Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 10:20 am 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 22, 2015 9:29 pm
Posty: 13
Miejscowość: Here, there and everywhere :-)
Drodzy Beatlefani!
Chciałam spytać Was o opinie i poprosić o pomoc w pewnej sprawie. Otóż z dwiema "internetowymi" koleżankami wpadłyśmy na pomysł napisania listu do jakieś instytucji w Polsce zajmującej się organizacją koncertów, sprowadzaniem artystów, itp. i poprosić o ponowne zaproszenie do nas Paula lub Ringo. Proszę powiedzcie mi, czy ktoś próbował już robić coś takiego? Jeśli tak, to jak efekty? Bo nie wiem czy to ma sens wogóle. Mimo wszystko mam nadzieję, że ktoś zechce się dołączyć, bo potrzeba oczywiście jak najwięcej ludzi. Liczę na jakąś pomoc od kogoś, bo my tak naprawdę jeszcze nawet nie wiemy do kogo by można się zgłosić. Ktoś bardziej doświadczony nam będzie potrzebny, bo spośród osób, które do tej pory chcę się włączyć tylko ja jestem pełnoletnia, więc bym musiała sama zająć się większością spraw. Więc czekam na Wasze opinie. Co myślicie o tym? Miłego dnia wszystkim.

Marta :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 3:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie chcę Was obdzierać z marzeń ale moim zdaniem taka akcja ma znikome szanse na powodzenie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 3:36 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Sprawa jest prosta. Jeśli ktoś ma 50 tysięcy ludzi, którzy wykupili bilety w cenie od 200 do 600 dolarów, to dzwoni do Paula i ten natychmiast przyjeżdża grać koncert. Nawet obiadu nie dokończy. W cenę wliczone jest machanie przez Paula flagą narodową oraz wypowiedzenie kilku zdań w dowolnym języku świata.

Czy jakaś firma promotorska zaryzykuje kilkadziesiąt milionów dolarów, żeby ściągnąć Paula do Polski? Raczej nie, wszyscy w branży wiedzą, że Paul koncertuje nieprzerwanie od kilkunastu lat i ludzie mają go trochę dosyć. Ostatni koncert w Polsce dostał gigantyczne dofinansowanie miasta Warszawy. Bez tego byłaby klapa.

Czy Paul zagra, jeśli kilkadziesiąt nastolatek zaprosi go na występ? To jest bardziej prawdopodobne, niż koncert na stadionie. Wątpię jednak, żeby to zdarzyło się w Polsce, gdzie ludzie kupili raptem kilka tysięcy egzemplarzy jego ostatniej płyty. Nasz kraj nie istnieje na marketingowej mapie świata. (Macie "New"? Raczej nie.) Nic nie jest jednak przesądzone.

Jeśli chodzi o pomoc, to chętnie pomogę. Fajnie jest powiedzieć: "Hejka, zróbmy sobie grupę na fejsie" ...i nic nie robić. Może na początek ruszcie chociaż trochę głową? Zmieńcie tytuł tego posta na "Paul McCartney PRZYJEŻDŻA DO POLSKI...", a w treści dodajcie "...bo zbierzemy w tym roku 50 tysięcy podpisów." Nie ukrywajmy bowiem - obecny tytuł jest dość drętwy :D Dodawajcie w każdym swoim poście (tu i na FB) adresy największych stron beatlesowych i poproście ich w zamian za taką reklamę o partnerstwo medialne. Krótko mówiąc - róbcie coś, bo nikt za Was pracował nie będzie.

Aha... z doświadczenia wiem, że zamieszczenie sweet foci albo kotka daje od 100 do 400 lajków. Natomiast zamieszczenie recenzji płyty Beatlesów to ok. 6 lajków.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 4:34 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Cudownie byłoby zobaczyć taką gwiazdę, choć przy sytuacji finansowej mojej rodziny o bilecie mogłabym tylko pomarzyć. No, chyba, że ten "darmowy bilet" poza stadionem chociaż z dojazdem pewnie też byłoby ciężko... Czasami trudno jest być dzieckiem.
Jednak chętnie pomogłabym w jakiejś akcji sprowadzenia Paula do Polski.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 8:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Wątpię jednak, żeby to zdarzyło się w Polsce, gdzie ludzie kupili raptem kilka tysięcy egzemplarzy jego ostatniej płyty.


Dementuję. "New" jest w Polsce złotą płytą, czyli 10 tysięcy egzemplarzy plus pewnie jeszcze kilka by się uzbierało.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 9:04 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Czyli jakbyś napisał? Kilka - kilkanaście - kilkadziesiąt czy kilkaset TYSIĘCY?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kilkanaście. A to nie jest "raptem kilka" :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 1:41 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 03, 2013 2:35 am
Posty: 83
Miejscowość: Żuromin
Nierealne.
Przemysł muzyczny to jest machina rządząca się swoimi prawami. To potężny biznes zarządzany przez "grube ryby", w którym liczy się pieniądz a nie sentymenty i tego nie zmienią żadne listy czy podpisy. Nawet sam Paul niewiele może wskórać w tym temacie. To nie jest tak, że Paul powiedział "Kurczę, przecież ja nigdy nie grałem w Polsce! Zadzwońcie do Warszawy i ustalcie termin" ;)

_________________
http://www.facebook.com/BogeyMusic - moja muzyka.
http://www.mondaysession.pl - coverband. "Help": http://www.youtube.com/watch?v=h7q6IeF3S0w
Szukam osób do coverbandu Beatlesów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 10:16 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Koncert jest jak najbardziej realny i możliwy.
Paul grał wcale nie tak dawno koncert firmowy, koncerty klubowe, grał w sklepie płytowym, grał w Londynie na platformie samochodowej, grał w Białym Domu, a nawet na balkonie teatru w Nowym Jorku. Generalnie rzecz ujmując, grał dużo kameralnych koncertów i gdyby chciał, to by mógł zagrać w Polsce nawet na Dworcu Centralnym. Problem tylko w tym, że nikt go o to nie poprosił ...i chyba nie poprosi bo Marta coś zamilkła.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 12:52 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
W obecnej sytuacji musi chyba być chyba zgoda ministra kultury...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 10:12 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 22, 2015 9:29 pm
Posty: 13
Miejscowość: Here, there and everywhere :-)
Witam ponownie, drodzy!! Tak, zamilkłam, bo nie spodziewałam się już żadnej odpowiedzi, nie zaglądałam tu nawet w ogóle. Otóż nie jest tak, że się nic nie dzieje. Poznałam świetną grupę fanów z pewnego fan - clubu. Zgadaliśmy się i wysłaliśmy mnóstwo maili do dziennikarzy, list do Piotra Metza, ale niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi, jednak nie poddaliśmy się. Obecnie są w przygotowaniu listy do kilku agencji artystycznych w Polsce, mój kolega je poprawia, mam nadzieję, że wkrótce skończy i .... pójdą tam gdzie trzeba. Wiem, że możecie uważać, że to nierealne, ale chce Wam tak na zachętę powiedzieć coś z własnego doświadczenia. Otóż niecały rok temu z fanami innego artysty, mojego drugiego ukochanego po Beatlesach, robiliśmy podobną akcję i wiemy już, że muzyk dostał zaproszenie do Polski, co prawda na 2017 rok dopiero, ale jest. Więc pomyślałam, może i Paula albo Ringo się uda. Paul niedawno dał cynk, że planuje trasę na 2016 rok, więc postanowiliśmy się z fanami zebrać szybko i zdążyć z listami zanim ustali wszystkie terminy. :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY