Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Maj 12, 2024 2:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: KLAATU
PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 5:33 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
Kto wie coś o KLAATU - ponoć w 1977r. ukazała się płyta tajemniczego zespołu. Krążyła plotka, że to Beatlesi nagrali ją pod pseudonimem. Plotkę tę potwierdza ponoć jakaś grupa muzycznych ekspertów, opierając swój sąd na wnikliwej analizie utwrów KLAATU. EMI odmówiła ponoć komentarza co do składu grupy a sami zainteresowani w tym Paul jednostajnie powtarzali, że nie wiedzą o czym mowa. Czy ktoś coś wie na ten temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 6:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
W "Ilustrowanej historii zespołu" Burrows'a jest o tym wzmianka. Był to kanadyjski zespół, ich album ukazał się 1973 r., zawierał kawałki w stylu Beatlesów. Cytat z książki:

Cytuj:
Plotkę "napędzały" pozornie nieistotne fakty - "Klaatu" to imię kosmicznego podróżnika, bohatera klasycznego filmu science fiction "The Day The Earth Stood Still". Jedno z jego ujęć znalazło się na okładce albumu Ringa Starra "Goodnight Vienna", zaś na ciele owego Klaatu odciśnięta została głowa Starra. Management zespołu rozmyślnie nie podawał przez jakiś czas żadnych szczegółów dotyczących jego członków, dzięki czemu Klaatu sprzedało w ciągu następnych lat około ćwierć miliona egzemplarzy płyty. Gdy jednak nazwiska muzyków zostały ujawnione, szum ucichł. Grupa nagrała jeszcze cztery albumy, po czym zakończyła działalność.


Pozdrawiam :)

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 10:57 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
Dzięki! O to mi chodziło!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 10:29 am 
Offline
he was from the House of Lords

Rejestracja: Sob Paź 09, 2004 5:54 pm
Posty: 135
Miejscowość: Kraków
Słyszałem dawno temu te kawałki i naprawdę nie było w nch nic beatlesowskiego.Nie wiem skąd się wzieli ci eksperci ktorzy stwierdzili że to The Beatles.Pozdrawiam

_________________
wojti


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 3:38 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Sob Paź 09, 2004 1:19 pm
Posty: 19
Miejscowość: Kielce
Wojtek blackbird napisał(a):
Słyszałem dawno temu te kawałki i naprawdę nie było w nch nic beatlesowskiego.Nie wiem skąd się wzieli ci eksperci ktorzy stwierdzili że to The Beatles.Pozdrawiam


Nie zgodzę się z Tobą. Ja słuchałem całkiem niedawno i wydaje mi się, że pobrzmiewają w ich utworach beatlesowskie klimaty, choćby w "Calling Occupants" lub "Dear Christine"
Polecam stronkę http://www.klaatu.org/
Pozdraw

_________________
and in the end, the love you take is equal to the love you make


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 4:53 pm 
Offline
he was from the House of Lords

Rejestracja: Sob Paź 09, 2004 5:54 pm
Posty: 135
Miejscowość: Kraków
Dr. Maxwell napisał(a):
Wojtek blackbird napisał(a):
Słyszałem dawno temu te kawałki i naprawdę nie było w nch nic beatlesowskiego.Nie wiem skąd się wzieli ci eksperci ktorzy stwierdzili że to The Beatles.Pozdrawiam


Nie zgodzę się z Tobą. Ja słuchałem całkiem niedawno i wydaje mi się, że pobrzmiewają w ich utworach beatlesowskie klimaty, choćby w "Calling Occupants" lub "Dear Christine"
Polecam stronkę http://www.klaatu.org/
Pozdraw
Dzięki,ja te kawałki słyszałem 20 lat temu.Może zmienię zdanie gdy ich posłucham jeszcze raz chciaż z tego co pamiętam to były zupełnie niepodobne głosy.Pozdrawiam

_________________
wojti


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY