Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 9:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 11:06 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 19, 2004 7:28 pm
Posty: 44
Mam takie jedno pytanie dotyczące Michael'a Jakcson'a i The Beatles naturalnie. Widziałem dzisiaj w telewizji tzn. słyszałem, że ten osobnik wykupił prawa Bitli. Mówiąc prościej, każde przedsięwzięcie dotyczące występów The Beatles - np. jakiś koncercik emitowany w telewizji, singiel, wejście do jakiejś składanki Rockowej wszechczasów (wśród innych wykonawców) czy nawet zwykła piosenka w radio puszczona - no dosłownie wszystko idzie na konto Michale'a Jakcson'a - czyli po prostu zbija pieniądze na tej muzyce :roll:
Mam wierzyć w to, czy nie? jak to jest? może wy coś wiecie na ten temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Tak to prawda
PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 1:57 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w książce Paul McCartney poza mitem autorstwa Rossa Bensona - str.197-198.
Jackson wykupił prawa do 251 utworów autorstawa Lennon-McCartney.
Trudno gdybać jak ostatecznie do tego doszło, ale Jackson informował Paula o takim zamiarze, ale Paul nie potraktował tego poważnie.
I tylko jeszcze mały cytat z książki

"Skomponowałem i śpiewałem Yesterday - narzeka Paul - a teraz dostaję ledwo 15 % tego co ta piosenka zarabia. Wydaje mi się, że zasługuje na trochę więcej, niz te marne 15%. Uważam, że byłoby bardzo rycerskie ze strony Michaela gdyby przyszedł do mnie i zaproponował mi odnowienie kontraktu, jaki podpisaliśmy z Northern Songs"

Pozdrawiam Staszek

P.S. Ale muszę również wspomnieć, że Paul wykupił prawa autorskie do piosenek wielu innych wykonawców ( w tym również Danny Laine'a współautora niektórych piosenek z albymu Venus And Mars), a jakich to możesz przekonać się wchodząc na oficjalną stronkę MPL-u.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 9:48 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 26, 2004 12:01 pm
Posty: 64
Miejscowość: Poznań
Właśnie też oglądałem taki program o M.J i mówili że on ma prawa do muzyki bitli.Ale niejestem przekonany czy to jest prawada.Czy ktoś wie czy jeszcze je posiada???

Był bym wdzięczny za odpowiedź :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 13, 2004 5:21 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
Z tego, co wiem - raczej je nadal posiada. Będą mu potrzbne jak przegra procesik o molestowanie seksulane, he, he! Ale wracając do rzeczy- Paul owszem wiedział, że Jackson chce prawa wykupić i trochę na to pozwolił - nie przebił ceny Jacksona, bo też nie dogadał sie w tej sprawie z Yoko jako spadkobierczynią Johna. Tutaj wyszły jakieś animozje a gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Owym wykupem należy też chyba tłumaczyć oziębłe stosunki obu panów po owocnej wcześniej współpracy. Swego czasu "piali" na dwa głosy "This girl is mine". Aż chciałoby się rzec: "This song is mine".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 10:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Nie wiem czy wierzyć temu co jest napisane, bo źródło wiadomości nie jest zbyt wiarygodne - "Mirror". Ale do rzeczy, ponoć Michael Jackson ma poważne problemy zdrowotne (choć dzisiaj pojawiły się newsy piszące o polepszeniu jego stanu zdrowia) i postanowił zmienić swój testament. Po jego śmierci Paulie odzyska kontrolę nad piosenkami. Jeśli ktoś chce znać szczegóły niech kliknie tutaj: http://www.britainnews.net/story/449495

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 10:39 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Jackson jedzie w trasę, a jego słuzby już robią trochę szumu wokół jego osoby.
Skala długów Majkela jest taka, że wątpliwe aby zostawił po sobie choć dolara.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 11:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Jakoś nie wierzę w kolejną trasę MJ-a. W zwrot praw do utworów Beatlesów też :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 08, 2009 3:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ostatnio media podawały, że Paul poczuł się zdruzgotany wieścią iż Michael Jackson nie przekazał mu w spadku prawa do piosenek The Beatles.
Paul napisał na swojej stronie krótkie sprostowanie, w którym możemy przeczytać, że muzyk od początku nie wierzył pogłoskom o zmianie woli Jacksona i że nie czuje się przygnębiony.

http://www.paulmccartney.com/news.php#/1674/2009-07

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Może myślał, że jeszcze zdąży.... No to kto teraz ma te prawa autorskie? Wie ktoś coś?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Z tego co wiadomo zarządzanie funduszami powierniczymi Jackson powierzył Johnowi Brance oraz producentowi muzycznemu Johnowi McCainowi. Całkiem więc możliwe, że wśród nich znajdują się również prawa autorskie do utworów The Beatles i Boba Dylana.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 12:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W dzisiejszym newsie, który ukazał się na portalu Onet.pl możemy przeczytać:

"Paul McCartney ze zdumieniem słucha doniesień, że zgodnie z ostatnią wolą Michaela Jacksona odziedziczy stary katalog Beatlesów. Gwiazdorzy pokłócili się, gdy w 1984 roku Jackson za plecami McCartneya wykupił prawa do przebojów Cudownej Czwórki. Kiedy w 1995 roku Jackson odsprzedał Sony Music połowę swoich udziałów, spekulowano, że król popu w testamencie planował zwrócić McCartneyowi pozostałe 50 procent. Plotkę obalono, gdy wyszło na jaw, że w testamencie z 2002 roku Jackson przekazał cały swój majątek do funduszu powierniczego obejmującego matkę gwiazdora i trójkę jego dzieci. Wieści nie zdziwiły McCartneya, który twierdzi, że nigdy nie wierzył pogłoskom o spadku.

W wywiadzie dla australijskiego portalu informacyjnego Undercover powiedział: "Jakiś czas temu media wymyśliły, że Michael Jackson zamierzał w swoim testamencie przekazać mi prawa do utworów Beatlesów. To była zupełnie zmyślona informacja i ani przez chwilę temu nie uwierzyłem. A teraz donoszą, że jestem zawiedziony, bo utwory nie przypadły mi w spadku. Nieprawda! Ani przez chwilę nie wierzyłem pierwotnym doniesieniom, dlatego pogłoski o moim wielkim rozczarowaniu są również fałszywe. Nie wierzcie wszystkiemu, co przeczytacie".

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY