Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 9:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
DarekM napisał(a):
Uwielbiam ich największy hicior : Don't Look Back In Anger, beatlesowski ? Możliwe.


To również mój ulubiony utwór tej nie lubianej przeze mnie kapeli.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 9:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Moje top 5 Oasis:
1. The Masterplan
2. All Around The World
3. Don't Look Back In Anger
4. Champagne Supernova
5. Whatever

Chyba wszystkie beatleso-podobne.

W sumie mieli ze 30 bardzo fajnych kawałków, ale i tak wolę Blur, Pulp, Suede, Manics Street Preachers i The Verve jeśli chodzi o brit pop lat 90-tych czyli brytyjskie kapele czerpiące garściami z Beatlesów. Radiohead nie liczę bo bardzo szybko odcięli się od Beatlesów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:15 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
W teledysku "Masterplan" jest fajne odniesienie do Abbey Road okolo 0:50. Milo, ze umiescili cos takiego :)
Ja z brit popu znam tylko Oasis i troche Blur, reszty tylko pojedyncze utwory
Swoja droga to troche dziwna decyzja dac Masterplan jako B-side. Ten utwor powinien byc na pierwszej stronie jak nic

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 11:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Mam wielką słabość do Oasis. W zasadzie mniej lub bardziej lubię wszystko, co stworzyli. Szczególnie dwa pierwsze albumy, ostatni też bardzo mi się podoba. Wiem, że zarzuca się im brak oryginalności, zbytnie nawiązywanie nie tylko do Beatlesów, ale także do szeregu innych zespołów, było przecież parę spraw o plagiat, ale dla mnie mają swój indywidualny styl i charakterystyczne brzmienie oraz dwóch niepowtarzalnych wokalistów i to chyba sprawia, że tak przyjemnie mi się ich słucha. A od wydania swojego solowego albumu w 2011 roku Noel Gallagher wszedł do grona moich ulubionych kompozytorów (songwriterów? piosenkopisarzy? "kompozytor" jednak kojarzy się z muzyką klasyczną).
Blur znam dwa pierwsze albumy i jest tam kilka utworów, które lubię, ale czasami odlatują w zupełnie niezrozumiałe dla mnie rejony.
DarekM napisał(a):
Wonderwall mnie również nie porywa, piękne jest 'Outta Time': https://www.youtube.com/watch?v=bPm6f1H ... Pm6f1HNzgw
Cóż, Lennon na maxa.

Piękny utwór. Nawet wykorzystano na końcu fragment archiwalnej wypowiedzi Lennona z 1980 r.
Do moich ulubionych należy jeszcze na pewno Let There Be Love: https://www.youtube.com/watch?v=YR1fRtKJYPE

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 8:58 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
W którymś z wywiadów Paul spytany o zespoły przypominające mu Beatlesów, z uśmiechem wspomniał o Oasis (ale to jakieś 10 lat temu). Mam wszystko Oasis ale rzeczywiście niewiele jest takich moich ulubionych kawałków: Don't look..., outta time i parę innych. Wg. magazynu Q (kopiuję z mego bloga) najlepsze piosenki brit-rocka to: Q - Top 10 Britpop Songs
1. Suede – Animal Nitrate
2. Blur – For Tomorrow
3. Pulp – Babies
4. Oasis – Acquiesce
5. Auteurs – Showgirl
6. Elastica – Waking Up
7. Boo Radleys – Wake Up Boo!
8. Radiohead – Just
9. Menswear – Daydreamer
10. Supergrass – Alright
Lubię bardzo Manic Street Preachers, choć ostatnia płyta (2014) jest kiepska. A wracając do Oasis, podoba mi się ich wersja 'I Am The Walrus'

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 7:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Sgtpepper napisał(a):
W teledysku "Masterplan" jest fajne odniesienie do Abbey Road okolo 0:50. Milo, ze umiescili cos takiego :)
Ja z brit popu znam tylko Oasis i troche Blur, reszty tylko pojedyncze utwory
Swoja droga to troche dziwna decyzja dac Masterplan jako B-side. Ten utwor powinien byc na pierwszej stronie jak nic


Dopiero teraz obejrzałem teledysk do Masterplan. Fajny, a to z moich ust duży komplement bo nie przepadam za teledyskami.
Strona A czy B, co za różnica. Na stronach B Beatli było This Boy, Rain, Walrus czy Don't Let Me Down. I wszystkie kosiły A strony bez zająknięcia :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 9:49 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Yer Blue napisał(a):
Sgtpepper napisał(a):
W teledysku "Masterplan" jest fajne odniesienie do Abbey Road okolo 0:50. Milo, ze umiescili cos takiego :)
Ja z brit popu znam tylko Oasis i troche Blur, reszty tylko pojedyncze utwory
Swoja droga to troche dziwna decyzja dac Masterplan jako B-side. Ten utwor powinien byc na pierwszej stronie jak nic


Dopiero teraz obejrzałem teledysk do Masterplan. Fajny, a to z moich ust duży komplement bo nie przepadam za teledyskami.
Strona A czy B, co za różnica. Na stronach B Beatli było This Boy, Rain, Walrus czy Don't Let Me Down. I wszystkie kosiły A strony bez zająknięcia :)

Pewnie nigdy nie zbierałeś płyt- singli. Swego czasu na stronę B się prawie uwagi nie zwracało, stąd np. wielki żal Johna, że często jego utwory trafiały tylko na stronę B. W latach 70, 80 wydawałem sporo kasy na single i z zasady strony B były wypełniaczami stąd pewnie do dzisiaj pokutuje niejako nie zawsze prawdziwa - i The Beatles tego nie zmienili, choć zgadzam się, że trzy ostatnie wymienione przez Ciebie strony B były dla mnie także lepsze od stron A - że Artysta daje na stronę B ten 'gorszy', ten mniej sprzedający się kawałek. Dlatego czasem danie na stronę B utworu niejako paliło go. Tak w skrócie. Video do Masterplan ma olbrzymią ilość skojarzeń z Beatlesami prawda? (sam zauważyłem ok 7-8). No i kolejna wspaniała piosenka Oasis gdzie śpiewa Noel (podobnie jak w 'Don't Look Back') a przypominam, że głównym wokalistą był jego brat Liam. Dzięki Bogu, że "Masterplan" nie zignorowano i to absolutny klasyk, choć nie mieści się w topie ich 'the bestów' wg. fanów. Jeśli już o nich to na koniec jeszcze dwie ich wspaniałe piosenki: Stop Crying Your Heart Now (Liam) i kolejna perełka Noela 'Little By Little'. Szkoda, że dwóch braci nie mogło się nigdy dogadać. Pal licho, że wybijali sobie zęby w publicznych burdach ale rozwalić taką kapelę by grac teraz oddzielnie ... i niezauważalnie.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 11:14 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Z tego co mi wiadomo to zespol Liama Beady Eye rozpadl sie pare miesiecy temu. Fajnie by bylo jakby bracia Gallagher jeszcze stworzyli cos razem, tylko nie wiem jakie sa stosunki miedzy nimi teraz i czy w ogole byli by oni zainteresowanie takia wspolpraca, a moze reunionem. Co do "little by little" to zgadzam sie, perelka. Dobrze, ze w zespole byli dwaj wokalisci, te utwory Noela to taki powiew swiezosci, cos jak glos McCartneya na plycie A hard days night (bo ilez to mozna sluchac tego Lennona)
Btw: gdzie Ty zes Ryszardzie az tyle tych skojarzen wylapal? :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 12:45 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Sgtpepper napisał(a):
Z tego co mi wiadomo to zespol Liama Beady Eye rozpadl sie pare miesiecy temu. Fajnie by bylo jakby bracia Gallagher jeszcze stworzyli cos razem, tylko nie wiem jakie sa stosunki miedzy nimi teraz i czy w ogole byli by oni zainteresowanie takia wspolpraca, a moze reunionem. Co do "little by little" to zgadzam sie, perelka. Dobrze, ze w zespole byli dwaj wokalisci, te utwory Noela to taki powiew swiezosci, cos jak glos McCartneya na plycie A hard days night (bo ilez to mozna sluchac tego Lennona)

W najbliższym czasie na współpracę chyba nie ma co liczyć, bo Noel wydaje drugą płytę i rusza na koncerty. Bardzo bym chciał, żeby się zeszli, ale Liam jest w o tyle gorszej pozycji, że bez zespołu jest tylko bezrobotnym wokalistą. Miażdżąca większość pisoenek Oasis to kompozycje Noela, przez cały okres istnienia zespołu naliczyłem tylko 13 utworów napisanych przez Liama (w tym jeden wspólnie z Gemem Archerem). Wśród nich jedna perełka - I'm Outta Time.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 1:06 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Songbird tez jest ładnym utworem, co prawda tekst w im outta time o wiele lepszy, ale przyjemnie sie go slucha :D
Moze po trasie koncertowej Noela cos z tego wyjdzie, oby!
Tak w ogole to szkoda, ze glos Liama tak sie pogorszyl na przestrzeni lat
Porownujac wczesne utwory w wersji live, z tymi pozniejszymi to dzien do nocy
Tutaj filmiki pokazujace jak jego glos sie zmienial:
https://www.youtube.com/watch?v=LUajb4O3Sg8
https://www.youtube.com/watch?v=oTqnq8bv5ms

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 3:08 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
No tak, niestety. Za to Noel brzmi jak brzmiał :) I będzie w Warszawie na Orange! :D
Myślę, że to też kwestia tego, że kiedy Liam chce i się stara, to nadal brzmi całkiem nieźle (przynajmniej w studiu, chociaż to już nie to samo co w latach 90.). Te koncertowe nagrania, które podałeś, to rzeczywiście miejscami masakra. Moja siostra mówi, że on śpiewa nosem :D
Ale właśnie, jak chce, to może: https://www.youtube.com/watch?v=aTPS_pY-Esc

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:50 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Wyszło nam trochę tekstów o Oasis ale to ok. Najpierw 'Masterplan'. Poszukajcie swoich skojarzeń, jest naprawdę więcej, nie tylko te takie oczywiste jak czwórka na pasach, wychodzenie każdy osobno ze swoich mieszkań (scena z 'Help', gdy dwie Panie oglądają jak każdy z Beatlesów otwiera swoje drzwi), czy choćby krótki fragment 'Octopus's Garden' śpiewany a capella na zakończeniu utworu.
Tak, oczywistym liderem - co może nie podobało się bratu - był Noel i "jego" piosenki (z nim na wokalu) to perełki. Oczywistym jest 'Outta Time" (Liam ją bardzo długo pisał). Aktualne poczynania zespołów obu braci śledzę i w zasadzie podoba mi się tylko singiel Noela 'What's is Life'. Myślę, że z czasem się zejdą. Dojrzałość robi cuda, brak swoich sukcesów większe, siłą rzeczy każdy zespół - prócz oczywiście wiemy jakiego - musi mieć swój come back. Wrócili Blur (choć mam nadzieję, że Gorillaz jeszcze coś nagrają), czemu nie mieliby wrócić wielkim Koncertem Za Wielką Kasę Za Jakiś Czas Oasis prawda?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:52 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Tak przy okazji, bardzo 'beatlesowsko' - może najbardziej w ich karierze - brzmi dla mnie 'Cztery pory roku' Naszych Czerwonych Gitar i - ze względu na swoją nowatorską, jak na owe czasy w polskiej muzyce rozrywkowej, aranżację: Cała jesteś w skowronkach - Skaldów. Polecam też kilka utworów kapeli PILOT takich jak: January , Just A Smile, Call Me Round ,Magic. Brzmi znajomo? 'Canada' już mniej.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 2:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Ryszard napisał(a):
Tak przy okazji, bardzo 'beatlesowsko' - może najbardziej w ich karierze - brzmi dla mnie 'Cztery pory roku' Naszych Czerwonych Gitar i - ze względu na swoją nowatorską, jak na owe czasy w polskiej muzyce rozrywkowej, aranżację: Cała jesteś w skowronkach - Skaldów.

Z twórczości Skaldów zawsze z Beatlesami kojarzyło mi się jeszcze "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Skaldów znam tylko trzy płyty, w tym te dwie progresywne, pewnie jest więcej takich utworów.
Ryszard napisał(a):
Wrócili Blur (choć mam nadzieję, że Gorillaz jeszcze coś nagrają), czemu nie mieliby wrócić wielkim Koncertem Za Wielką Kasę Za Jakiś Czas Oasis prawda?

Pewnie tak, wolałbym jednak album, a nie koncert. Poczekamy, zobaczymy.
Strasznie przygnębiający ten teledysk. Ale naprawdę urocza animacja. Uwielbiam takie znajdywanie skojarzeń, ale więcej niż 7 z teledysku i 3 z tekstu nie znalazłem.
Rzeczywiście zrobił się trochę off-top o Oasis, może by to wydzielić w odrębny temat?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 2:56 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
:) lepiej nie, zaśmiecimy forum.:) Na razie skupiam sie na George'u (blog)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 2:10 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Korgis - "Everybody's got to learn sometime"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 9:43 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Wróciłem dzisiaj w samochodzie niespodziewanie do albumu ciekawego, ogromnie popularnego w Azji (chyba już nie istnieje) duńskiego zespołu Michael Learns To Rock. Beatlesowskie piosenki to chyba każda w ich repertuarze ale polecam dwie piękne: Michael Learns To Rock-That's Why (You Go Away) https://www.youtube.com/watch?v=-FFM0VbZRIQ oraz https://www.youtube.com/watch?v=oNSpgFRWu0o

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 2:49 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Fajna kapela, 'Actor', 'Take off your clothes' mocniejsze.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 11:57 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Kiedyś, a long time ago, kupiłem pierwszy album tej kapeli (mowa o Michaelu..), właśnie za sprawą 'Paint My Love'. Jak poczytacie, zespół ogromnie popularny w Indonezji, Singapurze itd, clipy koncertowe to przeważnie Azja. Ah, ci Skandynawowie (MLTR to Duńczycy), od dziecka angielski, więc brzmią jak rodowici Brytyjczycy. Zabrakło tego naszemu najlepszemu zespołowi eksportowemu - Myslovitz (angielski Rojka b.przeciętny). MLTR to muzyczka słodka, całe albumu nużą, piosenka podobna do piosenki, ale kilka perełek jest. Chorusy mają aranżowane na Beatlesów, te wersje słodkich Beatlesów oczywiście. "Zdejmij ubranie" to numer znakomity, pisałem na blogu MTW, rewelacyjny riff gitarowy, fajny jest jeszcze 'Wild Women'.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 1:59 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Absolutnie nie beatlesowski styl ale genialny utwór, Richard Ashcroft - Let My Soul Rest.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY