Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 9:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 5:11 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wiem, że to się nadaje bardziej do newsów na stronie głównej, tych jednak nie mogę tworzyć, a nie mogłam się powstrzymać... ;)

Przed chwilą dostałam z oficjalnej strony Beatlesów e-maila z informacją, że 9 września b.r., tzn. w dniu premiery gry "The Beatles: Rock Band", po raz pierwszy w historii w sklepach pojawią się również zremasterowane cyfrowo płyty CD naszej Czwórki.

Każda taka zremasterowana płyta CD zespołu będzie opatrzona repliką oryginalnej okładki brytyjskiej. Ponadto każdy album zawierał będzie książeczkę z oryginalnymi i na nowo napisanymi liner notes oraz rzadkimi zdjęciami zespołu. Przez limitowany okres czasu będą dostępne wersje tych płyt zawierające dodatkowo krótki film dokumentalny na temat danego albumu.

W tym samym dniu pojawią się również dwa nowe boksy z płytami CD Beatlesów.

Pierwszy z boksów zawierał będzie zawierał 12 studyjnych płyt Beatlesów w stereo (listy utworów do tych płyt oraz ich okładki zgodne będą z oryginalnymi wersjami brytyjskimi), plus Magical Mystery Tour oraz Past Masters vol. 1 i 2, które w boksie potraktowane będą jako jeden album (czyli da to w sumie 16 płytek w boksie). Dzięki temu po raz pierwszy w historii pierwsze cztery albumy Beatlesów zostaną oficjalnie wydane w stereo.

Drugi box - The Beatles in Mono - przygotowany zostanie specjalnie z myślą o kolekcjonerach. Zawierał będzie wszystkie nagrania Beatlesów, jakie były nagrywane dla wersji mono płyt, czyli 10 oryginalnych albumów w mono, dwie płytki dodatkowe (z zawartością podobną do Past Masters) oraz jako bonus Help! i Rubber Soul, także z oryginalnymi miksami mono z 1965 r. Albumy w boksie wydane zostaną jako mini-repliki oryginalnych wersji winylowych.

Więcej informacji i troszkę zdjęć na oficjalnej stronie Beatlesów: http://www.thebeatles.com/core/news/

A niedawno (w sobotę!) nawet mówiłam przyjaciółce, że zremasterowanych płyt Beatlesów to się ja nigdy nie doczekam... :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Rita Wto Kwi 07, 2009 11:25 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:20 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Chiało by się powiedzieć: wreszcie! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Wiadomość dnia :D

Przed chwilką znalazłam ceny zremasterowanych płyt na brytyjskim amazonie. Pojedyncza płyta kosztuje 11,69 funtów. Płyty można już zamawiać, oczywiście dostawa we wrześniu :)

Ciekawe ile będą kosztowały boksy w wydaniu stereo i mono ?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 11:17 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ogromnie się cieszę, tylko przydałoby się do września wygrać na jakiejś loterii ;)

Obstawiam, że boksy mogą być nieco droższe od obecnych EP, SP i LP collections... A taki box z singlami na niemieckim Amazonie kosztuje obecnie prawie sto euro.

Z kręgu "niemożliwych" pozostaje więc jeszcze obecność utworów Beatlesów w iTunes Store (aczkolwiek w chwili obecnej jest to dla naszej części Europy i tak bez znaczenia). Ale mam taką teorię, że: skoro płyty Żuków na CD pojawiły się właściwie na samym końcu, ich zremasterowane wersje wychodzą u kresu ery płyt CD czyli rychło w czas, to gdy format mp3 ustępować będzie miejsca czemuś innemu (czemu?), jabłko zielone i jabłko nadgryzione nareszcie sie dogadają :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 12:57 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
już widzę te nagłówki - Beatlemania powróciła!

"Nie byliśmy zbulwersowani, kiedy Beatlefani opanowali przejścia podziemne, dworce, parkingi koło hipermarketów z tabliczkami ZBIERAM NA ZREMASTEROWANYCH BEATLESÓW. Jednak od kiedy zaczęli rabować warzywniaki, okradać rzeźników i robić rozboje (z Revolverem w ręku!) na parafiach - była konieczność zamknięcia kilku najbardziej aktywnych osobników. Przy aresztowaniu krzyczeli "i tak kocham joryka!". Przepełnione więzienia powoli nie mogą już ich pomieścić, a szansa na resocjalizację jest nikła..." :D

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 9:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
O rany! Oby tylko nie doszło do gorszych rzeczy (handlu własnymi i cudzymi organami np. :twisted: :lol: )

A dzisiaj w Trójce około godziny siódmej-ósmej (?... miałam dziś długą podróż do domu i chyba zgubiłam się w czasie) Piotr Metz wspominał o remasterowanych płytach Beatlesów. Mówił, że spośród wszystkich utworów, jakie zostaną wydane w wersji remasterowanej tylko ok. pięć procent poddano procesom usuwania szumów itd., gdyż oryginalne taśmy po prostu zawierały błędy. Cała reszta ma brzmieć dokładnie jak taśma-matka. Wspomniał też o zablokowanej wczoraj oficjalnej stronie Beatlesów i wyraził przypuszczenie, że to pewnie po prostu z kilkadziesiąt milionów fanów na raz próbowało się na nią dostać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 1:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W końcu pojawiły się ceny i tak:

Beatles In Stereo Box Set 1 - £181,99 (najwyższa cena do £204,99)

Beatles In Mono Box Set 11cd - £212,99 (najwyższa cena do £239,99)

Pojedyncze płyty £9.99 (może podskoczyć do £14,99) a płytki takie jak Biały Album czy Past Masters - £15,99 (najwyższa cena do £22,99).

Ceny według hmv.com

Edit: Przed chwilą z ciekawości zajrzałam na angielski amazon i ceny są o wiele niższe: Stereo Box - £134,59 a Mono Box - £157,99 :?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 10:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Image

Image

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 10:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na oficjalnej stronie The Beatles pojawił się mini dokument mówiący o pracy nad albumem Revolver.

Filmik do obejrzenia tutaj: http://www.thebeatles.com/core/home/

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 7:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na stronie Amazon.com możemy posłuchać fragmentów 31 zremasterowanych piosenek:

http://www.amazon.com/gp/entity/The-Bea ... B000APTK6K

Pod wizerunkiem Johna, po prawej stronie widnieje player.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 11:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na stronie Amazon.com pojawił się mini dokument opowiadający o płycie Sgt. Pepper's Lonely Heart Club Band.
Do obejrzenia tutaj:
http://www.amazon.com/gp/entity/The-Bea ... B000APTK6K

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 1:42 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Szukałam w polskich sklepach internetowych tych boksów i nie ma!! Na merlinie są tylko pojedyńcze płyty (na razie?). W Empiku póki co nie ma nic!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 1:13 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Box Stereo
Na każdej z płyt zremasterowanych Beatlesów w stereo (poza Past Masters) będą znajdować się mini filmy dokumentalne opowiadające historię albumu, składające się z rzadkich (podobno :P ) nagrań video Beatlesów oraz George'a Martina. Wszystkie te filmiki będą też nagrane na osobną płytę DVD, która będzie bonusem do boxu stereo i nie będzie można dostać jej w żaden inny sposób (akurat).
Help! i Rubber Soul będą wydane w stereo mixach George'a Martina z 1987 roku.
Każda z płyt wydana będzie w rozkładającym się na trzy pudełeczku (poza TB - ta będzie w czteroczęściowym i będzie zawierała plakat z wydania winylowego).
EMI będzie kontynuowało sprzedaż tego boxu, jednak sugeruje, że cena wzrośnie po premierze.

Box Mono
Help! i Rubber Soul wydane będą w formie oryginalnych mono mixów z 1965, do tej pory dostępnych wyłącznie w Kanadzie (wydanych przez Capitol).
Past Masters zmienia nazwę na Mono Masters, a drugi dysk nieco zmienia zawartość. Ballad Of John and Yoko, Old Brown Shoe i Let It Be zostają zastąpione Only A Northern Song, All Together Now, Hey Bulldog i It’s All Too Much. W pudełku znajdzie się tekst tłumaczący zmiany w zawartości płyty.
Tak jak pisała Rita, płyty (poza Mono Masters) są wydane jako miniatury oryginalnych wydań na winylach. Pudełka i opakowania produkowane są w Japonii z dbałością o najmniejszy nawet szczegół :shock:
Beatlesi w mono będą limitowani - plotki mówią o 10 tysiącach egzemplarzy, choć nie wiadomo czy chodzi o cały świat, same Stany czy Amazon. Czas więc chyba zakasać rękawy...

źródło: WogBlog

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:41 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Uprzejmie informuję, ku swojej (i zapewne Waszej :D ) ogromnej radości, że oba boksy można już zamówić w Merlinie -

http://merlin.pl/The-Beatles-Mono-Box_T ... 85409.html
http://merlin.pl/The-Beatles_The-Beatle ... 85380.html

Cena jest, myślę, dość przyzwoita -- myślałam, że będzie gorzej :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita Czw Sie 06, 2009 11:08 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:45 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
JABADABADUUUU!

Pełny opis produktu "szału nie robi", podobnie jak zdjęcia... a raczej ich brak.

Ale ludzie! Toż to jest taniej niż z ściągać z UK, a nawet ździebko taniej niż w USA! A-A-A!

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Jak to taniej niż USA? Jak dodałem oba boxy do koszyka na amerykańskim amazonie, to wraz z przesyłką wyszło mi niecałe 450 dolarów, a to obecnie jest mniej niż 1300pln. Czyżbym coś przeoczył? Jakieś opłaty celne, czy coś podobnego? Ma ktoś doświadczenia z zakupami z usa poprzez amazon?

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 10:16 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
To zależy, jaką przesyłkę wybrałeś (jak ja chciałam zamówić 2 boxy, dla siebie i dla m2, to zdecydowałam się na Courier Shipping, chcąc mieć te boxy jak najszybciej) i czy zdecydowałeś się na tzw. Import Fees Deposit
( http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... 4&#customs ), na który warto się zdecydować, bo i tak musisz zapłacić opłaty celne, podatek czy co tam oni chcą np. odbierając paczkę na poczcie. W sumie koszty przedstawiały się tak:

Image

W końcu zamówiłam jeden box dla siebie (stereo) w amazon.com, z tymi samymi opcjami, i wyszło mi 295 dolarów. To daje po kursie dolara 2,80 -- 826 zł, więc w merlinie z darmowym kurierem/odbiorem osobistym jest dla mnie i taniej, i szybciej, ponadto nie muszę się martwić wahaniami złotówki :D. Dlatego anulowałam zamówienie w amazonie i skorzystałam z merlina.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita Pią Sie 07, 2009 11:30 am, edytowano w sumie 7 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 10:29 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Jezu :lol: Rita jest Mistrzynią Lakonicznej Riposty :lol:
Streściła w 4 zdaniach (wielokrotnie złożonych :P ) to, nad czym debatowałyśmy dniami i nocami od dobrych trzech dni ;)

Moim zdaniem Merlin i odbiór osobisty rządzi:
1. cena jest porównywalna z ceną w USA, a masz pewność, że nie zginie Ci to nigdzie na żadnej Poczcie Polskiej ani innym śmierdzącym DHLu czy UPSie (niestety mam dużo złych doświadczeń ze wszystkimi firmami kurierskimi i zwyczajnie boję się o tak drogie zamówienie)
2. jaka to przygoda, przedzierać się przez całe miasto, aby dotrzeć na totalny wygwizdów (dla nas to nawet nie jest drugi koniec miasta... tylko trzeci albo siódmy) i ZDOBYĆ upragniony box ;) aha, i jeszcze zapłacić za tę przyjemność całe 2,50!

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 1:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
merlin napisał(a):
(tytuł, liczba egzemplarzy, wartość)
1. 6994512 - The Beatles [Mono Box], 1 szt., 919,99zł

wartość zakupów: 919,99 zł
koszt przesyłki: 4,25 zł
Łącznie: 924,24 zł
Do zapłaty: 924,24 zł

(komentarz zbędny)

pozdrawiam
m2

jupi!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 11:28 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A mi nie przyszedł wczoraj mail z linkiem potwierdzającym. Przed chwilą jednak problem ten został rozwiązany w drodze internetowego chatu z konsultantką Merlina, i jeden z boxów stereo za miesiąc będzie mój :mrgreen: .

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Pią Sie 07, 2009 5:11 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY