Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 6:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Łącząc moje dwie pasje, czyli film i The Beatles, przygotowałem sobie jakiś czas temu listę motywów beatlesowskich w polskiej kinematografii. Teraz ją trochę rozszerzyłem i postanowiłem wrzucić na forum, może choć jedną osobę zainteresuje :)

Listy nawiązań do The Beatles w kinie światowym można bez problemu znaleźć w Internecie, a jak to prezentuje się w przypadku polskiego kina? Oczywiście przykładów jest tu niewiele, ale coś się znalazło. Ograniczyłem przykłady do filmów kinowych (fabularnych i dokumentalnych) oraz filmów i seriali telewizyjnych (fabularnych i dokumentalnych), do tego dodałem Polską Kronikę Filmową, która była de facto dokumentalnym serialem kinowym. Nie wziąłem pod uwagę różnego rodzaju programów telewizyjnych.

1. "Polska Kronika Filmowa". Wydania:

- 29/64 wyd. A z 1964 r. – reportaż o The Beatles w Holandii (to wydanie oglądają bohaterowie "Yesterday");

Image

- 17/65 wyd. B z 1965 r. – reportaż pt. "Beatlesi i inni...", w którym widać kolejkę przed kinem na film o Beatlesach;

Image

- 32/65 wyd. B z 1965 r. – reportaż pt. "Op-art, pop-art", w którym widać namalowanych na ścianie budynku Beatlesów i grającego pod malowidłem skrzypka;

Image

- 46/65 wyd. A z 1965 r. – reportaż pt. "Zasłużeni" o nadaniu Orderów Imperium Brytyjskiego plus parodia The Beatles w wykonaniu Kabaretu Dudek;

Image

- 15/69 wyd. B z 1969 r. – reportaż pt. "Nowożeńcy" o ślubie Paula i Lindy oraz akcji Bed-In Johna i Yoko.

Image

2. "Wojna domowa". 1965, komedia obyczajowa, reż. Jerzy Gruza:

- odcinek 6: "Trójka klasowa" (widać przez chwilę plakat filmu "A Hard Day's Night", czyli po polsku "The Beatles", na fasadzie kina Moskwa w Warszawie);

Image

- odcinek 10: "Zagraniczny gość" (Paweł nuci, a następnie gra na gitarze fragment zwrotki "Can't Buy Me Love"). [informacja od Argusa9]

Główny bohater, Paweł, nosi także włosy "na Beatlesa" i ogólnie jest zafascynowany Beatlesami. Również muzyka w serialu przypomina chwilami piosenki The Beatles.

Jedna z bohaterek serialu, Anula, miała w swoim pokoju na ścianie dwie fotki zespołu: z grudnia 1963 r. ("The Morecambe & Wise Show") i listopada 1964 r. (BBC). [informacja od macho]

Image

3. "Przygoda z piosenką". 1968, komedia muzyczna, reż. Stanisław Bareja. W jednej ze scen widać na ścianie plakat z filmu "Help!", czyli "Na pomoc!", autorstwa Eryka Lipińskiego.

Image

4. Teatr Sensacji "Kobra" - kryminalny. [informacja od Bobskiego66]

- 1970: przedstawienie "Szal" (trzyczęściowe) według Francisa Durbridge'a, reż. Jan Bratkowski. Wykorzystano utwór "The Fool on the Hill" (?);
- 1970: przedstawienie "Melissa" (trzyczęściowe) według Francisa Durbridge'a, reż. Jan Bratkowski. Wykorzystano utwór "Girl";
- 1972: przedstawienie "Jak błyskawica" (trzyczęściowe) według Francisa Durbridge'a, reż. Jan Bratkowski. Wykorzystano utwór "Penny Lane". [informacja od dr Maxwella]

5. "Wodzirej". 1978, dramat, reż. Feliks Falk. W jednej ze scen widać na ścianie plakat z George'em Harrisonem autorstwa Rafała Olbińskiego.

Image

6. "Ręce do góry". 1967/1981, dramat psychologiczny, reż. Jerzy Skolimowski. Ilustracją muzyczną jednej ze scen dokręconych w 1981 r. jest fragment utworu "Hear Me Lord" George'a Harrisona. Tak na marginesie, w innej scenie pojawia się Jane Asher.

7. "Yesterday". 1984, dramat, reż. Radosław Piwowarski.

Tutaj oczywiście nawiązań jest najwięcej. Sama fabuła dotyczy czterech fanów The Beatles mieszkających w polskim miasteczku (zdjęcia kręcono w Otmuchowie i Paczkowie), akcja dzieje się w 1964 r., wykorzystano utwory w wykonaniu The Beatles ("Love Me Do”, "I Saw Her Standing There", "She Loves You", "And I Love Her", "Yesterday"), a polskie wersje wykonuje zespół The Beateels z Domu Kultury "Żoliborz" w Warszawie (Robert Piechota, Waldemar Ignaczak, Marek Korbecki, Sławomir Cieślak). Bohaterowie nadają sobie pseudonimy John, Paul, Gerorge i Ringo (Andrzej Zieliński, Robert Piechota, Waldemar Ignaczak, Piotr Siwkiewicz), zakładają zespół muzyczny, spotykają się ze sprzeciwem starszego pokolenia, ale nie porzucają swojej pasji.

Image

Wśród Beatlesowych nawiązań chciałbym wyróżnić scenę słuchania "And I Love Her" z pocztówki dźwiękowej (o ile pamiętam), "szukanie" Radia Luksemburg, zabawny epizod przyklejania przez Ringo włosów obciętych po kryjomu w nocy przez jego ciotkę, występ zespołu na potańcówce z nauczycielem PO na perkusji i polską wersją "Love Me Do", otwierającą i zamykającą film klamrę z "Yesterday" w tle, prezent dla Ringo w postaci czapki "bitelsówki", sakramentalne pytanie "wolisz The Beatles czy The Rolling Stones" zadane przez jednego z bohaterów, oglądanie Polskiej Kroniki Filmowej z Beatlesami, scenę próby zespołu, podczas której Johna razi prąd (widać wtedy na ścianie wymalowane podobizny Beatlesów, a obok drogowskaz "Liverpool" i flagę Wielkiej Brytanii podpisaną "GB").

Image

Swoją drogą, zauważyć tu można pewien anachronizm, bo twarze Beatlesów wzorowane są na wewnętrznej stronie okładki "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" (z wąsami), podczas gdy akcja dzieje się w 1964 r. Oprócz Paczkowa i Otmuchowa wydaje mi się, że zdjęcia kręcono we Wrocławiu na terenie przepompowni na Świątnikach (scena próby na charakterystycznym "podwyższeniu" pod sufitem, na które bohaterowie wchodzili po drabinie). Wymalowane na ścianie podobizny Beatlesów widnieją do dzisiaj w jednym z budynków kompleksu przepompowni na Świątnikach, przynajmniej były tam w 2011 roku (Internet na ten temat milczy, ale gdy zobaczyłem – przez przypadek zresztą – Beatlesów wymalowanych na ścianie, to skojarzyłem to ze sceną z "Yesterday", drewniana konstrukcja także przypomina tę z filmu; w jednej ze scen widać budynek przepompowni ścieków, jednak jest to scena nocna, więc stuprocentowej pewności nie mam).

Image
(to w przybudówce do tego budynku)

8. "Bohater roku". 1986, dramat, reż. Feliks Falk (kontynuacja „Wodzireja”). W jednej ze scen na ścianie widnieje plakat z The Beatles, niestety nie udało mi się ustalić czyjego autorstwa (obok widać plakat z Eltonem Johnem autorstwa Rosława Szaybo).

Image

9. "Śmierć Johna L.". 1987, dramat psychologiczny, reż. Tomasz Zygadło.

Pierwsze odniesienie jest oczywiście w tytule. Kilka razy zostaje podkreślone, że bohater ma 35 lat i w tym wieku zdobywa się na przewartościowanie swojego dotychczasowego życia - jak Lennon, który w tym wieku poświęcił karierę na rzecz rodziny.

Bohater ma w swoim pokoju dużych rozmiarów plakat/grafikę przedstawiającą Johna Lennona. Często rozmawia ze swoim idolem, zwracając się do niego per "kochasiu", a pod koniec kieruje do niego pełną wyrzutów mowę.

Image

Bohater ma także małe zdjęcie z okładki albumu "Two Virgins" przyklejone do lustra.

Image

Natomiast postać grana przez Grzegorza Turnaua ma na ścianie kartkę ze zdjęciem Johna Lennona z "Białego albumu".

Image

Dwa kolejne nawiązania na poziomie wizualnym: parafraza słynnej sceny z teledysku do "Imagine" Johna Lennona - fragment, gdy Yoko Ono otwiera po kolei okiennice, wpuszczając światło do pokoju. Tutaj bohater zamyka kolejne żaluzje - ogarniająca pokój ciemność jest metaforą jego sytuacji życiowej.

Image

Pojawia się także nawiązanie do zabójstwa Johna Lennona.

Image

10. "Trójkąt bermudzki". 1987, sensacyjny, reż. Wojciech Wójcik. [informacja od Yer Blue]

W jednej ze scen bohater grany przez Mariana Kociniaka czyta gazetę ze zdjęciem okładki albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Image

11. "Galimatias, czyli kogel-mogel II". 1989, komedia, reż. Roman Załuski.

W scenie odczytu babci Piotrusia na temat pudli na ścianie widać przyczepione zdjęcia, a wśród nich jedno z The Beatles

Image

12. "Obsesja". 1999, dokumentalny, reż. Yach Paszkiewicz.

Jest to krótkometrażowy dokument o gdańskim zespole Obsesja grającym covery The Beatles.

13. "Całkiem nowe lata miodowe". 2004, komedia, reż. Maciej Wojtyszko.

- odcinek 5 - "Biznesplan": fragment dialogu między bohaterami granymi przez Artura Barcisia i Cezarego Żaka:
Tadzio Norek: "To jest tak jakby jakiś ktoś z jakiegoś wielkiego koncernu płytowego odrzucił np. Bitelsów. Wyobrażasz sobie? Przychodzi taki John Lennon i Paul McCartney do takiego koncernu płytowego, mówią, że mają fantastyczne pomysły na piosenki, a oni ich odrzucają. No wyobrażasz sobie? No kto? Kto odrzuci takiego Johna Lennona jak Karol?"
Karol Krawczyk: "Proszę pana! Pan wie, kim my jesteśmy? My jesteśmy John Lennon i Paul McCartney polskiego biznesu! I właśnie odjeżdża panu sprzed nosa żółta łódź podwodna!" [informacja od Nowhere_girl1990]

14. "Skazany na bluesa". 2005, dramat biograficzny, reż. Jan Kidawa-Błoński. [informacja od Emeeli]

Rysiek Riedel, bohater filmu, ma w mieszkaniu plakat z Johnem Lennonem (fotografia z "Białego albumu")...

Image

plakat The Beatles z okładkami płyt (z tygodnika "Razem", jak w tym temacie: viewtopic.php?f=11&t=3400)...

Image

oraz pamiętne zdjęcie The Beatles owiniętych szalikiem z planu filmu "Help!".

Image

15. "Ranczo". Od 2006, komedia obyczajowa, reż. Wojciech Adamczyk:

- odcinek 104 - "Wielkie otwarcie" (2014): Senator Kozioł (Cezary Żak) mówi do swojego sekretarza Czerepacha (Artur Barciś): "Co to my jesteśmy jacyś Beatlesi, żeby się przez baby kłócić?". [informacja od Gregora]

16. "Pogodni". 2011, komedia obyczajowa, reż. Robert Tyska. Rozpoczynający i kończący odcinki serialu motyw muzyczny zainspirowany "I'll Be Back" i "Things We Said Today" [informacja od Rickenbackera98].

17. Bilet na Księżyc. 2013, obyczajowy, reż. Jacek Bromski. W pokoju jednego z bohaterów widać plakat The Beatles z fotografiami z "Białego albumu". [informacja od Yer Blue]
Ponadto jest małe nawiązanie w jednym z dialogów:
Rozmowa w domu kultury na próbie hipisowskiego zespołu. Basista do dźwiękowca:
- Coś brumi.
A ten mu odpowiada:
- Źle się podłączyłeś, to brumi. McCartneyowi jakoś nie brumi". [cyt. Helter-Skelter: viewtopic.php?f=6&t=884&p=43504#p43504]

18. "Kebab i Horoskop". 2014, komedia, reż. Grzegorz Jaroszuk. Jeden z bohaterów (grany przez Andrzeja Zielińskiego, Johna z "Yesterday") ma pięć złotych rybek, którym nadał imiona John, Paul, George i Ringo (piąta to Jimi). Krótka scena przedstawia problemy bohatera w rozpoznaniu, która z rybek nosi jakie imię; po wymianie zdań z żoną uznaje, że to ona kupiła rybki i wie lepiej. Druga scena – bohater stwierdza, że pięć złotych rybek to piętnaście życzeń, a jedno z nich właśnie spełnił George.

19. "Przypadki Cezarego P.". 2015, komedia, reż. Maciej Ślesicki. W mieszkaniu sąsiada głównego bohatera wisi obraz z Johnem Lennonem. [informacja i zdjęcie od Bobskiego66]

Image

I jeszcze kilka podobnych wątków z forum, z których m.in. czerpałem informacje:
Polska Kronika Filmowa: viewtopic.php?t=2447
Polskie plakaty filmowe: viewtopic.php?f=1&t=760
Yesterday: viewtopic.php?t=1984, viewtopic.php?t=1027

Oczywiście lista jest niepełna i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie poprawki i uzupełnienia :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Ostatnio edytowany przez Fangorn Pią Gru 23, 2016 5:15 pm, edytowano w sumie 19 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 10:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Brawo. Tak na gorąco trudno coś do zestawienia dorzucić.
W latach 80-tych w telewizji jeden z programów rozpoczynał się piosenką "Hey Buldog". Były też teatry sensacji "Kobra" z muzyką Beatlesów.


Ostatnio edytowany przez bobski66, Nie Mar 22, 2015 10:29 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:00 am 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Kilka lat temu w TVP był taki serial, "Pogodni" i w intro i outro serialu było połączenie "I'll Be Back" i "Things We Said Today"

https://www.youtube.com/watch?v=tWVDSSnbt_I


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:49 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
rickenbacker98 napisał(a):
Kilka lat temu w TVP był taki serial, "Pogodni" i w intro i outro serialu było połączenie "I'll Be Back" i "Things We Said Today"

Rzeczywiście, dzięki, nawet pamiętam jak widziałem końcówkę któregoś odcinka i się zdziwiłem, że wykorzystali The Beatles w polskim współczesnym serialu :)
W takim razie, jeśli nie masz nic przeciwko, dopiszę do listy. Myślę, że wspólnymi siłami możemy stworzyć całkiem ciekawy przegląd Beatlesowskich motywów w polskim filmie i telewizji.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 1:46 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
bobski66 napisał(a):
W latach 80-tych w telewizji jeden z programów rozpoczynał się piosenką "Hey Buldog". Były też teatry sensacji "Kobra" z muzyką Beatlesów.

Wow, wielkie dzięki. Poszperałem w internecie i ustaliłem nazwy spektakli i daty :)
PS. Wrzuciłeś nie w tym temacie :)
PPS. Było jeszcze jedno przedstawienie wg Durbridge'a w reżyserii Bratkowskiego, "W biały dzień", ciekawe czy też ilustrowane muzyką The Beatles?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Powyższy wątek, to zalążek na pracę magisterską :) (albo wyżej :wink: )
Fangorn napisał(a):

2. "Wojna domowa". 1965, komedia obyczajowa, reż. Jerzy Gruza:

- odcinek 10: Zagraniczny gość (Paweł gra na gitarze fragment utworu The Beatles, zdaje się "Can't Buy Me Love").

To na pewno jest Can’t Buy Me Love. Serialowy Paweł najpierw przez chwilę nuci, a potem sięga po gitarę i gra fragment zwrotki. Trwa to jakieś 25 sekund. (a po Beatleach gra fragment z Shadowsów).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 1:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeśli plakat Beatlesów nominuje film do uwzględnienia w tym temacie to można dodać "Bilet na księżyc" Jacka Bromskiego z 2013 roku. Film jest osadzony w polskich realiach końca lat 60-tych. W pokoju jednego z bohaterów widać twarze Beatlesów z Białego Albumu. A Piotr Głowacki w jednej ze scen mówi coś w rodzaju "U McCartney'a nie brumi" ;)
Pisaliśmy kiedys o tym filmie tutaj (na samym dole):
viewtopic.php?f=6&t=884&start=80

Fangorn napisał(a):
9. "Śmierć Johna L.". 1987, dramat psychologiczny, reż. Tomasz Zygadło. Niestety tego filmu nie widziałem, więc nie wiem, czy poza tytułem i fabułą (o piosenkarzu) są jeszcze jakieś odniesienia.


Zaciekawił mnie ten film - w sieci są opisy, o Lennonie prawie nikt nie wpomina. Pewnie tytuł miał efektownie brzmieć i budzić emocje. Zaskauje doborowa obsada, aż dziwne, że film jest tak mało znany.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 1:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Powyższy wątek, to zalążek na pracę magisterską :)

Przesada :wink: ale ciekawy artykuł dałoby się z tego wykroić :)
Dzięki za "Wojnę domową", naniosę poprawkę.

Yer Blue napisał(a):
Jeśli plakat Beatlesów nominuje film do uwzględnienia w tym temacie to można dodać "Bilet na księżyc" Jacka Bromskiego z 2013 roku.

OK, dzięki, dodaję.

Yer Blue napisał(a):
Zaskauje doborowa obsada, aż dziwne, że film jest tak mało znany.

Do 1989 r. (prawie) każdy polski film miał doborową obsadę. Zaskoczeniem są dla mnie epizody Turnaua i Maleńczuka.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 9:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Też zwróciłem uwagę na obecność tych artystów w filmie. Zdecydowanie zachęcająca produkcja, a po obejrzeniu sceny z Wojciechem Wysockim przemawiającym gardzącym tonem do plakatu Lennona - zachęca jeszcze bardziej.
Zaskakujące, że film o takim tytule i z taką obsadą może byc tak głęboko zapomniany (na filmwebie ma aż 53 głosy ;))

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 9:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
W środę będzie miał 54 :wink: Obejrzę we wtorek wieczorem, ten fragment z Wysockim mnie zachęcił jak diabli. Do dziś dobrze pamiętam szczególny klimat "Ćmy" Zygadły - czarno-białe zdjęcia, Roman Wilhelmi i wszechogarniająca tajemnicza ciemność.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 5:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Fangorn napisał(a):
- 1972: przedstawienie "Jak błyskawica" (trzyczęściowe) według Francisa Durbridge'a, reż. Jan Bratkowski. Wykorzystano utwór "The Fool on the Hill".


Wykorzystano jednak kompozycję Penny Lane.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 6:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
dr Maxwell napisał(a):
Fangorn napisał(a):
- 1972: przedstawienie "Jak błyskawica" (trzyczęściowe) według Francisa Durbridge'a, reż. Jan Bratkowski. Wykorzystano utwór "The Fool on the Hill".


Wykorzystano jednak kompozycję Penny Lane.


Jednak w którejś Kobrze (w której?) na pewno było The Fool On The Hill, jestem tego pewien.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 10:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
dr Maxwell napisał(a):
Wykorzystano jednak kompozycję Penny Lane.

Rzeczywiście jest to Penny Lane, dzięki :)
Argus9 napisał(a):
Jednak w którejś Kobrze (w której?) na pewno było The Fool On The Hill, jestem tego pewien.

Może jest to w takim razie "Szal"? Oba przedstawienia są na chomiku, ale nie mam tam konta, a darmowo można obejrzeć tylko pierwszych 10 minut; na początku "Jak błyskawica" jest Penny Lane, a na początku "Szalu" nie ma Fool..., ale może być (chyba?) na końcu tego spektaklu albo na końcu "Jak błyskawica".

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 11:37 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
W ostatnim odcinku ósmej serii Rancza Cezary Żak w roli senatora Kozioła mówi do Artura Barcisia - czyli swojego sekretarza Czerepacha:

- Co to my jesteśmy jacyś Beatlesi, żeby się przez baby kłócić?

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki wielkie, dodaję do listy :D

Tak mi się przypomniało, że w "Miodowych latach" (a raczej w nieudanej kontynuacji pt. "Całkiem nowe lata miodowe") była jakaś wzmianka o The Beatles w rozmowie między Żakiem a Barcisiem. Coś o żółtej łodzi podwodnej? Kojarzy ktoś?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 11:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Nie mam pewności, czy nie było, ale w "Skazanym na bluesa" z 2005 roku o Ryśku Riedlu, bohater ma na drzwiach spory plakat z Johnem. Bodajże z tym zdjęciem:
Image

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 2:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki, dodaję do listy :) Pamiętasz może, w której części filmu to widać? Pewnie gdzieś na początku? Czy raczej trochę później, po ślubie Ryśka?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 6:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Po ślubie Ryśka. Widać go praktycznie w każdej scenie, która rozgrywa się w ich mieszkaniu.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 8:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Znalazłem :D Trochę tych plakatów i zdjęć miał na ścianach - Lennon, Beatlesi, Stonesi, Dylan, Hendrix, Led Zeppelin i parę, których nie rozpoznałem, bo jakość pliku nie najlepsza. Niestety nie mam teraz dostępu do swojej wersji na DVD, tam może bym zauważył coś jeszcze.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
O, to widzę, jak wiele mi umknęło! Lekki szok.
Jedyne, co mnie usprawiedliwia, to fakt, że film widziałam ostatnio prawie dziesięć lat temu.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY