Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 8:56 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Najbardziej cenię książkę "John Lennon. Życie" którą napisał Philip Norman. Po przeczytaniu jej, czułem się tak jakbym TAM był.

Zaszokowała mnie inna sprawa, związana z książkami o zespole. Pewna polska autorka chciała napisać książkę o The Beatles.
Apple Corps przesłało jej wiadomość, że ona nie może tak po prostu publikować książki o zespole. Prawa do tego - według nich - ma tylko firma Apple Corps. Czy ja śnię?!
:shock:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 1:57 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Mar 14, 2019 4:18 pm
Posty: 18
Liver_2 napisał(a):
Najbardziej cenię książkę "John Lennon. Życie" którą napisał Philip Norman. Po przeczytaniu jej, czułem się tak jakbym TAM był.

Zaszokowała mnie inna sprawa, związana z książkami o zespole. Pewna polska autorka chciała napisać książkę o The Beatles.
Apple Corps przesłało jej wiadomość, że ona nie może tak po prostu publikować książki o zespole. Prawa do tego - według nich - ma tylko firma Apple Corps. Czy ja śnię?!
:shock:

niestety, brutalna rzeczywistość praw autorskich. Ale jeśli są tacy pewni siebie, to muszą mieć to formalnie załatwione.

_____________________________________________________
https://serwisogrzewania24.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 30, 2021 5:40 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Maciej Hen w książce ''Beatlesi w Polsce'' napisał, ze pierwszym odnotowanym w annałach śladem obecności Beatlesów w sferze publicznej był debiut radiowy Piotra Kaczkowskiego, który 20 marca 1963 roku, zapowiedział i zaprezentował Love Me Do. To fakt znany wielu miłośnikom ''naszych''. Przypomniałem sobie, że kiedyś słuchałem w radiu dyskografii zespołu w opracowaniu nieodżałowanego redaktora Jerzego Janiszewskiego. Podczas omawiania kompozycji Please Please Me podał, że piosenkę można było usłyszeć w przerwach meczów podczas hokejowych mistrzostw świata na lodzie, które miały miejsce w Szwecji. Mistrzostwa te odbyły się w terminie 7-17 marca 1963. Wynika z tego, że ówczesny kibic sportowy będący zarazem miłośnikiem ''mocnego uderzenia'', po raz pierwszy mógł usłyszeć w Polsce Beatlesów w...telewizji.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 30, 2021 7:22 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Piotr Kaczkowski kiedyś wspominał jak to było. Na antenie w 1963 powiedział mniej więcej tak, że skoro "Please, Please Me" jest teraz wielkim przebojem, to może posłuchamy innej piosenki The Beatles. Skoro tak, to znaczy że "Please. Please Me" było już chyba nie raz prezentowane w Polskim Radio.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY