Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 6:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 1:38 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
http://youtu.be/r5nARZKS-AY

No i oto doczekaliśmy się pierwszego od 1996 r. nowego oficjalnego klipu Beatlesów promującego "On Air - Live at the BBC". Video sygnowane jest logo Apple, niestety nie mogę doszukać się informacji o tym, kto złożył video, kto był konceptodawcą i kto odpowiada za animacje.

Jak Wam się podoba?
Ja najpierw podskoczyłam ze szczęścia jeśli chodzi o wybór piosenki (kocham od dawna "Words of Love", wolę wersję Beatlesów niż oryginał Buddy'ego Holy'ego) oraz faktu, że pojawił się nowy klip. Nastepnie po pierwszym obejrzeniu przyszło lekkie rozczarowanie.. to tylko to? Cały klip na który czekaliśmy od 96 r. (no.. nie wiedząc, że czekamy ;)) to tylko to? Miałam wrażenie takiego zrobienia tego sympatycznie, ale jednak troszkę "na odwal". Przynajmniej w porównaniu z klipami do "Free as a Bird" i nawet "Real Love". Tak jakby ten klip był zrobiony troszkę naprędce. Później jednak przy kolejnych "oglądnięciach" coraz bardziej zaczął trafiać do mnie lekko zakręcony klimat. Zaczęłam odkrywać coraz więcej "smaczków" - modyfikacji oryginalnego materiału filmowego. Teraz mogę powiedzieć, że bardzo lubię klip.. ALE nadal mam troszkę wrażenie, że nie włożono w produkcję i rozwinięcie konceptu tyle czasu i serca co przy Antologii. Klip wygląda ładnie, ale część efektów - jak skomentowała też moja przyjaciółka - jest w stylu w miarę prostego efektu z dobrego programu do edycji filmów. Jak dla mnie jest jeszcze jedna kwestia - i z chęcią usłyszę kontrargumenty - oddany jest klimat tamtych czasów, troszkę już pachnący (moim zdaniem) późniejszą psychodelią, tak jakby ukrytą i prześwitującą przez już tamtejszych wczesnych Beatlesów. Oddana jest Beatlemania i to ile koloru Beatlesi wnosili w życie fanów. Ale jako całość.. mam troszkę wrażenie braku "organicznej całości". Tak jakby nie do końca przemyślano ideę klipu jako środka przekazu filmowego (a nie tylko dołączenia obrazów które mają ilustrować pewną ideę oraz podretuszowania ich efektami specjalnymi). Chodzi mi o to jak te cztery elementy - utwór muzyczny, archiwalne ujęcia, efekty specjalne oraz animacja gra ze sobą i łączy się w sposób nie narzucony tylko tak jakby wewnętrzny. Ale klip tak czy siak jeszcze wielokrotnie zostanie przeze mnie odtworzony wywołując uśmiech na moich ustach.

Komentarz ze strony mojego znajomego - a czy Paul przypadkiem nie posiada praw autorskich do utworów Buddy'ego Holy'ego? Jeśli tak, to jest to jeszcze jeden sposób na zarobienie kilku groszy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 8:58 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Clipu nie widziałem, Paul ma rzeczywiście prawa do całej twórczości Buddy'ego. Nie przypuszczam jednak, że w grę wchodziłoby tu "zarobienie dodatkowego grosza" ale mogę się mylić.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 9:51 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Ryszardzie, link do klipu znajduje się w moim poście :) Na samej górze :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 12:42 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Oglądałem go na głównej stronie thebeatles.com. Zanim przeczytałem o nim rano na Twoim wątku, nie zaglądałem do skrzynki, miałem już tam oficjalnego maila od Apple :) o clipie. Jest cudowny, fantastyczny, łezka w oku... Fajnie, że pokazano tam rysunkowe postacie Mala i Neila w czasach, gdy Beatlesi rzeczywiście jeździli zimnym busem "na kanapkę Zawsze jak oglądam ich takie wczesne clipy, zdjęcia, ich zabójcze poczucie humoru, miny (zwłaszcza Johna), basetowe oczy i łagodny uśmiech Paula to zawsze przypominam sobie słowa Toma Petty'ego o pojawieniu się Beatlesów w USA (koncert u Eda), ale odnoszące się już później ogólnie do nich: The Beatles byli jak zjawiskowa gwiazdka z nieba dla całej planety. I znowu się utwierdzam, że w swoim przekonaniu, że... kocham The Beatles dzisiaj 100 razy mocniej niż wczoraj i 100 razy słabiej niż jutro.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 1:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Uważam, że nowy klip jest fantastyczny!
Świetnie oddaje tamten klimat, nieco zwariowany, i to wszystko, co się wtedy wokół chłopców działo!
Te kolorowe proste dodatki, myślę, mają takie być. To właśnie takie nieco odjechane, psychodeliczne. Cudowne!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 2:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Ktokolwiek realizował ten klip,wiedział jakich środków użyć,by nas,fanów zadowolić.
Dobra robota!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 6:43 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Bardzo podoba mi się ten klip.
Tylko piosenka zbyt nowocześnie brzmi.
Po wyczyszczeniu z szumów i chyba kilku sztuczkach oddano do użytku piosenkę,
która jak dla mnie nie oddaje tego jak Beatlesi grali dla radia BBC.
Warto posłuchać tego wykonania.
http://www.youtube.com/watch?v=w1eh6K8tvbc
Jestem za pozbywaniem się wszystkiego co przeszkadza w słuchaniu ale nie za poprawianiem samego nagrania.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 20, 2013 5:51 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Klip jest bardzo sympatyczny.

Oczywiście porównywanie go z arcydziełem, jakim było Free as a Bird, byłoby nieporozumieniem - trochę inna to jednak liga. Może i jestem nieco rozczarowana, co nie zmienia faktu, że videoklip lubię i wracam do niego.

Zasadniczy koncept videoklipu - banalny, acz wciągający. Człowiek ogląda, aby zobaczyć, co za chwilę wypełznie Paulowi zza marynarki, lub George'owi spod oka ;)

Mój ulubiony motyw to kręcąca się muszka Ringa :) Szkoda, że nie ma więcej rzeczy w tym stylu, a są zdobienia "cukierkowe", które szczerze mówiąc średnio mi się podobają. Fajne są tylko serduszka z rury wydechowej, chociaż to chyba trochę tak jak z tym niedoszłym machaniem Paulowi serduszkami na koncercie :D, oraz światełka na kaskach policjantów. Z pozostałych rzeczy bardzo lubię Beatlesów trzęsących się na tylnym siedzeniu vana (to chyba taki ukłon w stronę fanów, którzy przeczytali bodaj "Shout" Normana). I jeszcze jest George ze świecącym bagażem, co nieodmiennie powoduje u mnie wrażenie, jakoby "cichy beatles" miał zamiar przeszmuglować w nim pewne niedozwolone substancje lub skradzioną własność ;) A może wiózł w torbie tę niepotwarzalną beatlesowską magię, ten beatlesowski sekret który miał rzucić Amerykę na kolana? :D Ponadto John robiący zdjęcia, rollercoaster i urywająca się taśma w studiu. Super.

Klip ma jedną zaletę w porównaniu do klipu Free As A Bird - zrozumie go każdy (tak, my fani z zachwytem doszukiwaliśmy się w tym drugim beatlesowskich nawiązań, ale dla kogoś nie w temacie było to być może latanie kamerą po niebie ;)) i jedną wadę: eksploatuje roześmiany, ugrzeczniony, szczęśliwy wizerunek naszych Żuczków. Wiem, że tak ten wizerunek w owym czasie się przedstawiał - ale może można było... jakoś inaczej?

I ostatnia rzecz, czemu ten klip jest tak mało rozpowszechniony?

A odnośnie wybrania akurat Words of Love - tak zapewne było łatwiej, skoro Paul posiada do niej prawa autorskie. Może pomysł zrobienia klipu narodził się późno w stosunku do planów wydania albumu. Dodatkowa kasa była pewnie jakimśtam trzeciorzędnym argumentem ;)

EDIT: Za każdym obejrzeniem klipu odkrywam w nim coś nowego. Teraz furgonetkę biegnącą na nóżkach oraz obracający się cień Ringa - super! :D Zakończenie też jest fajne - zobaczcie, oto Beatle tuż przed wybraniem się do USA.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 10:01 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Clip jest GENIALNY - od A do Z , każda klatka :)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 1:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Jest już więcej informacji o twórcach klipu!
Otóż jest to projekt Passion Pictures (którzy zaangażowani byli np. też w produkcję Sugarmana!).
Dyrektor kreatywny Pete Candeland i reżyserowie Lee Gingold i Giles Dill skupili się na przedstawieniu tego jak Beatlesi przekształcili się z bycia grupą supportującą do głównych gwiazd występów.
Za animację odpowiedzialni są Greg Lytle, Barbara Benas i Tim Beckhardt.

Tu pełne credits:

Creative Director: Pete Candeland
Director: Lee Gingold, Giles Dill
Producer: Katrina Lofaro
Executive Producer: Belinda Blacklock
Lead Designer: Lindsey Mayer-Beug
Designers: Sarah Orenstein, Jon Saunders, Stephanie Davidson, Dadu Shin, Kim Dulaney
Editor: Maria Diakova-Hassell
Technical Director: Jacob Slutsky
Animation: Greg Lytle, Barbara Benas, Tim Beckhardt
Compositor: Jacob Slutsky, Chris West, Greg Lytle
Archivist: Will Bryant
Storyboard Artist: Nancy Chung
Production Assistant: Anne DiLorenzo, Zoe Muslim
Audio Mix: Giles Martin, Al Sirkett
Client: Universal
Client Contact: Guy Hayden
Client: Apple Corps
Client Contact: Jonathan Clyde

Tu źródło: http://goo.gl/n3UXN2

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 1:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
...a tak powstawał nowy klip Beatlesów

https://www.youtube.com/watch?v=mghqIwXYjdY#t=49

Przy okazji małe sprostowanie do tego co było powyżej - nie jest to pierwszy teledysk od czasów "Real Love" :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 5:49 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Ryszard napisał(a):
Clip jest GENIALNY - od A do Z , każda klatka :)

To jest to co miałam na myśli, gdy widziałam go pierwszy raz :)
nie wiem, czy można lepiej oddać klimat tamtych lat,
uwielbiam ten ich zwariowany entuzjazm tym bardziej, że mi go ostatnio tak często brakuje

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY