Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 4:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Gru 29, 2004 6:57 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Zwykle tego nie robię, ale tym razem nie mogłem się powstrzymać. Przeczytajcie sobie opis do płyty - gość sprzedaja Sgt. Peper na allegro. Ja umarłem ze smiechu i piszę z zaświatów. :D Już pomijam cenę za wydawnictwo selles

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38326403

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 29, 2004 8:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
ULTRA RARE : :D .......The Beatles & Orkiestra symfoniczna w postaci ...pracowników wydawnictwa (jakby ktos nie wiedzial co to za ludziska) :wink: Tak. Stare, kochane Selles .. jakbym nie kupowal kiedys (jeszcze jak swiat byl czarno-bialy) magazynow....moze i bym sie nabral ....Swoja droga to okładki do plyt, robione przez nich byly...echm...oryginalne (mam na mysli m.in. te ktore byly dorzucane do "The Beatles Story" i innych Mixów, Pop'ów itd) :D

pozdrawiam

ps. Selles Records :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 1:02 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Aczemu Wy sie dziwicie. Czytajcie uważnie. Facet ma ksywkę Siekiera 69 :twisted: , a jego poczta to Zadyma :shock: Wszystko się zgadza. :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 9:58 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Przyznaję, ze też kupowałem Sellesów, w końcu tani byli. A co do okładek, faktycznie, zmieniali sobie. Tak jak Rosjanie zmieniali okładki w płytach wydawanych na terenie ZSRR. Mam w domu parę rosyjskich winyli. Strasznie mi sie podoba okładka Led Zeppelin IV :)) Trzeba przyznać, ze wykazali się inwencją - gość, który w oryginale niesie chrust, na rosyjskiej okładce ma przerwę i stoi przy budce z piwem :)
Natomiast jeden znajomy mówił mi, ze super kiedyś zrobili Yellow Submarine. Po pierwsze tytuł jest oczywiscie: "Zełtaja Submarina" ale ponoć do któregoś wydania dorzucili jakiś komiks z Beatlesami w roli głównej. Nie widziałem, wiec nie mogę więcej powiedzieć.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 2:50 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
No ja nigdy Sellesa nie kupowałem.. ale mam kilka płyt podarowanych przez znajomych. Za to pierwszą moją płytą CD było Abbey Road kupione w "Arce" za 280.000 zł! Kupa kasy, nie? ;)
Był rok 1993 i nareszcie mieliśmy w domu odtwarzacz CD...
Wziąłem się z marszu za kupowanie cedeków Bitli, Creamów, 10 Years After i Stonesów. Najtańszą ceną jak zapłaciłem ówczas za oryginalną płytę było bodaj 260 tysięcy. Yellowka w Pewexie stała po 340. A potem przyszło ucięcie zer i spadek inflacji, ale jak widać - na przykładzie płyt - inflacja i tak zmniejszyła wartość złotówki dwukrotnie przez te 10 lat.

Aha! A w lipcu 1994 roku udało mi się kupić Cloud Nine za ... 70 franków!! Przy kursie niecałe 4 tysiące za franeczka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 3:36 pm 
Ja do niedawna nie wiedziałem co to Selles.
Kupiłem w hipermarkecie Revolvera...
Na okładce były latające w chmurach rewolwery ze skrzydłami.
Cudo.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 4:40 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Mam tą płyte. Kupiłem dobrych pare lat temu wraz z jakąś gazetą. Okładka swoją drogą ale to co jest napisane po jej wewnęrznej stronie, woła o pomste do nieba:
"...O wizerunek sceniczny, a szczególnie o muzykę Beatlesów dbał ich manager - George Martin, wcześniej właściciel sklepu muzycznego..."
To jest tylko fragment tekstu, a takich bzdur jest tam więcej :x . Co do jakości nagrań, to nie mam żadnych zastrzeżeń :)

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 11:26 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Skura napisał:
Cytuj:
Trzeba przyznać, ze wykazali się inwencją - gość, który w oryginale niesie chrust, na rosyjskiej okładce ma przerwę i stoi przy budce z piwem

Też mam tą płytę :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 10:19 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
no własnie, a propos tego co Selles pisało w gazetach na temat płyt: o rany, ile ja się już naśmiałem z tych artykułów. Czasem miałem wrazenie ( nie zawsze) ze autorzy są przynajmniej po 5 piwach, oglądają MTV i piszą o Lennonie z głowy. Ale uczciwie musze przyznać, ze jakość nagrań moim zdaniem bez zarzutu.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 01, 2005 6:48 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Mogę się mylić, bo nie studiowałem spraw copyrightu dogłębnie, ale według mnie Selles i każde inne wydawnictwo tego rodzaju znajduje w prawie ustęp mówiący, że jeżeli jakieś wydawnictwo muzyczne ma więcej niż np.25 lat to tantiemy są zerowe lub znacząco mniejsze. Ale dotyczy to jakby nie źródła, tylko wydawnictwa. Więc kopiują tak dobrze jak mogą na przykład Please Please Me i powielają. Nie mixing z taśmy matki, tylko płyte winylową. Mam coś takiego - PPM i WB w wersji stereo. Rąbane z normalnej stereofonicznej płyty analogowej. Dlatego jakoś Sellesa nie może być bez zastrzeżeń. To tylko cyfrowo zapisany stan bardzo dobrze utrzymanego winyla. Razem z trzaskami, których nie mogą z własnych środków wyeliminować. W żadnym chyba innym przypadku wydawnictwa Fabsów nie kosztowałby takich groszy. Zobaczcie, że w podobny sposób traktują Elvisa czy Searchersów czy dowolne inne nagrania, które osiągnęły słuszny wiek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 01, 2005 8:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Tak, to prawda. Mam wszystkie plyty beatlaków dorzucane do gazet (raczej ze wzgledów kolekcjonerskich...to jest cos - miec wydania na labelu Selles :wink: )....a z tym prawem to było tak, ze....zreszta, co tu duzo pisac..oddaje glos (a raczej literki) Pajdkowi:

"Selles wydawał swoje "płyty" na mocy ustawy o prawach autorskich bodajże z 1994 roku, w której z nagraniami które miały więcej niż 25 każdy mógł robić co chciał (nagrywać, poprawiać, wydawać) oczywiście tylko na terytorium polski i tylko z oryginalnych materiałów mających więcej niż 25 lat. Stąd płyty Beatlesów, Stonsów itp. zgrane na żywca z analogowej płyty. bez oryginalnych okładek (bo do nich nie mieli praw)"

pozdrawiam

ps. zobaczcie sobie to ...

http://beatleshelp.topcities.com/discos ... polon.html

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 19, 2005 12:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
A ja też mam od rodziców jedną płytkę wydawnictwa Selles. Nawet niezła (choć to raczej składanka jest), ale pamiętam, że informacje zawarte w gazetcew dołączonej do płyty były pierwszymi dla mnie środkami przekazu o The Beatles i muszę przyznać, że z tego tytułu wiele nieporozumień wynikło. Jak tu już wspominaliście namonożyli tam wiele błędów, z których potem każdy porządny fan musi się wstydzić. Moje poglądy zostały zweryfikowane dopiero kilka miesięcy później po założeniu u mnie w domciu stałego łącza. Ach, tyle czasu, żyłam w nieświadomości.... :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 23, 2005 5:34 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
Ludzie o cio wam chodzi? :D Kupujecie cd beatlesów za 10 zł ! Oryginalne kosztuje jakieś 40 -50 zł ;) Ja tez kupiłem pare tych cd z selles ale nie narzekam bo na oryginalne nie byłoby mnie stać... :? A okładki? Mozna sobie wydrukować samemu takie jakie powinny być ;) Jakość nagrań niestety słyszalnie róznie się od tych oficjalnych... :?

PS. Najśmieszniejsze jest wydanie płyty Magical Mystery Tour (postaci beatlesów jako figurki z wosku na czarnym tle ....mówie wam ohydaaa:lol:
I to prawda ze piszą głupoty a oprócz tego nie mają pojęcia o projektowaniu graficznym :lol:
Ale co tam...prawdziwego fana to tylko rozśmieszy ;) najważniejsza jest muzyka!
Jak się wzbogace to kupię sobie oryginały.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY