Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 4:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Od kiedy obejrzałem film "A Hard Day's Night" interesowało mnie nagranie, które słuchać w jednej ze scen. Mam na myśli muzykę, która wydobywa się z tranzystorowego radio Ringo, podczas jazdy w przedziale pociągu.

Chodzi mi dokładnie o ten fragment i o to nagranie:
http://www.youtube.com/watch?v=9I67c8tVH1M

Kilka dni temu więc okazało się, ze taśma z zapisem tego utworu się zachowała! Ba! Jej kondycja jest w doskonałej formie a sama szpula została wystawiona na jednym z serwisów aukcyjnych.

Jest to bez wątpienia, jedyna w swoim rodzaju pozycja, która została znaleziona z setkami innych starych zwojów taśmy w zamkniętym studiu nagraniowym w Londynie już we wczesnych latach 1970.

Kogo zatem słuchać w tym nagraniu? Tego nie wiadomo. Sam sprzedający również wystawia taśmę jako "The Beatles or not", gdyż nigdy nie zostało to udokumentowane jako nagranie The Beatles. Istnieje teza, ze zespół celowo zagrał całkiem odwrotne do własnego stylu gry, aby "upodobnić" się do innych grup z tego okresu. Wszystko po to, by nie słyszeć siebie po włączeniu radiowego odbiornika.

Producent filmu Walter Shenson, stwierdził ponoć kiedyś, że rzeczywiście było to nagranie The Beatles. Niestety nikt nie może odnaleźć tego dokumentu a sam filmowiec tego nie jest w stanie zweryfikować, bo odszedł od nas 10 lat temu. Pozostają więc tylko domysły.

Tak czy inaczej, jest to z pewnością interesujący, brakujący element układanki w beatlesowskim świecie audio! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 5:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzięki uprzejmości sprzedającego, istnieje możliwość odsłuchania 23 sekund (z trwającego ponad 35 sekund) nagrania z taśmy.

Image

http://www.sendspace.com/file/i6v8ze

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 12:14 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Ale czy to piosenka Beatli :mrgreen: :?:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 3:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzisiejszy news rzuca nieco światła na tę piosenkę: http://beatles.kielce.com.pl/?action=ne ... ewsid=4622 A czy ktoś posiada nagranie audycji Chrisa Cartera? Macho do Ciebie zwłaszcza piję :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 9:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Noelka napisał(a):
A czy ktoś posiada nagranie audycji Chrisa Cartera? Macho do Ciebie zwłaszcza piję :D

Tak, posiadam ostatnia audycje Cartera oraz pelna wersje 'Train Song'.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 2:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki za pełnę wersję "Train Song" i tak jest za krótka ;) No ciekawe czy rzeczywiście Beatlesi ją nagrali.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 9:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Moim zdaniem to nie The Beatles. Przede wszystkim perkusja nie jest ''ringowa" ,zwłaszcza w tych dwóch krótkich "przejściach". Stylistycznie partie gitary mógłby zagrać Harrison , ale to inne "palce". Niemniej to chyba dość tajemnicze nagranie bo:
- sami Beatlesi nigdy nie przyznali się do jego ''popełnienia"
- żaden inny wykonawca do dziś, nie przyznał się do jego wykonania (tajemnica kontraktowa? - z producentem , z zespołem etc)
-Lewisohn do tej pory, o tym wydarzeniu nie ''pisnął"

Stawiam na historię podobną do tej jak sygnał dźwiękowy do audycji "Pop Go The Beatles" - czyli nie "Oni"


Ostatnio edytowany przez dr Maxwell, Nie Cze 29, 2014 11:10 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 10:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Moje wrażenia / przemyślenia po wnikliwym odsłuchaniu tego Tajemniczego Drobiazgu są takie:

* perkusja nie jest w stylu Ringo (kwestia czy Ringo wówczas potrafiłby ‘celowo’ zagrać ‘nie pod siebie’?)
* bas mógłby być McCartneyowy, ale nagrany jest trochę inaczej (wyraziściej) niż na albumie AHDN
* gitara - to na pewno nie jest 12-strunowy Rickenbacker George’a, który znamy z albumu AHDN

Z drugiej strony…

* mimo krótkości tego ‘utworku’, stanowi on jednak zamkniętą całość - nie zaczyna się i nie kończy się wyciszeniem - co przemawia za tym, że nagrano go specjalnie na potrzeby tej sceny (kto by nagrywał półminutowy instrumental - w jakim celu?)
* skoro potrzebny był (do filmu) taki krótki fragment, to po co ‘zatrudniać’ jakiś inny zespół?

Jednak… NIE BRZMI mi to jak Beatlesi A.D. 1964. Raczej jak hamburskie ‘Cry For A Shadow’. (Ale ‘Twelve-Bar Original’ też nie do końca brzmi jak Rubber Soul…)

Na ówczesnym etapie Beatlesi chyba 'nie potrafiliby' jeszcze sparodiować, czy spastiszować swojego szczenięcego grania. Brzmienie jest 'obce'.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 4:16 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
dr Maxwell napisał(a):
sami Beatlesi nigdy nie przyznali się do jego ''popełnienia"
- żaden inny wykonawca do dziś, nie przyznał się do jego wykonania (tajemnica kontraktowa? - z producentem , z zespołem etc)


A może w tamtych czasach nikt nie przywiązywał do tego wagi. W końcu nawet niektóre taśmy z nagraniami The Beatles zostały wówczas skasowane (np. dla BBC). Wydaje mi się, że ktoś nagrał coś i zapomniał. Myślę, że to nie byli Bitlesi ponieważ ich plan dnia był wówczas bardzo napięty a poza tym ich czas był bardzo cenny. Ktoś inny zrobił to dużo taniej. Albo sięgnięto po jakieś starsze gotowe nagranie niewykorzystane w innych produkcjach?

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 6:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
svarog napisał(a):

Myślę, że to nie byli Bitlesi ponieważ ich plan dnia był wówczas bardzo napięty a poza tym ich czas był bardzo cenny.

To nagranie trwa 30 sek ... Co za problem zagrać "byle co" przez 30 sek np. podczas sesji do np. A hard days night


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rocky1995 napisał(a):
To nagranie trwa 30 sek ... Co za problem zagrać "byle co" przez 30 sek np. podczas sesji do np. A hard days night

Pewnie, że to nie ‘problem’. PROBLEM w tym, że (na moje ucho) TO zupełnie nie brzmi jak Beatlesi z czasów sesji AHDN…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 12:47 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie słyszeli tego nagrania - materiał udostępniłem pod tym adresem

https://docs.google.com/file/d/0BxpJRRc ... edit?pli=1

Zapraszam do ściągania i dyskusji! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 9:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki filmowi fajnie odbiera się ten drobiazg ale w oderwaniu od filmu chyba jest dla mnie całkowicie obojętny. Nic tam szczególnego, czy to stworzyli Beatlesi czy nie - dla mnie bez różnicy :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 1:22 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
Argus9 napisał(a):
Pewnie, że to nie ‘problem’. PROBLEM w tym, że (na moje ucho) TO zupełnie nie brzmi jak Beatlesi z czasów sesji AHDN…

Przesłuchałem tą pełną wersje i nie mam pojęcia czy to beatles czy nie, o ile gitara zupełnie mi do Georga nie pasuje tak sekcja rytmiczna już bardziej (szczególnie bas dość Paulowy).
P.S. Brzmi to bardziej jak czerwone gitary na moje ucho ;).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 7:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Pod tym linkiem jest dosyć fajna dyskusja na temat "Train Song": http://beatlefansomethingnew.wordpress. ... s-divided/

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 02, 2014 2:23 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Noelka napisał(a):
Pod tym linkiem jest dosyć fajna dyskusja na temat "Train Song": http://beatlefansomethingnew.wordpress. ... s-divided/


Jestem skłonny przyznać rację komentarzowi zamieszczonemu przez użytkownika Dave Nichols. Bardzo przekonuje mnie jego teoria, sam myślałem o czymś podobnym. Chodzi o to, że mogło to być jakieś niewykorzystane nagranie z zasobów, nagrane przez nieznanych muzyków sesyjnych, którzy sprzedali swoją produkcję nie zachowując żadnych praw autorskich (nagranie do wykorzystania w dowolnym celu, na przykład jako podkład do reklamy). A ponieważ muzycy najprawdopodobniej byli starsi niż Bitlesi nie zdawali sobie nawet sprawy, że nagranie zostało wykorzystane w filmie (czy go w ogóle widzieli?).

Po przesłuchaniu nagrania zgadzam się z następującymi stwierdzeniami z samego artykułu: gra na perkusji przypomina bardziej grę Pete Besta niż Ringo, George (ani John) nie grał takich gitarowych solo (nawet jeśli były w zasięgu jego możliwości) i przede wszystkim: "w kontrolowanej atmosferze filmowania i napiętego planu zbierania piosenek do filmu (i więcej) w studio, dlaczegóżby się mieli kłopotać?"

Train Song przypomina mi trochę brzmienie She's A Woman w wersji z antologii i bootlegów. Ale gdyby to była nagrana na szybko improwizacja zupełnie inaczej brzmiałaby gitara - George doszlifowywał swoje solówki i za pierwszym razem nigdy nie grał tak śmiało.

Jestem pewien, że to nie The Beatles ale i tak podoba mi się to nagranie. Powziąłem nawet pewien niecny plan wykorzystania go jako dzwonka budzika, żeby zaczynać dzień w klimacie A Hard Day's Night :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 2:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fascynujące jak wnikliwie i jak przez wielu analizowany jest ten trzydziestokilku-sekundowy fragment. Bardzo jestem ciekaw Prawdy stojącej za tą muzyką.

Tu jest kolejny link odnośnie Train Songa:

http://www.latimes.com/entertainment/mu ... story.html

Wciąż są i zwolennincy i przeciwnicy teorii, że za tym ‘utworkiem’ stoją Beatlesi. Louise Harrison (siostra George’a) i Laurence Juber (gitarzysta ostatniego składu) Wings) uważają, że to Beatlesi. Giles Martin (syn George’a Martina) uważa, że to nie Fab Four. Ale czy akurat ich głosy są istotne?

Ważne informacje z tego artykułu, to:
1) Mark Lewisohn nie ma żadnej wiedzy o jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej tego nagrania
2) pytanie odnośnie Train Songa wysłano do Makki i Ringo - pozostaje czekać na odpowiedź… (również Giles Martin ma zapytać o to ojca)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Argus9 napisał(a):
Fascynujące jak wnikliwie i jak przez wielu analizowany jest ten trzydziestokilku-sekundowy fragment.


Ale akurat zaczęto o tym rozmawiać jak ukazała się w sprzedaży odnowiona wersja filmu "A Hard Day's Night" :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 11:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Noelka napisał(a):
Ale akurat zaczęto o tym rozmawiać jak ukazała się w sprzedaży odnowiona wersja filmu "A Hard Day's Night" :D

Wcześniej czy później pewnie ktoś tę kwestię by poruszył, a ‘ponowna premiera’ AHDN to chyba po prostu taki ‘pretekst’. W miarę tego jak coraz więcej Beatlesowskich Zagadek jest odkrywanych, szpera się coraz głębiej. W 1964 roku nikogo nie obchodził Train Song, bo najważniejszy był SAM FILM i SAMI BEATLESI :) . Takie rzeczy wychodzą dopiero po latach - jak np. statystowanie Phila Collinsa na planie AHDN :) .

PS. Można ‘drążyć’ bez końca, np. ILU-JAJECZNY jest makaron w spaghetti, które John ‘szufluje’ w filmie Magical Mystery Tour? :wink: I JAKA FIRMA wyprodukowała TĘ ŁOPATĘ? :wink: I jaki był dalszy los Tej Łopaty? :wink: I GDZIE Ona jest dzisiaj? :wink:

https://www.facebook.com/video/video.ph ... 8261429200

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 09, 2014 9:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dziennikarz Ray Lewis zapytał Ringo o ten utwór, a Beatles odpowiedział z uśmiechem na twarzy: "Nie pamiętam". Szczegóły na stronie głównej z newsami :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY