Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czemu The Beatles
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 11:05 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Gru 20, 2014 10:48 pm
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów.
Jako nowicjusz w słuchaniu muzyki, zapytałem mojego starego kumpla rockowca czy mógłby zaproponować mi jakiś zespół do
posłuchania. To co mi dał było właśnie najnowszą płytą Żuków.

Cały szczęśliwy odpaliłem płytę i przeszedły mnie ciarki - to nie było to czego oczekiwałem usłyszeć.
Jak na najlepszy zespół rockowy brzmią trochę plastikowo i popowo. Dodatkowo trochę onieśmielają mnie te orkiestrowe aranżację i chórki.
W jednym utworów słyszałem nawet jakieś chyba dziwne elementy, jakby nie w pełni planowane i mało elastyczne :shock:
Zwracam się więc do forumowiczów z pytaniem, czy jeśli najwybitniejszy zespół rock'n'rolla jest tak strasznie mało profesjonalny i komercyjny,
to czy cała muzyka rockowa również jest tak straszna? :| A może to ja coś źle odbieram czy ignoruje jakieś wskazówki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czemu The Beatles
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 11:47 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Muzyka nie musi być profesjonalna ani specjalnie rockowa, wystarczy, że przynosi nam radość. Nie trzeba żadnych wskazówek - słuchaj tego, co sprawia Ci przyjemność. Jak powiedział (a raczej krzyknął) John:

Come on is such a joy
Come on is such a joy
Come on take it easy
Come on take it easy

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czemu The Beatles
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 12:50 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
trazyMACH napisał(a):
To co mi dał było właśnie najnowszą płytą Żuków.
Cały szczęśliwy odpaliłem płytę i przeszedły mnie ciarki - to nie było to czego oczekiwałem usłyszeć.
Jak na najlepszy zespół rockowy brzmią trochę plastikowo i popowo. Dodatkowo trochę onieśmielają mnie te orkiestrowe aranżację i chórki.
W jednym utworów słyszałem nawet jakieś chyba dziwne elementy, jakby nie w pełni planowane i mało elastyczne :shock:


Najnowszy? Czyli Let It Be?
Jeśli tak, to już wiem, dlaczego nie przypadł Ci do gustu. Album jest zlepiony przez Phila Spectora, samym Beatlesom zbytnio nie podobało się, co zrobił z tą płytą. Zresztą jest niespójny i zrobiony, gdy Wielka Czwórka byłą praktycznie trupem. Nie dziwię się, że Ci się nie spodobał, ja zaczęłam doceniać te utwory dopiero po dłuuugim czasie.


trazyMACH napisał(a):
Zwracam się więc do forumowiczów z pytaniem, czy jeśli najwybitniejszy zespół rock'n'rolla jest tak strasznie mało profesjonalny i komercyjny,
to czy cała muzyka rockowa również jest tak straszna? :| A może to ja coś źle odbieram czy ignoruje jakieś wskazówki?


Beatlesi raczej nie są zespołem stricte rockowym, bo dodali coś do każdego gatunku, choć początkowe albumy są rasowymi rock'n'rollowcami.
Jako grupa, która zrobiła największą w historii karierę, nie dziw się, że byli "komercyjni". Lecz pamiętaj, że potem poszli w inną stronę, tworzyli prawdziwą sztukę i byli przełomem. Ale z tym, że na początku byli przesłodzeni do bólu się zgodzę. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czemu The Beatles
PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:32 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Komercyjni... ech... Każdy zespół/artysta który zarabia jest w pewnym sensie komercyjny. Beatlesi to największa legenda muzyki rozrywkowej, więc to że dobrze się sprzedaje wszystko z nimi związane jest oczywiste. Raczej każdy legendarny zespół jest komercyjny w pozytywnym znaczeniu tego słowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czemu The Beatles
PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 12:03 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Beatlesi komercyjni? A to dobre :D

Szkoda, że autorzy podobnych tematów nigdy nie dotrą do Lewisohna i nie poczytają, jak bardzo komercyjni Beatlesi mieli z górki do sławy.

Wspaniali, Rockowi i Od Początku Rewolucyjni Rolling Stonesi byli akurat komercyjni o wiele bardziej. Cóż bardziej nośnego, jak zbudować sobie image na niegrzecznym wizerunku i skandalach. Ale to akurat niewiele osób zauważa :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY