Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:45 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 10:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Choć fanem piłki nożnej nie jestem, zaciekawił mnie ostatnio artykuł, jaki znalazłem przypadkowo w internecie odnośnie w którym czytamy:

Od zawsze Liverpool był futbolowo podzielony. Część miasta kibicowała "The Reds", a część odwiecznym rywalom - Evertonowi. W latach 60-tych XX wieku granica podziału przebiegała wzdłuż Stanley Parku. W kibicowskiej atmosferze Merseyside dorastali również "The Beatles".

Okazuje się, że w zespole nigdy nie było zgody co do kibicowskich sympatii. John Lennon i Ringo Starr byli zagorzałymi fanami FC Liverpool. Tymczasem Paul McCartney i George Harrison kibicowali "The Toffees" (Everton).

Oczywiście wszyscy czterej próbowali w młodości swoich sił na boiskach Merseyside. Jak sami twierdzili w wywiadach, bezdyskusyjnie najlepszym graczem wśród nich był Lennon. Kiedyś wyznał kolegom, że marzył o grze w ekipie "The Reds" .

Beatlesi ponoć z pasją oglądali mecze derbowe. Dla ich preferencji klubowych istotne były też wyniesione z domu przekonania religijne. Rodziny George'a i Paula były katolickie, a katolikom tradycyjnie bliżej było do "The Toffees".

Co ciekawe, Brian Epstein, ich menadżer, zabronił chłopakom przyznawać się publicznie do preferencji klubowych, żeby nie stracili fanów w przeciwnych obozach.

...no cóż - cały Brian :wink:

Źródło: ASInfo

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 4:53 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Wow! Do tej pory słyszałem wyłącznie o katolickich korzeniach George'a. To znaczy jego mama była Irlandką, ale ni w cholerę nie wiem, z której Irlandii. Mniemam, że skoro katoliczka, to raczej z tej prawdziwej Irlandii. Za to McCartney wydawał mi się zawsze anglikańskim pogrobowcem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 4:45 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Z tego co wiem, to zarówno Lennon, jak i McCartney mieli irlandzkie korzenie.

Tu są ciekawe artykuły na ten temat:

http://www.beatlesireland.info/Irish%20Heritage/irishheritageindex.html

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 2:56 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Po tym, jak oni nieudolnie pikę w "A Hard Day's Night" obstawiam, że Beatlesi nie byli żadnymi fanami futbolu. Podobno do legend przeszły gratulacje w 1966 roku, ale nie wiem, czy to prawda. Ponoć Beatlesi wysłali gratulacje


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY