówiłem że jest cały KONCERT z 25 Maja na DVD :).Pozostaje nam tylko to zdobyć ... a ta wersja co jest teraz u nas (Soundcheck i Dress) ... występuje też w wersji na 2 DVD. Narazie widziałem te 2 płyty (zarówno 2 dyskowe próby i koncert z Gijon) u goscia z Holandii. Ale wymienić się z nim teraz (powtarzam teraz bo sam się z nim już wcześniej wymieniałem) jest porównywane z tym że Paul odwiedzi nas w TYM roku.

pozdrawiam Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 10:38 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
McCartney :D
Tak......zgadzam sie z tym że nie tak napisałem ,to co chciałem przekazać :cry: .....,,bo naprawdę jest to OGROMNA POMYŁKA.....gdyż nie ma amatorskiego zapisu występu Paula w Gijon.... " miałem napisać że na tym dvd nie ma ...........już chyba wszystko jasne....prawda..... :twisted:

Dziwię się jednocześnie..że wśrod tak wielu znawców tematu nie pojawił się cień wątpliwości :roll: , co do autentyczności tego materialu( mowa na chwilę obecną o zagranicznej braci kolekcjonerskiej).....podejrzewam że wielu z was zbiera płyty tylko w celach statystycznych :x ...na zasadzie mieć :evil: ..(nie wiedząc co ) ...byle jak najwięcej...... :!:
Nie tędy droga........ja niestety drążę temat ,o ile coś mi się nie zgadza -jak w przypadku tego dvd i staram się to wyjaśnić........

Teraz Paweł
tak moje uszy to para......dobrze zauważyłeś :D ale słuchawki mają to do siebie, że można słuchać tylko jednej z każej pary....... :shock: i efekt jest powalający :roll: ....musisz spróbować....... .

Staszek
właśnie po tej owsiance zaczynam dostawać małpiego rozumu i próbuję ewoluowac we właściwym kierunku...... :wink: czego efekty widać ........ :oops:

Macho
pisz jak najwięcej hymnów pochwalnych.......pragne tego jak chleba z masłem..... :P

Tak więc dziękuję za uwagę..... :wink:
beatles
http://marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 10:55 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Tak......zgadzam sie z tym że nie tak napisałem ,to co chciałem przekazać .....,,bo naprawdę jest to OGROMNA POMYŁKA.....gdyż nie ma amatorskiego zapisu występu Paula w Gijon.... " miałem napisać że na tym dvd nie ma ...........już chyba wszystko jasne....prawda.....


Jasne że jasne :) wcześniej powinienem wkleić cytat do końca bo teraz trochę wyszło że o detale się czepiam ..chodziło mi o to :

gdyż nie ma amatorskiego zapisu występu Paula w Gijon....lecz tylko na razie dostępny jest Soundcheck ,oraz Dress Rehearsal..........

ale już wszystko wyjaśnione :)



Marek :

podejrzewam że wielu z was zbiera płyty tylko w celach statystycznych ...na zasadzie mieć ..(nie wiedząc co ) ...byle jak najwięcej......
Nie tędy droga........ja niestety drążę temat ,o ile coś mi się nie zgadza -jak w przypadku tego dvd i staram się to wyjaśnić........

Marek poruszył bardzo ważny temat który z pewnością trzeba będzie kiedyś rozwinać. i ma świętą racje ... jeśli ktoś zbiera na ilośc proszę bardzo lecz nie sądze że to mu się opłaci w przyszłosci .Często dochodzi nawet do paradoxu w którym niektórzy kolekcjonerzy (narazie przede wszystkim za granicą) mają jedną pozycje...rozłożoną na 3 lub więcej (przykład Zurich i Lisbona na DVD potrafi być rozkładana na 3 opcje Zurich Lisbona na jednej płycie a pozostałe 2 dyski to ich separacja (aa i żeby ktoś mi nie pisał że inne zródło) - jaki jest tego cel ?? sądze że wyjątkowo statystyczny) Jeśli płyty które dostaliśmy nie przesłuchamy do końca lub przynajmiej większej jej części możemy się rozczarować jeśli wyślemy komuś dany materiał a okaże się ze ma sporo dropów i innych błedów (Marek pamiętasz Japonie ...a przeciez 5 CDR nie opłaca się znowu ściągać od skośnookich) Przyznaje że często na początku mojej bootlegowej działalności brałem płyty na ilośc (np 7 składu Purple ...masa z nich (około 200 płyt- nieprzesłuchanych samego składu ze Stevem) stoi zakurzona na pólce a jedyny ich cel to linijka z opisem w wordzie czy excelu) ale nauczyłem się sprawdzać kompakty.... Na serio możemy wiele zyskać dzięki temu chcociażby dobra zdanie i morale u innych bootlegerów..a czasami możemy wyłapać super ciekawostke. Sprawa przede wzystkim ważna w rollach z sesji get back..tam w 20 minutowym tracku dwadzieścia pare sekund potrafi wywołać wypieki na twarzy)

CD napewno kiedyś nastąpi :)

pozdrawiam i dzięki za wysłuchanie Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 02, 2005 11:30 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Tak ja osobiście jeszcze koncertu z Gijon ,nie miałem w rękach :cry: ...i do tego momentu go nie mam, a i w spisach traderów........nie uświadczy się go.....i to nawet w tych bardzo obfitych....pozostaje nam czekać..tylko na tych naprawdę nielicznych, którzy mają ten koncert.. :evil:
A co do zbierania płyt......cóż... na naszym podwórku pewnie nie ma takich osób zbyt wiele, które tylko podchodzą statystycznie do kolekcjonerstwa :D .....moja myśl odnosi się do zagranicznych kolekcjonerów........bo raczej tak trzeba podejść do tego...ponieważ krajowy kolekcjoner mieni się już kolekcjonerem, w momencie posiadania przegranej :evil: .........oficjalnej dyskografii :evil: .....a tfuuuuu i on nie idzie na ilość.......ale ani nawet na jakość....... :evil:
A co do jakości fakt mam płyty z dropami........ale przed wysłaniem staram sie sprawdzać jakość materiałów dla kogoś......zdarzy sie :cry: .....cóż ....i ja takie dostaję......o ile nie mogę załatwić innej kopii, informuję o tym ....... i wysyłam :P ,lub nie :cry: ......... .
A wracając do statystyk ....hmmmmm to już debilizm rozbijać materiały które już chodzą po rynku pod jakimś tam tytułem :x ....po to aby wprowadzać zamęt ........tak było z Zurichem ....napaliłem się bo ujrzałem sam Zurich dvd....i co ....to samo ale na nowo.......kolejny wybryk niespełnionego kolekcjonera ,który dorobi okładkę i podpisze sie pod tym dziełem.... :evil:
Ale to na razie tyle............. :roll:
Beatles
http://marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 12:00 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Jeżeli kogoś interesi co świat sądzi tym wypadku :D .........podaję namiary na bratnią stronkę :!: , gdzie w dziale dla poliglotów znajdziecie me wypociny........ :wink:
http://www.bootlegzone.com/phpBB2/viewt ... 5297#25297
lub http://www.bootlegzone.com/phpBB2/viewtopic.php?t=5253

zasadniczo to to samo .....ale pod innymi tytułami....warto zobaczyć........ :D
beatles
http://marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 11:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Ja się kiedyś zachłystywałem bootlegami, jak właściwie nie miałem nic ciekawego i desperacko poszukiwałem 'nowych' nagrań Bitli.
Z czasem to się zmieniło, szczególnie w ostatnich paru latach.
Teraz już wiem, że temat The Beatles nie może mnie już zasadniczo zaskoczyć czymś 'nowym', fenomenalnym w rodzaju odpadów do Christmas Album albo występów w "Pcimiu Dolnym".
I dlatego podchodzę już z dużym spokojem do bootlegów Bitli i nie rzucam się już na nie jak kiedyś ludzie rzucali się na papier toaletowy czy cukierki czekoladopodobne.

Temat Lennon też jest właściwe 'wyczerpany', prawie jak McCartney; choć w temacie McCartney wciąż zdarzają się jeszcze rzeczy nieprzewidziane 8)

Dość mglista i zaniedbana przez bootlegarzy jest twórczość Ringo, który wbrew pozorom nagrał sporo niewydanego materiału.
I to jest to! To mnie teraz interesuje :)

Z rzeczy, które są dla mnie świętym graalem Beatlesologii pozostają sesje z lat 94/95; wspólne występy na paru weselach itp; oraz parę sesji Lennona z 1980.
No i Summertime z Hamburga - podobno pierwsze nagranie wszystkich czterech Bitli razem w historii (1960).
Tyle na razie,
pozdrawiam Paweł :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY