Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 6:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2004 1:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
agawi napisał(a):
Proponuję dwa hektary lasu,w którym ptaki będą śpiewały tylko utwory Beatlesów.

....a dzięcioły będą oczywiście wystukiwać rytm :wink: :lol:

Macho, myślę że Wrocław jest idealnym miastem w Polsce na taki koncert,
blisko by mieli i Niemcy i Czesi, więc frekwencja nie byłaby zagrożona.
:idea:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 8:41 pm 
Offline
he was from the House of Lords

Rejestracja: Sob Paź 09, 2004 5:54 pm
Posty: 135
Miejscowość: Kraków
Paul ma swoje miejsce w Krakowie ale nie ulicę tylko plac.Plac Paula McCartney"a.Pod Kopcem Kościuszki.Nieoficjalny ale jest.Natomiast knajpki beatlesowskiej tu niestety nie ma.Wiem coś o tym ponieważ mam kapelę która gra Bitli od kilku lat w krakowskich klubach i pubach.W tym mieście chyba nie kochają Beatlesów a marzy mi się taka typowa beatlesowska knajpka z fajnymi beatlefanami i muzyką 'na żywo'

_________________
wojti


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 19, 2005 12:16 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
nie sprawdzałam wszystkich postów z tego tematu więc nie wiem czy ten pomysł się powtarzał. Pomyślałam, że dobrze byłoby zrobić (wszystko jedno, w którym mieście) coś w rodzaju placu Stawberry Fields. Co o tym myślicie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 5:48 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
ja tam swoj pokoj rowniez uwazam za miejsce poswiecone beatlesom..zdjec nie mam:) a co do Wroclawia to czyz to nie za daleko??:)bo wiecie niektorzy mieszkaja na drugim krancu Polski

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 1:06 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Michelle napisał(a):
nie sprawdzałam wszystkich postów z tego tematu więc nie wiem czy ten pomysł się powtarzał. Pomyślałam, że dobrze byłoby zrobić (wszystko jedno, w którym mieście) coś w rodzaju placu Stawberry Fields. Co o tym myślicie?


Jak się tylko zrobi cieplej, to się wybiore na działke i tam urządze takie moje, małe, prowizoryczne Strawberry Fields :wink: Od czerwca będzie otwarte dla zwiedzających :lol:

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: :D
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 5:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ja też się piszę na małe Strawberry Fields;) I można jeszcze tam sadzić żołędzie dla pokoju jak John i Yoko:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 2:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
idealnym miejscem była by taka kafejka (hmm mieszkam blisko Katowic ciekawe czy tamta o której pisaliiście jeszcze istnieje).
Ja rownież uważam swój pokoj jako miejsce poświęcone Beatlesom - jak znajdę czas to zrobię zdjęcia i je tu wyślę :)
Poza tym fajnym pomysłem ejst pomnik - tylko że mógby nie wyjść tak jak go oczekujemy i wszyscy byliby niezadowoleni ...
Jest jeszcze ejden pomysł - ostatnio w Łodzi powstają jak grzyby po deszczu różne ławeczki na Piotrkowskiej (takie poświęcone artytom itp), możeby tak list do prezydenta miasta w sprawie ławczki Beatelsów ?
Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł na projekt ?
Sądzę że moglibyśmy tego dokonać gdybyśmy byli na tyle wytzrmyali i cierpliwi ;)
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 3:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Winter napisał(a):
Jest jeszcze ejden pomysł - ostatnio w Łodzi powstają jak grzyby po deszczu różne ławeczki na Piotrkowskiej (takie poświęcone artytom itp), możeby tak list do prezydenta miasta w sprawie ławczki Beatelsów ?
Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł na projekt ?
Sądzę że moglibyśmy tego dokonać gdybyśmy byli na tyle wytzrmyali i cierpliwi ;)

No to czas, żeby się Magda odezwała (w końcu jestem z Łodzi :wink: ). Akcja ustawiania pominków Galerii Wielkich Łodzian była od początku do końca inicjatywą Marcela Szytenchelma* - aktora i kabareciarza. W 2000 roku został on nawet 'Łodzianinem Roku'. :D
W związku z informacjami, z którymi zetknęłam się wiele razy, taki pomysł nawet by go nie zainteresował. Te ławeczki miały bowiem dotyczyć tylko znanych i cenionych Łodzian, miały być subtelnymi akcentami świadczącymi o historii miasta. Nie licząc jednego pomnika - dwóch postaci: dziewczyny i chłopaka, całujących się w strugach deszczu. Ale nawet to nie przeszło, pomnik miał stanąć w wąskim przesmyku pomiędzy jedną a drugą kamienicą, ale w rezultacie projekt nie doszedł do skutku.
Wizerunek Beatli, jako pomnik, raczej by nie przeszedł. ;)
Nie mogłam się powstrzymać od kometarza. :twisted: :wink:

* czy pamiętacie taki stary (i dobry!) polski serial "Zmiennicy"? Otóż Marcel Szytenchelm występuje tam w roli Mariana Koniuszki. :P :wink:

PS Moja mama często spotyka Szytenchelma... jada z nim obiady w stołówce Uniwersytetu Łodzkiego :wink: :lol: (mówię poważnie). W sumie to może go spytać, ale jestem pewna, że panu Marcelowi nie w głowie beatlesowskie ławeczki. ;)
A szkoda. :P :wink: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 5:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
ahh to szkoda ...
bo fajnie by było usiąść sobie obok Wielkiej Czwórki :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 12:10 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Winter napisał(a):
ahh to szkoda ...
bo fajnie by było usiąść sobie obok Wielkiej Czwórki :D

Mnie to mówisz? :wink: Jasne, że byłoby... nie, nie fajnie, byłoby ekstra! (co tam, że siedzielibyśmy obok kamiennej Wielkiej Czwórki :wink: ).
Gdyby nawet władze miasta się na to zgodziły (a radzę nie robić sobie nadziei ;)) to kłopot takiej ławeczki wynikałby też z faktu, że w końcu ICH jest CZTERECH. Sam Julian Tuwim na swojej ławeczce zajmuje sporo miejsca (tak, że obok mieszczą się przeciętnie dwie, góra trzy osoby), a co dopiero jeśli na takiej ławce umieszczono cztery figury. Co innego, gdyby stali oni wokół ławeczki (no, ale wtedy już nie można byłoby obok nich usiąść. :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 1:32 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Michelle napisał(a):
(...) kłopot takiej ławeczki wynikałby też z faktu, że w końcu ICH jest CZTERECH. Sam Julian Tuwim na swojej ławeczce zajmuje sporo miejsca (tak, że obok mieszczą się przeciętnie dwie, góra trzy osoby), a co dopiero jeśli na takiej ławce umieszczono cztery figury. Co innego, gdyby stali oni wokół ławeczki (no, ale wtedy już nie można byłoby obok nich usiąść. :wink:

Mozna byloby zrobic cztery laweczki. Albo - dwie. W tym drugim wariancie osoba siadajaca bylaby np. objeta przez dwojke Beatlesow z obu stron. Takie lawki jedno-, lub dwuosoobwa. Tylko jak podzielic Beatlesow wtedy? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
Mozna byloby zrobic cztery laweczki. Albo - dwie. W tym drugim wariancie osoba siadajaca bylaby np. objeta przez dwojke Beatlesow z obu stron. Takie lawki jedno-, lub dwuosoobwa. Tylko jak podzielic Beatlesow wtedy? :D


Jeszcze można przecież usiąść na kolana?? :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 11:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Audrey napisał(a):
Ringo napisał(a):
Mozna byloby zrobic cztery laweczki. Albo - dwie. W tym drugim wariancie osoba siadajaca bylaby np. objeta przez dwojke Beatlesow z obu stron. Takie lawki jedno-, lub dwuosoobwa. Tylko jak podzielic Beatlesow wtedy? :D


Jeszcze można przecież usiąść na kolana?? :wink:

No fakt, tylko wtedy nie siedziałabyś już obok nich. A tego chciała Winter, jeśli dobrze przeczytałam. :wink:
Od teorii do czynu jest ciężej, bo na kolanach Tuwima wcale tak wygodnie się nie siedzi. :wink: Chyba, że Beatli zrobionoby w mniejszej skali. :roll: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 1:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
hehe nie biez tak dosłownie moich slów - pomysł Beatli stojących wokół takiej ławki też jest świetny :) ostatecznie moznaby wejść im na barana ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
ha :!: obiecałam ?
to jest prawdziwe polskie miejsce poświęcone Beatlesom :D

http://img358.imageshack.us/img358/5628/hpim83629tq.jpg
http://img358.imageshack.us/img358/3521/hpim83784ho.jpg
http://img358.imageshack.us/img358/1993/hpim83662kf.jpg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
to jest prawdziwe polskie miejsce poświęcone Beatlesom :D

Ja chcę z Tobą mieszkać!!!! (niczego sobie nie myśleć!) Ja też mam w pokoiku wszędzie Beatlesów, ale dość bałaganowo to wygląda. :wink: Poprzylepiane do szafek tabulaturki, żeby było wygodniej, poutykane artykuły między wszystkimi materiałamy szkolnymi. Książki o Beatlesach zaznaczone w najciekawszych miejscach zakładkami- zeszytami, które mi się w ten sposób gubią... Ale to chyba normalne... :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 10:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
No ładnie to wygląda, muszę przyznać :D Zwłaszcza to pierwsze zdjęcie.

Powiedz mi, skąd masz tyle plakatów z Beatlami? Drukujesz zdjęcia w większym formacie, wycinasz czy gdzieś kupujesz...? Sorry że tak pytam trochę nie na temat, ale mnie to zaciekawiło :D Sama próbuję zdobyć zdjęcia inną drogą niż przez internet.
I nie chcę wycinać z książek :wink:

pzdr

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 19, 2006 12:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Aurdey no to zapraszam, mam 3 osobowe łóżko więc się na pewno zmieścimy ;)
Zdjęcia które poprzyklejane są naokoło tablicy drukowałam sobie z neta, a te na tablicy (ten duży z Beatlesami przed jakimś budynkiem - studio czy coś, pewnie lepiej wiecie ;)) to mam od taty z Tylko Rocka, bo ma wszystkie numery (nie pozwolił mi nic wycinać ani wyrywać więc tylko zagięłam stronę i przyczepiłam delikatnie, żeby nic nie zniszczyć ;) te zdjęcia w formacie zeszytu (co jest kilka fot na jednej kartce) są z gazet mojej babci (to było Riders Digest czy jakkolwiek się to pisze, które kiedyś kupowała, a ja znalazłam u niej w domu i zaraz jej zabrałam - hihi nie wyobrażacie sobie mojej radości wtedy :P)
a ten obrazek na półce - ostatnie zdjęcie to nic innego jak okładka małego winylowego singla mojego tatty.
Mam jeszcze Biały Album w wersji ruskiej (prawdziwy rarytas) i bodajże rumuńskie wydanie Love Songs jak mi to pokazali to mi szczena opadła :)
A w winylu White Album jest też na okładce w środku zdjęcie (takie duże) ale o zgrozo nie mam gdzie go upchnąć muszę znaleźć jakąś wolną półkę czy coś ;)
Peace !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 19, 2006 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
Aurdey no to zapraszam, mam 3 osobowe łóżko więc się na pewno zmieścimy ;)
Jupiiiiiiiiiiii!!!! A kto bedzie trzeci?? :wink:

Winter napisał(a):
Mam jeszcze Biały Album w wersji ruskiej (prawdziwy rarytas) i bodajże rumuńskie wydanie Love Songs jak mi to pokazali to mi szczena opadła :)
A w winylu White Album jest też na okładce w środku zdjęcie (takie duże) ale o zgrozo nie mam gdzie go upchnąć muszę znaleźć jakąś wolną półkę czy coś ;)
Peace !

Też mam kilka winyli, to jest to są winyle Taty, ale sobie je przywłaszczyłam:D Tylko nie mam gramofonu;( Ładny gramofon widziałam w Sosnowcu na wystawie sklepu indyjskiego... W ogóle to fajne miasteczko jest... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 19, 2006 3:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
ja mam 2 gramofony ;)
a Sosnowiec ... teraz przyszło mi do głowy - mamy w centrum pomnik Kiepury (pomińmy to że był Sosnowiczaniniem :P), więc i Beatlesi się by przydali ... może gdzieś obok byłego kina ... ładnie by wyglądali :) albo przed dworcem, na środku placu :P
Tylko trzeba wymyślić powód w jaki sposób TB łączą się z Sosnowcem i przedstawić to radzie ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY